Kone antru Lietuvos himnu tapusi daina „Trys milijonai“ šiandien yra ir primiršta, ir faktiškai klaidinga. Naujausiais Statistikos departamento duomenimis, šių metų spalį gyventojų skaičius šalyje smuko iki 2 mln. 797 tūkst. Tiesa, ateities prognozės dar liūdnesnės. Europos Komisija skelbia, kad per ketverius metus Lietuvą paliks beveik 80 tūkst. piliečių ir gyventojų liks apie 2,7 mln.

Oro uostas (nuotr. Fotodiena.lt)

Oro uostas (nuotr. Fotodiena.lt)

Remiantis EK skaičiavimais, kasmet, iki 2022 m., dėl neigiamos migracijos Lietuvą turėtų palikti po 22 tūkst. gyventojų, o dėl natūralios kaitos jų sumažės 11 tūkst. 

Tačiau vyriausiasis „Luminor“ banko ekonomistas dr. Žygimantas Mauricas sako, kad 2016 m. neigiamas išvykimo balansas buvo didesnis nei 30 tūkst., praėjusiais metais išvykusiųjų skaičius dėl pastarosios priežasties sumažėjo iki 27 tūkst. Taigi šiemet neigiamos migracijos balansas yra mažiausias po nepriklausomybės atgavimo.

Ekonomisto teigimu, 2,7 mln. gyventojų ribą Lietuva pasieks keleriais metais vėliau – galimai 2026 m. Visgi, nerimą kelia tai, kad sugrįžtančiųjų nėra tiek daug, kiek būtų galima tikėtis.

REKLAMA

Daugiausia išvažiuoja ne iš Vilniaus ar Kauno, bet iš likusios Lietuvos

Pasak Ž. Maurico, grįžimo proveržį pasiekti pavyktų tada, kai šalis taptų nebe vieno miesto valstybe.

„Su visa pagarba likusiai Lietuvos daliai, bet šiuo metu šalyje yra 1,5 miesto – Vilnius ir iš dalies Kaunas. Šie miestai pritraukia didelę dalį migrantų. Bet kiti miestai, deja, nėra tokie patrauklūs, pirmiausia, ekonomine prasme. Todėl didžiausia emigracijos problema yra dideli regioniniai skirtumai. Čia sukuriama mažai darbo vietų, trūksta investicijų. Taip pat nėra pakankamai laisvalaikio praleidimo būdų, atsiliekama ir universitetų kiekiu bei kokybe“, – teigė ekonomistas Ž. Mauricas.

Jis priduria, kad daugiausia emigrantų yra ne vilniečiai ar kauniečiai, o likusios Lietuvos gyventojai. Todėl norėdami grįžti į tėvynę, jie privalo keisti gyvenamąją vietą.

„Dažnu atveju lietuviai nenori grįžti į savo į gimtąjį miestą, nes susiduria su tais pačiais iššūkiais, su kuriais susidūrė emigracijoje, todėl dalis nenori dar kartą to patirti“, – teigė Ž. Mauricas.

Taip pat ekonomistas priduria, kad intensyvios emigracijos priežastys nėra tik ekonominės. Čia įsiterpia ir „empatijos, pagarbos trūkumas, didelis streso lygis visuomenėje“.

Darbo yra, bet algos netenkina

Lietuvos socialinių tyrimo centro Darbo rinkos tyrimų instituto vadovas dr. Boguslavas Gruževskis nurodo, kad didžiausia dalis gyventojų, apie 50 proc., emigracijos priežastimi nurodo būtent mažas pajamas. Tai reiškia, kad gaunamos pajamos jų netenkino.

„Apie 27 proc. išvykusių sako, kad šie neturėjo galimybės užsidirbti ir išvyko ne dėl pajamų, o dėl darbo galimybių. Jie pasirinko išvykti, negalėdami gauti darbo pagal profesiją, taip pat darbovietės lokacijos atžvilgiu.

REKLAMA

Likusią emigrantų dalį sudaro studentai, jaunimas, išvykstantis ne dirbti, bet keliauti, ieškoti savęs. Taip pat daugėja išvykstančių vaikų – anksčiau emigravę tėvai pasiima Lietuvoje likusias atžalas. Naujausia tendencija – išvyksta vis daugiau vyresnių nei 50 m. žmonių. Tėvai išvažiuoja pas savo emigravusius vaikus, ypač, kai gimsta anūkai“, – detalizavo B. Gruževskis.

Eksperto teigimu, emigracija sulėtėtų, o reemigracija suaktyvėtų tada, jei pakistų ekonominė aplinka ir švietimo sistema.

„Būtina didinti Lietuvos darbo rinkos patrauklumą: vidutinį darbo užmokestį, jo apmokėjimo skaidrumą. Taip pat investuoti į regionus, kur žmonėms sunkiau gauti lūkesčius atitinkantį darbą. Dar labai svarbus elementas – švietimas ir socialinės paramos sistema. Pirmiausia, mokyklose derėtų sustiprinti karjeros kompetencijų ugdymą. Motyvuoti vaikus, kad ne pinigai viską lemia. Reikia didinti jauno žmogaus profesijos vertės, pilnaverčio gyvenimo tėvynėje suvokimą, kur jis gali būti kuo panorėjęs ir pasiekti visus užsibrėžtus tikslus.

Būtina atkreipti dėmesį į silpnesnes šeimas, daugiavaikes šeimas, kur kiekvienas vaikas gautų pilnavertį ugdymą, ir pagarbą tėvynei, savo sistemai. Dabar jie nori tik kuo greičiau ištrūkti, pamiršti vargą ir tokiu būdu save suranda užsienyje, kur niekas jų nepažįsta, kur jie lygūs tarp lygių“, – kalbėjo B. Gruževskis.

Viltis – mažieji šalies miestai 

Ž. Maurico nuomone, paskata sugrįžti į Lietuvą galėtų tapti ir komfortiškos aplinkos sukūrimas mažuose miestuose. Kitaip tariant, investicijos regionuose turėtų būti daug intensyvesnės.

REKLAMA

„Dažnai linksniuojama pajamų nelygybės, atskirties mažinimo strategija – neveikia. Turime gerą pavyzdį – Suomiją. Čia socialinė apsauga yra viena labiausiai pažengusių pasaulyje, bet šalis taip pat kenčia nuo labai didelės, pirmiausia, vidinės migracijos iš regionų į Helsinkį.

Norint netapti vieno miesto valstybe, reikėtų sekti Vokietijos pavyzdžiu. Čia geriausia gyvenimo kokybė vyrauja mažuose miestuose, kur gyvena apie 20-30 tūkst. gyventojų. Jie į darbą vyksta 30-40 km autostrada. Mūsų atitikmuo galėtų būti Elektrėnai, Kauno rajonas, gyvenvietės prie autostradų, Ukmergė. Tokiose vietovėse telkiasi dideli fabrikai, pasaulinio garso įmonės arba smulkios, tačiau į daugelį pasaulio šalių produkciją eksportuojančio įmonės“, – tikino Ž. Mauricas.

Tam, kad būtų pasiekta decentralizacija, atgaivinta periferija, iš kurios žmonės nenorėtų išvykti arba ketintų sugrįžti, Ž. Mauricas įžvelgia 3 išeitis. Pasak ekonomisto, reikėtų susitelkti į pramonės, žemės ūkio ir energetikos plėtrą regionuose.

„Vokiečiai turi labai daug pavyzdžių, kaip žmonės perėję prie atsinaujinančios energetikos, prie ekologinio ūkio visgi sugebėjo sukurti ekonominę gerovę“, – sakė Ž. Mauricas.

Tačiau B. Gruževskis mano, kad reemigracija yra žymiai sudėtingesnis procesas. Šiam procesui reikalingos ne tik investicijos, bet ir palankesnės būsto paskolų sąlygos, kartu su tėvais sugrįžusių vaikų galimybės mokytis, nes jiems pritapti yra sunkiau.

„Vaikai būna kaip ir inkaras, kuris skatina negrįžti. Jei norime tai keisti, turime labai dirbti su integracinėmis programomis mokyklose, kad vaikams šitas šokas būtų mažesnis“, – tikino jis.

 

Algis
2018-10-23 08:42:03
Kam jauditis Veryga vienas viska sutvarkys Nepraeis ir desimt metu puse gyventoju mirs nes jie negales patekti pasgydytojus Irdabar jau mirsta O tokie prezidentai kaip Gribauskaite tik toliau vygdo Lietuvos genocida
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Virginija 2018-10-31 23:37:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Labiausiai žmones veja iš Lietuvos nesaugumas, garantijų nebuvimas, valdžios nesiskaitymas su savo piliečiais   ATSAKYTI
ffds 2018-10-31 20:45:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Viska daro valdininkai mazuose miestuose. Jei tu nesi is ju aplinkos - tau jokios pagalbos, abejingumas, pavydas ar dirbtines kliutys. Ten jaunom panelem neaiskinama apie tai kad joe privalo buti malonus paslankus. Kaip gali jaustis zmogus jei ateini i koki skyriu o jaunos ponios geria kava tada plauna puodelius o tu lauki ir baigusios mesisveikna nekviecia uzeiti nors is esmes nieko neveikia juk del emigracijos neveik nebeliko zmoniu todel ir ju kasdienio darbo. Sako truksta pinigu, zinoma juk armijai nereikalingu zmoniu reikia ismoket atlyginimus. Turetu kovot del savo darbo vietos stengtis del zmoniu.   ATSAKYTI
Virgis 2018-10-29 18:38:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Gal reiktu kokio emigravimo mokescio?    ATSAKYTI
Lina,virgis. 2018-10-28 12:08:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Vyt reikia. tuos grobuonis iš Lietuvos ir kuo greičiau,sunaikino mūsų lietuvėlia išvarė mūsų vaikus irissibujojo kaip siurbeles,omes nuleidgalvas važiuosim pas vaikus   ATSAKYTI
Indrė,aArnas. 2018-10-28 11:57:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nebeliks nieko!!!!!!!!!!!!!!!!   ATSAKYTI
Rytis. 2018-10-28 12:00:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kaip liūdna kur mūsų vaikai, kur mūsų tėvynė,issvaiste ta mūsų liežuvėlis,sitie sienelės.  
Rimas 2018-10-26 22:52:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nebeliks ir 2miljonuu!!!!!!   ATSAKYTI
Vaidas 2018-10-23 13:05:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Raso, kalba apie lietuvos gerove, praradimus ir t.t. Seime svarbiausias klausimas - kodel istryne irasa kol neparode spaudai. Va cia tai problema !!! O tie 3 ar 2 milijonai palauks   ATSAKYTI
Juonis 2018-10-23 11:45:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Laikykities drauga amerika jums padies,verset derzus rauginket kopystus ir kaupkek kuo daugiau bolviu.   ATSAKYTI
Buza 2018-10-23 14:05:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
išmok rašyt kaimo vierchau tu.  
Buza 2018-10-23 14:06:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
išmok rašyt tu kaimo vierchas.  
Grigorij 2018-10-23 10:47:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
-9
Поздно, доктор, пить "Боржоми". Kai pries 30 metu lietuviams masiskai pavaziavo stogas, praktiskai visi pasijuto "okupuotais", "Imperijos engiamais", visa viltis buvo pabegti is TSRS i "laisvus" Vakarus, papulti i ju "vartotojiska roju", kur vien laisves deka teka pieno upes tarp kisieliaus krantu. Apie ekonomika, kaip gerbuvio saltini, NIEKAS negalvojo. Prisiminkit, kaip "besilaisvinant", lietuviai, visu pirma, landsberginiai, pripuole prie valstybines, visaliaudines nuosavybes lovio. O kiti lietuviai su laukiniu barbarisku dziaugsmu, griove "Monstrus" - Tarybines imones, kurios tik zalojo Lietuveles ekologija, siekiant issvajotos "postindustrines" visuomenes. Taigi, itakingi "issilaisvine" tapo zmonemis, "nusipelnusiais gyventi geriau". Lietuva tapo gryna, ekologiskai svari, bet... visiskai be pramones. Pinigu investicijoms i pramone, ZU, socialinems programoms vykdyti, neliko. O del pramones nebuvimo valstybes biudzetas nepasipildo. BET. IAES nuspresta laidoti. "independence" (minus daug maz 150 000 kasdien) pinigu uztenka. Uztektu ir tu dvieju nepakeliamu girnu ant LR sprando, uz ka, po apkaltos, reiketu Grybe - geriausia visu laiku LR zudike, pakarti ant sakos. Bet pinigu uztenka ir NATO islaikymui, gynybos islaidoms didinimui. Galima 4 metus smaugti LR ZU teisetom bei pelnytom RU kontrsankcijom.
Esant tokiom salygom, lietuviams geriau uzdirbti galima tik uzsienyje, bet valstybe nuo to negauna tokio pelno, kaip jeigu gamyba vyktu LR teritorijoje. Pragyventi LR, gauti issilavinima, gydyma, tampa vis problematiskiau.

Vienintele galimybe - atgaivinti ekonomika, bent pataupyti karinem islaidom. Ar apsimoka ES salims investuoti i LR, kad kurti cia gamyba, konkurentiskai apriboti savo gamintojus, atimti is ju darbo vietas? Tos salis suinteresuotos, kad lietuviai, gave kazkoki issilavinima, emigruotu, dirbtu pas juos vergiskom salygom. Kita vertus, ES labai riboja kvotomis LR produkcijos srautus i ju salis. Paaiskejo, kad, palyginus su ziauriai pikta Rytu Meska, Vakaru Vilkas ne toks jau ir gerasirdis. Reiketu gaivinti santykius su RU, siekiant grizimo i jos rinkas. BET lietuviai 30 metu megaujasi "drasiu" arsiausiu vienpusisku lojimu i RU, "partizanu" liaupsinimu, budami uz placios JAV, NATO nugaros. Maksimaliai pris*ke RU Ukrainoje, kaip imanydami ja pakurstant pries ir per Maidana, dabar LR, PL pridejo i kelnias, prikviete cia Milziniska NATO kariauna, tas gyvatynas-kirmelynas knibzde knibzda! Taigi, i RU sulini prispjaudyta su kaupu, tuo paciu nukertant paskutine saka, galincia isgelbeti LR!!! Taigi, siulyciau

Po apkaltos, niekse Grybe - ant sakos (Linkeviciu - is paskos)!
Traukinys is NATO nelaukia!
Nerinkti i Seima lansberginiu, liberalu, rinkti apsivaliusius paluckiecius
V.Andriukaiti ar V.Matijosaiti - i prezidentus!

Vienintielis LR issigelbejimas - islindimas is JAV uzpakalio, ir geru santykiu su RU atgaivinimas.

Sekmes darbe! Kitaip... 3 milijonai - 2 milijonai - 1 milijonas... ir ATA LR. Dar gerai, jei LR likucius tradiciskai draugiskai priims PL.   ATSAKYTI
nesvarbu 2018-10-23 11:07:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
-17
tai pisk pas putina sikna laizyt ir nesiskusk supistas soviete  
Grigorij 2018-10-23 11:32:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
nesvarbu,
nepraustaburni, tau tikrai nesvarbi LR ateitis. Tu tik zaliuoji is neapykantos. Gali nors i siena dauzytis. Niekam uzpakalio nelaiziau, ir kitiems nepatariu, iskaitant ir Putino uzpakali. Mano pabegimas neisgelbes masiskai issilakstancios "laisvos" Lietuvos. O savo nuomone, kaip gelbeti LR, as pasakiau. As puikiai suprantu, kad toli grazu ne visiems lietuviams tai yra priimtina, jie yra tam pribrende. Bet as samoningai bei saziningai praleidau proga patyleti. Tu, isskyrus neapykantos, neturi ko pasiulyti. Menkysta.  
Lietuvis 2018-10-23 12:11:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
-14
Pošol tu (pats supranti kur) tovarišč  
aras 2018-10-27 15:19:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Nesijaudink,mes lietuviai susitvarkysim su savo bedom.Dabar simta kart geriau nei buvo prie sovietu.Zemes ukyje derliai 40 kartu geresni nei buvusiuose pragertuose kolchozuose.Ir NATO mums reikalingas ir ES.Ir nera tos gelezines uzdangos,kai negalejai net i Lenkija nuvaziuoti,O PREZIDENTE yra sauniausia visoj ES.Tik noriu paklausti Grisos,kodel visas pasaulis taip kratosi sajungos su rusais?  
Grigorij 2018-10-27 21:24:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
aras,

30 metu zengdami prakeiktu Pragarisku Sajudzio Baltijos Šunkeliu, jus praktiskai praradot menkiausia galimybe isspresti savo problemas. LTSR laikais Gelezine Uzdanga trukde tau nuvaziuoti i PL??? Taip, stambiems zemes ukninkams, prichvatizavusiem stambius zemes plotus, turintiems brangia siuolaikine ZU technika, kazkiek sekasi. Bet tu dar papasakok, kaip klesti LR kaimas, bent jo ligonines ir mokyklos! :))) O Izraelyje kolukiai "kibucai" visai neseniai (neziurejau, kaip dabar) buvo labai konkurecingi bei pakankamai patrauklus!
Su jusu Sauniausia Prezidente ir NATO kelias i Pragara garantuotas. Is gero gyvenimo "laisva" Lietuva taip smarkiai neissilakstytu!

Taip, priesiskas Vakaru Pasaulis kratosi RU, ir tai naturalu. Bet Kinija, Indija, Turkija, Iranas ir pan. nesikrato. RU nereikia daugelio "draugu", kurie nepalyginamai blogesni uz priesus. Aciu, kad per pastaruosius 30 metu parodet RU savo tikraji, persunkta urvines neapykantos, laukini priesiska veida! Jums net Tambovo Vilkas - ne draugas. O JAV naudojasi jumis, jusu priesiskumo RU, kaip tam tikros paskirties vienkartiniu guminiu gaminiu. Dar pasvajokit, kad JAV, NATO jus gins! :))) Kita vertus, ir "Rusas" pas arsiausius priesus neeis, uz ausu netemps, ant sprando nesodins. Dvesite patys, jei nesusiprotesit, neatgailausit - uzuojauta!  
Kestas 2018-10-23 10:16:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Kam visa tai analizuoti.As emigravau 2001 ir jau 17 metu gyvenu ne lietuvoje.Turiu didziuly nora gryzti i Lietuva bet galvoju kas manes laukia.Valstybe pakolkas neteikia jokiu lengvatu emigrantams sugryzti i lietuva.Turiu daug draugu kurie taip pat noretu gryzti.Tai gal kaip nors priviliokite mus.Pasistenkite :-)   ATSAKYTI
kumelė 2018-10-23 12:42:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Būk , kur esi, gausi 500 eur, negausi paskolos būstui, nesukursi šeimos, nes ubagynas, visi kaip pamišę kalba tik apie pinigus....  
Martynas 2018-10-23 10:00:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
Nematau ateities Lietuvoje,vieni tauskalai,ir kuo jus norite tikites is musu vaiku,norite per juos i musu sirdi ilysti,nieko nebus,ne jums spresti.Per velai susigriebiete,baigiasi Lietuva,Liko vieni policininkai ir tai visi korumpuoti.As gyvenu uzsienyje 13 metu,ir manes nera sustabdes policininkas,be reikalo,nepazeidi nieko vazioji ramiai,pas mus Lietuvoje net miskuose sedi laukia kol ka pagaus,tai kas jie sunys.O i Lietuva sugryztu zmones jeigu butu atlygini8mas kaip uzsienyje.IR NEREIKETU MOKETI MOKESCIU JAU UZ TAI KAD KVIEPUOJI.Tai pagalvokite pirma rasydami,mes Lietuviai,nejuokinkite liaudies,ir juodinate visus su savo Prezidente,jai laikas i poilsi o ne saliai vadovauti,kada moteris gali buti prezidente,kads nekistu svetimu pinigu i savo kojine.   ATSAKYTI
Romas 2018-10-23 09:47:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
straipsnyje viskas sudelota dar palygint graziai.Is tikruju skaiciai kur kas blogesni,bei prognozes kur kas liudnesnes ,bei ne taip jau toli.....   ATSAKYTI
Tai 2018-10-23 09:42:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Seimas vieningesnis negu tauta!
   ATSAKYTI
kaubojus 2018-10-23 09:40:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Visa tai tėra pliurpalai. Visos tos prognozės yra iš piršto laužtos. Bus kaip bus.... O dainoje "Trys milijonai" yra dainuojama ne apie Lietuvą- "mūsų pasaulyje trys milijonai...." O pasaulyje mūsų yra apie penkis milijonus ir nereikia čia verkšlenti. Patys išsirenkam š ū d i n ą valdžią, kuri nieko nesugeba, po to emigruojam ir verkiam...   ATSAKYTI
Vy 2018-10-23 10:07:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Valdžia išsirenka pati,balsuokit už ką tik norit,bet bus taip kaip nutarta ir suderinta TEN. Suaugę,žmonės esat,o vis dar pasakom tikit ir Kalėdų seneliu.....  
Renata 2018-10-23 09:25:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kaip galima motyvuoti vaikus, kad ne pinigai viską lemia? Pinigai lemia absoliučiai viską.
Keisti reikėtų viską iš esmės. Pas mus, kad ir kyla atlyginimai, taip pat pakyla kainos ir mokesčiai, viskas iš esmės lieka taip pat tik bandoma įteigti, kad va gi jūsų minimalus darbo užmokestis padidėjo, kas dar negerai?
Skurdo ribą pasiekia vis daugiau ir daugiau žmonių, tačiau yra priimami visiškai niekam nereikalingi įstatymai.
Uždrauskim alkoholį nuo tam tikros valandos, nes daug geriančių, tačiau niekas nesiaiškina kodėl žmonės pradeda gerti mūsų mažoj šalelėj.
Myliu Lietuvą, nenoriu išvykti, bet jei kitoje šalyje sugebėsiu aprūpinti save ir savo šeimą geriau nei būdama čia - išvyksiu.
Galima tikėtis, kad kažkas grįš, bet žinant Lietuvos greitį gerinant pragyvenimą aš dar spėsiu manau anukų sulaukti ne Lietuvoje.   ATSAKYTI
Sss 2018-10-31 21:05:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Skurdo riba blefas. Visi regionai furistai, statistiskai jie ubagai o realiai pagal pinigus karaliai, ta statistika nieko verta.  
as 2018-10-23 09:23:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Gali buti koks nori patriotas, bet kai kisenese vejai svilpauja, patriotizmas dingsta greit.O jiems pofik, jie stato paminklus, ginkluojasi kad kai paskutinis lietuvis isvyks, galetu pasauliui parodyti, kiek ta lietuvele sugebejo nusipirkti metalo lauzo, vietoj to, kad pastatytu seneliu namu, ligoniniu, kazkaip padetu zmonems bristi si varga sioje zemeje, zmones vis daugiau praso ismaldu gydytis uzsienyje, kur ziuri musu valdzia, kur isvasticijos i moksla svietima, kur gydytojai normalus?Svarbu stovi valdovu rumai, pasveikau vien nuo ziurejimo i juos   ATSAKYTI
kaubojus 2018-10-23 09:47:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
-18
O tai išvykęs nebegali būti Lietuvos patriotas? Silpnas tavo supratimas apie patriotizmą...Ir ginkluotis reikia, nes vėl pateksi į rusišką gardą. Ne tame esmė- ginklavimuisi eina tik du procentai nuo biudžeto...Ir kodėl tau turi kažką "duoti"? Žmogus pats turi duoti savo valstybei, o ne išmaldos laukti su ištiesta ranka. O gyvensim gerai tada, kai bent sugebėsim normalią valdžią išsirinkti....žodžiu, tavo filosofija , tipiško išlaikytinio; bemokslio tinginio, kuris pats nieko nedarė ,kad geriau gyventų. Tūkstančiai žmonių Lietuvoje gyvena gerai.....  
Pernykstis 2018-10-23 20:25:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Kaubojau, jai rinkimai kazka keistu, mums neleistu balsuot, ir kas tie tavo "tukstanciai" cia kiek 10? Ar 20, ir kas yra gerai gyventi? Gyvena geriau tik tie kurie dar prasisuka is vienur ar kitur juoda piniga, o tai kiek tokiu kurie neprasisuka melionas, taip kad situacija prasta bet kokiu atveju   
Daina 2018-10-23 09:22:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
keičia pavadinimą į "Du milijonai"...jokių problemų :D   ATSAKYTI
Dana 2018-10-23 09:20:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Tai kodel Lietuva taip nemyli savo vaiku?!Pastoviai skaiciuoja ir rauda,kad isnyksim kaip tokie.Pati uzauginau tris,bet isleist i mokslus nesugebejau,nes algos uzteko tik mokesciams,maistui ir skudurynu paredams.Siulyciau seimui ir kitiems Lietuveles ponams pasilikti minimalias algas ir gyventi kartu su visa liaudimi,Gal tada algos imtu kilti.Gal tada ir as galeciau nuvaziuoti prie juros,ar i koki koncerta karta gyvenime nueiti.Apsizvalgykit,brangieji,musu isrinktieji,pamatykit kas po jusu kojomis   ATSAKYTI
Paulius 2018-10-23 09:18:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Utopija kažkokia. Nieko neveikia nei ta seimo šutvė nei vyriausybė. Vien draudimai , baudos , nauji mokesciai ir reformos. Or tokios reformos , kurios žlugdo paskutinius smulkaus verslo likucius ir smaugia paskutinius vidutiniokus. Skurdo riba apima vis didesnę gyventojų dalį. Karta sensta , nes jaunimas emigrioja.
Taigi laikas būtų atsibust , o ne rusus erzint ir viskuom kaltint.    ATSAKYTI
normalu 2018-10-23 09:10:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
užburtas ratas: kur daugiau žmonių, ten daugiau pinigų sukasi. Žmonės nori turėti ne tik kur uždirbti, bet kaip išleisti tuos pinigus. Visi pranašumai didesniam miestui šiuo atveju. Ir čia yra bendra taisyklė visame pasaulyje - provincijos nyksta. Kažkiek daugiau žmonių tik gražesnės gamtos regionuose, kur žmonės sodybas perkasi, kur lieka turizmu besiverčiantys. Žemės ūkio kraštuose lieka tik stambesni ūkininkai, kuriems irgi dėl modernizacijos darbo jėgos jau nebereikia.   ATSAKYTI

Top Video

Laidotuves pertraukė netikėtumas: vyrui teko šokti į iškastą duobę
DABAR RODOMA
Laidotuves pertraukė netikėtumas: vyrui teko šokti į iškastą duobę
DABAR RODOMA
Išgyveno nemaloniausią incidentą lėktuve: keleivei prireikė palydovų pagalbos
DABAR RODOMA
Paviešintas įrašas, kaip siuntų darbuotojais apsimetę vyrai surišo šeimą ir ją apvogė
DABAR RODOMA
Moteris patyrė gyvenimo sukrėtimą: su taksi nevažiuos dar ilgai
DABAR RODOMA
Nufilmuota tragedijos akimirka: neišsiskleidęs nei vienas parašiutas pražudė vyrą
DABAR RODOMA
Paliko vienam kartui su tėčiu: mama išvydusi savo mažylę paklaiko
DABAR RODOMA
Nepaprasta akimirka: draugystė ištirpdė milijonų internautų širdis
DABAR RODOMA
Išlaisvinti dešimtys žmonių, kurie metų metus buvo laikomi narvuose
DABAR RODOMA
Keistas incidentas: gelbėjo ant pastatų laipiojančią nuogą moterį
DABAR RODOMA
Pareigūnai paviešino įrašą: gelbėjo springstantį kūdikį
REKLAMA
Šiukšlės (nuotr. stop kadras)
Kaune – karas dėl šiukšlių. Mieste atliekas tvarkanti įmonė kaltina pakaunės bendrovę, kad ši braunasi į miestą ir iš didelių įmonių veža ne tik leistinas šiukšles, bet ir ...
Kariai atvyko į Lietuvą (nuotr. stop kadras)
Į Lietuvą atvyksta pusė tūkstančio galingai ginkluotų amerikiečių karių, pirmieji 200 jau įsikūrė Pabradėje. Dalis bataliono bus ginkluoti 30-čia tankų „Abrams“, šarvuočiais ...
lašelinė (nuotr. 123rf.com)
Įtampa Kaune – Jurgio Dobkevičiaus mokykla priversta nutraukti pamokas dėl neaiškios infekcijos. Žarnyno infekcija išguldė net trečdalį šios mokyklos mokinių ir mokytojų, dalis ...
Ramūnas Karbauskis (nuotr. Eimanto Genio)
Ramūnas Karbauskis nebenori būti Kultūros komiteto pirmininkas. Dabar jis taiko į Seimo pirmininko postą. Valstiečių lyderis šiandien pareiškė paliekantis frakcijos seniūno ...
Erkė (nuotr. 123rf.com)
Nuo erkinio encefalito pastarosiomis dienomis mirė dar du žmonės – Panevėžio miesto ir Šiaulių rajono gyventojai. Apie tai BNS patvirtino Užkrečiamų ligų ir AIDS centro (ULAC) ...
REKLAMA

TELEVIZIJA

TVPlay
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų