Kaip išmušti skolą iš piktybiškai alimentų nemokančio tėvo ar motinos?

 Lietuvoje alimentų savo vaikams nemoka dešimtys tūkstančių tėvų, o jų skolos jau siekia 100-tą milijonų eurų. Kai kurie politikai siūlo tokius tėvus pripažinti valstybės skolininkais ir neišduoti jiems dokumentų ar net atiminėti automobilius.     Štai moteris augina keturis vaikus. Po skyrybų prieš 11 metų jos vyras dingo kaip į vandenį. Kaipmat pamiršo ne tik buvusią žmoną, bet ir savo atžalas. Kaunietė pasakoja, kad skolos už nesumokėtus alimentus jau siekia 60 tūkstančių. Vilčių atgauti pinigus, kurie turėjo būti skirti mažųjų maistui, rūbams, priežiūrai, mokyklai, neturi. Kiek žino, vaikų tėvas viską prageria.   

Kai antroji pusė palieka šeimą ir nesiteikia rūpintis atžaloms iki pat 18-os metų ir kas mėnesį pervesti teismo nustatytos sumos, patariama kreiptis į vaikų išlaikymo fondą. Vienišiems tėvams už kiekvieną vaiką fondas kas mėnesį moka po 57 eurus. Pernai buvo išmokėta per 15 milijonų eurų.  

REKLAMA

 „Į fondą kreiptasi jau daugiau nei 53 tūkstančių vaikų. Nuolat išmokas gauna 22 tūkstančiai. Taigi kiekvieną mėnesį mes jiems mokame išmokas iš valstybės biudžeto lėšų“, - aiškina Vaikų išlaikymo fondo direktorės pav. Ina Skubilovienė.

Piktybiškai alimentų nemokantys tėvai pinigus su penkių procentų palūkanomis privalo į fondą grąžinti, visgi skolininkų sąrašas kasmet auga ir dabar valstybei vaikais nesirūpinantys asmenys yra skolingi daugiau nei 100 milijonų eurų. Skaičiuojama, kad kiekvienais metais susigrąžinama tik kiek daugiau nei pusė milijono.

Politikai svarsto būdus, kaip skolininkus pažaboti. Štai Latvijoje tokiems asmenims atimami pasai, neleidžiama vairuoti, apribojamos kitos teisės, kol skola grąžinama. Lietuvoje tokių drastiškų priemonių kol kas nesiimama. Skolingiems daugiau 500 eurų siūloma apriboti tik tam tikras paslaugas – stabdyti įvairių leidimų, licencijų išdavimą.

Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkas Algirdas Sysas mano, jog pirmiausia skolų išieškojimą reikėtų perduoti „Sodrai“, o tuomet jau galvoti ir apie bausmes. Anot socialdemokrato, svarbu susekti užsienyje besislapstančius tėvus.

Tuo metu konservatorius Mykolas Majauskas tikina, kad iš pradžių reikėtų dvigubinti fondo išmokas vaikams – iki 114 eurų kas mėnesį ir tik tada svarstysi, kaip išmušti skolas.

Vilniečiai pritaria, jog vaikus pinigai turi pasiekti, o ir skolas valstybei atgauti reikia, tačiau abejoja, ar ribojimai licencijoms bei dokumentams turės įtakos vaikais nesirūpinantiems alkoholikams bei benamiams. 

Plačiau apie tai – TV3 reportaže.


Rašyti komentarą...
G
Gintaras
2017-06-15 22:32:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
Darbų neturi, geria iš nevilties ir ką padarysit jiems? Atimsit automobilį ir atimsit galimybę įsidarbinti. Viešas transportas dabar patys žinote, koksai. Yra vietovių, kur iš viso kartą savaitėje važiuoja. Ir ten iš tokio dar kokį seną 28 metų laužą atimti nori, kad iš viso nepajudėtų niekur žmogus iš savo lūšnos. Tai kaip nuo to atsiras pinigų alimentams ir valstybės skolai dengti? Jūs pamąstykite realiai, pasižvalgykite kaip iš tiesų žmonės gyvena. Ir jūsų dėka taip gyvena, jūsų genialios politikos dėka.
Atsakyti
0

N
Neringa
2017-06-15 23:19:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
Graudu kai viskas krenta ant moters peciu. Vyras tik pinigus gali moket. O kur auklejimas kur visa kita. O jei kas ne taip moteris kalta tik ji viena.o vyras kas jis...uoj jis alimentus moka. Nesvarbu kad i metus du kartus po duog dieve 5eurus. Jis gi moka. Bet ir del to motina kalta. Gaila kad valdzia ziuri pro pirstus i tai. Cia gi ne problema. Pasirupinti viskuo turi motina. Ar jai tai kainuoja? Berods ne...gauna gi per metus 20euru. Kokia cia problema? Pikta kai zinau kaip mano mamai buvo sunku ir tai maciau as mazas vaikas ir kaip laukiau jos atlyginimo, kada ji gales man banana nupirkti. Atsimerkit visos. Kovokit...ir neleiskit tokiems tevams po 10 metu sakyt as irgi rupinaus...
Atsakyti
0

A
2017-06-16 00:17:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
Aš išsiskyręs , vaikams moku iki kapeikos kas priklauso plius perku dovanas moku už užklasinę veikla ir tt... vaikų nemačiau jau 3 metai ... mano sąžine svari bet ar motina atėmusi tėvą iš vaikų gali ramiai miegoti aš nežinau ........
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (9)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų