Medikai sunerimę – į ligoninę plūsta nuo mokslų ir papildomos veiklos išsekę mokiniai. Kai kurie jų atsiduria net ir reanimacijoje. Gydytojai sako, esą tiek mažesni, tiek paaugliai pervargsta, nes labai dažnai neįvertina savo jėgų.

Specialistai neslepia, kad didelė dalis ir tokių, kuriuos eiti į krūvas būrelių verčia tėvai, kad galėtų pasipuikuoti, kad jų vaikas – genijus. Tėvai atkerta, kad kaltinti reikia ne vaikų gimdytojus, o mokyklines programas.

Neurologė apžiūrėjo pirmą klasę baigusį septynmetį Patriką.

Medikės apžiūros berniukui prireikė, mat berniukas ėmė skųstis nuovargiu. Paaiškėja, Patriko dienotvarkė itin įtempta. Pirmiausia, kaip pats sako, ir už nugaros mama pritaria, jis turi per daug pamokų mokykloje.

Medikai nesistebi. Santaros vaikų ligoninės neurologijos skyriaus vedėja pasakoja, kad dažnėja atvejų, kai pervargę nuo mokslų ar papildomų veiklų vaikai atsiduria net ir reanimacijoje. Ir tokių vaikų, ypač prieš atostogas, kaip pastebi medikai, kasmet vis daugiau.

REKLAMA

„Iš tiesų į reanimaciją, ar į tokią skubiąją pagalbą. Tikrai tenka į savaitę keletą pacientų konsultuoti. Dėl tų rimtesnių jau, sakysim, išsekimo, kuris kombinuojasi jau su visokiais psichikos sutrikimais ir judesių sutrikimais, kada labai yra diferencijuotina kas nutiko vaikui. Būna iki to, kad vaikai nepakelia krūvio, spaudimo“, – sakė vaikų neurologė Rūta Praninskienė.

O simptomai, rodantys, kad vaiko organizmas pervargęs, patys įvairiausi: nuo galvos, skrandžio skausmų, bendro nuovargio iki padidėjusio mieguistumo, nemigos ar net depresijos.

Kas trečias apsilankęs vaikų gastroenterologo kabinete skundžiasi pilvo skausmais, o atlikus tyrimus, kaip sako medikas, paaiškėja – vaikas tiesiog pervargęs. Ir labai dažnai medikai linkę kaltinti ne tik mažuosius, pervertinusius savo jėgas, ne reiklius mokytojus, o pačius tėvus.

„Kas blogiausia, kad tėvai labai dažnai iš vaiko labai dažnai nori padaryti suaugusį. Kad jis viską mokėtų, kad jis viską žinotų, ir kad galima būtų dažniausiai pasipuikuoti prieš draugus, kad štai mano vaikas lanko penkis būrelius, jis moka vokiečių kalbą, kinų kalbą, dar kažką, jis moka šachmatais. Ir viskas dažniausiai susiję su protine veikla“, – kalbėjo vaikų gastroenterologas Vaidotas Urbonas.

Kai veikla tik protinė, nėra fizinės, organizmas perdega ir nepakelia įtampos. Kad iš dalies dėl to kalti tėvai, medikams pritaria ir Vilniaus licėjaus vadovas. Jis įsitikinęs, kad mokytis Lietuvoje nėra sunku. Svarbiausia, kad iš vaiko nebūtų reikalaujama daugiau, nei jis geba.

REKLAMA

O ir pats mokinys turi visą dienotvarkę susidėlioti, kaip sako direktorius, kad viską spėtų. Ir dešimties būrelių Saulius Jurkevičius pataria nesirinkti. Jam paantrina licėjaus antrokas Jokūbas. Vaikinas per pertraukas neįninka į telefone esančius žaidimus. Renkasi sportą.

Štai taip sportuojantis jau dvejus metus, pasak pedagogų, Nerijus ne tik nepervargsta, bet ir kartais pavadinamas genijumi. Mat mokosi puikiai. O papildomai kartkartėmis ir pianinu pagroja. Pats vaikinas sako, nuovargis ir jam ne svetimas, bet trumpalaikis.

Medikai paantrina, kaitaliojant fizinę veiklą su protine, tikimybė išvengti organizmo išsekimo didelė. Ir nesvarbu, pirmokas tai bus ar paauglys.

Plačiau apie tai TV3 reportaže

Agnė
2018-06-18 00:22:21
Ne akla, o k.v.a.i.l.a. Kitaip nepasakysi. Kai pati mokslus baigė,krūviai 3-4 kartus buvo mažesni. Dabar programos išpūstos, namų darbų šūsnys ir stebisi, kad vaikai petvargsta. Į teismą tokią švietimo ministrę, kuri tyčia luošina vaikus. Maža to, kad kuprinės beveik sunkesnės už mokinius, tai dar nusprendė iš vaikų vaikystę pavogti. Kas bus, kai šešiamečiai bus priversti mokyklos suolus trinti? Beje, jei jau lyginant užsienį, tai bent jau pasidomėti ten, kaip yra tame užsienyje prieš karksėdama nesąmones.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
[email protected]

Naujienų portalo tv3.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB All Media Lithuania sutikimo draudžiama.

Darius 2018-06-19 22:35:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Va iki ko ministrė davedė su savo prailgintais mokslo metais    ATSAKYTI
As 2018-06-18 12:13:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Sakyčiau reikėtų tėvams atsižvelgti į vaiko mitybą, gabumus ir viskas būtų gerai, jei vaikas nėra gabus mokslams tai ir nereikia reikalauti, kad būtų pirmūnas, sūnus baigė trečią klasę, tikrai nei pavargęs nei ką, stengiamės valgyti visavertį maistą, lanko savigyną ir šokius, bet tik po valandą per savaitę savo malonumui, pamokas dauguma paruošia dar mokykloje, jis gabus,savaime gaunasi ir tikrai nesijaučia krūvis kol kas, pamenu save kaip sunkiai pradžioj buvo mokykloje, galėjo tėvai reikalauti daug ir galėjo būti išsekimas, jei būtų reikalavę iš visų dalykų gauti maksimalius balus, bet to nebuvo, mokiausi vidutiniškai, vėliau pagerėjo mokslai, bet be jokios tėvų priespaudos dėl pažymių ir išsekimo    ATSAKYTI
Aštuonmečio mama 2018-06-18 10:53:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Vaikai šiais laikais kitokie, pavojų (narkotikų, alkoholio, netinkamų draugijų) apsčiai, todėl tėvai ir "surašo į įvairius būrelius", kad "vaikas būtų užsiėmęs". Patarimas tėvams nedirbti ir sekioti paskui vaiką - nūdienoje netinkamas, nors, tiek mokytojams, tiek visuomenei tai būtų naudinga. Auklei, kuri "prižiūrėtų vaiko veiklą po pamokų", vidutines pajamas turinti šeima neuždirba, o seneliai taip pat "dirba pensijai", o ir kitaip būti negali, nes iš pensijos, sulaukę jos, pragyventi negali. Deja, bet būtent jaunoji, auganti karta tampa visuomenės nesusitvarkymo su savo pareigomis (tame tarpe ir politikoje) auka.   ATSAKYTI
2018-06-18 06:01:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Jokios naudos iš prailgintų mokslo metų,tą visi puikiai žinom.Va tik būtų gerai prailginti darbo dieną Švietimo ministerijoje,nes šiemet dešimtokai negavo baigimo pažymėjimų,kadangi Vilniuje nesuspėjo paruošti šių metų programos,kad būtų galima juos spausdinti.Matematikos egzamino 5 atsakymai iš egzaminų centro pateikti klaidingi.Ačiū mokytojams,kurie tai pastebėjo,ir vėl dešimtokams tai buvo skirta.Tai apie kokį dar švietimą,ten ilginimą ar trumpinimą kalbam???    ATSAKYTI
mama 2018-06-18 00:37:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Mano vaikas antrokas ir nelanko jokio būrelio ir jau gruodžio viduryje gulėjo ligoninėj dėl išsekimo nuo mokslu. Neurologe net išrašė vaistu kad vaikas galėtu užmigti. Lietuvoje jau iš vaiku bando daryti vunderkindus.   ATSAKYTI
Karolina 2018-06-17 23:50:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Irena Nei vienoj pasaulio vietoj nera mokykloj tokio kruvio kaip pas mus ir negirdejau kad pradinukai kazkur tampytu sunkesnes uz save kuprines... matosi tikrai kad vaiku neturit arba akla esat   ATSAKYTI
Irena 2018-06-17 22:54:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
-35
Viso pasaulio vaikai jaučiasi gerai, mokydamiesi iki liepos vidurio....o mūsiškiai jau neatlaiko.....nejuokinkit. Gal mokytojai tingi dirbt, tai pila šitą žibalą

   ATSAKYTI
As 2018-06-17 23:34:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Matyt vaikų neturit arba jie jums našta. Tai savo vaikus per vasarą įdarbinkit iki rugsėjo nuo 7 iki 18.00 val. Turės ką veikti nes jie žiauriai ištvermingi ir jiems poilsio nereik. Prisiminkit savo mokslo metus ir nereik apsimetinėti apsenus, kad viskas buvo taip paparasta ir lengva. Nėra lengva vaikams, bet kaip nenori tai matyti tai ir nematai. O jai vaikų neturit tai ka galima diskutuoti.   
Nusisneki 2018-06-17 23:46:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Kiek zinau europoje pamoku euzduoda ir apkrova perpus mazesne o straipsnis propoganda, nori tevus apkaltint ir is vaiku darzove - verga padaryt.. Tik mokykla ir nieko daugiau  
Karolina 2018-06-17 23:48:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Nei vienoj pasaulio vietoj nera mokykloj tokio kruvio kaip pas mus ir negirdejau kad pradinukai kazkur tampytu sunkesnes uz save kuprines... matosi tikrai kad vaiku neturit arba akla esat  
Agnė 2018-06-18 00:22:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Ne akla, o k.v.a.i.l.a. Kitaip nepasakysi. Kai pati mokslus baigė,krūviai 3-4 kartus buvo mažesni. Dabar programos išpūstos, namų darbų šūsnys ir stebisi, kad vaikai petvargsta. Į teismą tokią švietimo ministrę, kuri tyčia luošina vaikus. Maža to, kad kuprinės beveik sunkesnės už mokinius, tai dar nusprendė iš vaikų vaikystę pavogti. Kas bus, kai šešiamečiai bus priversti mokyklos suolus trinti? Beje, jei jau lyginant užsienį, tai bent jau pasidomėti ten, kaip yra tame užsienyje prieš karksėdama nesąmones.  
Jonas 2018-06-17 22:41:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
Labai gaila vaikų, kurie auga be motinų meilės,atjautos ir rūpesčio. Mokyklinio amžiaus vaikai atrodo augantys pasiturinčiai gyvenančiose šeimose ,dažnai išeina į mokyklą nevalgę,valgykloje nevalgo pietų, nes ten labai neskanu ir prasta sanitarija.Po pamokų tiesiai bėga į muziką,sportą ir kitus būrelius.Paraginus motiną pasirūpinti vaikais ir visa šeima,kad nors pusryčiai būtų pagaminti ir tinkamavakarienė,įdėta maisto į mokyklą.Tai tokias močiutes nustumia į šoną,kad netrukdytų šiuolakinių beširdžių mamyčių prigimtiniams įpročiams nesirūpinti ir negloboti vaikų ,nes jos pačios augo alkanos,neprižiūrėtos .Alchogolio aplinkoje,skriaudžiamos tėvų girtuoklių ,arba patėvių degradavusių žmonių.Siūlau mokyklų socialiniams dsarbuotojams domėtis vaikų mityba mokykloje ir namuose.Išsiaiškinti,kodėl vaikai ateina į mokyklą nevalgę,kodėl nevalgo mokykloje pietų ir aplamai kiek kartų dienoje vaikas valgo.Mokyklai šiuo sunkiu mamyčių karjerisčių laikmečiu reikia atkreipti didelį dėmesį į luošinamą vaikystę.Gerbiami pedagogai,žinome Jūsų darbo krūvius,bet per tėvų susirinkimus bent penkiolika minučių skirti vaikų mitybai,tikrai bus naudinga ir vaikų sveikata ir mąstymas pagerės.Na ir mamytės liūtaširdės pradės mąstyti,nes nenorės viešos gėdos.   ATSAKYTI
Psichologas 2018-06-17 22:35:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Bevertis straipsnis, negatyvas, jokių sprendimų, o problema išpūsta... Nieko naujo.   ATSAKYTI
Vaidile 2018-06-17 22:33:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Mokslo ministrė idijote.    ATSAKYTI
Ir 2018-06-18 11:46:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
man taip atrodo.
  
Veryga 2018-06-18 13:57:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ir sveikatos ministras neatsilieka  
Diana 2018-06-17 22:28:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
Vaikams pamokos iki pietu, o ka jiems paskui veikti jei tevai dirba iki 17val ir negali ju paimt is pamoku? Tada ir atsiranda papildoma veikla vaikui, kol tevai dirba.    ATSAKYTI
ircute 2018-06-17 22:57:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
-9
Mokykla ne prieglauda. Tegu tėvai ir rūpinasi ką jiems veikt.

  
As 2018-06-17 23:26:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Visi augom ir užaugom. Po pamokų namo, paruoši pamokas ir į kiemą. Dabar vaikams kiemas nereikalingas nes prie telefo pasėdi ar kompo. Bet tai tėvų interesas, kad sėdėtų prie kompų ar telefonų, nes jiems ramiau nieks nelenda į akis. O pasiimti vaikus yra galimybė, lai ta laiką kaip pietūs atsideda vėliau o ne po parduotuves slampinėja. Darbdaviai nemato tragedijos kaip per pietus dirbi o po pamokų vaikus paimi ir parveži namo.   
Lina 2018-06-17 22:26:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Parinkti krūvį pagal jėgas? O jei tėvui patarsi kur tos lubos, pvz.: gimnastiką lankanti mergaitė nuolat skundžiasi, kad jai sunku, skauda, o mama nepasiduoda- savo svajonę priplakē dukrai ir basta.Rezultatų nerasta.Ar tai nėra smurtas?
   ATSAKYTI
jovita 2018-06-17 22:26:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
tegul dar prailgina mokslo metus tai dar daugiau serganciu bus ,reik vaikam ir poilsio ne tik mokytis   ATSAKYTI
Kestutis 2018-06-17 22:06:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Viskas aišku.lietuvos vyresnybės (mokslo ministerija)mokėsi cvaibeliais   ATSAKYTI
Birute 2018-06-17 22:01:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Tikra tiesa,cia tik tevai garbetroskos kalti,gaila vaiku,nes jie nemato savo tikros vaikystes :(   ATSAKYTI
GAUK NEMOKAMĄ tv3.lt NAUJIENLAIŠKĮ Į SAVO PAŠTO DĖŽUTĘ:
UŽSISAKYTI

Top Video

Kauno darželyje – infekcijos protrūkis: tėvai siunčia perspėjimą
DABAR RODOMA
Kauno darželyje – infekcijos protrūkis: tėvai siunčia perspėjimą
DABAR RODOMA
Kandidatas į Šiaulių merus atskleidė, kodėl padegtas jo automobilis
DABAR RODOMA
Žmonių trūkumas verčia darbavius nertis iš kailio – didins atlyginimus
DABAR RODOMA
Garsiam Lietuvos treneriui – sunkūs kaltinamai seksualiniu priekabiavimu
DABAR RODOMA
Medikams neprisiskambino 1,5 val., bet už tai gavo 40 eurų sąskaitą
DABAR RODOMA
Vaikai iš tėvų Lietuvoje imami be reikalo?
DABAR RODOMA
Už negimusius vaikus tenka mokėti kelioms kartoms – dabar po 360 eurų per metus
DABAR RODOMA
Neįprasta Kupiškio pareigūnų misija – gelbėjo apgirtusį stirniuką
DABAR RODOMA
Kraupi nelaimė Šakiuose – dviratininko kūnas rastas už kelių kilometrų
DABAR RODOMA
Skyrybų dramą išgyvenanti Bandžiaus mylimoji neištvėrė: „Tebemyliu jį“
REKLAMA
ligoninė
Už senesnio amžiaus tėvų slaugą – tiek pat laisvų dienų, kaip ir už sergančius vaikus. O vyresnius nei 70 metų tėvus turintiems dirbantiesiems skirti papildomą laisvą dieną per ...
Swedbank (nuotr. SCANPIX)
Bankas „Swedbank“ nedisponuoja tokios apimties informacija, kuria vadovaudamasi Švedijos SVT televizija metė jam kaltinimus įsitraukus į pinigų plovimo schemas, todėl jų ...
Pamatykite: vanduo apsėmė Šilutės rajoną (nuotr. stop kadras)
Šilutės rajone praėjusią savaitę paskelbta ekstremali situacija gali dar pablogėti. Nors vandens lygis pradėjo kristi, bėdos nesibaigia, baiminamasi, kad apsemtas teritorijas ...
Vyras apsinuodijo maistu iš turgaus (nuotr. stop kadras)
Mirtinas nuodas namų gamybos konservuose, marinuotų grybų ir agurkų stiklainiuose, rūkytuose ar net vytintuose mėsos gaminiuose iš ties gali slypėti pas kiekvieną namuose. Ir ...
VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija direktorius Arvydas Vaitkus (nuotr. facebook.com)
Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) tirs Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinio direktoriaus Arvydo Vaitkaus elgesį. Bus aiškinamasi, ar jis ...
REKLAMA

Top Video

Kauno darželyje – infekcijos protrūkis: tėvai siunčia perspėjimą
DABAR RODOMA
Kauno darželyje – infekcijos protrūkis: tėvai siunčia perspėjimą
DABAR RODOMA
Kandidatas į Šiaulių merus atskleidė, kodėl padegtas jo automobilis
DABAR RODOMA
Žmonių trūkumas verčia darbavius nertis iš kailio – didins atlyginimus
DABAR RODOMA
Garsiam Lietuvos treneriui – sunkūs kaltinamai seksualiniu priekabiavimu
DABAR RODOMA
Medikams neprisiskambino 1,5 val., bet už tai gavo 40 eurų sąskaitą
DABAR RODOMA
Vaikai iš tėvų Lietuvoje imami be reikalo?
DABAR RODOMA
Už negimusius vaikus tenka mokėti kelioms kartoms – dabar po 360 eurų per metus
DABAR RODOMA
Neįprasta Kupiškio pareigūnų misija – gelbėjo apgirtusį stirniuką
DABAR RODOMA
Kraupi nelaimė Šakiuose – dviratininko kūnas rastas už kelių kilometrų
DABAR RODOMA
Skyrybų dramą išgyvenanti Bandžiaus mylimoji neištvėrė: „Tebemyliu jį“

TELEVIZIJA

 


×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų