Premjeras Saulius Skvernelis pareiškė, kad opozicijoje esančių konservatorių tikslas yra sužlugdyti kitų metų valstybės biudžeto priėmimą. Anot jo, laiku nepriėmus biudžeto, ištiktų krizė.

Saulius Skvernelis (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)

Saulius Skvernelis (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)

„Konservatorių tikslas – bet kokia kaina sužlugdyti biudžetą. Norima, kad visiems Lietuvos gyventojams, visiems dirbantiesiems, pensininkams, jaunoms šeimoms auginančioms vaikus, visiems norima padaryti krizę ir krachą (...) Dabar tikslas pagrindinis šiame etape, kad nebūtų valstybės biudžeto. Tada vėl bus šaukiama, kad yra krizė, kokios dar nebuvo, kad kažką reikia daryti ir taip toliau", – Žinių radijui ketvirtadienį sakė S. Skvernelis.

Jo teigimu, Seime nepatvirtinus 2019 metų biudžeto projekto, kitąmet tektų gyventi pagal šių metų biudžeto išlaidas, skiriant asignavimų valdytojams kas mėnesį vieną dvyliktąją šiemet numatytos sumos.

„Jeigu nebus priimtas biudžetas, gyvensime pagal vieną dvyliktąją, kada kiekvienas asignavimų valdytojas turėtų 1/12 šių metų biudžeto. Tai reiškia, kad nedidėtų pajamos ir atlyginimai nei vienam dirbančiajam, nebūtų vaiko pinigų, nebūtų pensijų indeksavimo – 26,5 euro kiekvienam pensininkui, nebūtų socialinei sričiai skirti pinigai, vaiko teisių apsaugos tarnyboms, Vyriausiajai rinkimų komisijai, o mes kitais metais turime tris rinkimus“, – kalbėjo premjeras.

REKLAMA

Pasak S. Skvernelio, būtent pastangos sužlugdyti biudžeto priėmimą yra pagrindinė priežastis, kodėl jo Vyriausybei metami kaltinimai nebandant ieškoti dialogo su streikuojančiais mokytojais.

„Kiekvieną diena kalbama, kad mes nekalbame, negirdime ir nedarome, nors mes kalbame, girdime, darome. Aš buvau įsitraukęs nuo pat pradžių ir dalyvavau pasirašant kolektyvinę sutartį ir nekartą su profesinėmis sąjungomis kalbėjomės, (...) buvo daugiau nei metus laiko kalbama ir daromas etatinio apmokėjimo modelis ir man dalyvaujant“, – tvirtino S. Skvernelis.

Jis pabrėžė, kad valstybės biudžetas yra subalansuotas ir tvarus, jo projektas yra vienas geriausiai įvertintų Europos Komisijoje.

„Yra išnaudotos visos galimybės, kas yra susiję su mūsų ekonomikos augimu, (...) turime mes perteklinį biudžetą, kas irgi yra labai svarbu, nevarome šalies į infliacijos spiralę. Galiausiai, kas irgi ypatingai svarbu, mūsų išlaidos yra pagrįstos ir yra skirtos kiekvienam dirbančiajam. Tas mitas kuris yra skleidžiamas, kad viešajame sektoriuje kažkas tai bus blogiau, yra visiškai mitas, net ir skaičiai yra meluojami“, – aiškino premjeras.

Jis pabrėžė, kad jei bus sužlugdytas kitų metų biudžeto projektas ir mokesčių reforma, nebus atsisakyta ir „Sodros“ pervedimų į privačius pensijų fondus.

„Gal čia yra esminis dalykas, gal čia yra viso to chaoso, kurį kelia konservatoriai, viena iš priežasčių, kad nebus finansuojami privatūs fondai, kurių vienas iš privačių fondų stato pono (Gabrieliaus – BNS) Landsbergio mokyklą“, – teigė S. Skvernelis.

REKLAMA

Seime ketvirtadienį vyks antrasis 2019 metų valstybės biudžeto projekto ir kai kurių jį lydinčiųjų įstatymų pataisų svarstymas. Biudžeto priėmimas numatytas gruodžio 11 dieną. Parlamentarai aptars Vyriausybės pakoreguotą projektą, kuris nelabai skiriasi nuo pirminio varianto.

Vyriausybė siūlo skirti papildomų lėšų savivaldybių biudžetams ir pedagogų atlyginimams. Pernai po savivaldybių priekaištų koreguodama biudžetą, Vyriausybė taip pat papildomai ieškojo lėšų savivaldybėms bei medikų algoms.

Planuojamos kitų metų valstybės biudžeto pajamos, įskaitant Europos Sąjungos ir kitos tarptautinės finansinės paramos lėšas, siekia 10,59 mlrd. eurų, išlaidos – 11,696 mln. eurų, o biudžeto deficitas – 1,106 mlrd. eurų. 2019 metų biudžeto projektas parengtas planuojant 0,4 proc. bendrojo vidaus produkto viešųjų finansų perteklių.

Palyginti su pirmuoju 2019 metų biudžeto projekto variantu, kitų metų pajamos didėja maždaug 3,5 mln. eurų, išlaidos – 14,8 mln. eurų, deficitas – 11,3 mln. eurų.

 

Taip pat pridūrė, kad iš pareigų atleidžiama švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė mokytojų streiko metu turėjo visišką jo palaikymą.

„Ministrė turėjo pilną paramą, su ja buvo nuolatinis kontaktas ir viskas, kas vyko ministerijoje, pilnas palaikymas buvo ministrės“, – Žinių radijui ketvirtadienį sakė jis.

S. Skvernelis teigė, kad streikuojanti mokytojų profesinė sąjunga nesiekia dialogo, nuolat keičia reikalavimus ir susiderėti nenori.

„Streikuoja apie tris procentus mokytojų ir tiek pat maždaug mokyklų, tačiau kiekvienos mokyklos streikas yra neigiamos pasekmės. (...) Bet jeigu norima konstruktyvaus dialogo, tikrai galima tą daryti ir ne kartą kviesta, tačiau kai nenori dialogo, nori dalyvauti šiame procese, ką bepasiūlysi, racionaliai nieko neišgirsti“, – sakė premjeras.

REKLAMA

Keliasdešimt pedagogų nuo praėjusio trečiadienio reikalaudami derybų su valdžia nakvoja Švietimo ir mokslo ministerijoje. Ketvirtą savaitę vyksta dalies pedagogų streikas dėl atlyginimų.

Pirmadienį premjeras S. Skvernelis pranešė atstatydinantis švietimo ir mokslo ministrę J. Petrauskienę.

O jau kitą savaitę gali pateikti kandidatus į švietimo, kultūros ir aplinkos ministrų postus.

„Manau, kad galėtume ir kitą savaitę teikti kandidatus ir užtikrinti šitų ministerijų tolesnį darbą“, – Žinių radijui ketvirtadienį sakė ministras pirmininkas.

Pasak jo, pokalbiai su potencialiais kandidatais vyksta, tačiau pirmiausia laukiama prezidentės Dalios Grybauskaitės dekreto dėl trijų ministrų atstatydinimo.

„Dabar tikrai reikia parinkti tuos žmones, kurie galėtų ypatingai švietimo srityje ateiti ir tęsti tuos darbus, įgyvendinti tas reformas, kurios pradėtos“, – sakė S. Skvernelis.

Citras
2018-12-06 09:47:33
kaip šitaip galima konservatoriai, nejaugi jums negėda iš jūsų pusės vis kiršinimas vyksata nuo pat pirmos dienos.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

JOJO 2018-12-14 06:54:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Negi nėra tokio įstatymo,kad neliktų visų konservatorių su anūkėliu priešaky.Ir svarbiausia,kad negalėtų sulisti į kitas partijas .Ten vėl keltų nesantaiką.,o tokių ten daug
Tuoj ,žiūrėk Juknevičienė iškiš savo nosį ir pradės šnekėti ,kad tuoj Rusija užpuls,jeigu ta Rusija būtų norėjusi seniai būtų užpuolusi.   ATSAKYTI
Lietuvis 2018-12-13 23:16:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Man juokinga žodis partija tokių Lietuvoje nėra Karbauskis gauja lanzbergio gauja lenkų gauja palucko Kirkilo gaujos ir taip toliau    ATSAKYTI
Rolis 2018-12-13 22:04:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kad tau krizė ateitų urode   ATSAKYTI
As 2018-12-07 07:26:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Paprastas veiksmas kaip Kaunas isgrudo lauk koncervatorius tai matom kaip tvarkosi Kaunas dabar tai ir is seimo turetume mest lauk koncervatorius ir atsigautu Lietuva.   ATSAKYTI
Nora 2018-12-07 06:52:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Panaikinti konservu partija Joe zlugdo lietuva.   ATSAKYTI
Nepartinis 2018-12-06 14:42:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Dar gūdžiais nepriklausomybės nuo TSRS pirmaisiais metais, konservatoriai jau buvo pripažinti kaip kriminalinė nusikalstama grupuotė. Jie ir toliau taip elgsis, kol megztos beretės išmirs ir nebebus kas juos palaiko.   ATSAKYTI
PRISIMINIMAI 2018-12-06 12:08:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Gerai visi prisimename A. Valinsko - Tautos prisikėlimo partiją. Visi šaukė Kad atėjo šoumenai į valdžią, kad kelioliką mandatų turinti partija sugriovė Lietuvos ekonomiką ir t.t.
BET.
Bet šių šoumenų partijos nariai parodė koks šou vyko seime ir visur kitur už durų - kaip seimo narei gebėjo lyg šventos trejybės dalyvauti seime prabalsuoti nebūdami posėdyje. Vip degalinės, vip poilsevietės, vip autoservizai giminėms, draugams ir sau už dyką paslaugos, vip baseinai ir pirtys slaptai ir taip toliau.
Kai pradėjo kilti visas mėšlas apie buvusias valdžias į viešumą, tada Valinsko partiją pradėjo visaip žlugdyti pasitelkę žiniasklaidą ir priiminėdami pataisas.
Gerai prisimename Liną Karalių, kuriam buvo apkalta dėl balsavimų nebūnant seimo posėdžiuose. Pabandė daryti taip kaip darė tuometinės profesionalų partijos nariai iki tolei, bet jis vienas buvo išspirtas lauk. Visi gerai prisimename kai seimo posėdį stebėdavome - seimo narių sėdi koks trekšdalis, o subalsuodavo beveik visi. Bet kažkodėl už tokį elgiasi kitiem apkaltų nebuvo - tiesiog mistika.   ATSAKYTI
kaunietis 2018-12-06 14:46:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Kaunas yra geriausias to pavyzdys - kai dingo konservatoriai, Kaunas iš karto aplenkė Vilnių ir toliau normaliai tvarkosi, o konsevatoriai tik bando pagalius į ratus kaišioti.  
LT 2018-12-06 11:23:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
p kodel išlaidos negali buti pvz 8.5 milijardo. gal kazkur valstybes valdyme galima pataupyti ???????????   ATSAKYTI
Aš manau 2018-12-06 10:23:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Senosios buvusios valdžioje "PROFESIONALŲ" partijos mato kad dabartinė valstiečių partija daug daugiau gali padaryti Lietuvos labui ir iki sekančių seimo rinkimų susirinkti didelį rinkėjų kapitalą. Lansbergėlis ir visi kiti tą labai gerai mato, ir dėl to kelia sumaištį visuomenėje, kad darbai stotų vietoje.
Gydymo įstaigose, savivaldybėse, valstybės įmonėse daug vadovų ir tarnautojų į teisėsaugos akiratį papuolė, jau daug jų laukia už korupciją savo eilės teismo suole. O tie, kas dar laukia savo eilės ateityje jau nerimauja ir kelia sumaištį visuomenėje.
Su nauja valdžia sukčiams naudos nėra, dėl to stengiasi ją kompromituoti, žlugdyti.   ATSAKYTI
Komentatore 2018-12-06 11:34:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Pritariu pilnai dauguma zmoniu ta pati supranta ka jus parasete   
O.Z. 2018-12-06 10:11:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
-8
Taigi karbauskiniai turi palaikyma is lenku, kuriuos kviecia i koalicija, paksininkai ir kt. misrunai, prie ko cia konservatoriai. Taip premjeras nori numesti nuo saves atsakomybe. prasideda sukis, kuris tesiasi 20 metu - kalti konservatoriai. Gali patiketi tik visiski neispruseliai, kurie jaucia neapykanta nepriklausomybei.   ATSAKYTI
Klumpe 2018-12-06 10:35:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Kur jus matot ta suknista nepriklausomibe jei net laukiniam tuolete nusišikt negalesi be seimo leidimo nepriklausomibe jam mat nafik ji reikalinga  
As 2018-12-07 07:19:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tik nejuokink koncervatoriu klapciuk.  
PP 2018-12-06 09:57:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Nekontroliuojama visuomeninių organizacijų ir nepartinių rinkėjų daugumos valdžia patiria valdymo krizę. Tam įstatymuose neįvesta jokių saugiklių. Tarpartinės rietenos ir kova dėl valstybinio partijų finansavimo nieko gera neduoda .Dirbančiuosius ginančios susiskaldžiusios Lietuvos profsąjungos valstybės neginamos ir nefinansuojamos kaip partinės šutvės. Ar rinkėjų dauguma tiki vadinamomis partijomis?   ATSAKYTI
Citras 2018-12-06 09:47:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
kaip šitaip galima konservatoriai, nejaugi jums negėda iš jūsų pusės vis kiršinimas vyksata nuo pat pirmos dienos.   ATSAKYTI

Top Video

Tarasovai atvirai prabilo apie skyrybas: negailėjo kritikos strėlių
DABAR RODOMA
Tarasovai atvirai prabilo apie skyrybas: negailėjo kritikos strėlių
DABAR RODOMA
Neįtikėtina Algimantės kova: dvidešimtmetė net du kartus įveikė vėžį
DABAR RODOMA
Klientas nustėro: kartu su maistu – šokiruojantis radinys lėkštėje
DABAR RODOMA
„Tesla“ automobiliu į garažą važiavusi moteris nustėro: nuostoliai nejuokingi
DABAR RODOMA
Žvėriškas Sabonio pasirodymas prieš „Timberwolves“
DABAR RODOMA
Rusijos cirko pasirodymas virto tragedija: vaikai stebėjo paklaikę
DABAR RODOMA
Praeiviai nesuprato, kas vyksta automobilyje: pamatę iš arčiau – vos patikėjo
DABAR RODOMA
Moteris nežinojo, ko imtis: jos automobilyje – nemalonus radinys
DABAR RODOMA
Žiauriai nužudytos 17-metės sesuo prabilo apie lemtingus įvykius: atskleidė neviešintų detalių
DABAR RODOMA
Kamera užfiksavo mistinį vyro dingimą: spėlioja, kas ten galėjo būti
REKLAMA
vaistai (nuotr. stop kadras)
Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje 2010–2018 metais augo vaistų vartojimas, rodo Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos analizė. Baltijos šalių gyventojai daugiausia vartoja ...
Vilniečio gyvenimo sąlygos šokiruoja: niekam nerūpi, kad gyvena be paso ir elektros
Į „TV Pagalbą“ kreipėsi vilnietė Irena, kuri susirūpino savo kaimyno Petro sveikata ir gyvenimo sąlygomis. Vyras jau metus laiko gyvena be elektros, paso ir jokių pajamų, ...
Organų donorystė (nuotr. 123rf.com)
Praėjusiais metais organų donorais tapo apie 3,5 tūkst. žmonių – tai didžiausias skaičius per visą nepriklausomybės laikotarpį, teigia Nacionalinis transplantacijos ...
Padavėja (nuotr. 123rf.com)
Kada lietuviai gyvens taip oriai kaip Vakarų Europos šalių gyventojai? Lietuvos banko duomenimis, mūsų šalis pavyzdingai stiebiasi link Europos Sąjungos vidurkio, tačiau ...
Gimdymas namuose (nuotr. stop kadras)
Jau beveik metai, kai gimdymas namuose Lietuvoje laikomas legaliu. Tačiau tokio – legalaus gimdymo namuose – per metus šalyje nebuvo nė vieno, mat gimdyme dalyvauti ...
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų