Ligoninė

Ligoninė

Provincijai ruošiamas dar vienas smūgis – ne vienoje rajonų ligoninių ketinama palikti tik senukų slaugą, o gydymo paslaugas sutelkti apskričių centrinėse ligoninėse.

Tam, kad savivalda negalėtų pasipriešinti, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) rengiasi tapti rajonų ligoninių dalininke ir praktiškai perimti jų valdymą.

Nerentabilūs piliečiai

Rajonų ligoninių vadovams ir savivaldybių merams seniai priekaištaujama, esą vieni jų nori ligonines išlaikyti dėl postų, o kiti – dėl rinkėjų viliojimo. Gyventojų poreikiai, jų nuomonė seniai niekam nebeįdomūs. Jiems, kaip kokioms prekėms, taikomas vienas matas – apsimoka ar neapsimoka. Į provincijos žmones žvelgiama kaip į nerentabilius piliečius.

Buhalteriai suskaičiavo, o politikai patvirtino, kad regionuose neapsimoka laikyti mokyklų, bibliotekų, pašto, gydymo ir kitokių įstaigų. Tik „bambalius“ pardavinėjančias parduotuves ir užeigas leidžiama turėti.

REKLAMA

Skaudu klausyti, kai pasiligoję provincijos žmonės guodžiasi, kad jiems vis dažniau tenka pasikliauti Dievo valia, nes daktarėlio taip lengvai nepasieksi. Penkiolika metų be atvangos reformuojama ir optimizuojama sveikatos apsaugos sistema tiek „nureformuota“, kad kokybiškos gydymo paslaugos jau nebe kiekvienam prieinamos. Dauguma pacientų tampa tik farmacijos pramonės „rėmėjais“.

Regionams klestėjimą žadėjusių „valstiečių“ sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga rajonams ruošia naują dovanėlę, perrištą juoda juostele. Žadama ne vieno rajono ligoninę paversti slaugos įstaiga, o gydymo paslaugas sugrūsti po apskričių centruose veikiančių ligoninių stogu.

Matyt, tam, kad savivaldos politikai ir ligonių vadovai nepasipriešintų tokiems tikslams, rengiama atitinkamo įstatymo pataisa, pagal kurią SAM taptų svarų balsą turinčia rajonų ligoninių dalininke. Maža to, naujame įstatymo projekte numatyta, kad dabar privalomai veikiančios ligoninių stebėtojų tarybos, sudarytos iš savivaldybių tarybų paskirtų narių ir visuomenės atstovų, nebus privalomos. Nori – sudarai, nori – ne.

Paliks tik slaugą

Kalbinti ligoninių vadovai ir merai neabejojo, kad tokios pataisos reikalingos tam, jog pastaraisiais metais smaugiamas provincijos ligonines būtų galima galutinai pribaigti.

Pakruojo rajono savivaldybės meras Saulius Gegieckas sakė esąs apstulbęs, kad SAM šitaip nesiskaito su savivalda. „Ministerija ne tik ruošiasi tapti rajonų ligoninių dalininke ir tvarkytis, kaip nori. 14 rajonų ligoninių laukia rimtos pertvarkos – dauguma jų funkcijų bus perkelta į centrines apskričių ligonines, o rajonuose liks tik slauga. Provincijai bus suduotas dar vienas stiprus smūgis – gyventojams nutols gydymo paslaugos, neliks darbo vietų. Ši centralizacija turės karčių padarinių“, – konstatavo jis.

REKLAMA

Toks nuosprendis parašytas ir Pakruojo rajono ligoninei, kuri, anot mero, subalansuoja piniginius srautus. „Savivaldybė yra pasiruošusi padėti išlaikyti chirurgijos paslaugas. Galvojame, kaip dar optimizuoti. Norime rimtai diskutuoti, bet mūsų neklauso, iš viršaus nuleidžia vienašališkus sprendimus. Kvietėme sveikatos apsaugos ministrą, jis pažadėjo atvykti, bet taip ir nepasirodė“, – sakė S.Gegieckas.

Kodėl gydytojus rūšiuoja?

„Žmonės labai vylėsi, kad į Seimą išrinkta politinė jėga pagaliau atsigręš į regionus, deja, vyksta atvirkščias veiksmas – viskas centralizuojama“, – nusivylimo neslėpė Lietuvos rajonų ligoninių asociacijos vadovas, Pakruojo ligoninės vyriausiasis gydytojas Vygantas Sudaris.

Anot jo, rajonų ligoninės įspraustos į pamažu jas dusinančių įkainių ir reikalavimų rėmus. Maža to, viešojoje erdvėje formuojama nuomonė esą rajonuose dirba prastesni gydytojai ir pan.

„Mus vis spaudžia į kampą, nors galima būtų sukurti kitas sąlygas. Pavyzdžiui, tretinio lygio gydymo įstaigos gydytojo neurologo darbas įkainotas kur kas didesne suma, nei tokios pačios kvalifikacijos gydytojo, dirbančio antriniame lygyje. Ten permoka, o mums – neprimoka. Kodėl? Sudaryta tokia kainodara, kuri nukreipia pinigus ten, kur reikia, į teikiamas paslaugas neatsižvelgiama. Tai akivaizdžiai vyksta jau daug metų.

Be to, stengiamasi žmonėms įteigti, kad rajonuose esą dirba antrarūšiai gydytojai. Juos parengė tie patys universitetai, jų licencijos tokios pačios, tačiau juos bandoma kažkodėl sumenkinti“, – apgailestavo V.Sudaris.

REKLAMA

Veš į didmiesčius

Lietuvos rajonų ligoninių asociacijos vadovas įsitikinęs, kad dabartinis SAM siekis rajonų ligonines paversti slaugos įstaigomis ne tik skaudžiai atsilieps kaimo gyventojams, bet ir dar labiau išaugins pacientų eiles didesnėse gydymo įstaigose.

„Centrinės ligoninės jau dabar apkrautos. Jeigu rajonuose paliks tik slaugą, bus dar prasčiau. Bet niekam tai neįdomu. O kas dėsis rajonuose? Poliklinikos dirba tik darbo dienomis. Po darbo valandų, savaitgaliais žmones priima ligoninės. Bet jeigu bus panaikintas aktyvus gydymas ir liks tik slauga, ligoninėje nebus privaloma turėti visą parą veikiančio priėmimo skyriaus. Kas tada teiks skubią pagalbą? Kam ardyti tai, kas dabar veikia?“ – stebėjosi V.Sudaris.

Paradoksalu tai, kad net geriatrijos paslaugos traukiamos į didmiesčius. Jau seniai planuota, kad senstančiuose rajonuose bus stiprinamos šios paslaugos, tačiau jos perkeliamos į Vilnių ir Kauną.

„Mūsų gydytojai išklausė atitinkamus kursus ir gali puikiausiai gydyti senus žmones bendro profilio vidaus ligų skyriuose. Mums aiškinama, kad tam reikia kitokio išmanymo, esą rajonų ligoninėse nemokėsime gydyti, todėl geriatrijos paslaugos bus teikiamos centruose. Matyt, kažkam pakvipo europiniai pinigai. Neįtikėtina, kad socialinei atskirčiai mažinti skirta parama atitenka centrams. Jau nebežinome, ar juoktis, ar verkti“, – nusivylęs kalbėjo V.Sudaris.

Smaugia per finansus

Molėtų rajono ligoninės direktorius Vaidotas Grigas apgailestavo, kad vykdoma provincijai nepalanki sveikatos apsaugos politika. „Rajonuose teikiama vis mažiau gydymo paslaugų. Mūsų ligoninė pernai suteikė paslaugų daugiau nei planuota, tačiau už stacionarines viršplanines paslaugas Ligonių kasa nesumokėjo – sumažino balo vertę ir neatsiskaito. Dėl to ir pikta, ir graudu, bet niekas nesirengia keisti šios sistemos. Net geriatrijos centrus nuspręsta kurti Vilniuje ir Kaune. Rajonuose norima panaikinti net paprasčiausias stacionarinio gydymo paslaugas. Tendencija aiški: norima „užspausti“ finansavimą, kad rajonų ligoninės tiesiog uždustų“, – konstatavo jis.

REKLAMA

V.Grigas nesiėmė prognozuoti, kas bus po metų kitų. „Tai iki gegužės 1 dienos žadėjo padaryti sveikatos apsaugos ministras. Palaukime ir pamatysime, koks scenarijus parengtas“, – sakė jis.

Patiria spaudimą

Pasak Lietuvos ligoninių asociacijos prezidento, Anykščių rajono ligoninės vadovo Dalio Vaigino, remiantis praėjusių metų trijų ketvirčių rezultatais, apie 75 proc. rajonų ligoninių dirbo nuostolingai. Į tokią padėtį jas stumia griežtėjantys reikalavimai ir neadekvati kainodara.

„Štai pernai pagal vasarį pasirašytą įsakymą buvo sumažintas indeksavimo koeficientas. Tai saldainis, kad kuo mažiau guldytume žmonių į ligoninę. Esmė ta, kad kuo daugiau ligonių gydome, tuo daugiau nuostolių patiriame. Metų pradžioje ir pabaigoje būna didesni ligonių srautai, bet už tai daugiau nemokama, nes yra nustatytos lubos“, – aiškino jis.

Anot D.Vaigino, rajonų ligoninės suteikia vidutiniškai apie 60 proc. paslaugų vietos gyventojams, tačiau patiria SAM spaudimą. „Atsakingi pareigūnai kalba, kad periferijoje esą teikiamos nekokybiškos paslaugos, gydytis nesaugu. Taip diskredituojama visa sveikatos apsaugos sistema“, – apgailestavo jis.

Tvarkys „kietuoju“ būdu

Rajonų gydymo įstaigų vadovai neabejoja, kad pasitelkiant visokius metodus ligoninės esą stumiamos į bankrotus. „Rengiami atitinkami teisės aktai, kad rajonų ligoninės liktų be aktyvaus gydymo. Žinant, kad greitosios pagalbos ištekliai labai riboti, situacija bus kebli. Tam, kad savivalda nesipriešintų, rengiama įstatymo pataisa, kuri leis Sveikatos apsaugos ministerijai tapti rajonų ligoninių dalininke. Kitaip tariant, sprendimai bus priimami „kietuoju“ būdu. Ministras to ir neslepia. Beje, tokie teisės aktai dar neįsigaliojo, o ministro rekomendacijos jau perkeliamos į savivaldos lygį. Kai kur priiminėjami sprendimai, kad ligoninių vadovai būtų atleidžiami pagreitintu būdu“, – sakė D.Vaiginas.

REKLAMA

V.Grigas abejojo, ar rajonų ligoninėse atsisakius aktyvaus gydymo bus pasiektas koks nors ekonominis efektas. „Jeigu ir bus, tai tik nedidelis ir laikinas. Bet su ligoninių vadovais nesitariama, gyventojų nuomonė irgi neįdomi. Pakeis teisinius dokumentus, ir privers tai daryti“, – teigė jis.

Pakruojo rajono ligoninės vadovas sakė, kad jo vadovaujamai įstaigai per metus reikia palyginti nereikšmingos sumos – 1–1,5 mln. eurų. „Pavyzdžiui, Respublikinei Šiaulių rajono ligoninei, kurios biudžetas yra didesnis už visą Pakruojo rajono savivaldybės iždą, tai – tik ašara. Bet mūsų krašto žmonėms labai svarbu vietoje gauti paslaugas“, – tikino V.Sudaris.

Pasak Lietuvos ligoninių asociacijos prezidento, rajonų ir regionų ligoninių bendras biudžetas nėra didelis. „Per metus jas išlaikyti kainuoja 120–150 mln. eurų. Tai maždaug pusė Santaros klinikų metinio biudžeto“, – pabrėžė D.Vaiginas.

SAM Teisėkūros ir teisinio vertinimo skyriaus vyriausiojo specialisto Kazio Rušinsko teigimu, Sveikatos priežiūros įstaigų įstatymo pakeitimo projektu numatoma galimybė gydymo įstaigų steigėjais būti valstybei kartu su savivaldybėmis. Tai įtvirtinus sprendimo teisė priklausytų dviem skirtingas patirtis turintiems subjektams. Derinamą projektą dar žadama tobulinti.

Ne visi rajonų savivaldybių merai žinojo, kad SAM ruošiasi tapti ligoninių dalininke ir įgyti sprendžiamojo balso teisę: neįneša jokio turto, bet nori valdyti daugiau kaip 50 proc. balsų. Tai toks diktatoriškas sprendimas. Negana to, įstatymo pataisose numatyta, kad nebus privalomos stebėtojų tarybos. Aišku, kad jos priešintųsi ligoninių naikinimui, todėl norima, kad jų nebeliktų.

REKLAMA

Kam to reikia? Matyt, ne tam, kad būtų patobulinta ligoninių veikla ar joms skirtas didesnis finansavimas. Greičiausiai jas norima uždaryti ir centralizuoti paslaugas. A.Veryga neturi kantrybės laukti, kol jos pamažu pačios numirs, ir nori greičiau numarinti.

Planuojama, kad šiemet bus parengtas gydymo įstaigų tinklo optimizavimo planas, kurio pagrindinis rengėjas – Valstybinė ligonių kasa. Tik dabar prasidėjo diskusijos apie šią pertvarką, vyksta pasitarimai su savivaldybių ir ligoninių vadovais. Juk labai svarbu užtikrinti efektyvų gydymo įstaigų darbą regionuose, kad jis būtų ir ekonomine prasme geras. Galutinių sprendimų nėra, nes jie negali būti skuboti.

Be to, reikėtų paminėti, kad jau dabar yra gydymo įstaigų susijungimo pavyzdžių. Pavyzdžiui, prieš kelias savaites Alytuje vykusiame susitikime ministras A.Veryga su miesto ir gydymo įstaigų vadovais kalbėjosi apie ligoninių regioninio planavimo idėjas. Kol kas jokių sprendimų šiuo klausimu nepriimta.

 

Dona
2018-03-13 13:31:32
Veryga-siurbelė siurbia paskutinį kraują iš likusiu lietuvių o likę yra pensininkai
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Susidaro įspūdis 2018-10-10 22:43:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kad dabartinė valstiečių valdžia-maskolių gerai finansuojami troliai. Kurių tikslas-sugriauti Lietuvą iš vidaus. Pasėti chaosą ir masinį nusivylimą valdžios institucijomis, bei pagreitinti emigraciją. Mus be peilio pjauna, o mes tylime, kaip tikra veršių tauta...   ATSAKYTI
Atpildas 2018-10-10 22:39:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Vykdomas atviras tautos genocidas. Ir Sibiro neprireikė. Pats laikas visiems imti to asilo nuotrauką ir pradėti badyti adatėlėmis. Masiškai. Sako, padeda.
Antraip jis mus sunaikins    ATSAKYTI
Medike 2018-03-18 11:59:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
As uz tai,kad liktu slauga,nes efektyvaus stacionarinio gydymo jau nekalbant apie kvalifikuota ligonio istyrima jau seniai provincijos ligoninese nera.Bet slauga privalo taip pat buti profesionali.O situacija yra tokia - nuo 18val.slaugos sk.lieka du zmones su 34 gulinciais ,,rastais'' (labai atsiprasau uz toki issireiskima)Lieka slaugytoja ir valytoja iki 8 val.ryto.Patikekit vakarinis pampersu keitimas,rytinis pampersu keitimas dviems moterims istampyti 68 kartus sveriancius ir virs 100kg. !!!! Tai prilygsta moteru luosinimui. Bet tai yra realybe.Nekalbant apie tokiu demencisku ligoniu veiksmus su savo ismatomis,su ju visiska dezorentacija,netgi agresija.Ir visa tai uzkariama ant 2 moteru peciu,kadangi reikia zut but islaikyti rajonine ligonine.As tik uz tai,kad butu vien tik slaugos ligonine,bet su reikiamu personalo kiekiu.Kad tikra to zodzio prasme senoliui buta uztikrinta rupestinga prieziura,bet ne egzistencija.Manau,kas yra medikas dirbantis butent si darba,pritars man 100 proc.   ATSAKYTI
Dainius 2018-03-16 19:43:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ta debila vyt nachuj is salies arba baudziama bila jam iskelt   ATSAKYTI
VEIDAS 2018-03-15 18:22:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
pons VERYGAI,ar jus galvojat dar blaiviu protu?Manau,kad ne...uztektu ,nuvykti i rajonines ligonines ir pasiziureti,koks sergamumas.tai,savos tautos genocidas.Kaimo zmogus,bus paliktas prazuciai.Todel.kad ne kiekvienam bus galimybes nukakti i kita tolimesni miesta issitirti ar rimtai pasigydyti...To,net uzsieni nera,kad rajonineje apygardoje nebutu ligonines,ambalatorijos ir ....dar daugiauVeryga.as siulyciau ,atmerkti akis ir galvoti ne vien protu,bet ir sirdimi...tepadeda DIEVAS.
   ATSAKYTI
sigita 2018-03-15 09:04:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
tai gal jau laikas piketuoti, ko tylime kaip pjaunami veršiai.   ATSAKYTI
dar 2018-03-15 07:50:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Dar pasikartosiu Nėra žmogaus nėra problemos Tai Verygos devizas.Medicininės pagalbos nereikia,vaistų nekompensuokit.Ką dar "geresnio" sugalvosi Veryga?
Už jus vistiek jau nebalsuos tai nereikia ir rinkėjų   ATSAKYTI
Rūta Č 2018-03-14 23:24:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Valio-provincijoje natūrali atranka-išgyvens sveiki...   ATSAKYTI
VU 2018-03-14 17:25:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Gerbiamas ministre, nuvažiuokite į apskrities ligonines ir pažiūrėkite, kas jose dabar jau vyksta. Žmonių marios, betvarkė ir chaosas. Šiandien pati buvau, esu pakraupusi ir labai labai nusivylusi....   ATSAKYTI
VIEN KLAIDOS 2018-03-14 15:37:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
0

Kaip šitaip leidžia vienam Verygai nuspręst kiekvienas ministras atėjęs į valdžią daro ką nori viską tik ardo, kur dings darbuotojai vėl bedarbystė, kaip gyventojams ligoninė būtinai reikalinga, viską pardavinėja ką turėjome, naikina kaip mums gyventi ar Jūs pagalvojate visi į Vilnių nesutilpsime.   ATSAKYTI
Medike 2018-03-14 12:40:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Paliks tik slauga, kurioje nebus slaugytojos padėjėjos etatu (nes kai kuriose ligoninėse jų ir dabar naktimis nėra) Gulės senukai ir pus su tokia priežiūra   ATSAKYTI
Bevardė 2018-03-14 09:56:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Jau dabar nebeaišku kas dedasi poliklinikose ir ligoninėse (pasakė kad iš malonės priimame kai buvo reikalinga medicininė pagalba), o kai uždarys rajonines ligonines tai mieste prie daktarų prisimušti nė su vėzdu nebegalės. Siunčiama Lietuvėlė visai į pražūtį. Tik pinigai ir pinigai kad liktų Vilniuj ir kažkieno kišenėse... o jūs visi ..... patys sugalvokit kur esame siunčiami.......   ATSAKYTI
Rimante 2018-03-13 23:05:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Žmonėms reikia sukilti kaip per sausio 13-osios nes kitaip nko nebus   ATSAKYTI
Rimante 2018-03-13 23:02:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Debilai jau taip žmonės migruoja tai dar juos reikia pribaigti.ka daryti Šilutės rajono ligonine uždaryti į Klaipėdą tektų vežti.Veryga tau gal pačiam pasivyti reiktų,galvok ką darai   ATSAKYTI
jei 2018-03-14 06:34:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
jis turetu su kuom galvot gal ir pagalvotu, arba kiaules snuki padares , sedi vilniui ir jam giliai px kas tuose rajonuose, ko norejom ta gavom, VALSTIECIAI :)))))))))))))  
Anonim. 2018-03-13 22:46:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Pats dirbu ligoninei tik Vilniuje, galiu drasiai pasakyti, kad ir vilniuje tas pats darosi,centralizuoja itp. Itt. jau nezino tokiu nesamoniu prigalvoja tik kad babkiuuu, o ant zmoniu dejo ten, tik pilnas ju genocidas padetu kurti kazka naujo, zmonisko, bet taip ne bus nes vieni biega kiti vis dar stebuklu laukia, kiti bijo ar jau priprato yra kaip yra, o pensininkai...suprantama. Toks ju sistemos planas dar nuo laisves atkurimo- " bukit laisvi o mes viskuo pasirupinsim" vat dabar derliu nuima is zmoniu o kai jau nera ka tai lieka kaip piktzole nereikalinga, bet dar sultis isspaus visvien...Sako dar babkiu ligoninei nera-o babkes yra ir nemazai tik jie zmonems o mes jiems ne zmones deje.kaip nereikalingam etatui ir atliginimas atsiranda ir 1200 ir 2000 ir daugiau o ne zmogui ir 5 eur. Nera pinigu... o po to ir vel etatatas atsiranda zmogui nors pagrindine jo funkcija plauti babkes nes etatai atsiranda zmonem tik is ju sistemos, o visus kitus atleidzia po biski. Kas grynai lecia ligoniniu tai je okupavo jau jas jie kaip vezys tik deja pati ligonine jo neisgydis...a ir ne tik ligonones.    ATSAKYTI
Smagu lietuvojj 2018-03-13 22:39:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Gal sau paima ir iššaudo provinsijoj visus žmones iškart...nereiks nieko tada... Dar skundžias kad žmones bėga išlietuvos....tiks dar neatcirado tokio kuris begdamas visa seima pakeltu oran    ATSAKYTI
vilma 2018-03-13 21:14:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
kiek galima kęsti tokį tyčiojimąsi, nejau niekas negali to verygos pamokyti, na ir išrinko debila    ATSAKYTI
Alisa 2018-03-13 20:55:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Tikrai gaila kodel taip leidzia elgtis kur ir i ka kas ziuri. Veryga ir Veryga knyga laikas isleist apie jo sapnus kurie rialiai pildomi.   ATSAKYTI
Loreta, slaugytoja 2018-03-13 20:31:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Gaila...kur darbuotojai desis   ATSAKYTI
Daiva 2018-03-13 19:58:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
legalus, pagal įstatymą vykdomas genocidas ir privaloma emigracija,o dar sako susigrąžinkim emigrantus-patys juokais nedalaiko.   ATSAKYTI
GAUK NEMOKAMĄ tv3.lt NAUJIENLAIŠKĮ Į SAVO PAŠTO DĖŽUTĘ:
UŽSISAKYTI

Top Video

Tragiškas gaisras Šilutėje – ugniagesiai vos privažiavo
DABAR RODOMA
Tragiškas gaisras Šilutėje – ugniagesiai vos privažiavo
DABAR RODOMA
Stano siunčia žinutę apie vėžį: įsiklausyti verta visiems
DABAR RODOMA
Kaunietis sėda į teisiamųjų suolą: kūdikį spardė ir mušė
DABAR RODOMA
Naujas ginklas kovoje su šešėliu: konfiskuoti turtą bus paprasčiau
DABAR RODOMA
Dobrovolskio nužudymo byloje – blogos žinios nuteistiesiems
DABAR RODOMA
Atnaujino 20 metų neremontuotą kambarį: palaukite, kol pamatysite, kaip
DABAR RODOMA
Netrukus šalies keliuose išdygs naujieji stacionarūs greičio matuokliai
DABAR RODOMA
Naglis atskleidė, kiek uždirba už vieną nuotrauką: suma privers išsižioti
DABAR RODOMA
Per šaltakraujišką apiplėšimą iš Vilniaus „Iki“ pagrobti beveik 17 tūkst. eurų
DABAR RODOMA
,,Raudonųjų velnių“ pasaka: pamatyk visus įvarčius į PSG vartus
REKLAMA
Apsipirkimas (nuotr. Anglija Today)
Pastaraisiais metais itin šoktelėjus pramogų ir paslaugų kainoms, tai itin pasijautė ir mados mylėtojoms. Drabužių kainos kilo didžiausiuose prekybos centruose, jų pardavimo ...
Vilnius (nuotr. Organizatorių)
Vilniuje britų transliuotojas BBC filmuoja serialą „Nacių išlikimas“ (angl. „The Rise of the Nazis“), pasakojantis apie nacistinės Vokietijos valdžią tarpukariu. Kaip ...
Tomas Žilinskas (nuotr. Fotodiena.lt)
 Buvęs vidaus reikalų ministras Tomas Žilinskas balandžio pradžioje paliks darbą valstybės valdomoje bendrovėje „Lietuvos geležinkeliai“ ir pradės darbą Gedimino Žiemelio ...
Simonas Slapšinskas. (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)
Rusijos Tyrimų komitetas buvusiam Lietuvos prokurorui Simonui Slapšinskui, tyrusiam rezonansinę Sausio 13-osios bylą, pareiškė kaltinimus už akių. Komitetas informavo, kad S. ...
Dalia Grybauskaitė ir Saulius Skvernelis (nuotr. Fotodiena.lt)
Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis pirmadienį pareiškė, kad jį dėl užsienio politikos sukritikavusi prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvauja rinkimų kampanijoje. „Vertinu ...
REKLAMA

Top Video

Tragiškas gaisras Šilutėje – ugniagesiai vos privažiavo
DABAR RODOMA
Tragiškas gaisras Šilutėje – ugniagesiai vos privažiavo
DABAR RODOMA
Stano siunčia žinutę apie vėžį: įsiklausyti verta visiems
DABAR RODOMA
Kaunietis sėda į teisiamųjų suolą: kūdikį spardė ir mušė
DABAR RODOMA
Naujas ginklas kovoje su šešėliu: konfiskuoti turtą bus paprasčiau
DABAR RODOMA
Dobrovolskio nužudymo byloje – blogos žinios nuteistiesiems
DABAR RODOMA
Atnaujino 20 metų neremontuotą kambarį: palaukite, kol pamatysite, kaip
DABAR RODOMA
Netrukus šalies keliuose išdygs naujieji stacionarūs greičio matuokliai
DABAR RODOMA
Naglis atskleidė, kiek uždirba už vieną nuotrauką: suma privers išsižioti
DABAR RODOMA
Per šaltakraujišką apiplėšimą iš Vilniaus „Iki“ pagrobti beveik 17 tūkst. eurų
DABAR RODOMA
,,Raudonųjų velnių“ pasaka: pamatyk visus įvarčius į PSG vartus

TELEVIZIJA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų