Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) vadovės konkursą laimėjusi Daiva Mūrienė yra žemės ūkio ministrės „darbietės“ Virginijos Baltraitienės žemiečių, Kėdainių rajono politikų ir savivaldybės administracijos darbuotojų Regimanto ir Zitos Valiauskų dukra, rodo BNS penktadienį surinkti duomenys.

Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė (nuotr. Fotodiena.lt/Dmitrijaus Radlinsko)

Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė (nuotr. Fotodiena.lt/Dmitrijaus Radlinsko)

Apie konkurso laimėtoją ketvirtadienio vakarą pranešusi Žemės ūkio ministerija nepateikė jokių duomenų apie D.Mūrienės biografiją.

Iš viešuose šaltiniuose prieinamos informacijos matyti, kad 32 metų D.Mūrienė yra baigusi teisės studijas Vytauto Didžiojo universiteto Teisės institute, anksčiau yra dirbusi Valstybiniame miškotvarkos institute, pastaruoju metu dirba Kauno rajone įsikūrusios Policijos mokyklos prie Policijos departamento Logistikos skyriaus vedėja.

REKLAMA

Kėdainių šeimų ryšiai

Žemės ūkio ministerija penktadienį BNS informavo, kad konkursą laimėjusios D.Mūrienės išsilavinimo, darbinės patirties ir dabartinių pareigų atskleisti negali, kol kandidatūra nepatikrinta Specialiųjų tyrimų tarnybos.

„Konkurso organizavimo tvarkos aprašas reglamentuoja visas procedūras ir ten pasakyta, kad apie pretendentus informacija yra neviešinama. Asmuo pretendentu laikomas tol, kol jis nepaskiriamas į konkrečias pareigas, kol nėra išleidžiamas įsakymas. Visi yra pretendentai, net konkurso laimėtojas, tol, kol nepaskiriami, jie nėra vieši asmenys ir teisės aktai numato, kad duomenys apie pretendentus neskelbiami“, - BNS sakė Valstybės tarnybos departamento Atrankų skyriaus vedėjas Arvydas Kazlauskas.

D.Mūrienės tėvas R.Valiauskas yra rajono savivaldybės administracijos filialo - Gūdžiūnų seniūnijos seniūnas, o motina Z.Valiauskienė - savivaldybės kontrolierė, šiame poste ji dirba nuo 2000 metų.

Ministrė V.Baltraitienė kelerius metus buvo tiesioginė Z.Valiauskienės vadovė: 1999 iki 2004 metų vadovavo Kėdainių rajono savivaldybės administracijai, 2004 - 2005 metais buvo rajono merė.

Kaip rodo Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenys, V.Baltraitienė ir Z.Valiauskienė iki Darbo partijos įkūrimo priklausė tai pačiai Naujosios sąjungos partijai, abi su šia partija 2002 metais buvo išrinktos į Kėdainių rajono tarybą. 2008 metais Seimo rinkimuose abi politikės dalyvavo po skirtingų partijų vėliavomis: V.Baltraitienė kaip Darbo partijos atstovė, Z.Valiauskienė kaip Naujosios sąjungos kandidatė. Naujoji sąjunga 2011 metais įsiliejo į Darbo partijos gretas.

REKLAMA

R.Valiauskas: ji tikrai prie vairo girta nepapuls

Nuo 2004 metų karjerą Kėdainių savivaldybėje kaip seniūnas pradėjęs R.Valiauskas teigė, kad jo dukra konkursą į NŽT vadovo postą laimėjo pelnytai.

„Aš galvoju, kad mano dukra yra ant tiek gudri, kad ji yra šaunuolė. (...) Ji labai šaunuolė, tikrai prie vairo girta nepapuls, aš ją tikrai palaikau, jokio interesų konflikto nematau“, - BNS sakė seniūnas.

Jis neslėpė, jog pažįsta tiek V.Baltraitienę, tiek jos vyrą Regimantą Baltraitį.

Pasak R.Valiausko, su žemės ūkio ministre jis pažįstamas darbo reikalais - paskutiniu metu jie matėsi vasario mėnesį. Tuo metu su R.Baltraičiu jį sieja mažiau formalūs santykiai - abu vyrai kartais bendrauja, yra medžiotojai ir priklauso tai pačiai medžiotojų draugijai, tačiau, anot R.Valiausko, kartu jie nėra niekada medžioję ir priklauso skirtingiems medžiotojų būreliams.

R.Valiauskas buvo ilgametis Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos narys, iš kurios išstojo prieš kelis metus. Iš pradžių BNS neigęs, jog priklausė Darbo partijai, vėliau R.Valiauskas pripažino, kad maždaug pusantrų metų priklausė ir Darbo partijai.

V.Baltraitienė, kuri yra Darbo partijos Kėdainių skyriaus pirmininkė, BNS penktadienį sakė, kad R.Valiauskas iki šiol priklauso Darbo partijai.

Seniūnas tikino neagitavęs už Darbo partijos atstovą 2015 metų savivaldos rinkimuose: „Man agituoti nereikia ir aš neagituoju tokiuose dalykuose“.

Tačiau 2015 metų vasario 21 dienos Kėdainių laikraščio „Rinkos aikštė“ numeryje matyti jo agitacija už Darbo partijos kandidatę į Kėdainių merus Nijolę Naujokienę. Šiuos duomenis BNS pateikė Kėdainių rajono portalas „Kėdainių mugė“.

REKLAMA

Perklaustas apie jo agitaciją už šią politikę, R.Valiauskas teigė neturėjęs pasirinkimo, nes už N.Naujokienę tuo metu buvo priversti agituoti visi savivaldybės seniūnai.

Viceministras apie ryšius sako nieko nežinąs

NŽT vadovo konkursą vykdžiusiai komisijai vadovavo žemės ūkio viceministras „darbietis“ Saulius Jakimavičius. Jis taip pat yra Darbo partijos Jonavos skyriaus pirmininkas.

S.Jakimavičius BNS sakė, kad nieko nežino apie konkursą laimėjusios D.Mūrienės tėvų ryšius su Baltraičių šeima.

Jo teigimu, NŽT vadovo konkursas įvyko skaidriai, tvarkingai ir aiškiai.

„Šita nuostata galioja ne tik šitam konkursui, viskas turi būti padaryta pagal įstatymus“, - sakė jis.

Naują NŽT vadovą rinko iš aštuonių narių sudaryta komisija. Pasak S.Jakimavičiaus, visi jie D.Mūrienę įvertino panašiai.

NŽT direktoriaus pareigos liko laisvos po to, kai iš jų sausį buvo priversta trauktis Daiva Gineikaitė. Pastaroji praėjusių metų pabaigoje įkliuvo vairuodama neblaivi. STT šiuo metu atlieka tyrimą dėl įtarimų, kad ji bandė nuslėpti neblaviumą.

STT šią savaitę pareiškė įtarimus dėl prekyba poveikiu ir D.Gineikaitės į darbą priimtam „darbiečiui“ NŽT vadovės patarėjui buvusiam vidaus reikalų ministrui Gintarui Furmanavičiui. STT įtaria, kad G.Furmanavičius už kyšį siekė paveikti NŽT darbuotojus, jog būtų leista Vilniuje suformuoti žemės sklypą, prijungiant prie neįvardijamos įmonės sklypo valstybei priklausančią žemę

V.Baltraitienė: būtinas apsivalymas

V.Baltraitienė šią savaitę teigė nežinojusi, kad jos partijos kolega G.Furmanavičus bus įdarbintas NŽT patarėju. Anot jos, taip nusprendė buvusi šios tarnybos vadovė D.Gineikaitė. Beje, pastaroji jokiai partijai nepriklausė. G.Furmanavičiaus narystė Darbo partijoje šią savaitę buvo sustabdyta.

REKLAMA

STT pareiškus įtarimus G.Furmanavičiui, ministrė V.Baltraitienė pareiškė, jog NŽT būtinas apsivalymas.

„Iš tikrųjų tai ne pirmas ir ne paskutinis atvejis, manau, kad apsivalymas šioje tarnyboje būtinas. Tai labai aiškiai pasimatė per 2015 metus ir šiais metais“, - trečiadienį sakė V.Baltraitienė.

D.Gineikaitė NŽT vadovės konkursą laimėjo 2014 metais. Vos tik ministre tapusi V.Baltraitienė tąkart nutraukė jau paskelbtą NŽT vadovo konkursą, teigdama, kad jis buvo „pernelyg eskaluojamas“, ir pareiškė norinti asmeniškai peržiūrėti konkurso sąlygas.

„Eidama į ministrės postą pabrėžiau, kad reikalausiu skaidrumo ir kompetencijos, todėl nusprendžiau pati susipažinti su konkurso sąlygomis“, - tąkart BNS sakė V.Baltraitienė.

Tuo metu žiniasklaidoje taip pat rašyta, kad NŽT vadovo postas gali būti atiduotas Darbo partijos nariui Arvydui Sabockiui, kuris paskutiniuose Seimo rinkimuose 2012 metais buvo patekęs į rinkėjų balsų pirkimo skandalą.

D.Mūrienės komentarų BNS gauti kol kas nepavyko. Ji teigė į klausimus atsakysianti vėliau.

V.Baltraitienė sako nepažįstanti NŽT vadovo konkurso nugalėtojos D.Mūrienės

Žemės ūkio ministrė „darbietė“ Virginija Baltraitienė sako pažįstanti Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) vadovo konkurso nugalėtojos Daivos Mūrienės tėvus Zitą ir Regimantą Valiauskus, tačiau tvirtina nieko nežinanti apie pačią konkurso nugalėtoją.

„Tai nėra šeimos draugai, tai yra pažįstami, kuriuos pažįstu. Dirbome kartu savivaldybėje, bet kad tai jų dukra, tai ji (...) man asmeniškai visiškai nepažįstamas žmogus, niekada nebuvau susitikus, nieko nemačiau, tik iš žiniasklaidos supratau, kad ji yra kėdainietė“, - BNS penktadienį sakė V.Baltraitienė.

REKLAMA

„Pažįstu tėvus, na kaip, kėdainietė būdama, nepažinosiu. Kėdainiuose, kai gyveni tiek metų, tai su visais bendrauji, gi miestas nedidelis“ , - pridūrė ji.

Pasak jos, Baltraičiai ir Valiauskai šeimomis nebendrauja.

Ministrė, kuri yra ir Darbo partijos Kėdainių skyriaus pirmininkė, teigė, kad ilgametė Kėdainių savivaldybės kontrolierė Z.Valiauskienė niekada nepriklausė Darbo partijai. Ji buvo tik Naujosios sąjungos narė, kuri prie Darbo partijos prisijungė 2011 metais.

Tuo metu, V.Baltraitienės teigimu, Gūdžiūnų seniūnas R.Valiauskas yra „darbietis“.

„Labai neaktyvus Darbo partijos narys, kuris niekada nedalyvauja jokiuose partijos renginiuose. Jeigu teisybę pasakius, nežinau, kodėl jis yra partijoje“, - sakė ministrė.

Ministrė V.Baltraitienė kelerius metus buvo tiesioginė Z.Valiauskienės vadovė: 1999 iki 2004 metų vadovavo Kėdainių rajono savivaldybės administracijai, 2004 - 2005 metais buvo rajono merė.

V.Baltraitinė tvirtino visiškai nesidomėjusi konkursu į NŽT vadovo pareigas ir nedariusi jam įtakos.

„Būčiau apkaltinta, kad kišuosi į konkursą, kad kišuosi, klausinėju, kas tokie dalyvauja. Dar negana to, kad nurodyčiau, kas laimėtų. Tikrai nesikišau, tikrai nenurodinėjau“, - kalbėjo ministrė.

„Atėjo žmogus, kuris laimėjo konkursą ir kurio kompetencija yra aukščiausia“, - pridūrė ji.

„Darbietė“ sakė paskirsianti D.Mūrienę, jeigu jos atžvilgiu bus gauta teigiama kriminalinę žvalgybą vykdančios Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) išvada. Trečiadienį ji yra kreipusis į STT dėl išvadų apie visus kandidatus į NŽT vadovo postą. Šias išvadas ministrė sako gavusi, tačiau dėl D.Mūrienės į tarnybą kreipsis dar kartą. V.Baltraitienė teigia visada taikanti tokią praktiką.

REKLAMA

Premjeras Algirdas Butkevičius ketvirtadienį Žinių radijui sakė, kad išsami kandidatų į NŽT vadovo postą patikra STT jau buvo atlikta.

„Žemės ūkio ministrė vakar (trečiadienį - BNS) mane informavo, kad kreipėsi dėl kandidatų, kurie dalyvauja konkurse į STT ir gavo informaciją apie kandidatus. STT atliko išsamią analizę, surinko informaciją apie juos, aš nežinau tų pavardžių, bet ministrė žino ir ji yra perspėta, kad tie žmonės, kurie prasilenkia su etika ir kitais moraliniais aspektais, tikrai neturėtų tame konkurse dalyvauti“, - sakė A.Butkevičius.

D.Mūrienė konkursą į NŽT vadovo postą laimėjo ketvirtadienį. Norą vadovauti šiai tarnybai iš viso buvo pareiškę 27 pretendentai, paskutiniame etape dalyvavo septyni asmenys.

Naujojo NŽT vadovo paieška paskelbta po to, kai sausį iš šių pareigų pasitraukė Daiva Gineikaitė, paaiškėjus, kad ji vairavo neblaivi ir bandė tai nuslėpti. STT dar atlieka tyrimą dėl įtariamo bandymo nuslėpti D.Gineikaitės neblaivumą.

Šią savaitę STT pareiškė įtarimus dėl prekybos poveikiu buvusiam NŽT vadovės patarėjui „darbiečiui“ Gintarui Jonui Furmanavičiui. Jį į darbą priėmė D.Gineikaitė. G.Furmanavičiaus narystė partijoje buvo sustabdyta.

Žemės ūkio ministrė trečiadienį pareiškė, jog NŽT būtinas apsivalymas.

„Google meluoja jos CV“

Jonaviškis viceministras taip pat neigė, kad D.Mūrienė kada nors yra dirbusi Jonavos rajono žemėtvarkos skyriuje.

„Jūsų žinios yra visiškai neteisingos. Aš tikrai negaliu komentuoti, draudžia įstatymas. Tame Google arba meluoja jos CV, arba kažkas. Nei Jonavoje, nei Kėdainiuose ji nėra dirbus. (...) Šita informacija konfidenciali“, - BNS penktadienį sakė S.Jakimavičius. Jis teigė, jog D.Mūrienės pateiktame gyvenimo aprašyme darbas Jonavoje nenurodomas.

REKLAMA

Kitokie duomenys yra 2008 metais į Seimą kandidatavusio D.Mūrienės tėvo R.Valiausko biografijoje, pateikiamoje Vyriausiosios rinkimų komisijos puslapyje. Ten nurodoma, kad duktė yra dirbusi Jonavoje: „Duktė Daiva, gim. 1978 m., dirba Jonavos žemėtvarkos skyriuje juriste“.

NŽT direktoriaus pareigos liko laisvos po to, kai iš jų sausį buvo priversta trauktis Daiva Gineikaitė. Pastaroji praėjusių metų pabaigoje įkliuvo vairuodama neblaivi. STT šiuo metu atlieka tyrimą dėl įtarimų, kad ji bandė nuslėpti neblaviumą.

STT šią savaitę pareiškė įtarimus dėl prekyba poveikiu ir D.Gineikaitės į darbą priimtam „darbiečiui“ NŽT vadovės patarėjui buvusiam vidaus reikalų ministrui Gintarui Furmanavičiui. STT įtaria, kad G.Furmanavičius už kyšį siekė paveikti NŽT darbuotojus, jog būtų leista Vilniuje suformuoti žemės sklypą, prijungiant prie neįvardijamos įmonės sklypo valstybei priklausančią žemę

Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Ona 2016-04-08 14:46:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Jeigu esi protingas, o tavo tėvų pažįstami yra įtakingi žmonės ,tai tu nebegali užimti ar laimėti jokių pareigų.Kažko nesuprantu.   ATSAKYTI

Top Video

TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Advokatas prabilo apie liudijimus, ką Pinikas darė prie žuvusios Didžiūnaitytės kūno
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Nušauto policininko šeimą pasiekė piniginė parama: iš viso – kiek daugiau nei 33 tūkst.
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Dėl vietoj dušinių Palangoje išdygusio namo surengta akcija: žmonės atėjo pasiruošę išsimaudyti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Kaimynai sukrėsti dėl pro langą iškritusio ir žuvusio penkiamečio: tėvai vaikais labai rūpinosi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Su oro balionais į audrą patekę dalyviai papasakojo, ką patyrė skubiai leisdamiesi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Punios šilas ir vėl specialistų akiratyje: šile įsisiautėjo kenkėjai
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Vos tik paskelbus sprendimą apie atidaromą sieną, lietuviai patraukė į Lenkiją
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Lietuva dėl Astravo sulaukė paramos iš Lenkijos: žada taip pat nepriimti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Per Kuršių marias kelte plaukę keleiviai sulaukė netikėtos staigmenos
REKLAMA
Linas Linkevičius (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Lietuvos radijo ir televizijos komisijai (LRTK) bus rekomenduojama uždrausti Kremliaus kontroliuojamos RT grupės televizijos programas, sako užsienio reikalų ministras Linas ...
Erkės (nuotr. Shutterstock.com)
Kalbėdami apie besikeičiantį klimatą, pirmiausia pagalvojame apie klimato atšilimą. Visgi globalinis atšilimas tėra viena iš klimato kaitos pusių. Mokslininkai teigia, jog ...
Jaroslavas Narkevičius (Irmantas Gelūnas/Fotobankas)
Kelių direkcijos vadovo kaltinimų dėl neteisėtų nurodymų davimo sulaukusi Susisiekimo ministerija kritikuoja direkcijos metodiką sudarant remontuotinų kelių ir asfaltuotinų ...
Koronavirusas plinta (nuotr. SCANPIX)
Nors visų infektologų ir kitų specialistų akys pastaruoju metu nukreiptos į pasaulį apėmusią koronaviruso pandemiją, tai nesumažino kitų infekcinių ligų plitimo grėsmės ...
Bažnyčia (Fotodiena/Kristupas Kolodzeiskis)
Koronaviruso epidemijai slūgstant, Lietuvos bažnyčiose grįžtama prie šv. Komunijos dalijimo į burną, ketvirtadienį pranešė Lietuvos vyskupų konferencija. „Epidemijai ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų