Kainų augimo arba kalafioro skandalas įsimetė ir į parlamento rūmus. Politikai laužo galvas, kaip numušti ūgtelėjusias maisto ir kitų produktų bei paslaugų kainas. O pasiūlymų – visas spektras: nuo drastiško mokesčių mažinimo, boikoto iki lito grąžinimo.

Politikai svarsto, kaip sumažinti kainas (tv3.lt fotomontažas)

Politikai svarsto, kaip sumažinti kainas (tv3.lt fotomontažas)

Statistikos departamentas skelbia, kad kainų indeksas yra 1,2 proc., tačiau jis gautas apskaičiavus daugiau nei 68 tūkstančius prekių kainų kitimų. Tačiau skirtingų prekių kainos kito nevienodai. Pavyzdžiui, nors bendras kainų pokytis yra 1,2 proc., dažniausiai vartojami ryžiai pabrango 3 proc., visa mėsos grupė atpigo, bet joje brango jautiena. Daugiausia brango vaisiai ir daržovės, dėl kurių kainų gyventojai labiausiai ir pyksta. Vaisiai brango 6,1 proc., daržovės – 9,7 proc. Kalafiorai brango 11,6 proc., saldžiosios paprikos 30 proc., o svogūnų kaina per metus išaugo net 70 proc.

REKLAMA

Premjeras, socialdemokratų lyderis Algirdas Butkevičius spėja, jog kainos ūgtelėjo dėl padidėjusių mažmeninės prekybos antkainių.

Nori riboti antkainius

Seimo Biudžeto ir finansų komiteto (BFK) pirmininko pavaduotojas, socdemas Bronius Bradauskas svarstė, jog kainų kilimas gali būti susijęs su keliais veiksniais.

Premjeras pasitarime informavo, kad antkainiai mažmeninės prekybos šiemet augo 4 procentais. Ar turėjo pagrindo tiek pakelti antkainį? Aš manau, kad ne. Niekas juk nebrango – kuras kaip tik atpigo, atpigo prekių pervežimai.

Dabar yra keturi pagrindiniai rinkos dalyviai – „Maxima“, „Rimi“, „Norfa“, „Iki“ – ir jiems labai lengva susitarti. Aš, aišku, tokių duomenų neturiu, bet pagal sąmokslo teoriją, kas gali paneigti? Tos kainos labai panašios visuose prekybos tinkluose, tai yra tiks įtarimas, kad gali būti karteliniai susitarimai“, – portalui tv3.lt aiškino B. Bradauskas.

Socdemo manymu, kainų auginimą sustabdyti galima būtų keliais būdais, kurių vienas – antkainių ribojimas.

„Reikia pritarti mano siūlymui iki 5 procentų sumažinti PVM mėsai, šviežiai žuviai ir baltam pienui. Tada tos kainos būtų tikrai žemesnės. Prekybininkai šimtu procentų pasižadėjo, kad tiek, kiek procentų mes sumažinsime PVM, [...] tiek jie ant prekystalio sumažins kainą.

Nagrinėsime, ar Europos Sąjungos įstatymai leidžia ar ne, riboti antkainius. Jeigu tai leidžia, tai tikrai Seime svarstysime ir siūlysime riboti antkainius, kad nebūtų didinamos tos kainos“, – siūlymus, kaip sumažinti pakilusias kainas vardijo BFK pirmininko pavaduotojas.

REKLAMA

<a class='top500' href='/top500/bronius-bradauskas'><a class='top500' href='/top500/bronius-bradauskas'><a class='top500' href='/top500/bronius-bradauskas'><a class='top500' href='/top500/bronius-bradauskas'><a class='top500' href='/top500/bronius-bradauskas'>Bronius Bradauskas</a></a></a></a></a> (nuotr. Fotodiena.lt)

Bronius Bradauskas (nuotr. Fotodiena.lt)

B. Bradauskas atkreipė dėmesį į tai, kad maisto produktų kainos kilo ir turguose, todėl politikas teigė, jog visuomenėje akimirksniu paplitusios „nepirkimo“ iniciatyvos turėtų apimti ir turgavietes.

„Žmonės galėtų boikotuoti ir nepirkti vieną dieną turguje nieko. Turgininkai tada pajustų, kad šitaip plėšikauti negalima“, – kalbėjo socdemas.

PVM lengvata – visiems būtiniausiems produktams

Portalo tv3.lt kalbintas Darbo partijos pirmininkas Valentinas Mazuronis taip pat neslėpė manantis, kad maisto produktų pabrangimo priežastis gali būti smarkiai padidinti antkainiai.

„Mano paskaičiavimais antkainis šviežiai žuviai siekia šimtus procentų. [...] Mano nuomone, kai kurioms prekėms, tame tarpe – ir daržovėms, prekybos tinklai taiko didžiulius antkainius, kurie šimtais procentų svyruoja“, – pasipiktinimo neslėpė V. Mazuronis, pridurdamas, jog į antkainių taikymą prekybos tinkluose turėtų atkreipti dėmesį Konkurencijos taryba.

Valentinas Mazuronis  (nuotr. Fotodiena.lt/Edvardo Blaževičiaus)

Valentinas Mazuronis (nuotr. Fotodiena.lt/Edvardo Blaževičiaus)

Ką daryti, kad maisto produktų kainos sumažėtų? Darbo partijos pirmininko manymu, atsakymas yra paprastas – reikia sumažinti šio segmento prekėms taikomą PVM.

„Reikėtų imtis vieno veiksmo – greičiau pritarti mūsų pasiūlymui, kad būtų sumažintas PVM nuo 21 iki 5 procentų būtiniausiems maisto produktams.

„Mes ir sąrašą esame pridėję, tai ten ir duona, ir cukrus, ir aliejus, ir miltai, ir mėsa, ir vaisiai, ir daržovės. Kalbame apie produktus, kuriuos gamina Lietuvos gamintojai ir apie tuos, kuriuos perka mažas pajamas turintys žmonės. Tai sumažintų kainas bent jau 16 procentų, kurį uždeda kaip mokestį valstybė“, – aiškino V. Mazuronis.

REKLAMA

„Darbiečių“ vadovas siūlo, kad PVM lengvata maisto produktams būtų taikoma nuo kitų metų.

Sieks grąžinti senąją valiutą

Partijos „Tvarka ir teisingumas“ frakcijos Seime seniūnas Petras Gražulis portalui tv3.lt tvirtino, kad labiausiai prie kainų augimo prisidėjo ne kas kitas, o euro įvedimas Lietuvoje.

„Aš manau, kad kainos kyla dėl euro įvedimo. Tai nėra paslaptis ir, be abejonės, įmonės pasinaudoja ta situacija, kad įvestas euras ir ženkliai, tiesiog geometrine progresija kai kurios paslaugos brango – kiek kainavo litais, dabar tiek kainuoja eurais. Procesas tiesiog nevaldomas“, – kalbėjo „tvarkietis“.

P. Gražulio įsitikinimu, išeitis yra viena – reikia grąžinti Lietuvoje litą. Jis teigė siūlysiąs kartu su Seimo rinkimais šiemet rengti referendumą dėl senosios valiutos grąžinimo.

„Jeigu būtų litas, manau, tikrai nebūtų buvę tokių kainų, manau, gal susinormalizuotų tos kainos. Pažiūrėkime į Lenkiją. Ten ne tik maisto prekės, bet ir statybinės medžiagos, ir drabužiai faktiškai yra kelis kartus pigesni. Kol neturėjome euro, Lenkijoje ir Lietuvoje tos kainos skyrėsi, bet keliais procentais, o dabar yra tragedija – žmonės tiesiog neįperka produktų“, – piktinosi Seimo narys.

Petras Gražulis  (nuotr. Fotodiena.lt/Dmitrijaus Radlinsko)

Petras Gražulis (nuotr. Fotodiena.lt/Dmitrijaus Radlinsko)

„Lidl“ įves tvarką?

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos frakcijos Seime seniūnas, parlamento opozicijos lyderis Andrius Kubilius kritikavo valdančiųjų norus valstybės rankomis reguliuoti rinką, siekiant sumažinti kainas. Anot jo, kainų augimas šiuo metu tiesiog rodo, kad rinkoje yra per maža konkurencija.

REKLAMA

„Abejoju, ar kažkokios reguliacinės priemonės čia padėtų, nes iš tikrųjų tai gali atsisukti kitu galu – skausmingai po kurio laiko pamatytumėme, kad tos priemonės tik dar labiau pakenkia. Ką iki šiol valstybė bandė reguliuoti, pavyzdžiui, pieno rinka, tas nedavė jokių rezultatų. Priešingai – parodė, kad elgiamasi kartais dabartinės valdžios visiškai neprotingai.

Kainų kilimas dažnai yra sąlygotas objektyvių priežasčių, kaip per maža konkurencija prekyboje, tai man atrodo, kad laiku turėtų pasirodyti naujas prekybos tinklas „Lidl“ ir šitame nusiskundimų, kad kai kurios kainos yra pakilusios, fone, žinant, kad „Lidl“ yra garsus savo mažomis kainomis, konkurencijos prasme šio tinklo atėjimas būtų vertas dalykas“, – portalui tv3.lt kalbėjo A. Kubilius.

Andrius Kubilius (nuotr. Fotodiena.lt)

Andrius Kubilius (nuotr. Fotodiena.lt)

Konservatorius neslėpė manantis, jog prekių ir paslaugų kainoms įtaką galėtų padaryti ir agresyvi visuomenės reakcija.

„Pati visuomenės reakcija, man atrodo, yra labai sveikas dalykas. Tokios akcijos, kaip nesilankyti prekybos centruose ar nepirkti kažkokių produktų, yra natūralus žmonių atsakas į jiems nepatinkančias kainas. Tai galų gale priversti ir prekybininkus reaguoti. Jeigu visi paskelbtų, kad nepirksime brangių kalafiorų, tai ką darys tie, kurie jų įsivežė ir pardavinėju su galbūt per dideliu antkainiu?

Galbūt padėtų didesnis viešumas, jeigu sekant kitų šalių patirtimi, būtų surasta būdų, kaip priversti, kad pardavėjai skelbtų ne tik kainas, bet ir savo gaunamas pelno maržas. Tie dalykai gal paskatintų vartotojus žiūrėti kritiškai į vienus ar kitus pardavėjus“, – apie tai, kas galėtų prekybininkus priversti sumažintas kainas, kalbėjo A. Kubilius.

REKLAMA

Reikia ne mažinti kainas, o didinti žmonių pajamas

Opozicinio Liberalų sąjūdžio atstovas, BFK narys Kęstutis Glaveckas perspėjo, jog valstybė kontroliuoti produktų kainas galimybių turi labai mažai, todėl, jo manymu, valdančiųjų siūlymai riboti antkainius, taikyti PVM lengvatas yra tiesiog populizmas prieš artėjančius Seimo rinkimus.

„Manau, kad nereikėtų tokiu būdu ir taip chaotiškai lįsti. Tai yra rinkiminis dalykas. Ką reiškia sumažinti kainas ir panaikinti mokesčius kai kuriuos? Turime tokią ekonomiką, kuri yra daugmaž subalansuota ekonomika europinio standarto, euro zonos. Kad esame euro zonoje, tai turime ir teigiamus dalykus, turime ir ypatumą tame, kad, jei esi bendrame katile, tai įtakos neišvengsi: jei Vokietijoje ar Lenkijoje padidėja kainos, tai tai persiduoda ir į kitas šalis.

Ką reiškia kontroliuoti kainas? Tai yra absurdas, kai atviros sienos. Tarkime, Lenkija turi savo monetarinę politiką, iš to laimi, bet iš to ir pralaimi. Jie gali sau žemesnį PVM maistui, nes visai kitokios valstybės biudžeto apimtys, o mes, jeigu sau leistume tokią prabangą, neturėsime lenkiškų kainų bet kokiu atveju, o turėtume tik didesnius pelnus“, – portalui tv3.lt kalbėjo K. Glaveckas.

<a class='top500' href='/top500/kestutis-glaveckas'><a class='top500' href='/top500/kestutis-glaveckas'><a class='top500' href='/top500/kestutis-glaveckas'><a class='top500' href='/top500/kestutis-glaveckas'><a class='top500' href='/top500/kestutis-glaveckas'>Kęstutis Glaveckas</a></a></a></a></a> (nuotr. Fotodiena.lt/Dmitrijaus Radlinsko)

Kęstutis Glaveckas (nuotr. Fotodiena.lt/Dmitrijaus Radlinsko)

Liberalo teigimu, kainų kilimo tendenciją lemia objektyvios priežastys.

„Kainos turi tendenciją augti, nes keičiasi struktūra. Energetika atpigo labai smarkiai, o tas atpigimas tuščias nebūna. Išsilaisvinę pinigai nuslenka į kitas rinkas. Pačios rinkos taip pat keitėsi, kalbant ir apie sankcijas Rusijai. Daug priklausome nuo eksporto, todėl šis veiksnys mums irgi buvo svarbus“, – dėstė parlamentaras.

REKLAMA

Ką gi tada daryti, kad kainos „nesikandžiotų“? K. Glavecko manymu, reikėtų ne kovoti su kainomis, o auginti žmonių pajamas, pavyzdžiui, neapmokestinamojo pajamų dydžio didinimu, darbo našumu stiprinimu.

„Reikia investuoti į aukštų technologijų rinką, nes dabar pas mus Lietuvoje per valandą darbuotojas sukuria tik 1 eurą pridedamosios vertės, o Vokietijoje tai skaičiuojama dešimtimis eurų. Taigi, reikia darbo našumą didinti“, – savo įžvalgomis dalijosi liberalas.

 

PP
2016-05-03 16:50:49
Neatsiklausė LR valdžia savo rinkėjų įvesdama eurą ,o dabar stebisi kaip iškilo kainos prekėms ir paslaugoms. Vietinis prichvatizatorius naudojasi proga pralobti,pridengiamas savo švogerio valdžioje,mat, ne jis kaltas...
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
zita 2016-05-06 18:11:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
kol tauta nesukils ir nenuvers tironu, niekas nepasikeis-pries rinkimus tikri pazadukai, po rinkimu uzpakalius atsuka   ATSAKYTI
Petras 2016-05-05 19:48:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Na mazuronio "gabumais"abejoti negalima-jis sernus taip isnaikino,kad ju,tikriausiai patrigubejo!Bradausko nuopelnai alkoholio naikinime irgi gerai zinomi!Ekspremjero nuopelnai Lietuvai irgi nepamiresti!O Petriukas paprasciausias klaunas!   ATSAKYTI
Piliete 2016-05-05 10:02:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tegul tie seimo nariai patys savo algas susimazina.Gyvena nemokamai, vazinejasi nemokamai, issinuomave prabangiausius automobiliu, kancialerinems prekems pasiskyria didziausius pingus - nesvarbu kad siais laikais viskas kompiuterizuota. Gyvenai uz "dyka" ir jie problemu nemato. Jeigu pagyventu kaip eilinis Lietuvos pilietis gaunantis minimuma,uz kuri reikia susimoketi mokescius ir t.t - mano manymu greitai padarytu tvarka.Ir nebereiketu pridenginet Euro sasjunga.   ATSAKYTI
Vacys 2016-05-04 23:21:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jie imsis drastišku pakeitimu kad jų piniginės storėtu, jie kalba kad atlyginimus reikia kelti...., kodėl jie nekalba apie prekybininku antkainiu stoga?   ATSAKYTI
Algimantas 2016-05-04 19:13:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
25 metus jie žino ką daryti,bet tik pliurpimu viskas ir baigiasi.Kol jie sėdės seime,tol niekas nesikeis.   ATSAKYTI
Vacys 2016-05-04 23:24:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Seime sėdi vienodi, tik jų partijų vardai vienodi.  
jo 2016-05-04 10:26:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kaip nebus brangūs kalafiorai-jei valdžioj pas mus kalafiorai.....   ATSAKYTI
Egla 2016-05-04 08:48:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kainos nepakeliamos - užtenka pasižiūrėti, kiek kainuoja daržovės ir vaisiai - ir jautiesi sotus. Gėda iki ašarų, kai perki "akcijines" daržoves bei vaisius, sumoki pinigus (irgi brangiai) ir parsineši viduje jau supuvusius .... Kodėl tokie dalykai tik LT? Atrodo, verslininkai su valdžia kaip uodai jau ir kraują iščiulptų.... Tų nupigintų vaisių ir daržovių jau negalima valgyti.... o sveikų neįmanoma įpirkti, atlyginimai juokingi... tokia tai tu, Tėvyne, su visa Nepriklausomybe - likome priklausomi nuo godumo, savivalės, valdžios bejėgiškumo ir visų kvaišalų. Ar apie tokią LT svajojome, kai Baltijos kely stovėjome?    ATSAKYTI
Laikinai lietuvoj 2016-05-04 08:36:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Dabar tik pamatė kiek kas kainuoja avinų bandareikejo galvot kad ne ubagams euras mes ne vokieciai o ir tie dėl euro krizė turėjo! Taigi spardosi ubagas baloje ir rėkia aš ponas!

   ATSAKYTI
Parduotuvės vadovė 2016-05-03 22:25:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nėra konkurencijos? taip, nes tie patys "Maximos" atstovai važiuoja į tas parduotuves, kurios pigiai viską pardavinėja, ir grasina jiems. "Jei Jūs nepakelsite kainos mūsų tinklas iš to tiekėjo nebepirks." taip buvo pasakyta. O kas mums belieka kelti tik kainą, nes nemanau, kad tokios masto prekybos tiekėjas norės netekti. Šalin visus darbuotojus iš konkurencijos tarybos, nes net nereguoja į siunčiamus skundus...   ATSAKYTI
kaimietis 2016-05-04 22:00:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
ka jus kalbat dikaduoniai nei jus auginat kaska nei jus ir nesamones pliupkit juk musu ubagu proce gyvenat pristigot pinigu taip ir sakykit kad vilom pastatyt pritrukot bapkiu uz tai ir kelet kainas   
n 2016-05-04 22:03:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
kajus kalbat pone jai lieps sokti nuo stogo tai jus ir soksit ar jus neturit savo smegenu ar ka
  
Man Px 2016-05-03 22:07:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Rasyti komentarus cia, lieti pykti ant valdzios ir pan. yra kova su vejo malunais....vienintelis kelias yra tik vienintelis, daryti kaip graikai dare, visa tauta i streika....tik taip kazko pasieksim....daugiau 0 naudos :D   ATSAKYTI
Marius 2016-05-03 21:50:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kaip ir reikejo tiketis, tai priesrinkimines kalbos, po rinkimu jos pasikeis i kita puse...   ATSAKYTI
As 2016-05-03 21:44:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jus ten visai nubybet baigiat.Grazuli kreipiuosi i tave daune. Zmones prarado pinigus keisdami litus i eurus,tu vel siulai dar tiek ppat praras keiciant viska atgal?
Ivedet eura dabar vykdykit pazadus tautai,iveskit lygius atlyginimus su kitomis eurosajungos valstybemis.O dar geriau patys uz minimuma dirbt pradekit,tada jis ir pakils speju.
Beje ko taip sukrutot visi dabar,pries tai i parduotuves nejot? Ar tiesiog supratot kad kedes dega? Zodziu baikit stugaut ir imkites darbo,o jei kainos nebus normalizuotos teks ir jums su kosmine alga atsisveikint,ir privogtus turtus leist ant maisto.   ATSAKYTI
LIETUVIS 2016-05-03 23:30:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
šesi gigantiškas mulkis. Gražulio logika ir teisinga,ir savalaikė .Nors šiaip - visi jie atstovauja asocialiai politikos krypčiai per visą Nepriklausomybės laikotarpį.Išvada - nuo vienpartinio valdymo kol kas ntepasitraukėm anei per milimetrą - anksčiau kišo komunistinę ,dabar dar blogiau - asocialią,visas elementarias žmogaus teises pamynusią asocialią ideologiją.Veikiama gaujomis/grupuotėmis , kurios ,atskirai paimtos ,vykdo tą pačią Tautos genocido politiką. Šalies evakuacijos mastai tai pilnai patvirtina.Išvada: senai laikas atsirasti civilizuotai bendrus žmonių interesus ryžtingai ginančiai partijai ,socialistinės pakraipos .Laukiniam kapitalizmui laikas pasakyti vienareikšmišką NE.  
kristina 2016-05-03 20:45:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
musu politikai gerai gyvena, kad tik kalba bet nieko nedaro , kam jie is viso nereikalingi, mes juos islaikom    ATSAKYTI
Janina 2016-05-03 20:32:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Esate issilavine ,graziai kalbate,ir pridirbate tokiu nesamoniu ,kad patys negalite isnarplioti savo klaidu , o jusu klaidos gula ant paprastu zmoniu peciu ,kurie jau visiskai nuskurde .raskite nors viena valstybe Europoje su tokiomis kainomis ,tai gal laikas tobulintis mieli ponai,ar matote kaip dirba kitu saliu parlamentai ,tikrai ne taip kaip LIETUVOS .Ar sukuriate koki nors produkta ,ar uzdirbate pinigus ,uz ka gaunate atlyginima.kieno saskaita gyvenate?Sis haosas tai ir ira irodymas kaip jus dirbate .gal laikas atsakyti?   ATSAKYTI
Aš+ 2016-05-03 20:02:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tas gražu...is, tai vazelino kibirais matyt perka. Visiem lenda, kad tik pasilikt seime.
O kas dėl lidlo, tai jo... Logiškai mąstant konkurencija yra gerai. Bet kai pastaruoju metu Lt visi gali daryti ką tik nori, tai jie ateina užsidirbti dvigubai. Susikooperuos su kitais prekybos centrais ir pardavinės vienodom kainom.   ATSAKYTI
Evaldas 2016-05-03 19:49:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Rengiam FB akciją " Gražinkit Litą ", tokių pačių kursų kuris buvo .   ATSAKYTI
Pasaka 2016-05-03 19:02:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
kaip neliustruotas komuniaga-kapitalistas nepastatė komunizmo   ATSAKYTI
pilietis 2016-05-03 18:55:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Reikia grąžinti litą!   ATSAKYTI
Aš+ 2016-05-03 20:06:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Reikia jus matematikos pamokyti, kad nepirktumėt brangių prekių. Perkat, tai ir pardavinėja. Durną ir bažnyčioj muša. O jei ir grąžintų litą, kainos garantuoju, kad liks tokios pačios kaip dabar yra.  
Pensininkė 2016-05-03 18:47:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Neapmokestinamo pajamų dydžio didinimas palies tik dirbančiuosius. O kaip pragyventi pensininkams, kai kainos maistui auga "kaip ant mielių", patarkite ekonomistai sėdintys seime.   ATSAKYTI
va taip 2016-05-03 18:29:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Rinkimai ne taip ir toli. Sako, reikia didint žmonių pajamas. Tai reikia, bet čia, aišku, ir politikai į tą sąrašą įeis. Ir vėl kainos augs, ir vėl jie to nematys. Užburtas ratas. Nors ką čia bekalbėsi, jeigu tai, tik priešrinkiminė akcija. Tik šiemet anksti prasidėjo, taip tai, kokie du mėnesiai prieš tik prasideda. Pamiršim mes jūsų tas pastangas ir balsuosim ž naujus, dar nieko neprižadėjusiys ir nepamelavusius veidus, kurie turbūt pratęs senai įsišaknijusias tradicijas...   ATSAKYTI

Top Video

Bryanto karjeros kelias NBA
DABAR RODOMA
Bryanto karjeros kelias NBA
DABAR RODOMA
Tarasovai atvirai prabilo apie skyrybas: negailėjo kritikos strėlių
DABAR RODOMA
Neįtikėtina Algimantės kova: dvidešimtmetė net du kartus įveikė vėžį
DABAR RODOMA
Klientas nustėro: kartu su maistu – šokiruojantis radinys lėkštėje
DABAR RODOMA
„Tesla“ automobiliu į garažą važiavusi moteris nustėro: nuostoliai nejuokingi
DABAR RODOMA
Žvėriškas Sabonio pasirodymas prieš „Timberwolves“
DABAR RODOMA
Rusijos cirko pasirodymas virto tragedija: vaikai stebėjo paklaikę
DABAR RODOMA
Praeiviai nesuprato, kas vyksta automobilyje: pamatę iš arčiau – vos patikėjo
DABAR RODOMA
Moteris nežinojo, ko imtis: jos automobilyje – nemalonus radinys
DABAR RODOMA
Žiauriai nužudytos 17-metės sesuo prabilo apie lemtingus įvykius: atskleidė neviešintų detalių
REKLAMA
Edvardas Gudavičius Andrius Ufartas/Fotobankas
Mirė profesorius Edvardas Gudavičius. Skaudžią žinią savo feisbuko paskyroje pranešė Vilniaus universiteto rektorius Rimvydas Petrauskas. Edvardas Gudavičius – istorikas, ...
Saulius Skvernelis ir Gitanas Nausėda (nuotr. Fotodiena.lt)
Premjeras Saulius Skvernelis Gitanui Nausėdai galiausiai į rankas įdavė popierių su siūlymu, kas turėtų tapti naujuoju ekonomikos ir inovacijų ministru. Poste S. Skvernelis ...
(nuotr. 123rf.com)
Pastarosiomis savaitėmis žiniasklaidoje mirga naujienos apie zoonozes ir koronavirusus. Ką reiškia šie moksliniai terminai? Kas yra zoonotiniai virusai? Ar jie kelia realią ...
Elektroninės cigaretės (nuotr. stopkadras)
Lietuvoje populiarėjant elektroninėms cigaretėms, Vyriausybė ketina palaikyti Seime svarstomas iniciatyvas griežtinti jų prieinamumą, taip pat licencijuoti tokių cigarečių ir ...
Asociatyvi
Verslininkams apeinant alkoholio prekybos ribojimus, Vyriausybė ketina sugriežtinti vadinamųjų alkoholio „paštomatų“ veiklą – juose bus galima pasaugoti gėrimus, tačiau nebus ...
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų