Parlamentarai užsimojo bausti ne tik namuose triukšmaujančius asmenis, bet ir jų keturkojus, jei jie be perstojo loja bent 10 minučių.

Triukšmas (nuotr. 123rf.com)

Triukšmas (nuotr. 123rf.com)

Seime antradienį įregistruotos Triukšmo valdymo įstatymo pataisos, draudžiančios augintiniams triukšmauti tiek dienos metu, tiek naktimis. Greta įregistruotos Administracinių nusižengimo kodekso pataisos už triukšmą namuose numato baudą iki 300 eurų.

Tam, kad įstatymas įsigaliotų, rudenį balsuos Seimas.

Už gyvūnų triukšmą – nemenka bauda

Įstatymo pataisų iniciatorius – Seimo Peticijų komisija, į kurią kreipėsi gyvūnų keliamo triukšmo problemą iškėlusi moteris.

Šiuo metu įstatymuose įtvirtinta, kad gyvūnų laikytojai privalo užtikrinti, jog jų laikomi gyvūnai nekeltų grėsmės žmonių, kitų gyvūnų gyvybei, sveikatai ar turtui, nepažeistų kitų asmenų teisių ir teisėtų interesų. Įstatymo rengėjai pažymi, kad praktikoje iškyla daug problemų dėl paties žmogaus ir gyvūno keliamo triukšmo nustatymo ir valdymo.

Taigi parlamentarai siūlo papildyti Triukšmo valdymo įstatymą nuostatomis, numatančiomis, kad asmenų prižiūrimi gyvūnai negali kelti aiškiai girdimų garsų „nepertraukiamai 10 minučių ar daugiau nuo 7 val. iki 22 val., nepertraukiamai 5 minutes ar daugiau nuo 22 val. iki 7 val. arba girdimi su pertrūkiais daugiau kaip 30 minučių per 3 valandas“.

REKLAMA

Įstatymo pataisų rengėjai rūpinsis ne tik gyvūnų, bet ir žmonių sukeliamu triukšmu. Įstatyme numatoma, kad „asmenys gyvenamojoje aplinkoje privalo laikytis viešosios rimties, netrikdyti asmenų ramybės, poilsio ar darbo, nešūkauti garsiai nedainuoti ar groti muzikos instrumentais, kitokiais garsiniais aparatais“.

Taip pat netriukšmauti gatvėse, aikštėse, parkuose, paplūdimiuose, viešajame transporte ir kitose viešosiose vietose ir gyvenamosiose patalpose, įmonėse, įstaigose ar organizacijose

Čia pat įregistruotas ir Administracinių nusižengimo kodekso pakeitimas, už triukšmavimą numatantis baudą nuo 20 iki 300 eurų. Iki šiol ši bauda buvo 50–300 eurų.

Arba
2018-07-31 15:33:33
Susilauke vaikucio, o tas neramus, klykia diena nakti. Arba sumaises su diena su naktim : diena miega, nakti verkia. Irgi triuksmas. Popieriniuose daugiabuciuose labai gerai viskas girdisi.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
c 2018-10-04 16:59:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
mitinga reikia daryt!! del situ idiotu. Tai ka emigruosim visi su savo vaikais, augintiniais ir vaikais kurie nori kazko ismokti. Negalima nieko daryti tai nafik cia isvis gyventi. Varau i an glija ten tokiu nesamoniu nera ir nebus. Visam uzsieny tokiu nesamoniu nesu mates. mamytes ruoskites gauti bauda nes jusu vaikas verkia. O sunis loja nes vagys tamposi po laiptines ir alchasai tamposi vidury nakties. Nebebus svenciu gimtadieniu nes juk bauda gausit. neduok dieve per garsiai kalbesi irgi bauda gausi. Sekmes emigruoju kartu su savo vaikais kur zmones turi proto tokiu durnu istatymu nelesti   ATSAKYTI
Pistacijus 2019-06-22 00:03:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Mink iš čia neatsigręždama (-s) su tokiu mąstymu, jei esi triukšmaujantis kaimynas tai viskas aišku su tavim, švęsk tu tas šventes pirty, sodybose, jei neišgali išsinuomot patalpų- tiek to švęsk tu tuos gimtadieniusN bet ne kas antrą dieną, ir muziką leisk su protu, pranešk kaimynams kad ruošiesi kelt balių ir iškart atsiprašyk už nepatogumus, o dėl vaikų niekas tau neleis įstatymo nes čia natūralu kad vaikas verkia, pasirūpinus normaliai vaiku ir jis tiek neverks kad drumstu aplinkiniams ramybę, dėl šunų tai į dresūrą nuvedi, išauklėji kad būtų paklusnus ir tiek bėdų.. triukšmas gali būti netyčinis toks kaip šunų lojimas, vaiko bliovimas, skalbimo mašinos stuksėjimas, NES TAI NEIŠVENGIAMA, esmė apie tyčinį triukšmavimą tokį kaip 01:00 3dienio vakarą sumasto kaimynai diskoteką namie surengti su koncertine aparatūra, ir nusišikt jiem ant visų, atrodo jie vieni čia gyvena... išvada tokia: NEMOKI PIST - NEREIKIA LYST.  
Neringa 2018-10-04 13:04:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Ar mūsû namai turi tapti repetijija ruošiantis laidojimo namams: garsiai nekalbėti, nesijuokti, neverkti, nestuksenti, neknarkti, nečiaudėti, šunims neloti, papūgoms nešvilpauti...., geriausiai būtû, kad kaiminystėje gyventû robotai, kuries kiekvienas gali užprogramuoti pagal savo norā! Namai turi būti pilni gyvybės! Aš nekalbu apie peržengtas ribas, bet siūlomi pataisymai stebina savo infantilumu   ATSAKYTI
:) 2018-08-16 11:20:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kad imtasi kažkokių priemonių tai valio. Tačiau reikėtų visų pirma edukuoti ir šviesti visuomenę, kad kai gyvename butuose, gyvename visi kartu, o ne vieni. Tai tikrai yra dalykų į kuriuos galime atkreipti dėmesį (nesedėti bakone vidurį nakties ir triukšmauti, neleisti muzikos ar diena ar naktį, taip, kad atrodo kad koncerte miegočiau, negroti instrumentais, kaip savo nuosavoje studijoje. O su augintiniais sprendimas labai paprastas, dažnai triukšmauja šunys, taigi reikia šunį dresuoti ir normaliai auginti, tada ir nelos kaip laukinis. Yra buvę, kad neina miegoti nes po langais loja įuo be perstojo, o šeimininko net nesimato šalia, reiškia nesirupina savo augintiniu. Dėl mažų vaikų tai nieko nepadarysi jei kriokia dėl dantų dygimo ar dar kažkokių nesamoniu, bet maži vaikai greitai pavargsta ir išauga iš tokių vėjų, gyvenu bute kur kaimynai turi mažų vaikų, tai tikria būna kad žliumbia, bet tai nebūna labai dažnai ar labai ilgai, tai nėra manu problema.)   ATSAKYTI
Tomas 2018-08-07 21:20:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Pagaliau bus kaip Europoje...   ATSAKYTI
Justė 2018-08-07 21:17:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Pagaliau sulaukėme ...seniai reikėjo Lietuvai tokio įstatymo   ATSAKYTI
siuzi 2018-08-02 11:15:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tai gal ir uz vaiku verkima ,kai leliui digliukai , ar dantukai lenda duokit, visai jau nuprotejo savo seime , nesveiki.Tam tarpe nemazai gyvunu atsidurs lauke uz tokus istatymus. Nesamoniu nesamone.Geriau su pjokais visokiais kariautu kurie sedi geria , myza ir sika po balkonais. O cia jie klaunada daro tam seime, kluonai   ATSAKYTI
Ra 2018-08-02 10:01:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Įsivaizduoju kiek keturkojų šeimininkų dabar turės kentėti dėl melagingų kaltinimų. Juk nemoka mūsų tautiečiai vienas kito "neapšikinėt".
Suprantu jeigu šuo loja kasdien 24 val. per parą 7 dienas per savaitę. Bet gal nors sekundei prisiminkime kad gyvūnai teises kažkokias irgi turi turėti?
Pati auginu namuose pitbulį ir jis tikrai masyvus bei triukšmingas šuo, nors yra profesionaliai išdresiruotas.
Lygiai taip pat kaip žmonės kalba - šunys irgi turi kažkokiu būdu išreikšti save, savo savijautą bei emocijas. Šlykštu skaityti komentarus žmonių kurie mano, jog visas pasaulis sukasi aplink juos ir kad net gamtos sutvėrimai turi keistis dėl ponų gerovės.
Patys mažiau "lokit" ir pamatysit gyvenimas pasidarys gražesnis.   ATSAKYTI
Košmaras 2018-08-02 08:55:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tai muzikos mokyklas ir, reiks uždaryti,nes vaikas namuose nebegalės mokytis,šunys suloti....gal ir kaimynus kuriu klausa sutrikus,bausite už garsiai leidžiama radio...   ATSAKYTI
Būtinas 2019-06-22 00:10:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Prieš bliaudama įsiskaityk į įstatymą, kad viskam yra savas laikas, koks normalus vaikas 22:00 vakaro tau gros namuose? Iki leidžiamo laiko pabaigos tai daryk tu ką nori tik gyvenk ne vien tik palei savo nuožiūra, bet pagalvok ir apie kaimynus, ar tau būtų malonu tokiu metu klausytis visokių triukšmavimų.  
Margo 2018-08-01 23:00:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O jei priims ,gales kiekvienas seimuno nama klausytis ,stebeti ir siundyt policija ,ant ju paciu   ATSAKYTI
Lol 2018-08-01 19:37:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Pala, pala. Mano šuo loti negalės, o kaimynė groti pianinu galės. O pvz jinai man trugdo...krč   ATSAKYTI
Aiskiai parasyta 2018-08-16 11:22:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Pirma visą straipnį perskaityk: Įstatyme numatoma, kad „asmenys gyvenamojoje aplinkoje privalo laikytis viešosios rimties, netrikdyti asmenų ramybės, poilsio ar darbo, nešūkauti garsiai nedainuoti ar groti muzikos instrumentais, kitokiais garsiniais aparatais“.
  
vile 2018-08-01 18:24:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
gal reiketu susimastyti pirmiausia del rukymo daugiabuciuose tautai ... be jokiu liudininku turetu buti griezciausios baudos... ruko balkonuose, pro langus ir..... masiskai    ATSAKYTI
As 2018-08-01 16:17:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Esu susidures su situacija, auginom suni, taksa, garsiai loja, kaimynas girtas lipa laiptine ir ji isgirdes suo loja kuri laika, jei daugiau triuksmo nebuna dazniausiai nusiramina keletos minuciu begyje. Yra buvus situacija, kad kaimynai supyke del lojimo per radiatoriu su kazkokiu kietu daiktu pabarbeno, tuomet suo dar labiau lojo ir tikrai ilga laika. Tokiu atveju iskviestu policija ir gauciau bauda?   ATSAKYTI
Taip, gausi baudą 2018-08-16 11:42:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Taip, gautum. Nes šuo jei yra dresuotas ir klauso šeimininko šiaip sau neloja. O tie kurie draskosi nuo kiekvieno krepštelėjimo ir elgiasi kaip laukiniai tai yra nedresuoti ir netinkamai auginti ir išvis atimti augintinius reikia iš tokių šeiminikų. Ir nereikia čia sakyti, kad neturi šuns, tai patylėk... Aš turiu šunį, kuris buvo dresuojamas nuo pat mažens ir nėra nei karto lojęs iš oro ir klauso šeimininko 100%. Taigi nereikia zyst dėl baudų, kai patys gyvenat kaip laukiniai, kartu su savo laukiniais šunimis.  
Tai 2018-08-01 13:33:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kaimynas serga ir kosija garsiai,niekaip negaliu uzmigt.
Blin ka jie ten Seime vartoja?   ATSAKYTI
Lina 2018-08-01 11:39:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
kad suniukas sulos bus bauda, o kad kaiminystej atsirado landyne valdziai neidomu. Pirmiausiai sutvarkykit girtuoklius gyvenancius butuose.
   ATSAKYTI
Kaimynas 2018-08-01 11:21:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Labai gerai,kaimynė apačioj turi vilkšunį,virš manęs kaimynas tešlių sūnų kuris iki pirmos nakties neina miegot o trankosi,tegul mokės baudas   ATSAKYTI
I 2018-08-01 02:04:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Lietuva greit bus klaunynasgalima. Ir zmones dar, skundziasikad sunublojimu arb vaiku verkimu:D Jus gal nesveiki. Mano vaikas buna pabunda nakti ir pasaukia ka darytnors kojnia ikisti   ATSAKYTI
Vi 2018-08-01 01:19:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
-18
pagaliau, nes atsibodo klykiantys vaikai ir staugiantys šunys.... miegamasis rajonas, grižti namo po darbo dienos pailsėt o poilsio jokio. Nemokat šunų ir vaikų prižiūrėt, gyvenkite be jų arba vienkiemije. Valiooooo bus ramybė namuose   ATSAKYTI
J. 2018-08-01 07:29:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
-12
Va tokį susitarę kaimynai turėtų pamokinti. Padėtų geriau išsimiegot  
R 2018-08-01 09:27:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Turbūt vaikų neturi ir šuns, nėra apie ką šnekėt, geriau tyletum.... De......   
Aušra 2018-08-01 09:44:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Pirmyn - kraustykitės į vienkiemį. Ten jums bus ramybė   
Mano 2018-08-01 10:14:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Neadekvatus zmogus esate  
Neringa 2018-10-04 13:11:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Šiaip tai laidojimo namuose yra labai ramu  
regi 2018-07-31 22:07:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Aš naktį labai knarkiu-priemonės nepadeda   ATSAKYTI
Aušra 2018-08-01 09:45:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Bus bauda - neknarksit, net nemiegosit.   
K 2018-07-31 21:57:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
-14
Butuose sunis laiko tik klounai    ATSAKYTI
Parase 2018-07-31 22:11:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Feisbukinis sviesuolis  
ele 2018-07-31 21:43:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Kad suniukas los pora minuciu bus bauda ,o kai kaimynai virs tavo buto atsidaro viesbuti ir ten trypia , staugia nuo vakaro iki pat ryto ,tai kokia bauda turetu buti tokiems seimininkams, tai suniuko lojimas butu vienas dziaugsmas siuo atveju   ATSAKYTI
tik zyst sugebat 2018-08-16 11:25:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
pirma visa straipni perksiatyk: Įstatyme numatoma, kad „asmenys gyvenamojoje aplinkoje privalo laikytis viešosios rimties, netrikdyti asmenų ramybės, poilsio ar darbo, nešūkauti garsiai nedainuoti ar groti muzikos instrumentais, kitokiais garsiniais aparatais“.
  

Top Video

Policininką nužudžiusio vyro žmona: jis sirgo depresija, bet daug metų nesigydė
DABAR RODOMA
Policininką nužudžiusio vyro žmona: jis sirgo depresija, bet daug metų nesigydė
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Narkevičius – vėl įvykių sūkuryje: Trakų rajone sustabdytas keliuko remontas kelia daug klausimų
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Skaičiai gąsdina: per karantiną 11400 į septintą dešimtį įkopusių asmenų neteko darbo
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Žada masinį tyrimą dėl Covid-19: aiškinsis, kokį imunitetą sugebėjome įgyti
DABAR RODOMA
Farai. Klaipėdoje BMW lėkė tarsi viesulas: taranavo automobilį ir išrovė medį
DABAR RODOMA
„Pasikalbėkim #IŠNAMŲ“ su Zuokiene apie savanorystę COVID-19 židinyje ir nemalonų vyro akibrokštą
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Nausėda gimtadienį sutiko Nidoje, keturių žvaigždučių viešbutyje
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Lietuvoje savaitgalį – susirgimų koronavirusu šuolis
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Egzaminai prasidės birželio 22 d.: aiškėja tvarka, kaip jie vyks
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Koronaviruso židiniai plečiasi globos namuose: sergančiųjų daugėja Antaviliuose, Širvintose
REKLAMA
Ligoninė (nuotr. stop kadras)
Ne dienomis, o valandomis augantis pacientų nepasitenkinimas, blaškymasis negalint patekti pas gydytojus, mėnesiais nusitęsusios eilės, lėtinių sveikatos problemų malšinimas ...
Linkevičius (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Energetikos ministerijos siūlomas Baltijos šalių bendras susitarimas dėl prekybos elektra su Baltarusija ir kitomis trečiosiomis šalimis netenkina Lietuvos interesų, sako ...
M. Zalatorius (nuotr. LRVK | Darius Janutis)
Viena įtakingiausių šalies verslo organizacijų – Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK) kol kas neketina imtis veiksmų dėl sulaikyto jos viceprezidento, Lietuvos bankų ...
Policija (nuotr. Fotodiena.lt)
Teisėsaugai pirmadienį sulaikius Lietuvos verslo konfederacijos (LVK) prezidentą Valdą Sutkų ir Lietuvos bankų asociacijos (LBA) prezidentą Mantą Zalatorių, Lietuvos advokatūra ...
Studentai  (nuotr. 123rf.com)
Vadovaujantis Mokslo ir studijų įstatymu, universitetai iki birželio 1 d. turėjo galutinai apsispręsti dėl 2020 m. minimalaus konkursinio balo į universitetines pirmosios ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų