REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vyriausybės pozicija dėl gėjų santuokų pripažinimo nėra suformuota, o vidaus reikalų ministras kaip politikas gali išsakyti savo nuomonę, sako premjeras Saulius Skvernelis.

Vyriausybės pozicija dėl gėjų santuokų pripažinimo nėra suformuota, o vidaus reikalų ministras kaip politikas gali išsakyti savo nuomonę, sako premjeras Saulius Skvernelis.

REKLAMA

„Tikrai Vyriausybė nesvarstė tokių klausimų, Vyriausybės pozicija nėra suformuota. Jeigu bus įstatymų projektai teikiami, bus suformuota. Ministras be to, kad yra Vyriausybės narys, yra ir politikas, turintis ir savo nuomonę, kurią mes gerbiame“, – ketvirtadienį Seime sakė S. Skvernelis.

Per Vyriausybės valandą Seime jis sulaukė klausimo, ar vidaus reikalų ministro Eimučio Misiūno pasisakymas dėl homoseksualių santuokų pripažinimo esanti oficiali Vyriausybės pozicija.

Vidaus reikalų ministras paaiškino atsakęs į klausimą, kokių žingsnių imsis, jei Konstitucinis Teismas priims seksualinėms mažumoms palankų sprendimą.

REKLAMA
REKLAMA

„Konstitucinis Teismas nagrinėja gėjų santuokos pripažinimą, buvo klausimas užduotas, ką darysite. Aš pasakiau, jeigu KT pasakys, kad gėjų santuokas riekia pripažinti, Migracijos departamentas turės atitinkamai keisti teisės aktus“, – sakė ministras.

REKLAMA

Ketvirtadienį Konstituciniame Teisme, nagrinėjančiame bylą dėl užsienyje susituokusių tos pačios lyties asmenų teisių Lietuvoje, E. Misiūnas sakė, kad Lietuva galėtų pripažinti homoseksualias santuokas.

„Pati santuoka – manau, jie turi teisę sudaryti santuoką, gyventi tam tikrame teisiniame susitarime su įvairiomis teisinėmis pasekmėmis. Šiuo atveju, žiūrėčiau pakankamai liberaliai. Manau, kad galėtų“, – žurnalistams ketvirtadienį sakė E. Misiūnas, paklaustas, ar homoseksualios santuokos turėtų būti pripažįstamos Lietuvoje.

Ministro atstovas spaudai Karolis Vaitkevičius BNS teigė, kad iniciatyvų šiuo klausimu E. Misiūnas neteiks.

REKLAMA
REKLAMA

„Pataisas dėl homoseksualių asmenų santuokų įteisinimo turėtų teikti Teisingumo ministerija, o žurnalistai tiesiog paklausė ministro asmeninės nuomonės. Jis ją ir išsakė“, – sakė K. Vaitkevičius.

KT nagrinėja, ar leidimas laikinai gyventi pagrįstai neišduodamas tos pačios lyties sutuoktiniui, sudariusiam santuoką užsienyje.

Į KT kreipėsi Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas, nagrinėjantis bylą, kurioje užsienietis, su Lietuvos piliečiu prieš trejus metus Danijoje sudarę santuoką, skundžia Migracijos departamento sprendimą neišduoti leidimo gyventi šalyje.

E. Misiūnas sako, kad Migracijos departamentas kitokio sprendimo priimti negalėjo, nes Lietuvos įstatymai neleidžia pripažinti homoseksualių santuokų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Lietuvoje nėra įteisintos nei gėjų santuokos, nei partnerystės. Keli ankstesni Lietuvos liberalių politikų bandymai šalyje įvesti civilinę homoseksualų partnerystę Seime nepasiekdavo priėmimo stadijos.

Visuomenės apklausų duomenimis, daugelis Lietuvos gyventojų nepritaria homoseksualių asmenų santykių įteisinimui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų