Lenda nauji faktai: Liberalų sąjūdį į dugną gali nutempti Šarūno Gustainio giminystės ryšiai

Lenda nauji faktai Liberalų sąjūdžio byloje. Kol visi linksniuoja Eligijaus Masiulio ir Gintaro Steponavičiaus darbelius, į dugną partiją gali nutempti ir mažiau žinomo Šarūno Gustainio reikalai. Pasirodo, milijoninių sandorių projektus paslaptingai laimėdavo Š.Gustainio giminaičių verslas, o tai, kad vos pakliuvęs į Seimą Š.Gustainis prastūmė pataisą, naudingą „MG Baltic“ koncernui, jau neneigia ir patys liberalai.

„Mes matom labai aiškią schemą: partija laimi rinkimus, partijos pirmininkas sėda į ministeriją, savo patarėju statyboms ir investicijoms pasiskiria partijos administracijos vadovą. Partijos administracijos vadovo dėdė ir pusbrolis netrukus įsisuka į geležinkelių ir kelių statybos verslą. Jeigu tai ne sisteminė korupcija, tai kas tada yra sisteminė korupcija?“, - aiškino politikos apžvalgininkas Audrius Bačiulis.  

„Kelprojektas“ projektavo ir Klaipėdos Jakų žiedo estakadą – už 40 milijonų, uostamiesčio Biržos tiltą. Klaipėdoje sekėsi ir įmonei „Vilsota“, atlikusiai geležinkelio mazgo plėtros trečiojo etapo darbus, o „Vilsotos“ bendrasavininkas – Š.Gustainio dėdė Vincas Gustainis. Dar „Kelprojektas“ 2012 m. pradėjo tiesti „Rail Balticą“. Sumos įspūdingos. Marijampolės geležinkelio stoties rekonstrukcija kainavo 20 milijonų, geležinkelio ruožas Šeštokai-Marijampolė – 76 milijonus, dar 7 milijonus kainavo pervažos. Projektavo „Kelprojektas“, o darbus vykdė „Kauno tiltai“ ir „Mitnija“. O „Mitnija“ priklauso koncernui „MG Baltic“.

„Kai pasižiūri, kiek kokių sumų projektų laimėjo „Kelprojektas“, tiek Klaipėdoje, tiek geležinkeliuose, tai aš manau, kad net šimtai milijonų gali būti“, - sakė A. Bačiulis.

Vienas partijos krikštatėvių Eugenijus Gentvilas tikina apie tokias sąsajas nieko nežinąs.

„Aš pirmą kartą iš jūsų girdžiu, kad kažkoks giminaitis dirba. Jėzau, kur nors ir mano giminaičiai dirba, čia būtų dirbtinis pritempimas“, - komentavo liberalas.

Ne ką mažiau įdomūs ir Š.Gustainio viražai Seime. Į parlamentą jis pateko 2015-aisiais ir uoliai ėmė prastūminėti pataisą dėl Vartojimo kredito įstatymo, švelninančią kreditų gavėjų mokumo patikras. Šito jau neneigia ir dabartiniai liberalų lyderiai.  

REKLAMA

„Naudinga greitųjų kreditų bendrovėms. Na, o tuo pačiu galimai ir „MG Baltic“ koncernui, kurie iš greitųjų kreditų bendrovės gaudavo dideles reklamos pajamas savo televizijoms. – Tai pripažįstat, kad čia galėjo būti įtaka? – Negaliu kaip nors kitaip sakyti į vieną ar į kitą pusę, turbūt su kažkuo buvo kalba“, - sakė Liberalų sąjūdžio frakcijos pirmininkas.

Būtent dėl šio projekto praėjusią savaitę liberalų viršūnėlės esą pašalino Š.Gustainį iš partijos, jis atsisakė ir Vilniaus tarybos nario mandato. Po skandalų virtinės ekspertai jau abejoja, ar Liberalų sąjūdžiui dar bus ką švęsti. Neatmetama, kad įtarimai dėl neskaidraus finansavimo gali būti pareikšti visai partijai. E.Gentvilas tokios  minties kratosi.  


Rašyti komentarą...
A
APKALTA!
2017-05-03 21:52:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
DĖL SNORO SUŽLUGDYMO D.GRYBAUSKAITĘ - JAV MARIONETĘ, Į KALĖJIMĄ!
Atsakyti
0

N
Nostradamus
2017-05-03 21:10:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
na jo, gentvilas nieko nežino. Bebras, blyn
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų