Vyriausybėje – neskelbtas vadovų susitikimas dėl „Lietuvos geležinkelių“

Laikinasis premjeras socialdemokratų vadovas Algirdas Butkevičius vyriausybėje trečiadienį susitiko su susisiekimo ministru socialdemokratu Rimantu Sinkevičium ir valstybės įmonės „Lietuvos geležinkeliai“ vadovu Stasiu Dailydka. Apie šį susitikimą viešai nebuvo paskelbta.

Ministras R.Sinkevičius savo ruožtu patvirtino, sulaukęs kai kurių „Lietuvos geležinkeių“ valdybos narių atsistatydinimo pareiškimų, tačiau jų pavardžių neatskleidžia.

„Susitikimo tema - dėl viešoje erdvėje pasirodžiusios informacijos apie „Lietuvos geležinkelių“ veiklą, apie bendrovės pirkimus susijusius su vidaus sandoriais. Susisiekimo ministrui pavesta išsiaiškinti, ar viskas atlikta skaidriai“, - BNS ketvirtadienį sakė premjero atstovas spaudai Mindaugas Janulionis.

Pokalbis tik darbtinis? 

Paklaustas, kodėl apie šį susitikimą nebuvo pranešta viešai, M.Janulionis aiškino, jog pokalbio būta darbinio, todėl, kaip daugelis kitų darbinių ministro pirmininko susitikimų su ministrais, taip ir šis nebuvo viešinamas.

REKLAMA

„Atkreipiu dėmesį, kad premjeras į susitikimą`pakvietė tik ministrą R.Sinkevičių. O ministras savo iniciatyva į pokalbį su premjeru atsivedė ir S.Dailydką“, - aiškino M.Janulionis.

S.Dailydkos atleisti nežada, valdybos nariai traukiasi

Susisiekimo ministras R.Sinkevičius BNS ketvirtadienį sakė jau sulaukęs kai kurių „Lietuvos geležinkelių“ valdybos narių atsistatydinimo pareiškimų, tačiau jų pavardžių neatskleidė, tikindamas, kad ši informacija - „neviešas daiktas“.

Susisiekimo ministerijos valdomos „Lietuvos geležinkelių“ valdybą sudaro trys ministerijos atstovai - valdybos pirmininkas susisiekimo viceministras Saulius Girdauskas, ministerijos kancleris Tomas Karpavičius ir ministro patarėjas Alfonsas Macaitis, taip pat du nepriklausomi atstovai Ričardas Čepas ir Algimnantas Variakojis.

Prakalbo apie kaitą

Ministras teigė, nematąs reikalo šiuo metu atleisti „Lietuvos geležinkelių“ valdybos, nes natūrali valdybos kaita vyks pasikeitus ministrams.

„Pasibaigia mano kadencija, tuo pačiu pasibaigia ir valdybos kadencija. Naujas ministras organizuoja naujos valdybos išrinkimą. Valdybos skiriamos ministro kadencijai. Jos ne amžinos“, - teigė R.Sinkevičius.

Jis pabrėžė, kad „nieko dėl valdybos nedarys“.

„O kodėl juos turėčiau atleisti ir palikti įmonę be valdybos? Kas iš to, kad ją atleisiu, kokią naudą iš to turėsiu? Paliksiu taip, kaip yra. Ne kurie (valdybos nariai - BNS) jau yra parašę pareiškimus“, - aiškino laikinasis ministras.

Ministro teigimu, „Lietuvos geležinkelių“ vadovo S.Dailydkos „likimas kabo ant plauko, nes susirinkusi valdyba bet kada gali nušalinti arba atleisti vadovą, net jeigu jis serga“.

Tačiau dabartinė bendrovės valdyba, anot R.Sinkevičiaus, S.Dailydkos neatleis, nors padaryti tai gali: „Tai kad tik savaitė liko - ateis naujas ministras ir spręs“.

REKLAMA

R.Sinkevičius: visiškai skaidraus mechanizmo neegzistuoja

„Lietuvos geležinkeliai“ ne mažiau kaip už 44,92 mln. eurų per savo antrinę įmonę Vilniaus lokomotyvų remonto depą be konkurso iš Rusijos bendrovės „Transmašholding“ pirko lokomotyvus, skelbė portalas 15min.lt.

„Transmašholding“ antrinės bendrovės TMHB finansiniuose dokumentuose nurodoma, kad 2012 metais už 26,92 mln. eurų sudaryta sutartis dėl 15 lokomotyvų gamybos, o 2013 metais - dešimties TEM TMH lokomotyvų gamybos sutartis už 18 mln. eurų.


Rašyti komentarą...
R
Rinkėjas
2016-12-01 14:08:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai atrodo, kad žiurkės palieką skęstantį laivą. Deja, nuo atsakomybės vargu ar pavyks pabėgti. Na o Butkevičiui reikėjo anksčiau rūpintis valstybinėmis įmonėmis, o ne kadencijos pabaigoje. Ir partijos reikalais taip pat, nes paskutiniu metu tik ir girdime apie apsivogusius partiečius.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų