Priešrinkiminis viliojimas kasos čekių loterija: pažadai ir realybė

Tokių kasos kvitų per dieną prispausdinama nesuskaičiuojama daugybė. Tik daugelio pirkėjai nė nepačiupinėja. Imti čekį ar ne – pirkėjo pasirinkimas. Tačiau didžioji blogybė – kad daugelis servisų, avalynės taisyklų ar kitų paslaugų teikėjų kvitų nė neišmuša. Pinigai skendi šešėlyje, kuris Lietuvoje sudaro devynis milijardus eurų. Už tiek būtų galima visus šalies moksleivius visiems 12-ai metų aprūpinti mokyklinėmis prekėmis. O daugiau kaip pusė lietuvių šešėlinę prekybą toleruoja.

Valdžia prieš rinkimus prisiminė seną idėją, kaip paskatinti žmones reikalauti čekių ir taip atsikratyti šešėlio. Premjeras ir finansų ministrė vėl prabilo apie kasos čekių loteriją, kuri esą galėtų prasidėti jau šiemet ar kitų metų pradžioje. Kiekvienas, užregistravęs kvitą, pretenduotų į valstybės įsteigtą prizą. Bendra prizų vertė – du milijonai eurų.

REKLAMA

Pažadas bus ištesėtas. Jau derinama Mokesčių inspekcijos, kaip technologiškai tas technologijas sutvarkyti“, - tikina Algirdas Butkevičius.

Panaši loterija jau veikia Lenkijoje. Čia kiekvienas, įsigijęs prekių už daugiau kaip 10 zlotų, pretenduoja laimėti vieną iš keliolikos automobilių ar kompiuterių. Kokie prizai numatyti lietuviams, kaip dažnai bus traukiami burtai ir kiek laimėtojų bus – kol kas neaišku.

Tiesa, internetu nesinaudojantiems pensininkams alternatyvų tikriausiai nebus – teks prašyti jaunesniųjų pagalbos, kad šie užregistruotų pirkimo čekį. Maža to, neaišku, ar loterija vyks visoje Lietuvoje, ar tik regionuose, kur šešėlis didžiausias. Užsienio patirtys įvairios, beje, netrūksta ir skandalų. Štai Lenkijoje vieną automobilį laimėjo finansų ministrės draugė. Lenkams sunku patikėti, kad tai sutapimas.

Kai kurie ekonomistai į žadamą loteriją rimtai nežiūri.

„Mes turėsim tikrai, jeigu bus įgyvendinta, diskusijų, kodėl vienoks automobilis, o ne kitoks, kaip čia pasirinko ir kaip buvo sąlygos surašytos. Ir į laimėtojus žiūrėsim per padidinamąjį stiklą“, - mano ekonomistė Rūta Vainienė.

Vainienės teigimu, didžiausias šešėlis slypi įmonių sandoriuose, o ne paprastų žmonių kasdieniuose pirkiniuose. Tad ar nebus taip, jog daugiau kainuos pačios loterijos rengimas nei bus ištraukta pinigų iš šešėlio – neaišku.

Žmonės pripažįsta dar nežinantys, ar puls rinkti ir registruoti kvitus, juolab – jų reikalauti iš pardavėjų.

Plačiau apie tai – TV3 reportaže.


Rašyti komentarą...
B
Blinda
2016-09-15 17:00:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
Visada bus kontrabanda Europoje....tokue mes esam kad pigiau tai geriau..
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų