Pinga būstai Vilniuje: įvardijo mikrorajonus

Vilniaus nekilnojamojo turto brokeriai pastebi, kad šiais metais pinga būstai miegamuosiuose sostinės rajonuose. Ekspertai teigia, kad ryškūs kainų pokyčiai statistikoje dar neatsispindės kurį laiką, tačiau pačioje rinkoje jie tampa vis labiau matomi. Nekilnojamojo turto specialistų teigimu, būstų kainos sostinėje šiais metais krito ir tai rodo ne tik skaičiai, tačiau ir besikeičiantys žmonių įpročiai.

Būstų kainos Vilniuje: aiškėja naujos tendencijos (Irmantas Gelūnas/Fotobankas)
17

Remdamiesi pardavimais, žmonių reakcijomis bei padidėjusiu išrankumu specialistai teigia, kad nekilnojamojo turto rinkoje jau matyti pirmieji besikeičiančių kainų ženklai. Su būstų pardavimais dirbantys specialistai jau pastebi, kad sostinės miegamuosiuose rajonuose kainos pamažu mažėja.

(17 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Būstų kainos Vilniuje: aiškėja naujos tendencijos

Didžiausi pokyčiai – miegamuosiuose rajonuose

Nekilnojamojo turto bendrovės „Capital Realty” NT brokeris, partneris Tomas Rusakas teigia, kad būstų kainų mažėjimas pastaruoju metu labiausia pastebimas keliuose miegamuosiuose rajonuose.

„Kainų pokyčius diktuoja ne tik rinkos sąlygos, tačiau ir žmonių poreikiai. Kitaip nei prestižinėse sostinės vietose, kuriose kainas lemia vieta. Senamiestis, Žvėrynas, centriniai rajonai, čia vien dėl vietos kainos laikysis ir mažiausiai bus veikiamos korekcijų“, – teigia T. Rusakas.

REKLAMA

NT analitikas ir įmonės „Real Data“ vadovas Arnoldas Antanavičius teigia, kad nekilnojamojo turto sektoriuje kainų pokyčiai artėja, tačiau viskas bus aišku kitais metais: „Pokyčiai bręsta, o visas paveikslas bus aiškus kitais metais ir nereikės daug laukti.“

Visgi, jis išskiria ir mikrorajonus, kuriuose būstai jau pigo.

„Atpigimas labai nežymus – Lazdynėliuose. Nežinia, ar čia vienkartinis atpigimas, ar tendencija, bet vien naujos statybos kainos yra mažesnės 3 proc. Pilaitėje taip pat krito 2–3 proc. Kalbant apie seną statybą, kainų mažėjimas pastebėtas, pavyzdžiui, Naujininkuose, Pašilaičiuose, Fabijoniškėse“, – sako A. Antanavičius.

Eksperto teigimu, šiuose mikrorajonuose kainų mažėjimas pastebimas dėl to, kad jie tampa mažiau patrauklūs dėl savo vietos mieste, dažnai susidarančių transporto spūsčių. Mažėjanti paklausa verčia mažinti nekilnojamojo turto kainas.

Laukia didesni pokyčiai

Ateitį specialistai prognozuoja sutardami, kad mažai tikėtina, jog būstų kainos ateityje kils, tačiau tą lems ne tik rinka, bet ir artėjantys pokyčiai.

„Į aukštesnę (pusę kainų korekcijos - aut. past.) tikrai neįsivaizduoju, todėl greičiausiai gyventojai įpirks mažiau“, – sako A. Antanavičius.

T. Rusakas mano, kad artimiausiu metu paaiškės, kiek taiklūs yra NT specialistų pastebėjimai. Ar dabartinės kainų korekcijos taps tendencija, turėtų paaiškėti jau artimiausiu metu.

„Manau, (aiškesnę kainų pokyčio tendenciją - aut. past.) bus galima pamatyti kitų metų pirmąjį ketvirtį“, – sakė T. Rusakas.

Atpigo naujos statybos būstai

Negalutiniais valstybės įmonės Registrų centro duomenimis, vidutinė per 2018 m. III ketvirtį įsigyto būsto kaina šalyje siekė 756 eurus už kvadratinį metrą, t. y. 4,2 proc. mažiau negu praėjusio ketvirčio vidurkis.

Būstų kainų mažėjimą, nors ir ne ženkliai, tačiau pajuto ir sostinės gyventojai.


Rašyti komentarą...
E
Ekspertas
2018-10-22 09:13:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai ir turi kristi. Sitiek pristatyta nauju namu ir dalis ju ilgai neranda seimininku. Turi kristi. Uz plikas sienas sitiek moketi, kur tai matyta. Atlyginimu vidurkis ispustas, neatitinka realybes, nemazas skaicius gyventoju palieka musu brangia Lietuvele nes joje isgyventi negali. Krenta kainos ir dar kris ....
Atsakyti
-2

t
taip
2018-10-22 09:57:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
Visi isvazineja, liks cia tik pensininkai ir neigalus, o kainos pasikoreaguos nauji gyventojai-kinieciai, ar kokie kiti- ieciai, kurie cia apsigyvens:)
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų