Emilis Vėlyvis (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)

Emilis Vėlyvis (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)

Po skandalingo pasirodymo Turgelių bažnyčioje režsierius E. Vėlyvis pateikia ir savą įvykio versiją. 

„Kadangi esu naktimis dirbantis tipas, fiziškai neturėjau galimybių operatyviai reaguoti į visus dienos sveikinimus, linkėjimus, prakeiksmus ir pasisakymus.

Todėl, naudodamasis proga, norėčiau padaryti tai dabar. Juolab, kad kalbame apie įvykį, kuris per kelias pastarąsias dienas buvo paverstas tikru savarankišku šou, pranokusiu visus įmanomus, numanomus ir net teoriškai užkeltus lūkesčius bei sukėlusiu didžiulę bangą labai prieštaringų emocijų.

Visada buvau įsitikinęs, kad turintieji smegenis niekada neieško jų subinėje, kaip ir matantiems yra nereikalingas Brailio raštas.

Ta proga norėčiau kuo nuoširdžiausiai padėkoti visiems nusivylusiems, nusiminusiems ir mano filmų nežiūrintiems, bet mintinai juos mokantiems heiteriams. Ačiū visiems pranašams, nekaltoms mergelėms, švento rašto sergėtojams ir politiniams fariziejams.

REKLAMA

Ačiū dievobaimingiems ir praregėjusiems. Ačiū Jėzui ir ačiū tiems, kas jį nukryžiavo – nes be jų nebūtų Jėzaus, o be Jėzaus nebūtų jūsų. Didelis ačiū jums visiems už nepakartojamą nemokamą ZERO Šou reklamą, nenuilstantį viešinimą ir tobulą informacijos apie renginį sklaidą.

Be jūsų nebūtų mūsų! Tik dėl jūsų susitelkimo ir tikėjimo Baudžiamuoju kodeksu, ZERO evangelija pasieks dar daugiau pasimetusių sielų!

Žinia, kurią Cololo perdavė Turgelių parapijiečiams, visų pastarųjų dienų įvykių sūkuryje skamba tarsi stebuklas – Apokalipsė yra atšaukiama, o tunelio gale leista uždegti šviesą!

Tačiau kognityvinio disonanso apsėsti funkcionieriai vis dar nepajėgia suvokti, kur yra ta riba, ties kuria susiduria saviraiškos ir tikėjimo laisvės. Kai trūksta smegenų, tenka kažkaip vartytis iš situacijos ir švaistytis beprasmiais postringavimais. Nebuvo suderinta su Bažnyčia, negavo Bažnyčios leidimo, bažnyčioje renkasi tikintieji...

Taip, bažnyčioje renkasi tikintieji, taip kaip ligoninėje renkasi ligoniai, o autobusų stotyje – keleiviai. Ir ką? Kaip turėčiau apsirengti eidamas į minėtas vietas ar į kokią biblioteką, kad neįžeisčiau ten susirinkusiųjų?

Tiek to, kad jūsų šėlstančioms sieloms būtų ramiau, galiu atsakingai patvirtinti, kad su svarbiausiuoju Dievo namų šeimininku asmeniškai suderinau kiekvieną įvykio detalę, atsiklausiau leidimo ir gavau visokeriopą palaiminimą.

Dar kartu padūsavom, kaip liūdna, kad buki žmonės Dievo vardu pridirba tiek daug nesąmonių. Bet neliūdėkite – tas, kurs aukštai, myli jus visus – protingus ir nelabai. Netgi kvailus, iš partijos už išdavystę išmestus politikus – ir tuos nuoširdžiai myli, nes toks jo darbas.

REKLAMA

O mano darbas yra kitoks, todėl negaliu nuleisti negirdomis, kai politinė šiukšlė užsiropščia ant šūdinos bačkos ir, vaidindamas tikinčiųjų teisių gynėją, mojuoja Konstitucija bei Baudžiamuoju kodeksu.

Man apmaudu ne dėl to, kad kažkuo mojuoja – laisvoje šalyje net ir visiški pašlemėkai turi teisę mojuoti kuo nori – bet dėl to, kad šis saviškius jau kartą išdavęs žmogus bando pasidaryti sau politinę reklamą, įžūliai manipuliuodamas tikinčiųjų jausmais.

Suprantu, kad gėdingai kaip šuniui į patvorį išmestai politinei menkystai kaip oras reikalinga politinė reabilitacija, tačiau abejoju, ar tikinčiųjų laisvės yra tokio žmogaus nuoširdus rūpestis. Velniai jo nematė. Marionetės yra pernelyg nuspėjamos, kad būtų iš tiesų pavojingos.

Visai kitas porūšis neva įsižeidusiųjų yra tie, kurie muša kumščiu į Šventąjį raštą, bet patys nėra jo net atsivertę. Geras sarkazmas ir ironija yra reikalingi bet kokiai šventai karvei (ar vietai), ir jeigu šis performansas būtų nepavykęs, vargu ar būtume viešojoje erdvėje pamatę tiek daug šventeiviškos trydos. Bet - ačiū Dievui – pavyko ir pakankamai taikliai.

Tai, kad daugeliui šventesniais už popiežių apsimetančių veikėjų nepatiko tai, ką jie pamatė veidrodyje, nėra nei veidrodžio kaltė, nei jo problema. Kaip sako Šventasis raštas – prieš ieškodami krislo artimojo akyje, išsikrapštykite rąstą iš savosios.

Juokinga skaityti rypavimus dėl įvykiui pasirinktos lenkų bažnyčios. Lyg Dievas turėtų tautybę, o mums pasirinkus sinagogą ar mečetę, jau būtų viskas tvarkoje. Lyg sprendimas į artėjantį puikų renginį pakviesti didžiausią Lietuvos tautinę mažumą jos gimtąja kalba būtų kažkoks ypatingas nusikaltimas. Šovinizmas, mielieji. Šovinizmas, ir tiek.

REKLAMA

Tikiu (juk turiu tokią teisę), kad krikščioniškame pasaulyje Dievas yra jau seniai miręs, o religija ir Bažnyčia yra tik užsitęsusios pagirios. Tačiau lygiai taip pat gerbiu bet kurio žmogaus teisę tikėti, kalbėti ir veikti tai, ką jis nori. Mane tik stebina apsimestinis spekuliatyvus šventeiviškumas ir dogmatizmas žmonių, kurie dažnai nėra verti net bažnyčios slenksčio pabučiuoti.

Baigdamas pacituosiu vieną komentarą iš socialinių tinklų: „Kaip galima, juk tai šventa vieta! Ar nebuvo galima padaryti tai kur nors gatvėje, aikštėje, ar, tarkim, Seime?“ Taigi, kito mūsų performanso vieta kaip ir aiški. O dar ir Popiežius atvažiuoja! Sekite reklamą – bus linksma!

Niech będzie pochwalony. Pagarbiai Emilis Vėlyvis“, – savo pranešime spaudai rašo režisierius.

 

 

piktas
2018-08-17 17:16:38
Pone , Vėlyvi, apgailėtina, eikit šieno ravėt....
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
[email protected]

Naujienų portalo tv3.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB All Media Lithuania sutikimo draudžiama.

Ką gi 2018-08-20 05:41:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Idėja, manau, gera, bet ne laiku ir ne vietoje. Mūsų bažnyčia degradavus iki pašaknių, šis "spektaklis" labai puikiai tai atspindėjo, bet...tikrai parodytas ne vietoje. Ką gi, Vėlyvi, laukiam antros serijos, bet tinkamoje vietoje :)    ATSAKYTI
mr. Liu 2018-08-18 23:40:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Reklama?:D - Fantazijos trukumas:(
Rezisierius? :D - Seni, patikek tau dar toli..
Auktoriai? :D - kaip makaletkos :(   ATSAKYTI
Trojus 2018-08-18 11:26:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
vėlyvis, dvasinis ubagas, menkysta. Jo pavardę kaip vardą reikėtų suteikti kiemsargiams šunims. Tokie visaip išsiderginėja, o kai pastimpa - jų šeimos juos nori laidoti ,,su bažnyčia" ir beabejo ant kapo akmens puikuojasi krikščioniškas kryželis. Dievas yra didis ir jis viską mato ir atlygina. Ir šitam mankurtui lemtas ne kitas dvasinis likimas...   ATSAKYTI
DavatkaKurva 2018-08-18 11:33:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
dievas yra daunas kaip ir tu, jus vienas kitam labai tinkate   
Antanas 2018-08-18 11:23:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
ka daug ir rasyti SAUNUOLIS   ATSAKYTI
LT 2018-08-18 09:09:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Velyvis teisingai parašę ir nieko blogo tas jo reklaminis triukas nepadarė.   ATSAKYTI
ali 2018-08-18 07:41:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Nesu vėlyvio gerbėjas, žiūrėjau (nemokamai) jo filmus, tikrai mokėti pinigus už tai būtų gaila, bet nemokamai žiūrėti galima. Filmai orientuoti į vidutinio-žemesnio sluoksnio žiūrovą, kaimietį, darbininką ar kitą mažiau išsilavinusį, tokiam tokie filmai yra "kieti". Taigi yra paklausa, bus ir pasiūla, nebūtų vėlyvio, būtų ankstyvis, kuris kuris teiktų šią paslaugą. Taip šokiruoja, bet jis to ir siekia, nekreipkite dėmesio, nesureikš minkite jo, ir viskas. Dėl bažnyčios vėlyvis, kad ir kaip gaila yra dalinai teisus, gal ne dėl pačio tikėjimo, bet jo tarnų, nenutyla TV - kiek išprievartautų vaikų suluošintų gyvenimų, ir tai padarė kunigai, baisu, baisiau nei vėlyvio veiksmai ar filmai. Ir tai jie padarė su dievobaiminga veido išraiška. Kunigėlis ropštės ir sakė Dievas dovanos, ane. Taigi kas blogiau, dievobaimingas kunigėlis galintis išprievartauti vaiką (daugiausia vienišų mamų, nes nėra vyro kuris apgintų, tai dvigubas pasityčiojimas ir skausmas), AR vėlyvio filmai ir veiksmai atspindintys dalį mūsų piliečių gyvenimą? Kvaila pasirinktis, kaip ir kvailas klausimas, bet tema tokia, ane.   ATSAKYTI
Mefistofelis 2018-08-18 00:19:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Vėlyvis įsijautęs į mefistofelį labai gerai vaidina dabartinį vyraujantį elgesį ir gauna didelius pinigus. Labai lengva parduoti sielą velniui. Liūdna būtų jeigu savo vaidmenį baigtų vienišas, visų pasiųstas po velnių, be vilties ir tikėjimo arlekinas.    ATSAKYTI
Gandonostofelis 2018-08-18 02:26:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
devyni is desimties pavartoti tavo zodziai is sukrusto dauno fantaziju pasaulio neturintis nieko bendro su realybe  
gal 2018-08-17 22:24:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
dirba ir tiek zmogus, nes liepta, pries vizita, kada bus paliestos temos   ATSAKYTI
ReligineNuopisa 2018-08-17 22:35:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Tai teisingai per vizita. Labai gerai per vizita, kazkokia sutiresta teroristine fanatiku sekta ruosiasi okupuoti viesases erdves, kas cia per ciudai!!!!! Reikia ateiti butinai su plakatais ir pripaisyti ant ju gaidziu  
Klapciukas 2018-08-17 22:40:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Paskambinkite Simonko , tegul ir jis atsinesa koki plakata kaip ciulpia popieziui bybi   
Piliaroze 2018-08-17 22:24:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Geriau patyletum,"soumene"...   ATSAKYTI
VatikanoZertva 2018-08-17 22:32:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Kodel jis turi tyleti nesupratau tu vatikano sliundra???  
xxL 2018-08-17 22:03:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Vargu ar galima tiketis morales is menkystos, kurio filmuose kas antras zodis yra rusiskas keiksmazodis, o filmo aktoriai kaip vienkartiniai prezervatyvai - panaudojus antra karta mautis nesinori.   ATSAKYTI
KurvaDavatka 2018-08-17 22:09:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Sventas Dieva Mitra kokia tavo nerealiai uzmusanti fantazija  
KurvaDavatka 2018-08-17 22:14:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
As manau, kad uz papildoma mokesti galetum sutarti su velyviu, kad del taves ir likusios ozio fermos Velyvis galetu ideti ir pora labai graziu ir cool amerikonisku keiksmazodziu  
PrisiktaBerete 2018-08-17 22:23:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Rusija finansuoja tai rusiskai ir keikiasi. Sutriesti sudai ir bomzai tie tavo amerikonai babkiu neturi. Kiek tavo supisti jankiai dave babkiu velyviui ant filmo ??? NULI - ZERO blet. Pasake aiskiai velyviui, sako arba tu turi rodyti kokakola ir lansbergi kas 25 kadra arba jokiu babkiu. Taigi Velyvis tai ne kazkokia sliundra, prostitute, reikia biski orientuotis su kuo sneki, tai nuejo pas rusus paprase, tie jokiu reikalavimu nekele is karto dave. Tai uz tai atsidekodamas Velyvis ir padare , kad visi filme keiktusi rusiskai .  
G spot 2018-08-17 21:42:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Ne visi režisieriai nusistekęna. Na, bet Vėlyviui tikrai vakaras atėjo...   ATSAKYTI
KurvaDavatka 2018-08-17 21:54:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Maladiec Velyvis, sita raligine stierva giliai saknis ileidusi musu zemeleje, bus sunku israuti, bet su dievo Mitros padejimu mes tai padarysime  
Vi 2018-08-17 20:31:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Nežiūrėjau pono Vėlyvio filmo kaip pati nebuvau atvėrus ir Šventojo rašto.Netikiu kunigais, bet gerbiu bažnyčias. Čia vieta kur susirenkam savo skausmą nuraminti, susitaikyti su savimi, o ne "pokštauti"gerbkim save ir šalia esantį...   ATSAKYTI
KurvaDavatka 2018-08-17 20:55:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
-9
Neskiesk skiedalu, tokius pizdlaizius kaip tu reikia dvigubai sprogdinti su visu Valtikanu. Tai didziausiu erkiu ir siurbeliu gauja kuri isnaudoja pacius silpniausius ir pazeidziamiasius visuomenes sluoksnius  
KurvaDavatka 2018-08-17 21:17:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Nieko neskaitei, nieko nezinai, esi lochas tai ir nekisk savo trigrasio  
LT 2018-08-17 19:49:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Visos religijos sugalvotos Žmogaus!   ATSAKYTI
DavatkaKurva 2018-08-17 21:11:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
Nu dieva jezu kristu tai padare Romos imperatorius is dievo Mitros, kad galetu sunaikinti zytu separatistu teroristus   
KurvaDavatka 2018-08-17 21:30:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Tai laikais buvo tikia romos imperija ir toje romos imperijoje zydu ekstremistai norejo atsiskirti ir sukurti savo valstybe ir jiems beveik pavyko. Tada romos imperatorius isake panudoti zudu sventuosius rastus ir sukurti jiems nauja dieva pacifista ir romos imperatoriaus propogandistai taip ir padare. Todel zydu dievas tapo shyzofreniku is pradziu senajame testamente liepe skersti visus jo vardu, o poto isake visiems zydams pasiduoti okupantams ir atsukti kita skruosta.   
Davatkakurva 2018-08-17 21:35:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Taigi musulmonai su kuriais dabar neva visi kariauja, taigi jie nieko naujo neisradinejo, jie tebesivadovauja senuoju testamentu   
Ona 2018-08-17 18:53:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
-8
Baisus Velyvis ir jo sknisti filmai. Žmones boikotuokit jo kūrybą! Kaip jam negėda griauti tikinčiųjų jausmus. Alkocholis padarė savo.   ATSAKYTI
SSaulius 2018-08-17 18:07:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Ne bažnyčia užitęsusios pagirios,o Vėlyvio nesustabdomas užgėrimas,maišomas su koksu   ATSAKYTI
piktas 2018-08-17 17:16:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
Pone , Vėlyvi, apgailėtina, eikit šieno ravėt....   ATSAKYTI
Kinomanas 2018-08-17 17:16:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
Buki tavo filmai ir pats tu apgailėtinas   ATSAKYTI
Žolininkė 2018-08-17 16:51:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
-17
Palaikau! Šlovė Vėlyviui! Amen!    ATSAKYTI
DavatkaKurva 2018-08-17 16:32:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
-9
Ziurek velyvi, as nemaciau nei vieno tavo filmo, visi jie sudai ir nesiruosiu ziureti, bet jeigu tu ivykdysi SITOS SUKRUSTOS DAUNU VALSTYBES DESEKTANTIZACIJA, AS TAU ISTROSIU MEDALI !!!!   ATSAKYTI
Davatkai 2018-08-17 22:46:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Varyk pas psichiatrą pasitikrinti sveikatą. Paaiškins, kuris smegenų pusrutulis nedirba: dešinysis, kairysis ar abu.  
Vaiva. V 2018-08-17 16:25:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Šiknius :D pačiam tik ragučiai nupielavoti, todėl ir su Dievu prie vieno stalo sėdinėja, pinčiukas :D nei pykti, nei juoktis, o zero jokio nežiūrėjau ir, manau, nežiūrėsiu. Man kelių ištraukų pakako pamatyti koks lygis. Tikrai tai ne mano ausims.   ATSAKYTI
DavatkaKurva 2018-08-17 16:29:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Su kokiu dievu zertva, mes dievais negeriame jie per dideli sudai, mes baliavojame su nykstukais ir elfais   
Pritariu Vaivai V. 2018-08-17 22:22:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Man jis panašus į Mefistofelį.   
GAUK NEMOKAMĄ tv3.lt NAUJIENLAIŠKĮ Į SAVO PAŠTO DĖŽUTĘ:
UŽSISAKYTI

Top Video

Žmonių trūkumas verčia darbavius nertis iš kailio – didins atlyginimus
DABAR RODOMA
Žmonių trūkumas verčia darbavius nertis iš kailio – didins atlyginimus
DABAR RODOMA
Garsiam Lietuvos treneriui – sunkūs kaltinamai seksualiniu priekabiavimu
DABAR RODOMA
Medikams neprisiskambino 1,5 val., bet už tai gavo 40 eurų sąskaitą
DABAR RODOMA
Vaikai iš tėvų Lietuvoje imami be reikalo?
DABAR RODOMA
Už negimusius vaikus tenka mokėti kelioms kartoms – dabar po 360 eurų per metus
DABAR RODOMA
Neįprasta Kupiškio pareigūnų misija – gelbėjo apgirtusį stirniuką
DABAR RODOMA
Kraupi nelaimė Šakiuose – dviratininko kūnas rastas už kelių kilometrų
DABAR RODOMA
Skyrybų dramą išgyvenanti Bandžiaus mylimoji neištvėrė: „Tebemyliu jį“
DABAR RODOMA
Birutė viešai kreipėsi į Gražulį: turi svarbų prašymą
DABAR RODOMA
Šiaulių rajone ūkininkė badu marina savo gyvulius – vaizdai klaikūs
REKLAMA
Konservuotos daržovės (nuotr. Fotolia.com)
Sustabdyta Kelmės rajono įmonės „Linolis“ veikla. Įmonė gamino ir rinkai patiekė nesaugių 1,5 tūkst. įvairių konservų ir 437 kilogramų mėsos bei jos pusgaminių, pranešė maisto ...
I. Šimonytės programinių nuostatų pristatymas (nuotr. Fotodiena.lt)
Konservatorių kandidatė į prezidentus Ingrida Šimonytė antradienį per dieną surinko reikalingą parašų kiekį dalyvavimui rinkimuose. „Valstiečių“ keliamas premjeras Saulius ...
Netrukus paaiškės, kada bus uždarytas Lukiškių kalėjimas (nuotr. Fotodiena.lt)
Apie kolegų spaudimą prieš mėnesį viešai prabilusi Lukiškių tardymo izoliatoriaus-kalėjimo prižiūrėtoja Laura Kalinauskaitė išeina iš darbo, antradienį pranešė naujienų ...
Vaikas ligoninėje (nuotr. 123rf.com)
Kaune, vaikų darželyje, salmoneliozės protrūkis. Susirgo aštuoni vaikai. Keturiems jų prireikė gydymo ligoninėje. Apie tai, kad jų vaikų darželyje, panašu, siaučia ūmios ...
parduotuvėje (nuotr. Fotodiena/Arnas Strumila)  (nuotr. Fotodiena.lt)
Lietuva ir Jungtinių Arabų Emyratų (JAE) planuoja plėsti prekybą, pirmiausia maisto produktais. Anot žemės ūkio ministro Giedriaus Surplio, šalys ketina pasirašyti ...
REKLAMA

Top Video

Žmonių trūkumas verčia darbavius nertis iš kailio – didins atlyginimus
DABAR RODOMA
Žmonių trūkumas verčia darbavius nertis iš kailio – didins atlyginimus
DABAR RODOMA
Garsiam Lietuvos treneriui – sunkūs kaltinamai seksualiniu priekabiavimu
DABAR RODOMA
Medikams neprisiskambino 1,5 val., bet už tai gavo 40 eurų sąskaitą
DABAR RODOMA
Vaikai iš tėvų Lietuvoje imami be reikalo?
DABAR RODOMA
Už negimusius vaikus tenka mokėti kelioms kartoms – dabar po 360 eurų per metus
DABAR RODOMA
Neįprasta Kupiškio pareigūnų misija – gelbėjo apgirtusį stirniuką
DABAR RODOMA
Kraupi nelaimė Šakiuose – dviratininko kūnas rastas už kelių kilometrų
DABAR RODOMA
Skyrybų dramą išgyvenanti Bandžiaus mylimoji neištvėrė: „Tebemyliu jį“
DABAR RODOMA
Birutė viešai kreipėsi į Gražulį: turi svarbų prašymą
DABAR RODOMA
Šiaulių rajone ūkininkė badu marina savo gyvulius – vaizdai klaikūs

TELEVIZIJA

 


×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų