Smurtas prieš vaikus, įvykiai Kaune

Smurtas prieš vaikus, įvykiai Kaune

Antradienį Kauno apygardos prokuratūra apžvelgė du atvejus, kai iš šeimos buvo paimti vaikai įtarus smurtą artimoje aplinkoje. Abiem atvejais buvo pradėti ikiteisminiai tyrimai, kurie šiuo metu yra baigti.

Prokuratūros atstovai apžvelgė du ikiteisminius tyrimus. Pirmasis – 2017 m. kai iš darželio buvo paimtas 4 m. vaikas su smurto žymėmis ant kūno ir laikinai atskirtas nuo šeimos.

Pareigūnų duomenimis, vaikas, kuris patyrė sužalojimų ir buvo paimtas iš ugdymo įstaigos, į darželį buvo atvestas po galimų smūgių praėjus kelioms savaitėms. Dėl to dar 2017 m. buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Prokuratūros atstovai priminė, 2017 m. iš lopšelio-darželio buvo paimtas sužalotas mažametis, o dabar motinai yra surašytas kaltinamasis aktas, kurio esmė: vaiko motina kaltinama nežymiu vaiko sveikatos sutrikdymu, piktnaudžiavimu tėvų teisėmis ir pareigomis, nesunkiu mažamečio sveikatos sutrikdymu.

REKLAMA

„Moteris, kuri pirmos apklausos metu iš esmės pripažino naudojusi fizinį smurtą, pareiškus galutinį įtarimą savo kaltę kategoriškai neigia", – dėstė Kauno apylinkės prokuratūros Ketvirtojo skyriaus vyriausioji prokurorė Daiva Brudnienė.

Iš pradžių motinai buvo paskirta kardomoji priemonė negyventi kartu su nukentėjusiuoju vaiku, bet vėliau ji buvo pakeista kita priemone – pasižadėjimu neišvykti. Įtarimai buvo pareikšti ir moters sugyventiniui, bet ikiteisminis tyrimas buvo nutrauktas nesurinkus pakankamai duomenų.

Tyrimo metu buvo atlikta mažamečio psichiatrinė ir psichologinė ekspertizė, kuri, pasak prokurorų, truko ilgą laiką.

„Buvo išnaudotos visos galimybės atskleisti nusikalstamą veiką, t.y. buvo išnaudotas tyrimas poligrafu abiems įtariamiesiems, kas įprastai šio pobūdžio tyrimuose retai atliekama", – sakė D. Brudienė.

Motinos tyrimas poligrafu, kitaip vadinamu melo detektoriumi, pasak prokurorų, motinai nebuvo palankus. Tai gali reikšti, kad motina tyrimo metu, atsakydama į klausimus, galėjo sakyti netiesą.

Apie smurtą pranešė lopšelis-darželis

Šiemet lapkritį atimto vaiko mama Evelina Geležiūnienė tikino, kad vaikas iš jos paimtas po konflikto su darželiu, kuriame mažylis prasiskėlė galvą. Tačiau darželio darbuotojos pasakoja kiek kitokią versiją – vaikas buvo mušamas šeimoje.

„Darželyje vaikas sakė: „mane mušė Jonas“, – pasakota „Init“ televizijos reportaže.

Atimto vaiko mama tvirtino, kad jos sugyventinis Jonas yra niekuo dėtas. Darželio darbuotojai pateikia kitokią versija – vaikas buvo mušamas namuose.

REKLAMA

„Jis nusirenginėjo miegoti ir kai auklėtoja pamatė visą tą reikalą, atlėkė visa perbalusi, sako žiūrėkit, kas čia darosi. Mėlynos rankos su raudonom dėmėm, jau ne vakar buvo padarytos ir sudaužytas jis buvo. Matyt jau laikė jį namuose“, – „Init“ televizijai pasakojo darželio vadovė Laimutė Marušauskienė.  

Mama tikino nepastebėjusi sumušimų: „Jei jį kažkas galėjo mušti, tariamai, aš tikrai neįsivaizduoju kas. Aš nežinau, kodėl jis taip pasakė, bet pasakė Jonas...“

Pats vyras tvirtino, kad nemušė berniuko, o mama patikina, kad būtų pastebėjusi mėlynes ant vaiko kūno. Pats sugyventinis teigia, kad ekspertizė to neįrodė ir neigia visus kaltinimus.

Kaip anksčiau rašė tv3.lt, vaiko netekusi mama Evelina Geležiūnienė sako, kad jos mažylis jai nežinant buvo paimtas iš vaikų darželio ir jau beveik metus gyveno globėjų šeimoje, motina susitikti su savo vaiku galėjo tik po pusės metų.

Apžvelgė Kručinskų istoriją

Po pranešimą apie smurtą prieš vaiką viešojoje erdvėje, šiemet rudenį buvo pradėtas kitas ikiteisminis tyrimas Kaune, kai iš šeimos buvo laikinai paimti 2 mažamečiai vaikai. Šiuo metu jie yra grąžinti šeimai. Vaikai iš šeimos laikinai buvo paimti po pranešimo apie smurtą Panemunės parke Kaune.

Prokurorai kalbėjo apie ikiteisminį tyrimą dėl tėvo veiksmų viešoje vietoje, dėl ko buvo sutrikdyta aplinkinių rimtis, bet šis ikiteisminis tyrimas buvo nutrauktas.

Tyrimas motinos atžvilgiu taip pat baigtas, jai pareikšti įtarimai pagal Baudžiamojo kodekso 284 straipsnį, t.y., už viešosios tvarkos pažeidimą. Ikiteisminio tyrimo metu įtarimai dėl galimo smurto prieš vaikus buvo pareikšti ir vaikų tėvui. Tačiau šis tyrimas buvo nutrauktas nesurinkus pakankamai duomenų.

REKLAMA

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad Kručinskų vaikų paėmimo atveju ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas ir dėl motinos veiksmų, kai ji parke savo kelių metų sūnui trenkė per užpakalį ir rankas. Nors motinai pareikšti įtarimai dėl viešosios tvarkos sutrikdymo, bet pasak prokurorės, jie apima ir fizinio skausmo sukėlimą.

Motinai už šiuos veiksmus galima paskirti griežčiausia bausmė – laisvės atėmimas iki 2 metų.

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad viešojoje erdvėje buvo aprašyta konfliktinė situacija, kai tėvas, paėmęs sūnų, lipo iš automobilio, kuriuo kartu vyko ir vaikų teisių atstovai bei viešumoje pradėjo šauktis žmonių pagalbos. Tuo metu įvyko grumtynės su vaikų teisių specialistu.

Kauno miesto vaiko teisių apsaugos vyriausiasis specialistas Teodoras Ismailovas nušalintas nuo pareigų iki lapkričio 30 d., kol vyksta tarnybinis patikrinimas dėl gauto skundo apie neetišką elgesį.

Smurto nemažėja

„Bendra tendencija – smurto nemažėja <...> Tendencija yra didėjanti“, – apgailestavo Kauno apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras Darius Valkavičius.

Pasak jo, galima pasidžiaugti tik tuo, kad visuomenė yra neabejinga ir apie smurto atvejus praneša aktyviau.

Kauno apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras Darius Valkavičius ir Kauno apylinkės prokuratūros Ketvirtojo skyriaus vyriausioji prokurorė Daiva Brudnienė

Kauno apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras Darius Valkavičius ir Kauno apylinkės prokuratūros Ketvirtojo skyriaus vyriausioji prokurorė Daiva Brudnienė

 

 

Rolanda
2018-11-13 11:49:37
Motinai 2 metai laisvės atėmimo, o Ismailovą matomai grąžins į pareigas ir dar išmokės kompensaciją už praleistą darbo laiką. Gražu, ką čia ir bepasakysi. Sveiko proto nerasta.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
[email protected]

Naujienų portalo tv3.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB All Media Lithuania sutikimo draudžiama.

Asta 2018-11-14 17:22:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Žiauru skaityti, ką jau kalbėti apie vaikų ir tėvų išgyvenimus.Toks vaizdas kad seime beširdžiai,kurie neturi savo vaikų priiminėja tokius apsurdiškus įstatymus.Manyčiau reikėtų pagaliais juos išvaryti ir duoti gerai i kuprą.Atsigręžkime į lietuvių dvasinę kultūrą.Per tokia valdžią žmogus paminamas po kojomis.   ATSAKYTI
Romas 2018-11-14 11:11:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Net sunkiausiu nusikaltimu isaiskinimui,nuzudymams nededama tiek pastangu,kiek del pliaukstelejimo vaikui ,siekiant bet kokiu budu sukompromituoti tevus,bei pateisint vaiko atemima is tevu.   ATSAKYTI
As 2018-11-13 16:36:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Laba is baisiu seima atimkite bet neispadoriu    ATSAKYTI
As 2018-11-13 14:43:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Matant,kaip uoliai atiminejami vaikai,kas galetu paneigt,kad vaiko teisiu specialistai negauna "atkatu"is globeju.tu man vaika,as tau uz ji 200-300e.i menesi mokesiu.neblogas biznis.1000e globejai,kiek girdejau gauna uz viena globotini.   ATSAKYTI
jooo 2018-11-13 14:25:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kas tikrina paskui atimtu vaiku sveikata?Kas zino, kuo atsilieps ateityje atimtiems vaikams padaryta trauma?Kas uz ja atsakys?Juk tiems vaikeliams mama yra mama, kokia ji bebutu, niekad tokie kudikiai nepriglaus savu galveliu orie svetimo, kaip prie savo artimo, ka jus darote, cia zenkliai didesne trauma vaikui, nei plaikstlejimas per sedyne....   ATSAKYTI
2018-11-13 13:43:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Toks jausmas , kad atimti vaikai atiduodami pedarastams, arba vaiko teisių specialistai dalinasi pinigais su įtėviais.   ATSAKYTI
Vasia 2018-11-13 12:56:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Kada pagaliau baigsis tas siaubas?! Kaip gali mama vaikui kelti gresme! Del keliu atveju kai psichiniai ligoniai suzalojo savo vaikus dabar turi kenteti visi vaikai? Tegul patikrina ir globejus i kuriu seimas atimti vaikai patenka. Labai abejoju ar ten jie visi auga apsupti meile ir rupesciu, juk daugelis ima globoti vaikus del nemazu pinigu, tai jau biznis!   ATSAKYTI
kai 2018-11-13 12:23:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
poligrafas nustate ,kad Usas ir Stankunaite meluoja ,nutare poligrafo neklausyti .koks absurdas ,kokia neteisybe .   ATSAKYTI
Danute 2018-11-13 12:22:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jau dabar ieskos adatos sieno kupetoj,kad tik savo sutepta mundura isgelbetu,suras muses ikandima,kad tik pateisintu neteisingai pagrobtu vaiku atvejus.   ATSAKYTI
babutė 2018-11-13 12:13:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Institucijos išprotėjo visai, du metai kalėjimo!!! Atsipeikėkite vieną kartą ir baikite lįsti į lietuvių šeimas. Darosi tikrai jau nejuokinga, motina pasigimdo vaiką, augina, maitina o jie... du metai kalėjimo. Tėvai, sukluskite ir ginkitės, nes nežinote, kurio eilė bus toliau.   ATSAKYTI
Rimas 2018-11-13 12:00:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Cia tik pas mus taip gali vykti . Ko is cigonu vaiku neatema . O cia gaunasi uzburtas ratas , ir globejam pinigus moka , vaiku tevai samdosi advokatus , vaiku teises atstovai algas gauna atseit uz darba .Paanalizuokit kiek zmoniu pelnosi is vargso vaiko ir ju tevu nelaimes.   ATSAKYTI
Vitalija 2018-11-13 11:51:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Apsurdas! Kas darosi Lietuvoje,baisiau nei vezimas i sibira. Ten buvo laikas,pokarinis,santvarkos perversmas,o cia taikos metu,siaubas......! Nebegimdykite jei nenoryte patyrti skausmo ir pazeminimo mielos moterys.....nes is jusu nori padaryti tik pigius inkobatorius,kaip Norvegoje.   ATSAKYTI
Rolanda 2018-11-13 11:49:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Motinai 2 metai laisvės atėmimo, o Ismailovą matomai grąžins į pareigas ir dar išmokės kompensaciją už praleistą darbo laiką. Gražu, ką čia ir bepasakysi. Sveiko proto nerasta.   ATSAKYTI
Nu jo 2018-11-13 13:28:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Dar ir premiją duos arba paaukštins pareigose....  
Irma 2018-11-13 14:11:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ogal i prezidentus kandidata pasiulis,turim pavyzdziu.  
GAUK NEMOKAMĄ tv3.lt NAUJIENLAIŠKĮ Į SAVO PAŠTO DĖŽUTĘ:
UŽSISAKYTI

Top Video

Kuriamas naujas planas šeimoms: žada rojų, bet, kaip bus išties?
DABAR RODOMA
Kuriamas naujas planas šeimoms: žada rojų, bet, kaip bus išties?
DABAR RODOMA
Radžis sukritikavo sparčiai populiarėjantį Džeilandą
DABAR RODOMA
Tragiškas gaisras Šilutėje – ugniagesiai vos privažiavo
DABAR RODOMA
Stano siunčia žinutę apie vėžį: įsiklausyti verta visiems
DABAR RODOMA
Kaunietis sėda į teisiamųjų suolą: kūdikį spardė ir mušė
DABAR RODOMA
Naujas ginklas kovoje su šešėliu: konfiskuoti turtą bus paprasčiau
DABAR RODOMA
Dobrovolskio nužudymo byloje – blogos žinios nuteistiesiems
DABAR RODOMA
Atnaujino 20 metų neremontuotą kambarį: palaukite, kol pamatysite, kaip
DABAR RODOMA
Netrukus šalies keliuose išdygs naujieji stacionarūs greičio matuokliai
DABAR RODOMA
Naglis atskleidė, kiek uždirba už vieną nuotrauką: suma privers išsižioti
REKLAMA
Kompiuteris (nuotr. Fotolia.com)
Lietuvis, apgaulingai įtikinęs interneto milžines „Google“ ir „Facebook“ pervesti daugiau kaip 100 mln. JAV dolerių (apie 88 mln. eurų) į jo kontroliuojamas sąskaitas, ...
Springęs vyras (nuotr. stop kadras)
Per žingsnį nuo mirties, ten, kur mažiausiai to tikiesi – vakarieniaujant su šeima. Vilniečiui netikėtai užspringus restorane, prieš akis prabėgo visas gyvenimas. Tragedijos ...
Kručinskai (nuotr. stop kadras)
Eglės Kručinskienės byla artėja link finalo. Šiandien peržiūrėti vaizdo įrašai, kuriuose ir liudininko užfiksuoti kadrai, ir mergytės apklausa. Tai ypač sukrėtė Eglę ...
Šiukšlintojas prie Vilniaus (nuotr. stop kadras)
Gamtos stebėtojų kameros užfiksavo įžūlų šiukšlintoją, kuris vidury baltos dienos regioniniame parke tiesiog pamiškėje išmeta net keletą maišų įvairiausių šiukšlių. Žemės ...
Andrius Kubilius (nuotr. Fotodiena.lt)
Konservatorius Andrius Kubilius ir dar trys kandidatai vadovauti Europos Tarybai trečiadienį Strasbūre prisistatė šios organizacijos šalių atstovams. Buvęs premjeras, Seimo ...
REKLAMA

Top Video

Kuriamas naujas planas šeimoms: žada rojų, bet, kaip bus išties?
DABAR RODOMA
Kuriamas naujas planas šeimoms: žada rojų, bet, kaip bus išties?
DABAR RODOMA
Radžis sukritikavo sparčiai populiarėjantį Džeilandą
DABAR RODOMA
Tragiškas gaisras Šilutėje – ugniagesiai vos privažiavo
DABAR RODOMA
Stano siunčia žinutę apie vėžį: įsiklausyti verta visiems
DABAR RODOMA
Kaunietis sėda į teisiamųjų suolą: kūdikį spardė ir mušė
DABAR RODOMA
Naujas ginklas kovoje su šešėliu: konfiskuoti turtą bus paprasčiau
DABAR RODOMA
Dobrovolskio nužudymo byloje – blogos žinios nuteistiesiems
DABAR RODOMA
Atnaujino 20 metų neremontuotą kambarį: palaukite, kol pamatysite, kaip
DABAR RODOMA
Netrukus šalies keliuose išdygs naujieji stacionarūs greičio matuokliai
DABAR RODOMA
Naglis atskleidė, kiek uždirba už vieną nuotrauką: suma privers išsižioti

TELEVIZIJA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų