REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Druskininkų savivaldybės taryba pirmadienį daugumos balsais nutarė kreiptis į Vyriausiąjį administracinį teismą dėl penkių opozicijos politikų.

Druskininkų savivaldybės taryba pirmadienį daugumos balsais nutarė kreiptis į Vyriausiąjį administracinį teismą dėl penkių opozicijos politikų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Teismo prašoma išvados, ar tarybos nariai Karolis Kaklys, Juozas Šarkus, Romualdas Domarkas, Vilius Semeška ir Antanas Balkė nesulaužė priesaikos.

REKLAMA

Už sprendimą, kuriuo tęsiama procedūra dėl minimų politikų įgaliojimų nutraukimo, balsavo 18 tarybos narių iš 25 atstovų.

Šis tarybos posėdis nebuvo tiesiogiai transliuojamas internetu, nors nuoroda į ją savivaldybės interneto puslapyje buvo. Pagal Vietos savivaldos įstatymą, kai yra techninės galimybės, tarybos posėdžiai transliuojami savivaldybės interneto svetainėje.

Druskininkų valdantieji siekia iš tarybos pašalinti su valdžia konfliktuojančius opozicijos politikus kaltindami pareigų nevykdymu, nes neteikia jiems priimtino kandidato į Kontrolės komitetą.

REKLAMA
REKLAMA

Šalinamieji sako tai esant valdančiųjų keršto akcija dėl jų kreipimosi į Vyriausybę, prašant savivaldybėje įvesti tiesioginį valdymą.

„Gėdingas ir pavojingas veikimas demokratijai, kai dauguma demonstruodama bolševizmą siekia atsikratyti nepatogios ir aktyvios opozicijos. Panašu, kad tai vieno asmens – mero – ambicijos, kerštas opozicijai už prašymą įvesti tiesioginį valdymą“, – BNS tarybos sprendimą kreiptis į teismą komentavo V. Semeška.

Kontrolės komitetas Druskininkų savivaldybės taryboje nesudaromas jau metus, nes į jį nepavyksta paskirti opozicijos atstovų. Opozicinės frakcijos keliskart į komitetą siūlė tuos pačius kandidatus, bet mero Ričardo Malinausko vadovaujama valdančioji dauguma juos atmesdavo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Opozicija sako, kad dauguma neturi teisės nepaskirti į savivaldybės tarybą teisėtai išrinktų politikų, tačiau Druskininkų meras teigia, jog teikiami kandidatai yra susikompromitavę.

Tiesioginio valdymo įstatymas numato, kad du mėnesius savivaldybėje nepaskiriant vicemero, administracijos direktoriaus ar nesuformuojant Kontrolės komiteto, pasiūlymą įvesti tiesioginį valdymą teikia Vyriausybė. Galutinį sprendimą dėl to priima Seimas.

Tuo metu Vietos savivaldos įstatyme numatyta tarybos nario mandato panaikinimo procedūra dėl Konstitucijos ar įstatymų pažeidimų.

REKLAMA

Pradėti procedūrą turi teisę ne mažiau kaip trečdalis savivaldybės narių. Po teikimu dėl minimų Druskininkų politikų buvo daugiau kaip pusės, 16 iš 25, tarybos narių parašai, dauguma jų – iš valdančiųjų frakcijų.

Gavusi tokį teikimą taryba sudaro komisiją nurodytiems faktams ištirti. Jei mato pagrindą, komisija siūlo tarybai kreiptis į Lietuvos vyriausiąjį administracinį teismą su prašymu pateikti išvadą dėl tarybos nario veiksmų.

Jeigu Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas pateikia išvadą, kad savivaldybės tarybos narys sulaužė priesaiką arba nevykdė jam nustatytų įgaliojimų, savivaldybės taryba trijų penktadalių visų savivaldybės tarybos narių balsų dauguma panaikina jo mandatą.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų