Sunegalavusiam tėvui greitąją medicininę pagalbą iškvietusi moteris liko apstulbusi medikų abejingumu. Šie neskubėjo senyvo paciento vežti į ligoninės priimamąjį. Nepastebėjo abipusio plaučių uždegimo bei kitų vyro negalavimų. Tik gavus šeimos gydytojo siuntimą, vyras buvo išvežtas į ligoninę. Tačiau gyvybės jam nepavyko išgelbėti. Moteris sako tikinti, jog ši istorija galėjo baigtis ir kitaip, jei medikai būtų laiku tinkamai sureagavę.

Greitoji medicinos pagalba nuotr. Broniaus Jablonsko

Greitoji medicinos pagalba nuotr. Broniaus Jablonsko

Klaipėdietė Liuda į žurnalistus kreipėsi, kad paviešintų savo išgyventą istoriją. Moteris sako norinti viešai kalbėti apie tai todėl, kad tai nepasikartotų kitiems, o greitosios medikai atidžiau dirbtų. 88 metų tėvo Liuda neteko sausio pabaigoje. Po skaudžių išgyvenimų ji kreipėsi į Klaipėdos greitosios medicininės pagalbos vyriausiąjį gydytoją siekdama išsiaiškinti, kodėl jos tėvui tąkart nebuvo suteikta skubi pagalba.

„Mano tėvukas per savaitę laiko sublogo. Tądien, kai pirmą kartą kvietėme jam greitąją, su juo buvo mano dukra. Aš dirbau. Dukra pasakojo, kad atvykę medikai patikrino tėčio kraujo spaudimą. Nežinau ar darė kardiagramą, tačiau apžiūrėję pasakė, kad nieko blogo jam nėra. Paskambino man ir gydytojas telefonu sakė, kad būklė normali, insulto nėra. Sako jis yra išgėręs raminamųjų ir jam todėl taip silpna. Kai aš kalbėjau su gydytoju, dukra pasakojo, kad tuo tarpu greitosios vairuotojas vaikščiojo po butą ir skaičiavo kiek yra kambarių,“ - pasakoja Liuda.

REKLAMA

Diagnozė – senatvė

„Dukrai gydytojas pasakė, kad senelio diagnozė – senatvė. Patarė kreiptis į šeimos gydytoją ir gauti siuntimą į ligoninę,“ - teigia Liuda.

Anot moters, 88 metų tėtis gyveno vienas. Tačiau buvo savarankiškas, savimi pasirūpino tinkamai: pats ėjo į parduotuvę, gamino maistą.

„Per savaitę tėvas taip visai sublogo. Jam buvo silpna. Jis savaitę laiko į tualetą nenuėjo. O man sako – važiuokite šeimos gydytojo siuntimo. Išsiprašiau iš darbo ir išvažiavau į polikliniką. Ten eilės, daug sergančiųjų, tačiau gavusi siuntimą grįžau pas tėtį ir vėl iškviečiau greitąją,“ - prisimena moteris.

Atvykę medikai, pasak Liudos, negalėjo patikėti, kad pacientas vis dar namuose. Esą tokios būklės jį būtina kuo skubiau perduoti medikams, neva jokio siuntimo šiuo atveju nebereikia.

„Atvažiavo antras ekipažas. Jie pečiais gūžčioja., stebisi, kaip galima siuntimo reikalauti, o ne vežti į ligoninę. Sako būtinai jau vežti, nes buvo ir abipusis plaučių uždegimas,“ - teigia klaipėdietė.

Ligoninėje vyras mirė

„Ligoninėje visos ligos pradėjo lįsti. Ir kepenys, ir inkstai atsisakė. Jis į tualetą savaitę neišėjęs. Pirmąjį kartą atvykę greitosios medikai net nepačiupinėjo žmogaus. Tikrino krūtinę, tačiau neįžiūrėjo plaučių uždegimo, tai juk čia komedija ar ne? Ligoninėje jau tėčio būklė ėmė labai prastėti. Sekmadienį jis pateko į reanimaciją, o trečiadienį mirė. Nepaleidžia mintis, jog jei būtų nustatę išart abipusį plaučių uždegimą, gal kažkas kitaip būtų buvę. Skaudu, kai yra toks požiūris į senyvo amžiaus žmogų, jis, galima sakyti, paliekamas numirti. Tačiau nors jis ir buvo 88 metų, tačiau kaip ir minėjau, gyveno vienas, buvo savarankiškas ir savimi pats pasirūpindavo,“ - skausmo neslepia Liuda.

REKLAMA

Po nelaimės moteris kreipėsi į VšĮ Klaipėdos greitosios medicininės pagalbos stoties vyriausiąjį gydytoją.

„Paskambinusi gydytojui pirmiausiai paklausiau, kodėl toks požiūris į ligonį? Gydytojas žadėjo pasišnekėti su visais ekipažais. Sako aš papeikimą tam gydytojui skirsiu. Aš pareikalavau, kad jie raštu man pateiktų, kokio pobūdžio šis papeikimas bus,“ - teigė Liuda.

„Yra kaip yra. Nieko jau nebe pakeisime, tačiau labai norėčiau, kad tokios istorijos nebesikartotų kitiems žmonėms,“ - tikina klaipėdietė.

Greitosios medikai skundą ištyrė

Šiuo metu VšĮ Klaipėdos greitosios medicininės pagalbos stoties vyriausiasis gydytojas – atostogauja. Tačiau jo pavaduoja šią istoriją žino ir tikina, jog atsakymas į moters skundą jau paruoštas.

„Mes esame gavę skundą ir jį jau ištyrėme. Iki vasario 20 dienos turime jai atsakyti, bet ji atsisako mūsų atsakymo. Sitaucija buvo labai paprasta. Nieko ypatingo nebuvo. Vyras mirė ne dėl to, kad nebuvo nuvežtas į ligoninę. Jis į ligoninę nuvežtas buvo visiškai stabilus, be jokių didelių sveikatos sutrikdymų, todėl nežinome kodėl ji į mus kreipėsi dėl jo mirties. Juk jis mirė ligoninėje. Tačiau, kaip ir minėjau, skundą mes ištyrėme ir laukiame jos pageidavimo jį gauti,“ - portalui tv3.lt teigė VšĮ Klaipėdos greitosios medicininės pagalbos stotis vyr. gydytoja pavaduotoja Nijolė Dambrauskienė.

Pašnekovė sako, jog pirmą kartą vyras į ligoninę nebuvo vežamas todėl, kad moteris sutiko nuvykti pas šeimos gydytoją ir paprašyti siuntimo. Esą jį turint, pacientą daug paprasčiau yra pristatyti į ligoninę.

REKLAMA

„Skundą parašiusios moters tėvas buvo paliktas su anūke. Ji pageidavo, kad iki išvežimo į ligoninę, grįžtų jos mama, tai yra vyro duktė. Bet mes juk neturime tiek laiko laukti, kol susirinks visa giminė ir nuspręs vežti ar ne pacientą į ligoninę. Todėl medikas pasiūlė, kad jeigu jau anūkės mama grįžinėja, tai gal gali užsukti pas šeimos gydytoją ir paprašyti siuntimo, nes taip būtų pacientas daug paprasčiau pristatytas į ligoninę. Ji neprieštaravo tai padaryti. Gavo siuntimą, nuvažiavo kita greitosios brigada ir nuvežė vyrą į ligoninę. Čia viskas labai paprasta ir kasdieniška,“ - situaciją aiškina N. Dambrauskienė.

Kada kvietsi greitąją pagalbą?

Tuo tarpu Valstybinės ligonių kasos atstovai primena, kad skubioji medicinos pagalba – tai tokia medicinos pagalba, kuri teikiama nedelsiant arba neatidėliotinai, kai dėl ūmių klinikinių būklių gresia pavojus paciento ar aplinkinių gyvybei arba tokios pagalbos nesuteikimas laiku sukelia sunkių komplikacijų grėsmę pacientams.

„Reikia suprasti, kad kviestis greitąją pagalbą reikia tais atvejai, kai kyla reali grėsmė gyvybei, pavyzdžiui, patekus į autoįvykį, stipriai susižeidus, žmogui praradus sąmonę, esant tokiai būklei, dėl kurios gali sutrikti gyvybiškai svarbių organizmo funkcijų veikla. Taip pat ir ligoninių skubiosios pagalbos skyriuje pagalba visuomet teikiama etapais – pirmiausia tiems žmonėms, kurių būklė yra sunkiausia ir yra grėsmė jų gyvybei, pavyzdžiui, kai žmogų reikia nedelsiant gaivinti," – teigia VLK Paslaugų ekspertizės ir kontrolės skyriaus vyriausiosios specialistės Oksana Burokienė.

 

 

Senjoras.
2018-02-14 11:20:16
Eilinis "veryginis" marazmas--senukai turi išmirt kol nesulaukė pensijos, nes anot A. Paulausko:--valdžia nusipelnė gyventi geriau!!
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Ryta 2018-02-15 05:10:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Na del pinigu melieji patys pripratinot duoti iš jusų kišeniu nieks neiišima,o del greitosios tai dabar ju kaip ir niera geriau imi tsksa ir važiuoji i primamaji,na reik pripažinti kad pabėgo visi geri gyditojai specialistai....   ATSAKYTI
Ale 2018-02-14 14:55:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Dabar medikus kaltina.O ko laukti reikejo kai senelis nesislapino savaite.Bloksta sveikata i3 diena vel buciau kvietus jei neveze butu tada kitikia kalba buciau kalbejus. Dabar po savaites jieskot kas kaltas.Gydytojai ne dievai ir ne aiskaregiai.   ATSAKYTI
Pasipiktinusi 2018-02-14 14:17:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Nesistebiu nei kiek. Man irgi gyvenimą sugadino Budanovo paramedikai, kai iškvietimo metu buvo sakoma, kad vaikas dusta ir praradineja samone. Jie atrežė kad ne su malunsparniu skrenda. Ir to pasekme iš visiškai sveikam 2m. Vaikiui dėl jų atlaidumo yra sunki negalia. Vaikas priduso kol atvaziavo greitoji (30min. Klaipedos mieste) ir dalis smegenu zuvo....   ATSAKYTI
ramunė 2018-02-14 13:29:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Juk pneumonija nustatoma padarius rengenogramą plaučių o ne iš lempos. Vaikai neprižiūrėjo senelio o dabar kaltina medikus. visi kalti tik ne mes?   ATSAKYTI
Nesvarbu 2018-02-14 14:55:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Juk buvo tam iskviesta greitoji pagalba!!!!! Tai kam tada teikalinga ta greitoji ?????   
to Nesvarbu 2018-02-14 18:27:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
greitoji rentgeno aparato nesivežioja. Ir dar - kaip bebūtų skaudu ir liūdna, žmogus amžinai negyvena.... 88 metus retas kas išgyvena, ir nereikia pykti ant medikų, kai nustato diagnozę - enatvė. Juk iš tikrųjų tai yra, organai susidėvėję, jų naujais (jaunais) nepakeisi.  
Oneta 2018-02-14 12:39:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Laba diena. O man atrodo, kad iš kart reikėjo vežti tą senelį į ligoninę. Ir kokio dar šeimos gydytojo siuntimo dar prireikė greitosios pagalbos medikui?Dabar greitosios pag. medikai aiškinasi taip, kad tik jie nebūtų kaltinami.O čia ir pasirodo abejingumas žmogui, o dirbant greitojoj reiktų į kiekvieną žmogų atsižvelgti taip, lyg jis būtų tavo artimasis. Deja dažnai užmirštama tai....   ATSAKYTI
Algirdas. 2018-02-14 12:26:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Lietuvoje ne medikai o pinigu saltinis.Laukia akis isverte kada kas daugiau pinigu ikis i kisene,tada gal ir ziures tave.O sitoje situacijoje atleisciau visus medikus kurie nepaeme senuko i greitaja.Ir visam gyvenimui uzdrausti dirbti toki darba.   ATSAKYTI
Vida 2018-02-14 15:02:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Laukia pinigu ir dar kaip. Paduodi o ant rytojaus vel kaip nedaves esi.Jie pamirsta net kas dave. O dar sako sypsena tai padeka. Is ko statosi namus ir t.t.Jei neduosi neziures.  
Lile 2018-02-14 11:59:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Visokiu aplaidunu pasitaiko,ne visi medikai tokie. Mane istikus infarktui gelbejo nuosirdziai,negaliu sakyt nieko blogo,aplaidunus baust reikia be gailescio. Ne vieta medicinoj tokiem. Zmonem beda kada jau gritoji reikalinga.   ATSAKYTI
Jadvyga. 2018-02-14 11:46:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Nesuprantu vaiku, kurie leido senam tevui savaite blogti namuose, o paskui- nepatenkinti mediku darbu.   ATSAKYTI
Ilona 2018-02-14 11:44:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Miela Nijole Dambrauskiene ka sakytumet jei viskas taip vyktu jusu vaikui anukui tikriausei visus ant ausu pastatytumet o ne issisukinejimus kurtumet zinokit gyvenimas tai bumerangas kuris visada grysta dvigubai   ATSAKYTI
Daiva 2018-02-14 11:37:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Cia ne pati o jaj taip buvo liepta pasijimti siuntima .tegu isiaiskina kokius gyd.prijima i greitaja pagalba dirbti.   ATSAKYTI
Elena 2018-02-14 11:35:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Nu pavaduotoja. Aiskiai dangste greitosios pagalbos gyd.ka ji atrase tai vidiski vejaj .o apie svarstyma ar toliau bus leidziama dirbti tokiam gyd.tai ne zodelio.   ATSAKYTI
laimužė 2018-02-14 11:35:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
blogai   ATSAKYTI
Anonimas 2018-02-14 11:27:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Pati laukė savaitę, o dabar kaltina medikus...    ATSAKYTI
Anonimas 2018-02-14 12:22:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Turbut paciam tokio nenutiko,kai nutiks kalbesi kitaip.tokius Lietuvos medikus toletu valyti.  
Gintaras 2018-02-14 11:23:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
O klausimas kodel neatleidus tos ekipazo greitosios gyd.kuris isvis uzsimine apie siuntima kas cia per gyd.   ATSAKYTI
Mastantis 2018-02-14 11:22:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Negyvena juk zmogus su saule !
Kiek galima pilti tos baimes butent tiems specialiatams,kurie labiausiai reikalingi ! Aisku,darzelio aukletojos,mokytojai,medikai tai tie zmones,ant kuriu galima islieti visa savo susikaupusia gyvenimo pykti. Ir pasirodyti ,,ale'' - kokie mes ,,protingi''. Ne velnio jus neprotingi. . . .   ATSAKYTI
Senjoras. 2018-02-14 11:20:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
-9
Eilinis "veryginis" marazmas--senukai turi išmirt kol nesulaukė pensijos, nes anot A. Paulausko:--valdžia nusipelnė gyventi geriau!!   ATSAKYTI
Lietuvis 2018-02-14 14:05:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Tikra teisybe tokius medikus tik toletus valyti kur direktorius skvernelis vadybinkas veriuqa aptarn pers.skvemilic.vilniausmokscinspekcija KGBanstkontra ir begt lauk is lietuvos kol dar jie musu visu neismarino  

Top Video

Internautai pašėlo: mama įkėlė įrašą, kaip mažametis vairuoja ir viršija greitį
DABAR RODOMA
Internautai pašėlo: mama įkėlė įrašą, kaip mažametis vairuoja ir viršija greitį
DABAR RODOMA
Negalėjo nenufilmuoti: praeiviai stabtelėjo žiūrėti, ką moteris vedžioja lauke
DABAR RODOMA
Mama slapta užfiksavo šokiruojantį slaugės elgesį su jos negalią turinčiu sūnumi
DABAR RODOMA
Tiesioginio eterio įrašas atskleidė vagystę: kuriozas tapo sensacija
DABAR RODOMA
Dėl gyvūno pikantiško poelgio modeliui teko raudonuoti
DABAR RODOMA
Moteris palikusi atvirus automobilio langus labai greitai to pasigailėjo
DABAR RODOMA
Darbuotojai užfiksavo poros akimirką restorane: visi internautai ėmė jų ieškoti
DABAR RODOMA
Pamačius šalia važiavusį automobilį išsitraukė kamerą: to dar nebuvo regėję
DABAR RODOMA
Keistos išvaizdos žuvis sukėlė sąmyšį: atrodo, kaip su žmogaus veidu
DABAR RODOMA
Venckienės palaikymo mitingo dalyvė: aš buvau pas Neringą kameroje
REKLAMA
Sukilėlių muziejus (nuotr. stop kadras)
Lietuva ruošiasi išskirtinei, kai kurių istorikų šimtmečio įvykiu tituluojamai ceremonijai. Iškilmingų sukilėlių perlaidojimo apeigų išvakarėse į mūsų šalį jau atvyko ir ...
Laukiantis traukinys (nuotr. stop kadras)
Aiškėja daugiau skandalo „Lietuvos geležinkeliuose“ detalių. Dėl ant bėgių nuvirtusio didžiulio krano šį rytą buvo sutrikęs geležinkelio eismas iš Lietuvos į Rusiją. ...
Puola vilkai (nuotr. stop kadras)
Siaubas Kėdainių rajone. Į mokyklinį autobusą Krakių apylinkėse ankstyvą rytą skubančius vaikus išgąsdino šalimais lakstantys vilkai. Vilkų gaują ir dieną gretimame kaime matė ...
Nauja technika (nuotr. stop kadras)
Oficialu – Lietuva su Amerikos Vyriausybe sukirto rankomis dėl vieno brangiausių pirkinių mūsų kariuomenės istorijoje. Po poros metų į Lietuvos teritoriją pradės riedėti ...
Kadrai iš kratos (nuotr. FNTT)
Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras organizuoja ir vadovauja ikiteisminiam tyrimui, atliekamam dėl nusikalstamu būdu ...
REKLAMA

TELEVIZIJA

TVPlay
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų