Lietuvos įstatymai: per anksti gimę ir mirę kūdikiai – medicininės atliekos

Iš atliekų deginimo krosnies Šiauliuose į orą iškeliauja ir medicininės atliekos ir per anksti gimę kūdikiai. Pagal Lietuvos įstatymus laidoti galima tik 22-iejų savaičių vaisių. Esą iki tol embrionas – medicininė atlieka. Todėl jis naikinamas krosnyse kartu su amputuotomis žmogaus galūnėmis ar panaudotais švirkštais.

„Medicininės atliekos yra priimamos Šiaulių deginimo įrenginyje. Jos yra iškraunamos iš atvežto transporto. Tada yra pneumatinės rankos be kontakto su žmogumi pagalba perduodamos į deginimo konvejerį“, - sako UAB „Toksika“ komercijos vadovas Lukas Andronavičius.

Vilniaus gimdymo namuose pernai įvyko 62 savaiminiai abortai iki 22-os savaitės. 2015 metais tokių persileidimų, kartu su negimdiniais nėštumais, Lietuvoje suskaičiuota beveik 2700. Atliekomis oficialiai laikomų tokių vaikų suaugę dažniausiai išsižada. Anot gydytojų, tėvus, kurie nori palaidoti per anksti gimusį embrioną, galima skaičiuoti ant vienos rankos pirštų.

REKLAMA

Bažnyčia pripažįsta žmogų nuo pat prasidėjimo momento. Pasak teologų, 23-24 savaičių embrionas gali išgyventi ir be motinos gimdos – juos galima inkubatoriuje išlaikyti ir užauginti. Anot mokslininkų, taip jie gali gyventi normalų gyvenimą. Esą taip pat reikia vertinti ir 22-iejų savaičių nesulaukusius vaikus.  

„Mes turime labai aiškią nuostatą turėti, kad vaikelis 22 savaičių yra žmogus. Jeigu jis neišgyvena, kaip ir bet kurį žmogų jį derą palaidoti“, - sako kunigas Andrius Narbekovas.

Aurelijaus Veryga žada imtis pokyčių. Sveikatos apsaugos ministras aiškina, kad tėvai privalo turėti teisę palaidoti savo kūdikį ir stebisi, kodėl anksčiau politikai galvojo kitaip.

Sveikatos apsaugos ministerija tikina, kad jos teisininkai šiuo metu peržiūri galiojančius įstatymus ir rengia naujus pakeitimus. Šiuo metu laidojimo išmoka - 304 eurai skiriama tik tiems mirusiems vaikams, kuriems yra daugiau nei 22 savaitės. Jei pakeitimams įsigaliojus, visi tėvai nuspręstų ne naikinti, o laidoti per anksti gimusius savo vaikus, Lietuvos biudžete reikėtų paieškoti papildomų 800 000 eurų.

Plačiau apie tai – TV3 reportaže.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų