Nusitaikė į moksleivius: ekstrasensas žada gerus pažymius

Atsivertę savo elektroninio dienyno pranešimus moksleiviai regi ekstrasenso paslaugų žinutę, reklamuojančią galimybę pasikelti pažymius. Ir ją platina ne pats ekstrasensas, o moksleivis – pirmūnas, olimpiadų nugalėtojas. Pasirodo, kad ši ekstrasenso reklaminė akcija – ne kas kita, o moksleivių bandymas „patrolinti“ internetinio dienyno kūrėjus. Šie savo ruožtu patikino, kad tokie incidentai nebepasikartos.

tv3.lt koliažas (nuotr. skaitytojo)

Į portalą tv3.lt kreipėsi moksleivis, elektroniniame dienyne „Tamo“ sulaukęs neįprastos reklamos – siūlymo dėl prastų pažymių kreiptis į ekstrasensą. Skaitytojo teigimu, analogišką reklamą gavo ir jo bendraklasiai.

Pirmūnas reklamuoja ekstrasensą

„Sveiki, gavau tokį keistą pranešimą į dienyną. Kiek suprantu, tai reklama naudotojams. Tik ta reklama keista, reklamuojamos ekstrasenso paslaugos, po kurių pradėsi geriau mokytis. Tai tikrai yra leistina ir normalu?“, – teiravosi portalo tv3.lt skaitytojas Darius.

Sistemoje nurodoma, kad laišką atsiuntė sistemos naudotojas, moksleivis, kuris, pasirodo, yra pirmūnas, daugkartinis olimpiadų laimėtojas.

„Laba diena, dalinuosi su jumis savo istorija. Pasikėliau savo pažymių vidurkį vienu balu be jokių pastangų. Buvau visiškai praradęs motyvaciją mokytis. Kaip tik tuo metu socialiniame tinkle „Facebook“ pastebėjau ekstrasenso anketą. Vos keletas seansų ir noras mokytis grįžo. Nuoširdžiai rekomenduoju“, – rašoma moksleivio atsiųstame laiške.

Reklama (nuotr. skaitytojo)

Laiške siuntėjas prideda ir nuorodą į tariamo ekstrasenso „Facebook“ puslapį, kur reklamuojamos vyro paslaugos. Jis tikina galintis padėti nuo visų problemų nemokamai.

REKLAMA

Norėjo atkreipti dėmesį

Pirmūnas Algis (vardas pakeistas, nes moksleivis nepilnametis) portalui tv3.lt prisipažino pažįstamo ekstrasenso skelbimą moksleiviams siuntęs specialiai, bet nelaikantis to reklama, nes ekstrasensas už savo paslaugas neprašo pinigų. Vis dėlto, tariamojo ekstrasenso skelbimuose „Facebook“ pridedama, kad jį galima remti aukomis.

Paklaustas, kodėl apskritai ėmėsi reklamuoti ekstrasensą, moksleivis patikino kartu su draugu norėjęs atkreipti dėmesį į elektroninio dienyno sistemos spragas.

„Sistema „Tamo“ nėra labai gerai veikianti sistema. Mes su draugu radome, kad galima išsiųsti žinutes ne tik savo bendraklasiams. „Tamo“ nėra iš tų žmonių, kurie reaguotų į pranešimus dėl tokių dalykų. Tai norėjome atkreipti dėmesį, bet nesinorėjo pažeisti kažkokių galiojančių teisės aktų ir „Tamo“ naudojimo taisyklių“, – tv3.lt sakė Algis.

Incidentai nebepasikartos

Tuo metu, anot „Tamo“ direktoriaus Raimondo Štreimikio, bandymui per vidinę dienyno pranešimų sistemą nesankcionuotą informaciją kelias jau užkirstas.

„Apgailestaujame, jeigu Jūs patekote tarp tų 3,4 proc. dienyno vartotojų, kuriuos minėta informaciją vis tik spėjo pasiekti. Galimas nesankcionuotos informacijos siuntėjas – vienas iš moksleivių – identifikuotas. Visa su tuo susijusi medžiaga bus perduota kompetentingoms institucijoms. Atsiprašome ir užtikriname, jog imamės visų būtinų priemonių, kad vidinė dienyno pranešimų sistema būtų naudojamas griežtai pagal paskirtį“, – atsakyme tv3.lt rašė R. Štreimikis.

„Galios“ atsiranda po traumų

Vilniaus miesto psichikos sveikatos centro direktorius, psichiatras Martynas Marcinkevičius pažymi, kad dažnai žmonių manymas, jog jie turi stebuklingų galių, būna susijęs su traumomis arba potrauminiu stresu.

REKLAMA

„Yra visa grupė susirgimų vadinamų organinės psichikos sutrikimais. Tai yra sutrikimai, kurie atsiranda dėl galvos smegenų pažeidimų, avarijų, jeigu smegenys sutrenkiamos. Kitas dalykas – potrauminio streso sutrikimai. Toks stresas gali provokuoti įvairius psichikos sutrikimus. Jeigu žmogus sako, kad turi antgamtinių galių, jas demonstruoja, dažniausiai tai yra gana gilus sutrikimas“, – tv3.lt kalbėjo M. Marcinkevičius.


Rašyti komentarą...
Y
Yikes
2018-11-27 21:57:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ar meminti jau nebegalima? Ar tai psichikos sutrikimas?
Atsakyti
-2

A
Algio kolega
2018-11-27 23:48:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
Visiems asmeniškai rekomenduočiau puikias ekstrasenso paslaugas. Mane paskatino kreiptis tėveliai, mat jie irgi savo universiteto laikais lankydavosi pas ekstrasensus, todėl šiandien turi magistro diplomus ir solidų, aprūpintą gyvenimą.
Žinoma, labai gaila, kad piktoki tamo dėdės skriaudžia Algį už jo norą pabrėžti mažytę problemą su humoru, kai neįmanoma gauti kažkokio tai atlygio už pagalbą. Mat tamo ir kiti tamo (tinklapis pakeistas) siunčia iškart į atitinkamas institucijas, o ne siūlo nomalią bounty sistemą, kad bent moksleiviai padėtų sutvarkyti platformą, o ne teisę baigę, bet programuoti puslapių išėję kolegos :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Atsakyti
0

A
Algio draugas (Vardas slepiamas, nes Alg
2018-11-27 22:56:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
puikus ekstrasensas, tikrai neblogas. Tačiau nemanau, kad jų sistemoje kažkas panašaus nebepasikartos ;)
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (9)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų