Lietuvoje turistus vilios „Karo ir taikos“ keliais

Jungtinėje Karalystėje didelio populiarumo sulaukus serialui „Karas ir taika“, sukurti specialūs turistiniai maršrutai po jo filmavimo vietas Lietuvoje.

Vilniaus senamiestis (nuotr. Fotodiena/Domantas Pipas)

„Mes pirmą kartą išnaudojame kiną turizmui skatinti. Kino turizmas – nauja ir labai perspektyvi turizmo niša, puikiai išnaudojama daugelyje pasaulio šalių. Jaučiame didžiulį turistų susidomėjimą ir tikimės, kad Valstybinio turizmo departamento iniciatyva duos pradžią kino turizmui Lietuvoje“, – ketvirtadienį sakė departamento direktorė Jurgita Kazlauskienė.

Didžiąja dalimi Lietuvoje filmuotas šešių dalių filmas pagal Levo Tolstojaus romaną sukėlė didelį britų susidomėjimą. Sausį jo pirmąją seriją pažiūrėjo 6,3 mln. žmonių.

Valstybinis turizmo departamentas pranešė parengęs tris „Karo ir taikos“ maršrutus anglų kalba – po Vilnių pėsčiomis ir dviračiu bei automobiliu po Lietuvą. Pasak J.Kazlauskienės, „Karo ir taikos“ maršrutai skirti savarankiškai keliaujantiems turistams, tačiau tikimasi, kad jais aktyviai pasinaudos šalies turizmo verslas.

REKLAMA

Filmas kurtas Vilniuje, Merkinėje, Trakų Vokėje, Trakuose, Kernavėje ir Rumšiškėse.

Pasak serialo vykdančiosios prodiuserės Lietuvoje Linetos Mišeikytės, BBC sprendimą filmuoti ir perteikti didingo romano peripetijas būtent Lietuvoje lėmė turiningos savo praeitimi ir ryškios istoriniais ženklais vietos, kurių Lietuvoje tikrai gausu.

„Kameros neapgausi, todėl filmų kūrėja filmavimams ieško vietų, geografiškai ir istoriškai artimiausių originalui. Lietuvoje Kuršių marios gali tapti Baikalo ežeru, Kintai – Uralo stepėmis, Trakų žvyro karjeras – Beringo sąsiauriu (jei pasninga), Rumšiškės – Sibiru, Kernavės slėniai – Alpėmis“, – teigė ji.

Seriale „Karas ir taika“ atgyja XIX amžiaus pradžia, kai Lietuva buvo Rusijos imperijos vakarinis pakraštys ir išgyveno Napoleono žygį į Maskvą, jo didžiosios armijos šlovę ir pražūtį. Būtent tai per keleto Rusijos aukštuomenės šeimų likimus pasakoja serialas „Karas ir taika“.

Birželio mėnesį serialą išvys ir Lietuvos žiūrovai, tad viliamasi, kad naujasis maršrutas sudomins ir kino mylėtojus Lietuvoje.

Britų visuomeninio transliuotojo BBC kartu su amerikiečių kompanija „The Weinstein Company“ sukurtą serialą jau žiūrėjo Australijos, JAV, Jungtinės Karalystės, Kanados bei Švedijos žiūrovai. Transliavimo teises taip pat įsigijo Estijos, Belgijos, Danijos, Filipinų, Graikijos, Indijos, Islandijos, Izraelio, Kinijos, Latvijos, Liuksemburgo, Nyderlandų, Norvegijos, Pietų Korėjos, Portugalijos, Prancūzijos, Rusijos, Suomijos, Taivano ir Ukrainos televizijos.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų