tv3.lt koliažas

tv3.lt koliažas

Daugumos pasaulio šalių susitarimas dėl migracijos kelia šurmulį Vakaruose. Iš pradžių pasitraukus JAV, tuomet Vengrijai ir Austrijai, aršios diskusijos dėl susitarimo kyla ir Vokietijoje. Tuo metu Lietuva paktą palaiko, o Užsienio reikalų ministerija ramina, kad tai mums nekainuos nei teisės formuoti šalies migracijos politiką, nei papildomų išlaidų.

Spalio pabaigoje Austrijos Vyriausybė pasekė Vengrijos pavyzdžiu ir pareiškė neketinanti pasirašyti susitarimo, kuriuo siekiama skatinti saugią ir tvarkingą migraciją. Dabar dėl pakto nerimauti pradėjo ir Vokietija.

Tarptautinė kritika

Šia teisiškai neįpareigojantis susitarimas – Pasaulinė saugios, tvarkingos ir reguliarios migracijos sutartis (Global Compact for Safe, Orderly and Regular Migration) – tarpininkaujant Jungtinėms Tautoms, buvo paruoštas dar liepos mėnesį. Oficialus sutarties patvirtinimas įvyks gruodžio 10–11 dienomis Marakeše.

REKLAMA

Dar spalį Austrijos kancleris Sebastianas Kurzas pareiškė, kad ši sutartis gali kelti pavojų šalies nacionaliniam suverenitetui.

„Migracija nėra ir negali tapti žmogaus teise", – kancleriui antrino vicekancleris Heinzas-Christianas Strache.

Pastarosiomis dienomis dėl šios sutarties kritikos banga kilo ir Vokietijoje. Sutarties šalininkai mano, kad susitarimas padės nukreipti migrantų srautus iš Vokietijos į kitas šalis. Tuo metu sutarties skeptikai tikina, kad paktas – puolimas prieš Vokietijos nacionalinį suverenumą ir rodo šalies palankumą migrantams.

Šalies kanclerė Angela Merkel argumentuoja, kad: „Paktas teisiškai neprivalomas, todėl Vokietija už jį pasisako.“

Lietuva išsako palaikymą

Nepaisant kelių šalių kritikos, Lietuva išsako palaikymą šiam teisiškai neįpareigojančiam dokumentui, apimančiam tarptautinės migracijos aspektus.

„Lietuva palaiko globalų kompaktą dėl migracijos, pritaria jo patvirtinimui tarpvyriausybinėje konferencijoje Marakeše. Globalus kompaktas dėl migracijos Marakeše bus patvirtintas kaip baigiamasis konferencijos dokumentas“, – atsakyme tv3.lt rašė Užsienio reikalų ministerija (URM).

Tačiau skirtingai, nei mano susitarimo skeptikai Vokietijoje, URM pažymi, kad šiuo susitarimu Lietuva galės savanoriškai prisidėti prie migracijos kompakto nuostatų įgyvendinimo ir neprisiims jokių teisinių įsipareigojimų.

„[Pakto nuostatų] pagrindiniai tikslai yra mažinti nereguliarią ir neteisėtą migraciją, kovoti su nelegalių migrantų gabenimu, stiprinti bendradarbiavimą pasieniuose, užtikrinti legalių migrantų, ypatingai moterų ir vaikų žmogaus teises. Lietuva, pritardama Globalaus kompakto tekstui, teisiškai privalomų įsipareigojimų neprisiima“, – atsakyme rašė URM.

REKLAMA

Ministerija taip pat pažymi, kad Lietuva ir kitos paktą palaikančios šalys išlaiko savo suverenias teises apsispręsti dėl nacionalinės migracijos politikos ir migracijos srautų valdymų. Be to, pakto palaikymas nereiškia, kad šalis privalės mokėti už migrantus.

„Nacionalinės suverenios teisės migracijos srityje nėra apribojamos ar kam nors deleguojamos. Globalus kompaktas dėl migracijos nenumato ir privalomų įnašų valstybėms“, – teigė URM.

Bendras susitarimas

Visos 193 Jungtinių Tautų narės 2016 metų rugsėjį priėmė deklaraciją, kurioje sakoma, kad nė viena valstybė negali susitvarkyti su tarptautine migracija savarankiškai. Šalys sutarė pradėti procesą, kurį vainikuotų pasaulinės sutarties pasirašymas 2018 metais.

Vis dėlto pernai gruodį JAV pasitraukė iš derybų dėl šios sutarties, nes daugybė joje numatytų nuostatų „neatitinka JAV imigracijos ir pabėgėlių politikos“, kurios laikosi prezidento Donaldo Trumpo administracija. JAV pėdomis vasarą pasekė ir Vengrija

Sutartimi iš viso siekiama 23 tikslų, turinčių padėti suvaldyti migraciją stiprinant šalių bendradarbiavimą. Joje numatyta visa virtinė priemonių šiems tikslams pasiekti – nuo techninių, tokių kaip galimybė perkelti migrantų darbo užmokestį, iki sulaikomų migrantų skaičiaus mažinimo.

Linz
2018-11-18 17:31:18
O mūsų besmegeniai gatavi išlaižyti.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
[email protected]

Naujienų portalo tv3.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB All Media Lithuania sutikimo draudžiama.

Mykolas 2018-11-19 15:56:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jei norim patys neuštirpt toj rudoj masėj,turim rinkti parašus referendumui.Arba tą klausimą įtraukt į rinkimų biuletenį,kai rinksime atstovus į Europos parlamentąTaip bus išreikšta žmonių valia.   ATSAKYTI
Sa 2018-11-19 15:51:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Kur dingo mano komentaras?Ištrynėt,svolačiai?   ATSAKYTI
Sara 2018-11-19 15:49:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Aš tai siūlau,kad kiekvienas pasiturintis ir turintis daugiau kaip 100kv.m.gyv.ploto priimtų pas save mažiausiai 10pabėgėlių,juos rengtų ir maitintų.
Problemos neliktų greit.   ATSAKYTI
Vaidas 2018-11-19 11:31:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Truputi ne i tema, del dvigubos pilietybes, balsuosiu pries! Zmogus negali buti anglas ar dar kazkoks ir lietuvis. Jei esi lietuvis, tai ir buk lietuviu , kur begyventum, nenori buti lietuviu-issizadek, tapk anglu, vokieciu, amerikieciu....   ATSAKYTI
Side 2018-11-20 23:46:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Taip ir padariau,atsisakiau nera hokiu Garantie sotialineje sistemoje o ja bekalbėti apie normalią pensiją,ir toliau atsisakys žmonių ,jaunimas taip pat,  
Uz svaria Lietuva 2018-11-19 11:23:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jokiu emigrantu i Lietuva! Tai reikstu Lietuvos griuti. Taip nutiko su Graikija. Pries 15-20 metu buvo nuostabi salis, zmones miegodavo prie atviru langu, naktimis nebijodavo iseiti i gatve, buvo svara.....Dabar baisu: ant langu deda grotas, privaciu namu tvoros apjuostos spygliuta viela , laiko po 3-4 sunis, nes vieno per mazai, sutemus toleliau nuo centro bijo iseiti is namu. Emigrantu pilna visur: gatvese, uoste, skveruose.....narkomanai tiesiog gatvese leidziasi narkotikus, kriminaliniu nusikaltymu begales......visur siukslynai, siukslynai. Patys graikai sako: emigrantai saunaikino nuostabia sali. Naivuoliai, galvojate, kad nuo karo emigrantai bego i Europa!!!    ATSAKYTI
Stefanija 2018-11-19 08:11:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kas jiems davė teisę absoliučiai ignoruoti ir Lietuvos interesus, ir Lietuvos žmonių nuomonę. Kodėl Estai tiek dėl dvigubos pilietybės, tiek dėl šio įstatymo pasakė -ne. O mes? ką baudžiauninkai? teisingai sakoma, kad dabar karo nereikia, nes galima pigiai nusipirkti politikus.    ATSAKYTI
Monika 2018-11-19 09:09:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Estijoje, panašiai kaip Lietuvoje, apie šitą reikalą absoliučiai nebuvo kalbama. Atsiradus tokiems straipsniais kaip šis, tauta išreiškė nepasitenkinimą, kaip jūs ir minėjot "Kas jiems davė teisę absoliučiai ignoruoti ir (šalies) interesus, ir žmonių nuomonę", estai pasirašė peticiją, kad nesutinka su tokiu sutarimu. Ir, kas mane labiausiai nustebino, šalies valdžia atkreipė dėmesį į gyventojų nuomonę. Tik nemanau, kad Lietuvos žmonės pasirašinėtų tokią peticiją, girdėjau daugiau panašių komentarų į "vargšeliai pabėgeliai, ką jiems daryti, kur jiems dėtis", nei į "norime gyventi saugiai", kaip kad tai labai drąsiai pareiškia estai.   
Pasirašiaupeticiją 2018-11-19 22:40:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Yra tokia peticija, aš pasirašiau  
Pasirašiau iš aš 2018-11-20 09:49:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Prašom, pasirašykit, kas nesutinkat: https://www.peticijos.com/reikalaujame_nepasirayti_jungtini_taut_migracijos_sutarties?a=2
Tik man įdomu, kiek dėmesio kreipiama į tokias peticijas.  
London 2018-11-18 22:55:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Teisingai musu Lietuvos vyriausybe nesirupina mumis, o nori prisileisti kazkokiu pbegeliu jus tik turėtumėte džiaugtis kad jų neturite, o ne taip kaip Londone nesupranti kur esi ar Anglijoj ar kokiam Pakistane,   ATSAKYTI
XO 2018-11-19 10:41:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
O kodėl tave įsileido nepagalvojai? Kai kam tu irgi ekonominis pabėgėlis.  
to XO 2018-11-19 11:05:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Manau, kad yra skirtumas. Iš Lietuvos, Lenkijos ir kitų šalių žmonės važiuoja į Angliją ir Skandinaviją dirbti. gerai, jei gauna normalius darbus, bet dažniausiai dirba tokius, kurių baltarankiai anglai nedirbs. Yra abipusė nauda, nes ir anglai tikrai ne angliškus atlyginimus moka tiems, kas fabrikuose, sakykim, dirba. Ir pašalpų iškart niekas nepradeda mokėti, nes įprastai, imigrantui reikia ne vienus ir ne dviejus metus gyventi ir dirbti, kad išmokas kažkokias gautu. Tuo tarpu ekonominiai/politiniai/karo ir kiti pabėgeliai nėra linkę dirbti. Jei pamenat situaciją, kai juos nuvežė į Suomiją ar Švediją, nepamenu, jie net nelipo iš autobuso, protestavo, nes mat į kažkokį mišką juos atvežė. Suomijoje per keletą metų nesu matęs tų, kurie prašo išmaldos. Taip, benamių yra, bet jie nelenda į akis. Pirmi matyti išmaldos prašytojai - būtent pabėgeliai.   
Putka 2018-11-18 19:47:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Trampas kietas    ATSAKYTI
Gedas 2018-11-18 18:19:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Pavargo tyciotis is savu zmoniu,svetimais besirupindami matyt tures ramybe.be sazines ir smegenu musu isrinktieji.   ATSAKYTI
Pilvažmogiui 2018-11-18 20:06:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
-18
Tai tokie kaip tu neturi sąžinės ir smegenų. Kur turėtų dėtis bėgantys nuo karo baisumų, jei niekas nepriimtų???  
to Pilvažmogiui 2018-11-19 11:15:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Siūlau paskaityti: http://www.sarmatas.lt/11/globali-jto-migracijos-sutartis-tikra-isdavyste/
Keletas punktų:
– nurodo nedaryti skirtumų tarp karo pabėgėlių, klimato pabėgėlių, persekiojamų dėl religijos, politinių, etninių ir ekonominių pabėgėlių;
– pasisako už kiekvieno migranto priėmimą nepriklausomai nuo jo teisinio statuso;
– įpareigoja valstybes-nares priimti migrantus, nepriklausomai nuo to ar jie turi dokumentus, asmens pažymėjimus, ar ne;
– įpareigoja, kad migrantai galėtų naudotis tomis pačiomis teisėmis, kaip ir priimančios šalies piliečiai; reikalauja uždrausti migrantų išsiuntimą, pareiškia, kad priimančios šalys turi padėti susijungti migrantų šeimoms;
  
Linz 2018-11-18 17:31:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
O mūsų besmegeniai gatavi išlaižyti.   ATSAKYTI
GAUK NEMOKAMĄ tv3.lt NAUJIENLAIŠKĮ Į SAVO PAŠTO DĖŽUTĘ:
UŽSISAKYTI

Top Video

Estas Vene - tikras žalgirietis: pamatykite, kaip žudė „Olympiacos“
DABAR RODOMA
Estas Vene - tikras žalgirietis: pamatykite, kaip žudė „Olympiacos“
DABAR RODOMA
Paskutiniai keturi „Žalgirio“ kirčiai Tel Avive – tai nuskandino „Maccabi“
DABAR RODOMA
Stebėjo paukščius, sugavo šiukšlintoją: vyras į mišką vežė atliekas
DABAR RODOMA
Kuriamas naujas planas šeimoms: žada rojų, bet, kaip bus išties?
DABAR RODOMA
Radžis sukritikavo sparčiai populiarėjantį Džeilandą
DABAR RODOMA
Tragiškas gaisras Šilutėje – ugniagesiai vos privažiavo
DABAR RODOMA
Stano siunčia žinutę apie vėžį: įsiklausyti verta visiems
DABAR RODOMA
Kaunietis sėda į teisiamųjų suolą: kūdikį spardė ir mušė
DABAR RODOMA
Naujas ginklas kovoje su šešėliu: konfiskuoti turtą bus paprasčiau
DABAR RODOMA
Dobrovolskio nužudymo byloje – blogos žinios nuteistiesiems
REKLAMA
„Sodros“ smūgis 79-erių moteriai: našlės pensija virto didžiule skola
79-erių sulaukusi Zuzana patyrė smūgį iš „Sodros“. Net šešerius metus „Sodra“ garbingo amžiaus moteriai mokėjo našlės pensiją, o dabar pareikalavo pinigus grąžinti. Neįtikėtiną ...
Balsavimas (nuotr. fotodiena/Justino Auškelio)
Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) sekmadienį patvirtino paskutinius savivaldos rinkimų rezultatus. Galutiniai rezultatai patvirtinti tose savivaldybėse, dėl kurių ...
Kretingos rajone rado nugaišusį šunį: vaizdas kaimynams kėlė siaubą
Kraupi istorija iš Kretingos rajono: žmonės laukuose rado prie krūmų pririštą nugaišusį šunį. Šeimininkas aiškina, esą šuo pats nutrūko nuo grandinės ir pabėgo, tačiau kyla ...
Užsieniečių registracijos centras Pabradėje  (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)
Už 6,4 mln. eurų rengiamasi rekonstruoti Užsieniečių registracijos centrą (URC) Pabradėje, Švenčionių rajone. Iki 2022 metų čia turėtų būti ne tik pagerintos prieglobsčio ...
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (nuotr. Fotodiena.lt)
Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) sekmadienį patvirtino, kad „valstietis“ Aurimas Truncė Alytaus rajono mero rinkimų metu pažeidė draudimą papirkti rinkėjus. Tokią Alytaus ...
REKLAMA

Top Video

Estas Vene - tikras žalgirietis: pamatykite, kaip žudė „Olympiacos“
DABAR RODOMA
Estas Vene - tikras žalgirietis: pamatykite, kaip žudė „Olympiacos“
DABAR RODOMA
Paskutiniai keturi „Žalgirio“ kirčiai Tel Avive – tai nuskandino „Maccabi“
DABAR RODOMA
Stebėjo paukščius, sugavo šiukšlintoją: vyras į mišką vežė atliekas
DABAR RODOMA
Kuriamas naujas planas šeimoms: žada rojų, bet, kaip bus išties?
DABAR RODOMA
Radžis sukritikavo sparčiai populiarėjantį Džeilandą
DABAR RODOMA
Tragiškas gaisras Šilutėje – ugniagesiai vos privažiavo
DABAR RODOMA
Stano siunčia žinutę apie vėžį: įsiklausyti verta visiems
DABAR RODOMA
Kaunietis sėda į teisiamųjų suolą: kūdikį spardė ir mušė
DABAR RODOMA
Naujas ginklas kovoje su šešėliu: konfiskuoti turtą bus paprasčiau
DABAR RODOMA
Dobrovolskio nužudymo byloje – blogos žinios nuteistiesiems

TELEVIZIJA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų