Pastebėję įtartinus butų nuomotojus ar agentūras, žmonės skuba apie tai informuoti ir kitus. Socialiniame tinkle „Facebook“ esančioje grupėje pasirodė Kaune buto nuomai ieškojusios jaunos merginos žinutė. Ji įsitikinusi, kad sąlygos, kurias išgirdo iš butą nuomojančios agentūros, mažų mažiausiai vertos papildomo pasidomėjimo. 

Buto nuoma (TV3 koliažas)

Buto nuoma (TV3 koliažas)

Iš pirmo žvilgsnio, jai užkliuvo gerai atrodančių butų maža kaina, tačiau vos nusprendusi pasidomėti atidžiau pasiūlymu, mergina gerokai nustebo. Įtarimus sukėlusia atveju ji pasidalino ne tik su internautais, bet ir su portalu tv3.lt. 

Apie tokias sąlygas nebuvo girdėjusi

Buto nuomai ieškojusi mergina (vardas ir pavardė žinomi) pastebėjo jaukų, geros būklės ir jos manymu, net gana pigų butą. Skelbime nenurodoma, kas siūlo butą, bet skelbiama, kad į visus kilusius klausimus bus atsakoma telefonu.

„Natūraliai galvojau, kad skambinsiu šeimininkams, nes nebuvo paminėta agentūra ir aprašas buvo su klaidomis. Vos paskambinus, išgirdau netikėtą atsakymą: „Tai atsiųskit mums į el. paštą kokių pageidavimų turite, susimokėkit ir mes jums atsiųsim variantus, paskambinkit rytoj”, – mergina sakė net būdama pasimetusi, padėkojo.

REKLAMA

Kitą dieną ji vėl skambino dėl buto, norėdama apžiūrėti ir tada išgirdo visas sąlygas. „Pasakė, kad reikia atvykt į agentūrą, susimokėt 80 eurų, užsiregistruoti ir tada šeimininkai rinksis iš kandidatų.

Paklausiau, o kas čia per agentūra, nurodė, kad Taikos pr. įsikūrę (pavadinimo nepasakė). Žinoma, pasidomėjau, o kas bus, jei nepasirinks manęs šeimininkai, tai nuplauks mano tie 80 eurų? Esą, taip“, – sakė mergina.

Jos teigimu, įtarimų sukėlė ne tik tai, kad tas pats numeris buvo nurodytas prie dar kelių butų variantų, bet ir tai, kad visi jie atrodė gerai, o kaina – stebėtinai maža. 

Siūlo mokamą paslaugą

Kokia įmonė siūlo merginos nurodytą butą, pavyko išsiaiškinti po pirmo skambučio. Tai nuo 1999 m. Kaune veikianti NT agentūra „Aurus“. Jos vadovė Ayda Klimanskienė portalui tv3.lt aiškino, kad jų įmonė tiesiog siūlo mokamą paslaugą, padedant žmonėms susirasti butus. Jos teigimu, nemažai triukšmo ir skandalų kelia pavieniai brokeriai bei agentūros dėl aršios konkurencijos.

„Mes siūlom paslaugą už vienkartinį mokestį iš klientų, nes mes neimam mokesčio iš buto šeimininkų. O su besikreipiančiais klientais pasirašom sutartis, išrašom sąskaitas, tada siūlom variantus pagal jų kriterijus, suderinam laiką ir siunčiam susitikti su šeimininku. Ten jie jau patys tariasi dėl sąlygų ir panašiai. Jokios eilės pas šeimininkus nėra, nes po vieną žmogų susitikti su jais“, – pasakojo A. Klimanskienė.

Pasak jos, neradus tinkamo varianto, ieškoma kitų ir nesvarbu kiek. Visgi, svarbus vienas aspektas – klientas turi per mėnesį išsirinkti būstą, kitu atveju, vienkartinis mokestis nuplaukia ir sutartis nutrūksta. Tai patvirtino tiek įmonės vadovė, tiek aiškiai nurodoma ir jų sutartyje.

REKLAMA

A. Klimanskienė tvirtina, kad žmonės labai retai neranda tinkamo varianto, taip dažniau nutinka, jeigu žmonės ieško geresnio buto už itin mažą sumą – „nerealius norus turi“. Tuo pačiu moteris aiškino, kad prie kainų sukėlimo prisideda ir nelegaliai dirbantys brokeriai, kurie prižada šeimininkams aukso kalnus ir sukelia kainas dirbtinai.

Portalui tv3.lt Konkurencijos taryba nurodė, kad 2015–2018 m. nėra gavusi skundų dėl bendrovės „NT Aurus“ veiksmų. O Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT) nurodė, kad taip pat nėra gavusi vartotojų skundų dėl šios įmonės veiklos.

Žmones suklaidina sukčiai

NT agentūros „Capital Team“ vadovas Mantas Mikočiūnas priminė dažniausiai girdėtas sukčių schemas, kurios naudojamos prieš patiklius nuomininkus. Ir nors ne visais atvejais už skelbimų slypi apgavikai, verta prisiminti, į ką atkreipti dėmesį. Nors iš pirmo žvilgsnio šios merginos istorija jam taip pat sukėlė įtarimų.

„Prieš maždaug 8 m. veikė neva agentūros, kurios už pinigus tiesiog paduodavo sąrašą atrinktų objektų. Kitas variantas buvo, kai imdavo pinigus už apžiūrą butų ar namų. O vienas dar naujesnių variantų – pasakymas, kad šeimininkai užsienyje, todėl būstą galima apžiūrėti tik iš nuotraukų. Jos parodomos keliems žmonėms, surenkami užstatai ir pardavėjai dingdavo su pinigais“, - pasakojo M. Mikočiūnas.

Jo teigimu, pinigų ėmimas už neva buto suradimą, kaip atmaina tarpininkavo mokesčio, pykdo nuomininkus. Jis pats, esą, supranta žmonių pyktį, bet ir skatina pačius pasidomėti tuo plačiau.

REKLAMA

„Dažniausiai tarpininkavimo mokesčius ima pseudobrokeriai, kurie net neturi individualios veiklos pažymėjimo, neveda buhalterijos, todėl reikėtų jų tiesiog paprašyti sąskaitos. Kitas variantas – sutarties paprašymas už tokios paslaugos teikimą, numatant sąlygas ir kainas“, - nurodė NT ekspertas.

Pasak jo, dar dažnas atvejis, kai pats objekto savininkas nesamdo ir nežino apie konkretų brokerį, kuris tiesiog pasinaudojo jo skelbimu, atvedė žmones ir nurodęs kitokią kainą, pasilieka sau dalį.

M. Mikočiūna tikina, kad šiuo metu yra kitokia situacija su NT – palankesnė nuomininkui. „Dabar pasiūla yra daug didesnė už paklausą, nuomininkai turi iš ko pasirinkti, todėl neverta mokėti už neva geresnį, išskirtinį variantą. Todėl suaktyvėjo ieškotojai naujų formų, kaip tą tarpininkavo mokestį gauti“, - pasakojo ekspertas.

Problema slypi giliau

Lietuvos nekilnojamo turto agentūrų asociacijos direktorius Rimas Kirdulis portalui tv3.lt sakė, kad daug problemų kyla dėl menko brokerių ir NT agentūrų teisinio reglamentavimo mūsų šalyje.

„Būtent todėl šia veikla užsiimti gali bet kas, nėra absoliučiai jokių reikalavimų. Po kelių metų vaikščiojimo po valdiškus namus, su savo iniciatyva, kad atsirastų teisinis reglamentavimas, išgirdome esantys prieš europietišką madą.

Kitaip tariant, Europoje stengiamasi mažinti licencijuojamų, sertifikuojamų veiklų skaičių, o mes, kadangi norime apriboti nesąžiningus, nekvalifikuotus darbus, esame nemadingi“, - sakė asociacijos direktorius.

Jo teigimu, panašių situacijų, kaip papasakojo mergina, Lietuvoje gali egzistuoti, tačiau jis nesiėmė vertinti, kiek tai etiška ir legalu. Todėl pabrėžė, kad žmogus pats turi rinktis išgirdęs sąlygas, sutinka su jomis ar atsisako paslaugų.

Airen
2018-03-30 09:14:20
Tai kad priviso visokiu brokeriu spekuliantu anksciau tokius brokerius kalejiman sodindavo antrado uzsienius velniam jie reikalingi aferistai tai butus parduoda dvigubai brangiau superka uz maza kaina parduoda uz daug brangesnia pasipildo sau kisenes jei zmogus nori parduoti jus pats susiranda klienta velniam tie veltedziai ne taip jau gerai zmones gyvena kad kazkam detu i kisene pinigus jei nori nusipirkti tai klok desimtim tukstanciu is kur aferistai jus
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Graudu 2018-03-30 22:44:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Viskas būtų gerai, jei už tą mokestį žmogus gautų tai, ko nori - išsinuomotų (arba bent gautų pamatyti) kurį nors iš agentūros skelbimuose matytų gerai atrodančių butų už skelbiamą kainą. Deja, tie skelbimai netikri, tokie butai neegzistuoja. Jie reikalingi tik klientui sudominti. Kitaip, kodėl sumokėjus pinigus, agentūra siuntinėja į tragiškos būklės ir nė velnio reikalavimų neatitinkančius butus, kurie net neprimena matytų skelbimuose? Juokingiausia, kad su jokiais savininkais lankantis butuose nėra susitinkama (bent man neteko). Tai kaip jie renkasi nuomininkus? Gal per slaptą kamerą?
Taip, savo pinigus aš kadaise jai "padovanojau", nes siūlyti variantai manęs tikrai netenkino. Taip išeina, mano norai buvo nerealūs. Bet aš juk nenorėjau "gero buto už itin mažą sumą". Paprasčiausiai norėjau tokio buto ir už tokią sumą, kokius agentūra siūlė savo skelbimuose. Bėda ta, kad nė vieno iš tų butų neregėjau... užtat pasimokiau visam gyvenimui.   ATSAKYTI
Kaimynkas mociutei 2018-03-30 21:39:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Y mociutes komentara . Mociute atsakyk jei butum gudresne ir turetum du butus vienam gyventum o kita noretum isnuomoti ar netaip ir kokia nuoma imtum manau tokia kaip ir visi juk neprasytum maziau perpus. Bukim biedni ir teisingi. Lengva smerkti kitus o pati ar netaip darytum .atsakyk sau o neman ot lietuviai kito aky mato maziuka krisleli o savo aky visa pilna meslo kratytuva nemato tik uzuodzia kad smirdi ir nesupranta iskur ta smarve exxx greiciausiai is kaimyno.   ATSAKYTI
Zigmas 2018-03-30 21:30:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Durneliuij jogaila. Jei negyvenai anglijoij tai ir nerasyk. Taip moki moki ir dar karta moki agenturai ir poto tik tave seimininkai atsirenka .ir tik jei turi net neagenturini darba o fultaima. Moki geriausiu atveju uz du men depozita blogiausiu jei eisi ne per babaju agenturas o per paciu anglu tai depo mokesi uz puse metu. Pasirasysi sutartis jog jokiu gyvunu nelaikysi ir taip toliau deja ir nuoma mokesi per agenturai o ne simininkui o poto jie ten jau ju reikalas o ne musu. Tad reikes kruvos dokumentu banko saskaitu tik tada galbut tave lietuvi trecia rusu darbininkeli ir pasirinks namo seimininkas visada pirmenybe visdelto bus patiems anglams .ir babajams ir zinai kodel todel kad jie laiku sumoka nuoma. O bjaurusis lietuvis ziuri kaip tik pragyvent ir pabekt nesumokejus nes ner uz ka o ner uz ka moket todel kad viska praruke ant zolytes ir kokso. Todel anglai jau pasimoke is savo klaidu todel ir nuomoja per agenturas o agenturos apssiskaiciusios savo turtu nerizikuoja todel ir ima keliu men depo. Neturi bapkiu gyvenk po tiltu    ATSAKYTI
Jogaila 2018-04-03 00:11:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Aik tik juokdarį. Ka tu nupezi per lempas. Nueini į agentūrą pasirenki kokį būstą nori ir važiuoji apsižiūrėt. Jei tinka pasirašai sutartį ir kraustaisi. Ir gali būt agentūrinis darbuotojas. Svarbu pinigus laiku mokėtum ir tvarkingai gyventum. Ir max depozitas 1mėn.ir ne per babajų agentūras. Nes tokių net nemačiau. O šeimininkai renkadi tik tokiu atveju jei tiesiogiai patys nuomoja ir eini į susitikimą. O poto jie pasako arba taip arba ne.   
Taigi 2018-03-30 12:23:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
...nestebina,nes Anglijoje (gal ne visur?? ) bet - moki agentūrai, o seimininkai renkasi.Daug papildomų sąlygų kad priimtų prašymą dėl nuomos.Visada taip buvo - kas nuomoja, galvoja, kad kaina nėra didelė/kas nuomojasi-stebisi kainos dydžiu . LT dar nėra "saugiklių" nuo nesąžiningų nuomotojų.    ATSAKYTI
Jogaila Songaila 2018-03-30 15:29:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Ką tu čia nusišneki. Iš kur tokios nesąmonės trauki? Gal rūkai kažką ne to? Pirma susirandi trobesį kurį nori nuomotis, tada susisieki su agentūra kuri jį nuomoja arba atstovauja sąvininkus. Tada sumoki arba ne minimalią simboline įmoka kaip rankpinigius ir važiuoji apsižiūrėt. Jei troba ar butas tinka ir patinka imi ir pasirašai sutartį. Sumoki mėnesio depozitą išsykir gauni raktus. Tiek ir reikalų. JK iš vis lengvisu nei lengva trobesį išsinuomot. Ir iš kur trauki apie kokias tai sąlygas, apie tai jog šeimininkai renkasi :D
  
Jogailai 2018-03-30 18:20:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Tu irgi neteisus. Susirandi buta ar nama, kuris patinka. Per skelbimus, tada susisiuki su skelbime nurodyta agentura. Ir be JOKIO simbolinio mokescio vaziuoji apziuret. Jei tinka, sumoki 100-150svaru. Cia jiems garantas, jei tuo metu, kol ruos dokumentus, susirasi geresni ir sito atsisakysi, tie pinigai liks jiems. Kai suruosia dokumentus (ne per viena diena), sumoki uzstata ir nuoma menesi ar 2i prieki. Sita agenturai nurodo savininkas. O tada jau gauni raktus ir kraustaisi. Is to, ka tu rasei, tai tau draugas pasakojo, kaip issinuomoti buta/ nama Anglijoje. O dar lengviau yra nuomotis kambari. Suradai, susitikai, apziurejai. Jei tiko sumoki uzstata uz savaite ar2 ir savaites nuoma i prieki. Ir smagiai gyvens su dar 4ar6 zmonem. Bendra virtuve, toletas, vonia. Ir kaimynai kaip pakliuna. Geria ruko zole, po to bludija. Nesitvarko ir t.t. Bet kai esi ka tik atvaziaves ir nezinai kaip, kas ir kur. Tinka ir toks stogas irs galvos.   
Ir dar 2018-03-30 18:34:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Seimininkai (ne visi) tikrina, kiek uzdirbi. Praso rekomendaciju is buvusiu seimininku. Beje, ir Anglijoj yra nesaziningu nuomotoju. Yra tokiu, kurie issinuomoja nama is agenturos, poto pernuomija kambariais. Yra tokiu, kur pinigus pasiima ir nesidomi. Jei prakiuro vamzdis, juk nuomotojas turi taisyt,cia jo nuosavybe.   
To ir dar 2018-04-03 00:22:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
JK jei per agentūra nuomojies tai tiesiog eini į agentūrą ir važiuoji apžiūrėti būsto. Jei tau tinka kaip ir minėjo, žmogus sumoki 100 ar kiek pas juos ten privaloma ir jie tvarko dokumentus. Sumoki max 1mėn deposita, pasirašai sutartį ir kraustykis. Jei pas šeimininjus tiesiai tada susitinki, aptari sąlygas, kas tinka ar netinka. Jei tau tinka šeimininkai per tam tikrą laikotarpį duoda tau atsakymą. Tada nuvažiuoji pasirašai sutartį ir gali kraustytis. Aš pvz tiesiogiai pas anglus važiavau, po savaitės pasirašiau sutartį gavau raktus, arbatos ir pieno. 4m toj pačioj troboj gyvenu. Jei yra kokių bėdų tvarko šeimininkai, jei negali pvz atostogose. Sutvarkau aš ir gaunu už tai pinigus. Angluose tik pusglušiai temokantys 3žodžius gyvena troboj su dar 5tokiais pat neprognuozuojamais. Ir klykaujantys kaip JK šūdas ir panašiai.   
As 2018-03-30 12:15:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Ayda visi žino kaip aferiste,ji jau nuo seniau pasižimėjus.   ATSAKYTI
močiutė 2018-03-30 11:58:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Visus tuos šeiminimkus - nuomotojus reikėtų gerai už čiuprynos pakratyti, jie už buto nuomą prašo tiesiog kosminės kainos, o mokesčių valstybei nemoka. Kur jauniems dingti, atiduoda paskutinius ir už paslaugas, ir už nuomą. Dar nori, kad nebėgtų iš Lietuvos. Dorai pasidomėti galėtų ir tas, nė velnio neveikiantis, Seimas visokio plauko ,,brokeriais'', irgi suka ,,vokrūg do okolo''. Gobšumas valdo juos.    ATSAKYTI
??? 2018-03-30 13:19:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
kodėl puolate vien nuomotojus? O jūs žinote, ką po savęs palieka nuomininkai? Dauguma jų įsivaizduoja, kad jeigu moka pinigus už nuomą, tai tame bute gali elgtis kaip kiaulės: viską niokoti, teršti, laužyti. kam saugot ssvetimą turtą, juk pinigus moku... Todėl ir reikia sudaryti sutartis, kad pasibaigus nuomos sutarčiai, nuomininkai atlygintų nuostolius.  
Jogaila 2018-03-30 15:41:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Nuomininkai nuomininkams ne lygu. Būna padorių nuomininkų kurie rūpinasi būdtu kuriame gyvena, laikinai. Bet būna tokių oblių po kurių namai kaip kiaulidė atrodo. Būna ir nuomotojų ypač privatininkų kurie mėgsta po namus slampinėt kai nuomininkų nėra. Knistis po daiktus ir t.t.  
Airen 2018-03-30 11:17:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Tu dar daugiau pakliedėk ! Be jokių skyrybos ženklų rašte ir tavo minkštoje smegeninėje !   ATSAKYTI
Airen 2018-03-30 09:14:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Tai kad priviso visokiu brokeriu spekuliantu anksciau tokius brokerius kalejiman sodindavo antrado uzsienius velniam jie reikalingi aferistai tai butus parduoda dvigubai brangiau superka uz maza kaina parduoda uz daug brangesnia pasipildo sau kisenes jei zmogus nori parduoti jus pats susiranda klienta velniam tie veltedziai ne taip jau gerai zmones gyvena kad kazkam detu i kisene pinigus jei nori nusipirkti tai klok desimtim tukstanciu is kur aferistai jus   ATSAKYTI
Airen 2018-03-30 11:19:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Laukia taves Norvegijos žuvų fabrikai . Geriausiu atveju.  

Top Video

TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Advokatas prabilo apie liudijimus, ką Pinikas darė prie žuvusios Didžiūnaitytės kūno
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Nušauto policininko šeimą pasiekė piniginė parama: iš viso – kiek daugiau nei 33 tūkst.
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Dėl vietoj dušinių Palangoje išdygusio namo surengta akcija: žmonės atėjo pasiruošę išsimaudyti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Kaimynai sukrėsti dėl pro langą iškritusio ir žuvusio penkiamečio: tėvai vaikais labai rūpinosi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Su oro balionais į audrą patekę dalyviai papasakojo, ką patyrė skubiai leisdamiesi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Punios šilas ir vėl specialistų akiratyje: šile įsisiautėjo kenkėjai
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Vos tik paskelbus sprendimą apie atidaromą sieną, lietuviai patraukė į Lenkiją
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Lietuva dėl Astravo sulaukė paramos iš Lenkijos: žada taip pat nepriimti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Per Kuršių marias kelte plaukę keleiviai sulaukė netikėtos staigmenos
REKLAMA
Byla (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Verslo atstovai trečiadienį teismui pateikė skundą dėl karantino metu įvestų draudimų teikti paslaugas, pranešė advokatas. Skundą pateikusi „Aukštaitijos implantologijos ...
Rita Tamašunienė. Valdemaras Tomaševskis. Jaroslavas Narkevičius (tv3.lt fotomontažas)
Tautinių mažumų gynėjai Seime – Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga (LLRA-KŠS) – į 2016 m. parlamento rinkimus ėjo su glėbiu pažadų pasirūpinti ...
Aiškėja, kaip kilo teisėjų ir advokatų korupcijos skandalas – minimas ir 1 kg kokaino (nuotr. stop kadras)
Šiaulių teismas atvertė narkotikų prekybos bylą. Tiriant šį nusikaltimą, buvo užčiuopti skandalingi advokatų ir teisėjų ryšiai, pasibaigę garsiąja teisėjų korupcijos byla. ...
TS-LKD (nuotr. Fotodiena/Justinas Auškelis)
Didžiausios opozicinės partijos Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) prezidiumas antradienį pakoregavo anksčiau partijos narių reitinguotą kandidatų į Seimą ...
Į sostinės senamiestį įvažiavusiems vairuotojams – naujovės (nuotr. stop kadras)
Sostinės Vilniaus senamiestyje eismo revoliucija ir galvos skausmas vairuotojams. Nuo šiol čia važinėti kaip nori ir kirsti teritoriją tranzitu yra draudžiama – visas ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų