REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga ir keli parlamentarai penktadienį pranešė teikiantys naujas gydymo įstaigų tinklo pertvarkos pataisas, numatančias, kad į jį patektų ir valstybinės, ir privačios ligoninės.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga ir keli parlamentarai penktadienį pranešė teikiantys naujas gydymo įstaigų tinklo pertvarkos pataisas, numatančias, kad į jį patektų ir valstybinės, ir privačios ligoninės.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tokios pataisos teikiamos, Seimui rugsėjį pritarus prezidentės Dalios Grybauskaitės veto dėl parlamentarų anksčiau priimtos reformos.

REKLAMA

Pataisas teikiantys valdantieji sako, kad nauja tvarka parengta nebeprieštaraus Konstitucijai, nes numatomos vienodos sąlygos valstybinėms ir privačioms ligoninėms patekti į gydymo įstaigų tinklą ir sudaryti sutartis su teritorinėmis ligonių kasomis bei taip gauti Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšas.

Gydymo įstaigų tinklui formuoti siūlomi šie kriterijai – įstaigoje privalės būti užtikrintas skubiosios pagalbos teikimas visą parą, paslaugų įvairovė, išvengiamos hospitalizacijos rodikliai ar į kitą įstaigą išvykstančių pacientų rodiklis, geografinis prieinamumas.

REKLAMA
REKLAMA

„Viena iš pastabų buvo, kad mes palikome tai ministro sprendimui, tai dabar tie kriterijai sudėlioti įstatyme“, – žurnalistams sakė A. Veryga.

Konkrečias kriterijų reikšmes nustatytų Vyriausybė.

„Aš tikrai nesiimčiau šiandien spėlioti, kiek privačių įstaigų galėtų ar norėtų atitikti tuos kriterijus“, – kalbėjo ministras.

„Tikslas nėra įstaigų skaičius, mes neturime tikslo sumažinti nuo, pavyzdžiui, 60 iki 30 ar nuo 60 iki 55-ių. Tikslas yra susitvarkyti aktyvaus gydymo lovų skaičių“, – tvirtino jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Skirtingai nei anksčiau priimtose ir prezidentės vetuotose pataisose, gydymo įstaigų tinklą formuotų Vyriausybė, o ne sveikatos apsaugos ministras.

Tinklas periodiškai būtų peržiūrimas ir tvirtinamas kas penkerius metus.

Politikai taip pat siūlo įtvirtinti sutarčių su teritorinėmis ligonių kasomis apmokėjimo tvarką.

Įstaigos, priklausančios tinklui, dėl stacionarinių aktyviojo gydymo paslaugų turėtų prioriteto teisę sudaryti sutartis su teritorinėmis ligonių kasomis.

Tuo metu įstaigos, teikiančios stacionarines paslaugas, tačiau nepriklausančios įstaigų tinklui, konkuruotų dėl paslaugų teikimo ir jų apmokėjimo PSDF lėšomis tuo atveju, jeigu tinklas nebūtų pajėgus teikti šių paslaugų.

REKLAMA

Visoms įstaigoms, norinčioms sudaryti sutartis su teritorinėmis ligonių kasomis, būtų keliami privalomi reikalavimai, kuriuos įstaiga deklaruos atitinkanti prieš sutarčių sudarymą.

Jos turėtų užtikrinti, kad pacientas galėtų paslaugą gauti nemokamai, privalėtų turėti licenciją ir neturėti sistemingų, tyčinių pažeidimų.

„Įtvirtinami baziniai sutarčių sudarymo kriterijai, kurie taikomi neatsižvelgiant, ar tai valstybinės, ar privačios gydymo įstaigos“, – sakė sveikatos apsaugos ministro patarėja Vilma Srogė.

Siūloma, kad gydymo įstaigų tinklas ir nauja sutarčių sudarymo tvarka pradėtų veikti nuo 2020 metų. A. Veryga teigė, kad jeigu pataisos bus priimtos Seimo rudens sesijoje, tinklo kontūrai turėtų išryškėti kitų metų pradžioje.

REKLAMA

Seimo Sveikatos apsaugos komiteto pirmininkė Asta Kubilienė teigė, kad pataisas teikia parlamentarai, o ne Vyriausybė, nes norima jas priimti greičiau

Prezidentė gydymo įstaigų pertvarką anksčiau vetavo dėl priimtos galbūt Konstitucijai prieštaraujančios nuostatos, kad stacionaro paslaugas teikiančios privačios gydymo įstaigos sutartis su teritorinėmis ligonių kasomis būtų galėjusios sudaryti tik tokiu atveju, jeigu tų paslaugų nesugebėtų užtikrinti valstybinės ligoninės.

Anot šalies vadovės, tokia tvarka būtų panaikinusi teisę pacientui rinktis, ar jis nori gydytis privačioje, ar valstybinėje ligoninėje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ministras tvirtino, kad nauja tvarka derinta ir su Prezidentūros atstovais.

„Manau, kad šitame etape turėtume išvengti kolizijų su šalies Konstitucija“, – sakė A. Veryga.

Pataisose siūlomos ir anksčiau priimtos bei ginčų su prezidente nesukėlusios nuostatos, tokios kaip kadencijų ribojimas gydymo įstaigų vadovams ar nepriekaištingos reputacijos reikalavimai jiems ir jų komandoms.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų