prašymai stabdyti gėjų propagandą

prašymai stabdyti gėjų propagandą

Nenustebkite, jei savo pašto dėžutėje rasite prašymą padėti sustabdyti birželį vyksiančias homoseksualų eitynes. Lietuvos gėjų lygos (LGL) atstovai tvirtina, kad eitynės atšauktos nebus, o siunčiamo laiško turinys – diskriminacinis.

„STOP propagandinėms gėjų eitynėms!”, – skelbia užrašas lankstinuke, atsiųstas kartu su peticija, kurį gyventojai galėjo rasti savo pašto dėžutėse. Kreipimesi į tautiečius Krikščioniškosios kultūros institutas rašo, kad gausėja homoseksualų ir transeksualų propagandos, kuri labiausiai gali pakenkti vaikams. Įstaigos įsitikinimu, „Baltic Pride“ eitynės prieštarauja Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamos viešosios informacijos poveikio įstatymui. Peticija skirta Seimui, Vilniaus miesto savivaldybei ir Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybai.

Kasdien atsako iki tūkstančio

Portalui tv3.lt atsiųstame atsakyme Krikščioniškosios kultūros institutas rašo, kad šią kampaniją pradėjo matydami, kad nesilaikoma įstatymų, kurie draudžia įtvirtintos šeimos sampratos neatitinkančių veiksmų demonstravimą viešumoje.

REKLAMA

Institutas kreipėsi į miesto savivaldybę ir žurnalistų etikos inspektorių, tačiau šios institucijos reikalavimus sustabdyti eitynes paskelbė neturinčiais pagrindo.

„Susidaro įspūdis, jog kai kurios mūsų visuomenės grupės yra lygesnės nei kiti nariai, taip neturėtų būti. Pradėjome šią peticiją platinti elementariai neturėdami kitos išeities, tai vienintelis kelias pasipriešinti tokiam valdžios aplaidumui“, – tv3.lt sakė Krikščioniškosios kultūros institutas.

Institutas teigė, kad akcijos trukmė neribota ir ji tęsis tol, kol bus pasiektas užsibrėžtas tikslas – sustabdyti eitynes: „Jeigu prireiks – masiškai platinsime peticijas dar ne vieną kartą.“

Jie pasakojo, kad kol kas išdalinta tik nedidelė dalis visų peticijų. Į kampaniją atsiliepia vis daugiau žmonių, kurie nori prisijungti prie akcijos ne tik savo parašais, tačiau ir aktyviu parašų rinkimu.

„Per artimiausius mėnesius peticija tikrai pasieks kiekvieno Lietuvos piliečio namus. Džiaugiamės suteikdami visuomenei šansą išsakyti savo nuomonę, kaip tai yra įprasta visose demokratinėse valstybėse“, – tv3.lt teigė institutas.

Tikslaus skaičiaus, kiek jau gauta atsakymų, institutas negalėjo įvardinti, tačiau skaičiuoja, kad per dieną gauna iki tūkstančio.

prašymai stabdyti gėjų propagandą

prašymai stabdyti gėjų propagandą

Dovana – padėka

Gyventojams išsiųstame lankstinuke rašoma, kad pasirašę peticiją gali tikėtis padėkos laiško ir dovanos. Institutas patikslino, kad įvardijama dovana – diplomas.

REKLAMA

„Šiandien mūsų visuomenei reikia drąsos apie tai kalbėti, todėl visiems, kurie drąsiai jungiasi prie mūsų, esame dėkingi ir siunčiame šias padėkas“, – tv3.lt tvirtino Krikščioniškosios kultūros institutas.

Jie mano, kad gyvename naujo pobūdžio sovietmetyje, kai žmonės bijo išreikšti savo nuomonę apie prigimtinės šeimos sampratos nekintamumą, nes bijo būti apšaukti homofobais ir išvaryti iš darbo. Instituto teigimu, tai – susirūpinūsių piliečių iniciatyva, kurie nori, kad valstybėje veiktų įstatymai ir jie turi teisę juos ginti.

Krikščioniškosios kultūros institutas pats peticijų neplatina ir naudojasi reklamos platinimo įstaigos paslaugomis. Jie neigia, kad neteisėtai naudoja kitų asmenų duomenis. Laiškai išplatinti kaip neadresuota reklama, tai reiškia, kad siuntimas vyksta atsitiktinai.

„Jokie lankstinukų adresatų duomenys mums iš anksto nėra žinomi, sužinome tik duomenis tų žmonių, kurie patys sureaguoja ir atsiunčia tuos duomenis mums, taip išreikšdami sutikimą, nebent patys įrašo kitaip, su mūsų lankstinuke išdėstytu teisiniu pagrindu naudoti jų duomenis“, – teigia Krikščioniškosios kultūros institutas.

Eitynės bus

Lietuvos gėjų lygos komunikacijos atstovė Eglė Kuktoraitė tv3.lt teigė, kad nuo praėjusio savaitgalio pradėjo gauti LGBT bendruomenės narių žinutes su atsiųstos peticijos nuotraukomis.

„Jie rašo, kad žeidžia to lankstinuko turinys ir jie labai nerimauja, kad siuntėjas turi kažkokiu būdu gavęs jų asmens duomenis“, – tv3.lt tvirtino E. Kuktoraitė.

REKLAMA

Pašnekovė patikino, kad Lietuvos gėjų lyga jau kreipėsi į Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybą ir Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybą.

„Prašome įvertinti šios viešosios įstaigos veiklą platinant diskriminuojančio pobūdžio lankstinuką ir tuo pačiu prašome kreiptis į Valstybinę duomenų apsaugos inspekciją dėl neteisėto gyventojų asmens duomenų panaudojimo“, – tv3.lt dėstė Lietuvos gėjų lygos komunikacijos vadovė.

E. Kuktoraitė pasakojo, kad kai kurie žmonės baiminosi, jog birželį turinčios vykti „Baltic Pride“ eitynės gali būti uždraustos, jei Krikščioniškosios kultūros instituto siunčiama peticija sulauks pakankamai palaikymo.

„Teisiniu požiūriu, tai visiškai neturi jokios galios, nes mes jau turime iš Vilniaus miesto savivaldybės leidimą šiam renginiui“, – tvirtino E. Kuktoraitė.

Krikščioniškosios kultūros institutas gyventojams siunčiamame laiške rašo, kad kovoja prieš gėjų propagandą. Lietuvos gėjų lygos atstovė šiuos laiškus taip pat vadina propagandiniais, kurių pagrindinis tikslas – diskriminuoti LGBT bendruomenę ir kurstyti neapykantą visuomenėje.

„Ši viešoji įstaiga labai aktyviai socialiniuose tinkluose skleidžia savo neapykantą. Tačiau ten tas turinys aktyviai šalinamas“, – pasakojo E. Kuktoraitė.

Lietuvos gėjų lyga tikisi, kad institucijos, kurių darbo pobūdis yra susijęs su tokia vieša informacija, aktyviai spręs ir neapykanta paštu nebus skleidžiama.

Peticija – ne reklama

Verslo teisės advokatų kontorų grupės „Triniti“ partnerė Vilija Viešūnaitė tv3.lt sakė, kad ši peticija turbūt nėra reklama, tad nepažeidžia Reklamos įstatyme esančios nuostatos, jog žmogus negali sulaukti reklaminio turinio, jei nėra davęs sutikimo. Tačiau pašnekovė atkreipė dėmesį dėl asmens duomenų panaudojimo.

REKLAMA

„Nėra aišku, kokiu būdu tie duomenys yra gauti. Net jei gyventojas suteikia tuos duomenis jiems anksčiau, kažkokiomis aplinkybėmis, jie nebuvo skirti tokių peticijų siuntinėjimui“, – situaciją komentavo advokatė.

V. Viešūnaitė gyventojams patarė patiems kreiptis į Valstybinę duomenų apsaugos inspekciją ir paklausti, ar teisėtai Krikščioniškosios kultūros institutas elgiasi atlikdamas tokius veiksmus.

„Visada galima kreiptis į patį juridinį asmenį, kad nebenaudotų asmens duomenų, nebedarytų tokių veiksmų“, – tv3.lt sakė pašnekovė.

Advokatė tvirtino, jog jei ant pašto dėžutės yra lipdukas, nurodantis, kad gyventojas nenori gauti reklaminio turinio, reklaminiai leidiniai negali būti dedami. Į dėžutę be lipduko – gali. Tačiau Krikščionių kultūros instituto siunčiama peticija, V. Viešūnaitės nuomone, nėra reklama, tad šios nuostatos tokiam leidiniui negalioja.

Atsakymas – vaivorykštinė širdutė

Atsakymą į siunčiamas peticijas pasiūlė Lietuvos žmogaus teisių centras. Institucija kviečia lapkričio 20 d. vidurdienį į Vilniaus centrinį paštą atsinešti gautus lankstinkus, ant jų užklijuoti vaivorykštės širdeles su užrašu „Tepadeda jums Dievas“ bei nusiųsti Krikščioniškosios kultūros institutui.

„Siunčiame meilės, ne neapykantos žinutę“, – feisbuke rašo Lietuvos žmogaus teisių institutas.

Jei tuo metu renginyje dalyvauti neturite galimybės, centras kviečia nupiešti vaivorykštės širdelę ir patiems išsiųsti Krikščioniškosios kultūros institutui. Už peticijų siuntimą institutas skelbiasi jau sumokėjęs.

REKLAMA

Jei lankstinuko ir peticijos turinys yra skaudus, Lietuvos žmogaus teisių centras siūlo laišką išmesti į rūšiavimo konteinerį.

„Tenka pripažinti, kad Krikščioniškosios kultūros institutas – fanatiška institucija, nepajėgi suprasti žmogiškų argumentų. Todėl padėti pasveikti nuo homofobijos, matyt, gali tik Dievas, kuriuo jie teigia tikintys“, – teigia Lietuvos žmogaus teisių centras.

Kitąmet birželį vyksiančios „Baltic Pride“ eitynės Vilniuje vyks jau ketvirtą kartą, prieš tai jos organizuotos 2010, 2013 ir 2016 metais.

Pirmajame renginyje dalyviai žygiavo Upės gatvėje, kitus du kartus Gedimino prospekte. Kitų metų birželio 8 dieną organizuojamų eitynių dalyviai vėl žygiuos pagrindine sostinės gatve.

 

Hitler
2018-11-17 15:19:49
Pyderam ne. Pasirašyti visi
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
[email protected]

Naujienų portalo tv3.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB All Media Lithuania sutikimo draudžiama.

Kas už? 2018-11-19 08:58:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Reikia atitinkama alternatyvą padaryti ir suorganizuoti eitynes už normalios šeimos išsaugojimą. Jeigu šimtatūkstantinė minia susidarytu, gal tada būtų aiškus ir akivaizdus faktas kad mes nenorime iškrypėlių per prievartą kišamos reklamos.   ATSAKYTI
faktas 2018-11-19 00:14:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Liberalai valdo Vilnių, dėl to nėra ko stebėtis kad iškrypėliai eisenas organizuoja.

Reikia akciją padaryti ir sumesti pinigus kad tuos iškrypėlius pas psichologus galėtų priimti ir pagydyti.   ATSAKYTI
Tai 2018-11-17 23:03:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Jie taip nenormalus vyrai pederastai dar kyšasis i normaliu žmoniu gyvenima.
Čia tiems pederastas daugiau reklamos suteiket,pederastai sukyls ....   ATSAKYTI
Stasys 2018-11-17 19:32:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Neziurint i visus tikejimus ir paprocius,geju veikla yra netoleruotina. nes
vyksta atvira griaunamoji veikla pries zmonija ir jie dar didziuojasi tuo,jauciasi skriaudziami,koks normalus zmogus gali tai pakesti?   ATSAKYTI
ONA 2018-11-17 19:21:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Prastos kokybės,netikusiai prekei ar paslaugai visada reikia agresyvios reklamos.Gera prekė pati save giria.Kam reklamuoti ir propaguoti gyvenimo būdą,jei jis geras ir komfortiškas?Gal visokių lygų vadovai šitokiu būdu uždirba savo sočiam egzistavimui,nedirbant visuomenei naudingo darbo?   ATSAKYTI
virgis 2018-11-17 19:11:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
lietuva turi kitu reikalu, nei su tais caskintis.man tiesa sakant jie man nemaisytu ,jei jie tuo nedemonstruotu savo eitynem ,ar dar velniai zino kuom.tai kazkokia mada darosi buti po vaivorykstes veliava,jei ja galima pavadint veliava.   ATSAKYTI
Q 2018-11-17 18:38:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
-10
Sako, kad gejai neturi egzistuoti nes trugdo ju religijai o pats popiezius tuos gejus pasventino ir sake, kad ju turime atsiprasyti, blet visikai ziniu nesekat matau. Islyskite is akmens ir biski kitaip pradekit i ta gyvenima ziureti.   ATSAKYTI
Lmao 2018-11-17 18:36:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
-9
Ta prasme tu turi buti toks uzsidares ir toks didelis debilas, kad nesuprasti tu geju blet. Koks tau skirtumas? Cia ju gyvenimas ne tavo.

Jus nors zinot kodel ta eisena egzistuoja? Matosi, kad. Grizkit i mokykla ir biski pasimokinkite ka, matosi, kad nieko blet nemokat tik suda kalbeti internete lol   ATSAKYTI
PP 2018-11-17 18:32:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Lietuva yra katalikiškas kraštas (apie 80%) ,ir gėjų paradai neturi būti toleruojami. Tuo turi rūpintis tautos išrinktieji ir vykdyti daugumos rinkėjų valią. Svetimos pažiūros neturi kenkti Lietuvos šeimos supratimui.   ATSAKYTI
oi 2018-11-17 17:55:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Pedukai komentuoja.   ATSAKYTI
Vilkas56 2018-11-17 16:30:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Yra Sacharos dykuma,Mongolijos stepės,daugybė negyvenamų salų,dar nesunaikintų Amazones džiungių,lai ten jie sušvinta visomis vaivorykštės spalvomis,dar gali pabadyti Rusijoje,tačiau po tokio bandymo,daugiau bandyti nebus kam.   ATSAKYTI
Danas 2018-11-17 16:12:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Kaip tik nereikia drausti eisenos o evakuoti geriau normalius zmones ir sukviesti kuo daugiau tu isigimeliu o paskui sunkiaja artilerija pajungti ir viskas kitu eisenu nebebutu aisku dar kelias dienas smarve butu kol sukurentume kokioj katilinej ju isnaras   ATSAKYTI
simonkis 2018-11-17 16:05:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
ne gėjų- o urodu pydaru.   ATSAKYTI
Lile 2018-11-17 16:02:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
-15
O man nekliudo, nekenciu prievartautoju,o jie tokie pat zmones,kas kad kitokie, nusikaltelius zulikus gaudykim,bet laikas su amzium zengt koja kojon ,mes vis 19 amziuje...   ATSAKYTI
vilkas56 2018-11-17 16:34:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Jau matau tave su ružavom timpom ,eisenos pradžioje  
Ne Hitler 2018-11-17 15:54:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Patys jūs kažkokie atsilikę ir senamadisku pažiūrų vergai......   ATSAKYTI
Silva 2018-11-17 23:43:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Jei būtum nors kiek gudresnis asmuo tai pasidomėtum, kad vienas amerikiečių psichologas gėjų išgydę, kad patapo normaliu žmogumi. Tai tik psichologinė liga, dėmesio srukumo ar gyvenimo traumų padarinys. Tik jie nesugeba tai pripažinti ir sako, kad "aš toks gimiau". Visuomenė supus nuo tokių asmenu. Ritinėlis siekiame tik sutrikdyti visuomenę. Bet kam tai rūpi. Visokie iškrypimai tampa jau norma.   
Protaukim 2018-11-17 15:53:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Tokiu cirku mums tik ir truksta,tegul jie gyvena ,dirba,niekas ju neužkliuva,bet kodel jiems butinai reikia eiti i gatves ir rodytis kokie jie protingi ir visi turi juos palaikyti. Kas juos diskriminuoja,turbut patys save? O kas liecia vaikus pasiimti is vaiku namu jie tikrai neturi teises. Tie vaikai paauge eis imokyklas,kaip jie paaiskins savo klases draugams,kas juos augina? Gal mazai ir taip patyciu. Ar ju kas paklaus
ar nori sutokiais tevais gyventi? Tai gal ir mes, kurie gyvenam kaip priimta gyvenima,pasimkim veliavas irgi zigiuokme kita puse gatves.Pasirodykim kad dar ir kitokiu esama,kodel mes neinam?
   ATSAKYTI
Tada 2018-11-17 16:57:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Tie gėjai reikalauja santuokuir dar vaikų? Ko jie mokys vargsus vaikus, atsidurusius jų priklausomybėje?Kam pasiskųs?O kas apgins? Minėta Vilniaus savivaldybė?  
Ooo 2018-11-17 15:53:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Pedalus lauk.   ATSAKYTI
Hah 2018-11-17 20:50:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Jei išmesi pėdalus, kaip pavažiuosi?  
PPP 2018-11-17 20:53:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Jei išmesi pėdalus, kaip pavažiuosi?  
as 2018-11-17 15:44:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
paprasciausiai ignoruoti, uzsitraukti langines, uzuolaidas tuo metu, kai jie eis, kad butu tuscios gatves, ir tegul eina, kad ir aplink pasauli....   ATSAKYTI
inga9 2018-11-17 15:34:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
-8
Neprieštaraukime Biblijai....Šie santykiai negalimi....būkime tikintys....o ne atvirkščiai....
   ATSAKYTI
Hitler 2018-11-17 15:19:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
-12
Pyderam ne. Pasirašyti visi   ATSAKYTI
Visi? 2018-11-17 20:41:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Kalbek uz save. Kodel tureciau elgtis, kaip tu isakai? Kvailys.  
GAUK NEMOKAMĄ tv3.lt NAUJIENLAIŠKĮ Į SAVO PAŠTO DĖŽUTĘ:
UŽSISAKYTI

Top Video

Kuriamas naujas planas šeimoms: žada rojų, bet, kaip bus išties?
DABAR RODOMA
Kuriamas naujas planas šeimoms: žada rojų, bet, kaip bus išties?
DABAR RODOMA
Radžis sukritikavo sparčiai populiarėjantį Džeilandą
DABAR RODOMA
Tragiškas gaisras Šilutėje – ugniagesiai vos privažiavo
DABAR RODOMA
Stano siunčia žinutę apie vėžį: įsiklausyti verta visiems
DABAR RODOMA
Kaunietis sėda į teisiamųjų suolą: kūdikį spardė ir mušė
DABAR RODOMA
Naujas ginklas kovoje su šešėliu: konfiskuoti turtą bus paprasčiau
DABAR RODOMA
Dobrovolskio nužudymo byloje – blogos žinios nuteistiesiems
DABAR RODOMA
Atnaujino 20 metų neremontuotą kambarį: palaukite, kol pamatysite, kaip
DABAR RODOMA
Netrukus šalies keliuose išdygs naujieji stacionarūs greičio matuokliai
DABAR RODOMA
Naglis atskleidė, kiek uždirba už vieną nuotrauką: suma privers išsižioti
REKLAMA
Kompiuteris (nuotr. Fotolia.com)
Lietuvis, apgaulingai įtikinęs interneto milžines „Google“ ir „Facebook“ pervesti daugiau kaip 100 mln. JAV dolerių (apie 88 mln. eurų) į jo kontroliuojamas sąskaitas, ...
Springęs vyras (nuotr. stop kadras)
Per žingsnį nuo mirties, ten, kur mažiausiai to tikiesi – vakarieniaujant su šeima. Vilniečiui netikėtai užspringus restorane, prieš akis prabėgo visas gyvenimas. Tragedijos ...
Kručinskai (nuotr. stop kadras)
Eglės Kručinskienės byla artėja link finalo. Šiandien peržiūrėti vaizdo įrašai, kuriuose ir liudininko užfiksuoti kadrai, ir mergytės apklausa. Tai ypač sukrėtė Eglę ...
Šiukšlintojas prie Vilniaus (nuotr. stop kadras)
Gamtos stebėtojų kameros užfiksavo įžūlų šiukšlintoją, kuris vidury baltos dienos regioniniame parke tiesiog pamiškėje išmeta net keletą maišų įvairiausių šiukšlių. Žemės ...
Andrius Kubilius (nuotr. Fotodiena.lt)
Konservatorius Andrius Kubilius ir dar trys kandidatai vadovauti Europos Tarybai trečiadienį Strasbūre prisistatė šios organizacijos šalių atstovams. Buvęs premjeras, Seimo ...
REKLAMA

Top Video

Kuriamas naujas planas šeimoms: žada rojų, bet, kaip bus išties?
DABAR RODOMA
Kuriamas naujas planas šeimoms: žada rojų, bet, kaip bus išties?
DABAR RODOMA
Radžis sukritikavo sparčiai populiarėjantį Džeilandą
DABAR RODOMA
Tragiškas gaisras Šilutėje – ugniagesiai vos privažiavo
DABAR RODOMA
Stano siunčia žinutę apie vėžį: įsiklausyti verta visiems
DABAR RODOMA
Kaunietis sėda į teisiamųjų suolą: kūdikį spardė ir mušė
DABAR RODOMA
Naujas ginklas kovoje su šešėliu: konfiskuoti turtą bus paprasčiau
DABAR RODOMA
Dobrovolskio nužudymo byloje – blogos žinios nuteistiesiems
DABAR RODOMA
Atnaujino 20 metų neremontuotą kambarį: palaukite, kol pamatysite, kaip
DABAR RODOMA
Netrukus šalies keliuose išdygs naujieji stacionarūs greičio matuokliai
DABAR RODOMA
Naglis atskleidė, kiek uždirba už vieną nuotrauką: suma privers išsižioti

TELEVIZIJA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų