Pyktis dėl vaikų atiminėjo perauga į smurtą. Pareigūnai pradėjo ikiteisminius tyrimus dėl smurto prieš du specialistus, lankiusius šeimą su vaikais Anykščių rajone.

stopkadras

stopkadras

Tiesioginė transliacija feisbuke prieš beveik porą savaičių sukaustė tūkstančių žiūrovų dėmesį. Drama vyksta Kauno rajone Pabalių kaime. Po anoniminio pranešimo, kad namuose yra galimai girta moteris su nepilnamečiais vaikais, atvyko pareigūnai. Moteris atsisakė tikrintis blaivumą, dėl to iškviesti vaiko teisių apsaugos specialistai.

Nors vaikai neatimami, transliacijos autorius nerimsta, šaukia ant vaiko teisių apsaugos specialistės. Anot pareigūnų, tokios istorijos ne visada baigiasi taikiai. Štai Anykščiuose pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl Kavarasko seniūnijoje užpultų dviejų vaiko teisių apsaugos specialisčių. Jos norėjo atimti vaikus iš tėvų, kurie, pasak pareigūnų, 3 dienas visiškai nesirūpino savo atžalomis. Kai socialinės darbuotojos pradėjo organizuoti vaiko paėmimo procedūras, sugrįžusi neblaivi mama pratrūko smurtauti.

REKLAMA

„Atvyko neblaivi motina, kuri pradėjo stumdyti vaiko teisių specialistus, trenkė vienai, sužalojo specialistą, virtuvėje ieškojo peilio, įžeidinėjo kitą specialistą, kuri kvietė policijos pareigūnus, dėl šio įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas“, – sako policijos atstovas Ramūnas Matonis.

Nors pasipriešinimas valstybės tarnautojui baudžiamas viešaisiais darbais, bauda, arba net laisvės atėmimu iki trejų metų, anot vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos, aidint atžalų atiminėjimo iš tėvų istorijoms, ne visi gyventojai kritiką išsako taikiuose protestuose šalia Seimo. Agresijos daugėja.

„Specialistai neretai atsiduria labai pavojinguose sąlygose, kuomet yra priremiami prie sienos, kuomet yra smaugiami ir vienintelis įrankis, kuriuo vaiko teisių apsaugos specialistai gali apsiginti, yra moters rankinukas ar popieriaus lapai. Deja, šiandien tenka pripažinti tai, kad ne tik vaikams reikia apsaugos, tačiau ir vaiko teisių apsaugos specialistams“, – sako tarnybos vadovė Alina Jakavonienė.

Anot vaikų teisių apsaugos tarnybos, darbas tampa nepakeliamas.

„Dėl žeminančios informacijos, dėl gaunamų grasinimų telefonu ar kitokiu būdu, vaiko teisių apsaugos skyriaus geri specialistai tikrai palieka savo darbą“, – sako A. Jakavonienė.

„Aš tikrai sieju tai pirmiausia su pastaruoju Kauno įvykiu ir iš tikrųjų tai kiekvienas vaikas yra nepaprastai svarbus ir aš tą tikrai suprantu. Bet vėlgi Kauno įvykis iki galo ištirtas, kaip ten viskas buvo, ir mes dabar. <…> ką pastebime, ypač pastaraisiais mėnesiais, kad tokio atsirado pikto požiūrio į jų darbą ir tokių netgi šmeižiančių pasakymų. <…> nenori niekas ateiti pas mus dirbti“, – sako „Gelbėkit vaikus“ direktorė Rasa Dičpetrienė.

REKLAMA

Specialistai bijo, kad jei Seimas sušvelnins vaiko nemušimo įstatymą ir pakeis sąvokas, smurtaujantys ir vaikų neprižiūrintys tėvai įgis dar daugiau drąsos prieš juos lankančias socialines darbuotojas. Agresijos pliūpsnį prieš įstatymais numatytą reformą vykdančius specialistus bando stabdyti ir socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

„Kol kas tai yra vienkartiniai atvejai, tačiau mes apie juos visus žinome ir viską darome, kad užkardytume bet kokias galimas neigiamas pasekmes“, – sako ministras Linas Kukuraitis.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija rytoj susitiks su regionų atstovais, ieškos būdų, kaip apginti vaiko teisių apsaugos specialistus, mat, juos ne visada lydi policijos pareigūnai. Neatmetama galimybė, kad jiems gali būti dalinamos savigynos priemonės.

Liucė
2018-11-28 18:55:43
Negi tokie nevispročiai tie specialistai? Ne vaikus reikia gelbėti, o tėvus! Negi tie "specialistai " savo vaikų nėra turėję, jei nesupranta, kokį siaubą vaikų išplėšimas kad ir iš girtuoklės motinos rankų sukelia vaikams? Jie gali numirti iš sielvarto ir baimės! Baikit gąsdinti ir kankinti vaikus, silpnapročiai!
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Nu 2018-11-29 23:51:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O ar tikrai būvo girta? Ar ne tas pats kaip ir su Kurčinskų šeima? Svarbiausia paimti ir apjuodinti mama atseit būvo girta.   ATSAKYTI
Oi. 2018-11-29 09:41:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Nustebo, kad motina gina vaikus. Beje turbut tokia pat "girta" kaip Krucinskiene   ATSAKYTI
To oi 2018-11-29 17:49:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Valio valio pijokams. Dabar mes juos mylim, ane? Nes ju teise gert- must- pult yra sventa. Violetinis gailavas toks stiprus???  
Aitvaras 2018-11-29 00:34:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Issigimsta pasaulis .   ATSAKYTI
Aitvaras 2018-11-29 00:30:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Tikri debilai nekure saugikliu kad vaikai nebutu atiminejami vien del skaiciaus ar priedu.bet ginkluosis   ATSAKYTI
STANISLAVA 2018-11-29 00:14:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Negi visi esat durni verda karas dėl vaikų atiminėjimo ir motina norit kad nekovotu už savo vaikus žmones tikrai neatleis pamėginkit atimti gyvūna bet koki nuo motinos tai jis sudraskys ir neprileis prie savo vaiko tai matomai nužiūrėta auka bū s pinigū norvegišku šviežių BAISU BAISIAU JAU NEBEGALI BŪTI ŽMONĖS ATSIBUSKIT IKI KO ATĖJOM
   ATSAKYTI
Pažįstamas 2018-11-29 23:41:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Motina kovoja už savo vaiką???? Girta iki kaulo? Tai kad jai vaikas tokiu proteliu tikrai ne galvoj jei net pamiršusi buvo kad tokių turi, jai svarbiau apginti savo teisę prisilakti ir uždaryti 3 dienas vaikus sandėly kad jie "nezystų".  
Vija 2018-11-28 23:36:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jei jau pavojinguose sąlygose... Viskas aišku kokia specialistė   ATSAKYTI
Inga 2018-11-28 20:56:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Ar tikrai ta mama tris paras vaikais nesirūpino? Kitas dalykas neaišku kiek ta moteris išgėrus ir neaišku kiek tiems vaikams metų. Antras dalykas, tegul tada mamą iš namų išblaivinimui išveža, o ne vaikus. Tikrai manau, kad atsiras giminaičių, kurie prižiūrės tuos vaikus kol tėvų nebus. Gal tai vienkartinis moters toks užgėrimas, o jeigu mama alkoholikė - tegul nurodo gydytis, o ne išsyk organizuot vaikų paėmimą... Žodžiu, dėl vaikų gerovės viskas daroma ne iš to galo.   ATSAKYTI
☼­↓☼­ 2018-11-29 23:48:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Aha, atimt tėvus iš vaikų. Gera idėja. O kai taip pradės daryti, ar nerėksite, kad gadinama vaiko psichika nes mamos nėra šalia????? Tas pats, kas patraukti šunį nuo kaulo galvojant kad suveiks, nes anksčiau bandant nuo jo patraukti kaulą, jis būdavo piktas. Kvaiša, nesupranti, kad šuo abiejais atvejais bus piktas????  
Amdrius 2018-11-28 20:32:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Kad vaikeliai nebutu traumuojami, jie dar gimdykloje turetu kristi zemyn galva tiesiai i medicininiu atlieku kibira. Veliau tas atliekas galima suserti kiaulems - ekonomiska ir ekologiska!   ATSAKYTI
│▄\é 2018-11-29 23:50:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Puiki mintis Amdriau, pradėkime nuo jūsų vaikų. Beje, ar tėvai tikrai jums davė tokį iškraipytą vardą?  
Rolandas 2018-11-28 20:10:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
O kodel vaikus noreta isvesti nezinia kur, o neatiduoti giminaiciams? Istatymo pataisos reikalauja neatimineti vaiku is seimu, nezlugdyti ju psichologiskai,neisvezti nezinoma kryptim!!! Tevai tikrai nereikalauja iteisinti smurto seimoje!!!!! Isisamoninkit "specialistes" ir neskleiskit melo!!!!!!   ATSAKYTI
Andrius 2018-11-28 19:20:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Įsivaizduokit vaiką grobia iš namų čečėnijoj. Atvyksta specialistės su 10 policininkų. Atspėkit kiek gabaliukų liktų iš policininkų ir kiek iš specialisčių? Vaikžudžių tarnybom pasisekė, kad vykdo šį tautos genocidą būtent lietuvoje.    ATSAKYTI
Vytas 2018-11-28 21:25:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Taiklei pasakyta faktas,būtų gyvų nerasta.   
Rimas 2018-11-28 19:13:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Siūlomi Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pakeitimai neįteisina vaikų mušimo, priešingai negu teigia ministras L.Kukuraitis, parlamentarai G.Landsbergis ir M.Majauskas bei palaikymo komanda (A.Armoškaitė, E.Latėnaitė ir kt.).

Ir tie tūkstančiai Lietuvos žmonių, kurie susirinko sekmadienį prie Seimo, nereikalavo teisės vėl mušti vaikus, priešingai negu teigia kai kurie komentatoriai.

Draudimas mušti ar kitu būdu sukelti fizinį skausmą yra įteisintas ne tik Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatyme, bet ir Baudžiamajame kodekse, ir niekas šių kodekso straipsnių nesiūlo nei naikinti, nei keisti. Taigi, apie galimybę „vėl mušti vaikus“ gali kalbėti tik tie, kurie nėra susipažinę su vaiko apsaugos nuo smurto teisiniu reguliavimu, arba tie, kurie tyčia siekia diskredituoti visuomenės pasipriešinimo instituciniam smurtui judėjimą“, – teigia advokatė Rūta Visocnik.

Pasak jos, nuo pat pirmosios Vaiko teisių apsaugos pagrindų redakcijos priėmimo galioja draudimas atlikti veiksmus, kurie žemina vaiko garbę ir orumą. Tad bet kokia bausmė, kad ir nesukelianti fizinio skausmo, yra draudžiama.

„Tiek iki mitingo, tiek ir jam pasibaigus, galiojo ir galioja BK straipsnis, numatantis bausmę už fizinio skausmo mažamečiui sukėlimą, nežymų sužalojimą ar trumpą susargdinimą – baudą arba areštą, arba laisvės atėmimą iki dvejų metų (nepriklausomai nuo to, ar tokią veiką mažamečio atžvilgiu atliko tėvai, ar kiti asmenys).

Už nesunkų sužalojimą arba susargdinimą, smurtautojai prieš mažametį gali būti nuteisti iki penkerių metų laisvės atėmimo, o dar sunkesniu atveju – iki dvylikos metų laisvės atėmimo.

TAIGI, NIEKAS NETURI TEISĖS MUŠTI NEI SAVO VAIKUS, NEI KITĄ ASMENĮ. Gal jau užteks klaidinti visuomenę ir institucinės pertvarkos nesėkmę slėpti po tėvų-smurtautojų korta?“, – klausia advokatė.

Ji taip pat nurodo konkrečias Baudžiamojo kodekso nuostatas:

140 straipsnis. Fizinio skausmo sukėlimas ar nežymus sveikatos sutrikdymas

1. Tas, kas mušdamas ar kitaip smurtaudamas sukėlė žmogui fizinį skausmą arba nežymiai jį sužalojo ar trumpam susargdino,

baudžiamas viešaisiais darbais arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki vienerių metų.   ATSAKYTI
Nu 2018-11-29 23:57:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O šiaip gal ir šiuos jau reikėtu naikinti nes vistiek isterikas majauskas rėkia, kad vaikus nori mušt, tai bent tauta nusiramintu, o majauskas su šakale galėtu pasikart  
Inf 2018-11-28 19:13:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
-20
As manau kad reik ribas nustatyti. Vaikus atimti galima tik tada, kuomet tevai del girtumo ar narkotiku nesirupina vaikais kol sie mirsta. Tuomet reiktu atimti likusius gyvus. O aukleti vaikus berzine kose galima max iki 3 kaulu luziu, vidutinio smegenu sukretimo. Jei luzta 4 ar daugiau kaulu sr smegenys sutrnekiamos iki kraujo isioiejimo reiktu vauka paimti   ATSAKYTI
Xxxl 2018-11-29 10:00:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Debiliškai manai ! Paskaityk komentarą aukščiau savo. Iš karto. Gal nustosi "matyti" savo komentaro "tiesą" ?  
NEPATENKINTAS 2018-11-28 19:10:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Atpist vaiku teisiu specialistus.O ta kale ant bybio.   ATSAKYTI
VVV 2018-11-30 00:06:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
ane, ant byb**? Kad daugiau vaikų prisidarytų ir jais nesirūpintų iki maro?  
Vita 2018-11-28 19:02:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O ko jie nori grobdami vaikus is tevu? Kad nesipriesintu, kad pyragais dar pavaisintu?    ATSAKYTI
ā$0 2018-11-30 00:10:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
aha, o jei vaikai būtų mirę nuo bado, nes mama už pašalpą kurią gauną išeina prisilakti, bet ne duonos pirkti, tada rėktumėt o kur buvo vaikų teisės, kur policija?? Kvaiša esat  
Va 2018-11-28 19:00:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Net žvėrys gina savo vaikus. Ko norėti,žinai kur eini ir kas laukia.   ATSAKYTI
Liucė 2018-11-28 18:55:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Negi tokie nevispročiai tie specialistai? Ne vaikus reikia gelbėti, o tėvus! Negi tie "specialistai " savo vaikų nėra turėję, jei nesupranta, kokį siaubą vaikų išplėšimas kad ir iš girtuoklės motinos rankų sukelia vaikams? Jie gali numirti iš sielvarto ir baimės! Baikit gąsdinti ir kankinti vaikus, silpnapročiai!   ATSAKYTI
audr 2018-11-29 02:58:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
o jus matet tas kauno visas specelistes, visos beveik kaip nuo podiumo nulipusios, per bb, darbus gavusios, nei viena turbut dar savo neturi, o sprendzia kas gerai kas blogai, tegul pirma tiem kuriem ciulpe, pridaro jom vaiku, gal tada supras is kur ir kaip aukleti  
Ciulė 2018-11-30 00:22:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kaip tėvus gelbėti? Atimti juos iš vaikų? O kai taip pradės daryti, ar nerėksite, kad gadinama vaiko psichika nes mama išplėšiama iš vaiko rankų? Tas pats, kas patraukti šunį nuo kaulo galvojant kad suveiks, nes anksčiau bandant nuo jo patraukti kaulą, jis būdavo piktas. Šuo abiejais atvejais bus piktas! Žiūrim toliau. Tada sakot, uždaryti tėvus į blaivyklą kaip gorbačiovas darydavo. O tada nerėksite, kad taip varžomos žmonių teisės (teisės į ką? Prisilakti ar būti laisvu?) ir taip gadinama tėvų psichika. Tada sakote, duoti pinigų tėvams kad pasitaisytų. O jei jie nueis toliau už tuos pinigus prisilakti? Nepagalvojote ar ne? Sakote tada pasikalbėti su tėvais? Juokaujate? Pasikalbėti? Su vos žodį praveplenančiu žmogum, smirdančiu ir iki kaulo apsilakusiu pasikalbėti? Kaip dar siūlytumėt padėti tėvams, nes kaip matote, lengvieji būdai nepadeda kad juos kur, nu nenori tėvai baigti čiulpti tą butelaitį. Ką dar siūlote be išvardintų šitų?  
Eda 2018-11-28 18:50:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Jei specialistai nemoka bendrauti, truksta ziniu taip ir atsitinka. Nera jie tokie jau vargsai uzima pareigas, bet ju nemoka atlikt. Kaip mes reaguotumet jei musu vaikus noretu paimt. Nekiekviena pasitrydusi socialine gali buti gera darbuotuoja.    ATSAKYTI
Ona 2018-11-28 18:47:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Ar ilgai dar meluosite?   ATSAKYTI
kodėl? 2018-11-28 18:56:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
tai motina buvo blaivi?Jūs ten buvot ir žinot?  

Top Video

TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Advokatas prabilo apie liudijimus, ką Pinikas darė prie žuvusios Didžiūnaitytės kūno
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Nušauto policininko šeimą pasiekė piniginė parama: iš viso – kiek daugiau nei 33 tūkst.
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Dėl vietoj dušinių Palangoje išdygusio namo surengta akcija: žmonės atėjo pasiruošę išsimaudyti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Kaimynai sukrėsti dėl pro langą iškritusio ir žuvusio penkiamečio: tėvai vaikais labai rūpinosi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Su oro balionais į audrą patekę dalyviai papasakojo, ką patyrė skubiai leisdamiesi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Punios šilas ir vėl specialistų akiratyje: šile įsisiautėjo kenkėjai
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Vos tik paskelbus sprendimą apie atidaromą sieną, lietuviai patraukė į Lenkiją
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Lietuva dėl Astravo sulaukė paramos iš Lenkijos: žada taip pat nepriimti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Per Kuršių marias kelte plaukę keleiviai sulaukė netikėtos staigmenos
REKLAMA
vaistai (nuotr. 123rf.com)
Sveikatos apsaugos ministerija patvirtino rekomendacijas, kurios padės gydytojams atsakingiau skirti raminamuosius ir migdomuosius vaistus, vadinamuosius benzodiazepinus, ...
Aurelijus Veryga (Paulius Peleckis/Fotobankas)
Vilniaus Vingio parke, prie įėjimo nuo Čiurlionio gatvės, pasodinti ąžuoliukai, kurie yra tarsi simbolinė padėka visiems prisidėjusiems prie koronaviruso (COVID-19) pandemijos ...
Koronavirusas (nuotr. Scanpix)
Per vakar parą registruota 10 naujų COVID-19 ligos atvejų. 2 iš jų – Klaipėdos apskrityje, likusieji – Vilniaus apskrityje. Atvejai įvežtiniai arba susiję su jau žinomais ...
Greitoji medicinos pagalba (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)
Karantino metu kai kurie gyventojai greitąją pagalbą mato kaip lengvesnę išeitį bandant išspręsti savo sveikatos problemas. Kam vargti bandant prisiskambinti šeimos gydytojui ...
Koronavirusas (nuotr. Scanpix)
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) trečiadienį paskelbė naujausius duomenis apie koronaviruso situaciją Lietuvoje. Paaiškėjo, kad per parą buvo išrita ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų