Vaikai Karolis Kavolėlis/Fotobankas nuotr.

Vaikai Karolis Kavolėlis/Fotobankas nuotr.

Visuomenė susiskaldžiusi, nes nėra vieno ir lengvo atsakymo, kokiu keliu turėtume eiti auklėdami vaikus. Vaikų psichiatrai, specialistai, kurie su vaikais ir dėl vaikų dirba jau daug metų, taip pat nėra vieningi.

Vaikų ir paauglių psichiatras Linas Slušnys sako, kad jis – optimistas, o štai Žmogaus teisių stebėjimo instituto direktorius ir vaikų bei paauglių psichiatras Dainius Pūras bijo, kad vaikų teisės tampa politikų ir revanšistinių nuotaikų asmenų įkaitėmis. 

Vaiko teisių priešai greitai neteks argumentų

Linas Slušnys sako, kad su vaiko teisių problemomis susiduria nuo 1996 metų ir į viską žiūri labai optimistiškai ir pozityviai.

„Tai, kas dabar vyksta yra logiškas žingsnis ir seka. Taip, mes turime tam tikras politines nuostatas, galbūt norima sugrąžinti tam tikrus dalykus, palikti teisę „užvažiuoti“ vaikui, bet reikia suvokti, kad žmogaus smegenys negali pasikeisti kartu su įstatymo priėmimu. Jei tendencija išliks, jei vaikų traumų, mirčių nuo sumušimų mažės – teks susitaikyti su faktu, kad nesužaloti, išgelbėti vaikai – vertybė. Net tie, kurie šiandien vaikšto su transparantais turėtų atsitraukti ir neturėti argumentų", – sako vaikų psichiatras.

REKLAMA

Linas Slušnys

Linas Slušnys

Anot jo, lengva nebus, bet ir nebus galima pakeisti įstatymo.

„Negalima ignoruoti statistikos ir profesionalų, kurie ne vieną dešimtmetį dirba vaiko teisių srityje ir kalba tai, ką žino. Visada bus visuomenės dalis, kuriai tam tikri dalykai bus sunkūs. Pagarbaus ir kitokio bendravimo reikia išmokti, tai nėra lengva ir tam reikia laiko. Šie dalykai susidėlios, abejoju ar įstatyme atsiras galimybės mušti vaikus“, – viltingai sakė L. Slušnys.

Visgi bėda, kad mes nepakeisime sistemos taip greitai.

„Mano prognozė 2019-iems: kentėsime dėl negebėjimo tinkamai komunikuoti ir bendrauti. Tai – pagrindiniai dalykai, o imamų vaikų, manau, mažės. Tų vaikų skaičius yra baigtinis, jų yra daug, bet jis turi būti baigtinis. Mažės skaudžių atvejų, bet skaičius dar nebus toks dramatiškas. Žinoma, alkoholizmas, agresyvus bendravimas, neatsakingas elgesys dar nepasikeitė. Kol visuomenė bus tokia, tol mes turėsime vaikų, kurie bus paimami vardan jų pačių gerovės“, – sakė psichiatras.

Jis prognozavo, kad 2019 metais vaikų bus paimama mažiau, nes valstybė eina teisingu keliu. "Jei reikėtų vaiko teisių apsaugos sistemai rašyti pažymį – rašyčiau 8. Manau, kad kitais metais bus dar geriau, nors triukšmaujančių visada yra“, – sakė L. Slušnys.

REKLAMA

Moralistai – patys pavojingiausi 

Tiesa, jo kolega Dainius Pūras nėra toks optimistiškas. Jis sako, kad bangos, kylančios dėl vaiko teisių, nėra pirmos ir, matyt, nebus paskutinės.

„Pernai vasarį Seimas pagaliau priėmė „vaikų nemušimo“ įstatymą, nors Lietuva buvo raginama tai padaryti jau daugybę metų. Visgi matome, kad visuomenėje yra žmonių, kurie priešinasi šiai idėjai. Teks Lietuvai nuspręsti, kaip ir visos valstybės nusprendė, kokiu keliu eina. Čia nėra vieta, kurioje galimos lygiosios. Arba mes toleruojame smurtą ir kuriame proporcingo smurtavimo poįstatyminius aktus, arba mes pasakome visišką ne. Atiminėjamų vaikų gąsdinimą kuria tie, kurie gąsdina, o ne valstybė su savo institucijomis. Taip, mes turime silpnokas vaiko teisių tarnybas, bet tos pačios priešiškos jėgos neleidžia jų stiprinti. Čia yra situacija, kai pats muša ir pats rėkia“, – sakė D. Pūras.

Dainius Pūras (nuotr. BFL / A. Ufartas)

Dainius Pūras (nuotr. BFL / A. Ufartas)

Jis įsitikinęs, kad vaiko teisių apsaugos tarnybai dirbti itin sunku, nes kaskart žmonės girdi, jog vyksta kažkas baisaus.

„Pavojingiausia, kad atsiranda žmonių grupė sakanti: štai iš girtuoklių reikia atiminėti, o iš normalių žmonių – ne. Tai, matyt, reikia sukurti registrą, kur viename sąraše tie, kuriuos galima tikrinti ir bausti, o kitame – „pateptieji“, kurių negalima liesti. Mes nepasimokėme iš Garliavos, o dabar vyksta panašus scenarijus. Tai yra eilinis pjudymas ir, tikiuosi, kad sveikas protas nugalės, bet visaip gali būti. Procesai, kurie dabar vyksta, buvo visose visuomenėse, mes, reikia pripažinti – atsiliekame. Geriau vystytis trukdo sąmokslo teorijos, kurios neaišku kur ir kieno kuriamos. Visi aiškinimai, kad blogis ateina iš Šiaurės yra labai žalingi“, – kalbėjo vaikų ir paauglių psichiatras.

REKLAMA

Jis mano, kad demokratijos pralaimėjimo ir vaiko nuosavybės mintis ateina iš Rytų.

„Mes turime apsispręsti, kur einame – į Rytus ar į Vakarus. Gaila, kad priešinamės pasaulio praktikoms. Mes ilgai gyvename smurto ir prievartos kultūroje ir tai, ne tik sovietinis laikotarpis, bet dar anksčiau. Mūsų protėviai baudžiauninkai grįždavo iš lažo ir mušdavo vaikus, nes patys gaudavo. Tada atsirado nuostata, kad auklėti vaiką, reiškia taikyti jam tam tikras smurto priemones. Ne tik mušti, bet ir rėkti, šaukti, žeminti, įžeidinėti. Palikimas toks stiprus, kad nežinoma, kaip kitaip elgtis“, – sakė jis.

Prievarta nėra auklėjimas, tai auklėjimo antonimas. Turime pradėti mokytis neprievartinių auklėjimo būdų, įsitikinęs D. Pūras. Taip, sistemoje daug spragų, bet niekas nieko nesiruošia jų užpildyti, o laukia skandalo, po kurio vyksta revanšistų sukilimas ir siekimas grįžti į smurto kultūrą.

„Rezonansiniai įvykiai, kaip ledkalnio viršūnė, bet kiekvienam tokiam atvejui tenka tūkstančiai sužalotų vaikų likimų, kai vaikai patiria chronišką smurtą. Kartu sujungus šiuos sužalotus likimus pasekmės yra labai liūdnos, o moralistai, kurie sako, kad „normaliai“ vaiką auklėja, bet neužmuša – patys pavojingiausi. Jie sukuria taisykles, sakydami, kad jei kiti smurtauja mano lygyje – viskas gerai“, – tikina D. Pūras.

REKLAMA

Anot jo, jei mes Lietuvoje pasiekėme tokią brandą, kad piktinamės tik tada, kai vaikus meta į šulinį, o kai švelniai „atlupa“ jau ne, tai niekada niekas nepasikeis – maudysimės smurto jūroje, o Seimo nario Mindaugo Puidoko reformos ir kandidato į prezidentus Arvydo Juozaičio retorika yra pavojingos.

„Man sunku suprasti, ar žmonės specialiai taip daro, ar tiki tuo, ką sako. Liūdniausia, kad mes išradinėjame dviratį, apsimetame išrinktąją tauta, kuri kuria savo būdus, kurie neva skiriasi nuo tų valstybių, kurie pasiekė daug daugiau gindami vaikus ir moteris. Dar yra mada šaipytis iš tų valstybių, tai rimta klaida“, – apibendrino D. Pūras.

Nu jo
2019-01-10 08:52:13
Jūrate Važgauskaite, Lietuvoje yra daug puikių psichiatrų, o tu tik tuos du atradai ir pateiki juos kaip daugybę? Menkini savo, kaip žurnalistės, vardą. Vienas 10 metų pas save panosėj toleravo mergaičių pardavinėjimą lytiniams santykiams, kitas - nedaug atsilieka tame nieko blogo nematydamas. Ar šios porelės nuomonė tokia svarbi? Ar čia tau valdžia liepė skleist juju nesąmones? Jei esi žurnalistė, tai pateikiama informacija turi būt objektyvi, ar jau to nebemoko univere?
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
[email protected]

Naujienų portalo tv3.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB All Media Lithuania sutikimo draudžiama.

Nuomone 2019-01-22 18:35:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Uzkniso ir kai kurie psichiatrai, noretusi uzvaziuoti, galima?   ATSAKYTI
jeigu 2019-01-20 22:44:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
pagrobsite dar nors viena vaika ,greiciau bekite lauk is Lietuvos .   ATSAKYTI
Ona 2019-01-13 12:34:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Įdomu,kiek šitų "pamokslauojų" patys smurtauja prieš savo vaikus,žmonas?Kiek pažįstu,tai psichiatrai patys yra kažkokios neaiškios psichikos ir normalių žmonių net nesistengia suprasti.Menu 40 metų senumo atvejį.Įligoninę buvo atvežta "savižudė",išgėrusi tablečių.Ji dar buvo sąmoninga,kai prie jos priėjusi psichiatrė ironiškai paklausė:"tai ką,gyventi nusibodo?"ir nuėjo..Štai tokia buvo jos psichologinė "specialisto pagalba".O pagalbos tai moteriai labai reikėjo,nes tas tabletes jai per prievartą "sugirdė" girtas smurtaujantis vyras,kurio jau nebėra gyvųjų tarpe.Moterį išgelbėjo,su savo problemomis tvarkėsi ji pati,o ta "psichiatrė",kuriai jau gerokai virš septyniasdešimt ir toliau "gydo" pacientus ,galimai moralizuodama apie vaikų auklėjimą ir smurtą šeimoje.O "savižudei" taip trūko užjaučiančio žodžio ir nusikaltėlis vyras būtų atsidūręs už grotų.   ATSAKYTI
Jo 2019-01-12 16:10:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Na zinoma jau dabar neauklejami vaikai uzvozia ir tevams ir klasiokams ir seneliams ir kitiems taip kad ta lazda turi du galus ir 1 voz su jega ir manau gana greit .nebent atims visus vaikus ir ivaikins i uzsieni   ATSAKYTI
Taigi taigi kaipgi 2019-01-13 12:29:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Tėvams už o ia vaikai, kuriems bet kokia proga buvo voziama kai jie buvo maži ir silpni. Kai suaugo mano turintys teisę elgtis taip pat. Taip ir daro, muša silpnesnius už save, o kad tai tėvai argi svarbu. Tėvai gi mušė kai vaikai buvo silpni.   
Patirtis 2019-01-11 23:02:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Vaikų psichiatrams Pūrui ir Slušniui yra kasdienybė atiminėti vaikus iš tėvų ir juos uždarinėti psichiatrinėje. Jie visą laiką užsidirbdavo iš vaikų grobimo. Nenuostabu, kad ir dabar jie remia tokius projektus.    ATSAKYTI
Jo 2019-01-11 22:40:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Kaip gali tokie asilai purai slusnei daryti krjira vaikų auklėjime sudo gabalai .Amen .........   ATSAKYTI
sigita 2019-01-11 13:31:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Na taip, paieškokim psichiatrų, kurie pasakytų, kad truputį vaikams galima užvožti. Tik tada straipsnis niekada nepasirodytų...    ATSAKYTI
Svajonė 2019-01-11 08:52:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Psichiatrų svajonė yra, kad toks Slušnio ir Pūro genocidas pagaliau baigtųsi ir prasidėtų reali pagalba šeimoms. Tėvų ir vaikų problemos būtų sprendžiamos suteikiant pagalbą, o ne atiminėjant vaikus ir taip traumuojant kraštutinai žiauriai vaikų ir tėvų santykius. Slušnio ir Pūro projektus turėtų išsiaiškinti ir mokesčių inspekcija, ir prokurorai ginantys viešą interesą.    ATSAKYTI
Įtaka 2019-01-11 08:42:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Tragedija kai Slušnys ir Pūras mulkina prezidentūrą, o dabar siekia mulkinti Nausėdą, Šimonytę tam, kad galėtų toliau tęsti savo juodus darbus ir krautis pinigus ir pasirūpinti savo karjeromis.   ATSAKYTI
Genocidas 2019-01-11 08:37:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Šitie du psichiatrai svajoja tik apie projektinius pinigus. schema yra paprasta - kaltinti tautą tamsumu, sovietizmu, po to aiškinti, kad reikia šviesti, po to pakrato savivaldybes, ministerijas, spaudžia ir supriešina politikus, dalį projektų pinigų skiria žiniasklaidai juodinančiai esamą situaciją. Akcentuoja jiems patogų atvejį - pvz., plekšnojimą, ir organizuoja vaikų atėmimo, išvežimo projektus, kad įtiktų Norvegų ir kitų valstybių fondų siekiams. Baisu, kad tokie pseudopsichiatrai skatina baisiausią dalyką - Lietuvos vaikų genocidą. Atiminėjant Lietuvos vaikus - daromas didžiulis nusikalstamas verslas.    ATSAKYTI
Pagarba 2019-01-10 20:52:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
-18
Pagarba dr. Purui. Blaivus protas ir gaila , kad labai mažai tokiu žmoniu. Daugiausia Lietuvoje patvorinės visuomenės...   ATSAKYTI
Grigorij 2019-01-11 02:41:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
-12
Pagarba,
blin, didzponis, su...s landsberginis, sajudietiskas "inteligentas", per 30 metu dar "laisves", nuvedusios i pacia JAV uzpakalio giluma, neprisiryjes! Tikras Lietuvos priesas, jos laisvintojas nuo lietuviu, Šakalichos ir ŠunGrybes draugas vienmintis!  
DINA 2019-01-10 20:48:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
tegu sau svajoja tie du tipai net nesinori kitaip vadinti taip nudeda visus zmones lyg tai visi butume zudiku tauta tik ir svajojanti uzmusti savo vaikus slykstu net skaityti ju nusipezejimus   ATSAKYTI
Grigorij 2019-01-10 17:06:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Galetu pasvajoti, jei vaiku nereiketu ugdyti, aukleti. "Laisva" LR ant tiek "suvakarejo" (sulaukejo), kad mokyklose seniai vaiku niekas nebeaukleja. Taigi, visa auklejimo nasta, atsakomybe uz vaikus pries visuomene, tenka tevams. Jie privalo tiems maziems savanaudziams, daznai net plesriems, ziauriems padareliams, labai daug norintiems is gyvenimo, iskiepyti Zmogiskuma, Padoruma. Kas sugeba tai padaryti, nebaudziant vaiku, visiskai nenaudojant jegos - tegul pirmas meta i mane akmeni! Nereikia suabsoliutinti vaiku teisiu, ju laisves, "neuzkompleksotumo", ka 30 metu dare "issilaisvinusi" (it pasiutes suo, partrukes nuo lenciugo) Lietuva. Augdami "uzkompleksuotais" pionieriais, komjaunuoliais, moraliskai ugdomi vaikai, bendrai paemus, buvo visa galva padoresni ir zmogiskesni uz siuolaikinius "issilaisvinusius"!!! Tai LTSR laikais tevai taip intensyviai nedirbo, kaip dabar. Jie ne tik galejo be problemu isgyventi, po darbo atsistatyti, aprupinti vaikus nemokamam viduriniam bei aukstajam issilavinimui. Dabar reikia ITIN suktis, kad aprupinti vaikus! O kaip dar tenkinti vaiku norus brangiems mobiliems telefonams, kompiuteriams, kitiems madingiems zaisliukams, nekalbant apie rubus? Taigi, darbdaviai, kad islaikyti konkurencinguma, zmones maksimaliai isspaudzia, kaip citrinas. Kaip, budami pavarge, nestabilios busenos, tevai gali normaliai bendrauti su vaikais, buti jiems pakankamai demesingiems, labai kantriai ir tolerantiskai juos aukleti? Ar visada tevams, ypac, jei vienas is ju yra isvykes uzdarbiams i uzsieni, uztenka nervu atsargos? Reikia suprasti vieno: vaiko auklejimo melynes yra niekas, palyginus su tuo, jei jis netaps Zmogumi!!! Kita vertus, normalus zmones negimdo vaiku tam, kad juos musti, zeminti, isnaudoti! Na, o nenormalius tevus, piktnaudziaujancius jega, reikia atsekti, gal ir nubausti, atimant vaikus.   ATSAKYTI
Alfonsas 2019-01-10 13:38:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Visi rėkia vaiko teisės, bet kodėl niekas nekalba apie vaikų pareigas, kad vaikas privalo klausyti tėvų, atlikti jam tėvų duotas užduotis ar darbus, būti mandagiems mokykloje gatvėje ir pan. Pažiūrėkite, kas dedasi mokyklose. Mokytojai badomi špygomis, rodomi įvairūs pirštai ir pan Niekas tuo nesirūpina, kur vaiko pareigos.Tokie psichiatrai,kaip Slušnys tik mato vaikų teises, o pareigų nemato. Gaila, atsipeikėk. Kartais gera rykštė žmogų pataiso visam gyvenimui   ATSAKYTI
Taip 2019-01-11 06:03:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Gera rykste ar dirzas pigu sveika ir efektyvu  
Sigita 2019-01-11 13:33:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
O kas kalba apie TĖVŲ PAREIGAS įskiepyti vaikams pareigas? Mokytojai ir auklėtojai paskiau kraupsta nuo puikiųjų tėvelių, kurie "puikiai auklėja" vaikus...   
Pritariu Sigitai 2019-01-13 12:43:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Vaikai mokykloje elgiasi taip, kaip elgiamasi namuose su vaikais ir kaip vienas su kitu elgiasi tėvai. Mokytojus bado spygomis? Jei vaikas niekada nematė tokiu dalyku iš kur jis gali mokėti ir dristi badyti špygom? Tik tas kuris mato tai namuose. Taigi, auklesit vaikus mušdami - užauginsit museikas, auklesit gražiu, pagarbiu bendravimu, pokalbiais - u užauginsit taip su kitais bendraujanti vaiką. Juk auklėti musimu lengviausia - prilupai vaiką ir gali gulėti prie TV manydamas, kad padarei viską, kad vaikas užaugtų doras, auklėti bendravimu ir pokalbiais vaikui tenka skirti 100kart daugiau laiko ir pastangų. Bet mes tingim, geriau maigyti tv pultelį. Argi ne taip?   
Rr 2019-01-10 13:08:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Tie psichikiatrai išvardinti, tai mafija. Čia jų įstatymas ir buvo prastumtas. Galite pagooglinti   ATSAKYTI
ZZZ 2019-01-10 11:22:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Propaganda nuo pirmų dvieju žodžių "Visuomenė susiskaldžiusi" , toliau galima neskaityti.
Tokia formuluotė visuomet naudojama kai visuomenė turi konkrečią apibrėžtą poziciją bet atsiranda menkystos su savo kitokia nuomone.   ATSAKYTI
Mociute 2019-01-10 11:13:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Pritariu ,,kaimieciui,, nes masto teisingai ,ir pasakysiu ,kad as nepazystu tokio zmogaus ,kuris turetu svajone skriausti vaikus ,tuo labiau savo ,ir dabar jau lietuviai apibudinami kaip atsilikeliai,nemokantys auginti vaiku ir jau reikia prikurti visokiu instituciju ,kad laikytu remuose seimas,tai iki lokios nesamones nusiridensim?Tie psichologai gal neturi vaiku ,turetu zinoti pagal savo issilavinima ,kad ne visi vaikai vienodi ir ne visu tevu nervai geleziniai ,tai del bet kokio nieko nepultu terorizuoti tevu ir gazdinti vaiku ,o aiskinti tevams kantriaiir draugiskai bet,deja taip nera.   ATSAKYTI
Kaimietis 2019-01-10 10:28:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Norietus ,šiu žymiu psichiatru paklausti, o kada Lietuvoj buvo leidžiama ,ĮSTATYMU,mušti vaikus , kad reikejo įstatymo draudžiantčio mušti, kiek žinau , visada buvo draudžiama mušti bet ką, ir bet kur ir tam buvo įstatymai liečiantys visus Lietuvos, ir ne tik, piliečius., tame tarpe ir vaikus.
Ir pradieti reikiejo ne nuo vaiku atiminiejimo, o nuo tėvu ,mušančiu vaikus, švietimo ir mokymo, jei kas to nemokėjo.
Ir dar , žymiu psichiatru, norėtus paklausti, kokia psihologine trauma patiria mažametis vaikas atskirtas nuo tėvu ir įmestas pas visiškai svetimus globiejus   ATSAKYTI
Lietuvininkas 2019-01-10 09:41:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Norvegai grąžino iš indų pagrobtus vaikus,kai visa Indija sukilo. Juk grąžinama yra tik tai kas pagrobta,pavogta. Koks čia pavyzdys Lietuvai.    ATSAKYTI
manau 2019-01-10 09:03:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
-8
Kada nors ateis laikas,kai vaikams ant galvos nebebus mėtomos kaldrytės su psichotropiniais vaistais, o psichiatrai, kurie nesusivokia aplinkoje, nebedirbs keturiasdešimt aštuonias valandas per parą. Slušniams ir pūrams jau ir europos žmogaus teisių teismo sprendimai prilygsta prie maištininkų mitingų.   ATSAKYTI
GAUK NEMOKAMĄ tv3.lt NAUJIENLAIŠKĮ Į SAVO PAŠTO DĖŽUTĘ:
UŽSISAKYTI

Top Video

Šimtmečių radybos Vilniuje – paaiškėjo ir pikantiškos detalės
DABAR RODOMA
Šimtmečių radybos Vilniuje – paaiškėjo ir pikantiškos detalės
DABAR RODOMA
Valdas Adamkus žmonėms siunčia svarbią žinią
DABAR RODOMA
Naujausi kandidatų į prezidentus reitingai: užvirė žūtbūtinė kova
DABAR RODOMA
LFF burtų traukimas virto sensacija: aistras kurstė pusnuogė mergina
DABAR RODOMA
Šiurpus momentas: Lekavičius aikštę paliko kraujuojančiu veidu
DABAR RODOMA
Kaimynai ir pareigūnai prabilo apie „Iki" užpuoliką
DABAR RODOMA
Greitas ir lengvas velykinis desertas: pavyks kiekvienam
DABAR RODOMA
Viskas, ką reikia žinoti apie velykines gėlių kompozicijas
DABAR RODOMA
Sausas ir šaltas oras trukdo pradėti sėją
DABAR RODOMA
Šaro techninė Stambule. Ar „Žalgirio“ strategas pasikarščiavo be reikalo?
REKLAMA
Mokslininkų verdiktas dėl šiuolaikinių vaikų: bedė pirštu į tėvus (nuotr. 123rf.com)
Lietuvoje ikimokyklinio amžiaus vaikai praleidžia per daug laiko prie ekrano, dėl to prastėja jų emocinė savijauta, atsiranda miego sunkumų ir elgesio problemų, rodo Vilniaus ...
Filmo premjeros dalyviai (nuotr. stop kadras)
Dainuojanti, garsiai besijuokianti, mėgstanti ir net viršijanti greitį. Būtent tokios detalės apie šalies vadovę Dalią Grybauskaitę atskleidžiamos režisieriaus Donato Ulvydo ...
Piniginė (nuotr. 123rf.com)
Valstybiniai dvyliktokų egzaminai – ant nosies, o geriausi gimnazijų mokytojai masiškai atsisako juos vertinti. Mokytojai skundžiasi, kad vos 4 eurų valandinis užmokestis už ...
Parduotuvė (nuotr. Raimundo Maslausko)
Kai kuriems prekybos tinklams ketinant dirbti pirmąją Velykų dieną, kai kurie Seimo nariai žada grįžti prie įstatymo pataisų, uždraudžiant jiems dirbti per šventes ir kai ...
Prekybos centras (nuotr. TV3)
Ginčai dėl parduotuvių darbo laiko per šventes tęsiasi. Dalis prekybos tinklų sulaužė žodinį pažadą valdžiai ir nusprendė dirbti per šv. Velykas. Socialinės apsaugos ir darbo ...
REKLAMA

TELEVIZIJA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų