Lietuva užmezgė diplomatinius santykius su „Atsargine Lietuva“

Lietuva oficialiai užmezgė diplomatinius santykius su Madagaskaru – saloje esančia Rytų Afrikos valstybe, lietuviams geriausiai žinoma dėl praėjusio amžiaus lietuvių geografo ir visuomenininko Kazio Pakšto utopinių svarstymų įkurti joje lietuvių koloniją.

Baobabai Madagaskare

Dramblio Kaulo Kranto sostinėje Abidžane Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius trečiadienį pasirašė bendrąjį komunikatą dėl diplomatinių santykių formalizavimo su Madagaskaro Respublikos prezidentu Hery Rajaonarimampianina (Heriu Radžaonarimampianina), pranešė Užsienio reikalų ministerija.

L. Linkevičius, dalyvavęs Afrikos Sąjungos ir Europos Sąjungos viršūnių susitikime, su Madagaskaro vadovu ir su užsienio reikalų ministru aptarė galimas dvišalių santykių plėtros kryptis, tolimesnį bendradarbiavimą daugiašaliuose formatuose, regioninius ir globalius klausimus, teigiama pranešime spaduai.

REKLAMA

Lietuvos ministras taip pat pristatė didėjantį mūsų šalies įsitraukimą Afrikoje.

Madagaskaras yra 183-ia valstybė, su kuria Lietuva užmezgė diplomatinius santykius. Jungtinių Tautų Organizacijai priklauso 193 šalys narės.

Sprendimui užmegzti diplomatinius santykius Vyriausybė buvo pritarė dar 2004-aisiais, bet įgyvendinimas užtruko.

Vyriausybės teigimu, diplomatiniai santykiai bei dvišalis bendradarbiavimas Lietuvai aktualus plečiantis Lietuvos turizmo geografijai, o diplomatiniai santykiai palengvintų kontaktų užmezgimą su šios šalies valdžios atstovais, palengvintų galimybes verslui ir nevyriausybinėms organizacijoms plėsti veiklą, nelaimės atveju suteikti pagalbą Lietuvos piliečiams.

Greta rytinio Afrikos kranto Indijos vandenyne esančioje beveik 600 kvadratinių kilometrų ploto saloje-valstybėje gyvena apie 20 mln. gyventojų.

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų