Gydytojai rezidentai išdrįso prabilti apie tai, kiek jie iš tiesų gauna už atsakingą darbą ligoninėse po ilgų mokslo metų – skaičiai tikrai neįkvepiantys. Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų skubios medicinos rezidentas Andrius Černauskas socialiniame tinkle „Facebook“ paviešino savo algalapį, iš kurio matyti, kad jis už 20 dienų ir keturių budėjimo naktų darbo gavo 319 eurų.

Andrius Černauskas (nuotr. asm. archyvo)

Andrius Černauskas (nuotr. asm. archyvo)

„Gal man dar ir ankstoka verkti dėl nedidelės algos, nes aš dar tik rezidentas, dar tik mokausi. Labiau gaila tų gydytojų, kurie tik baigę rezidentūrą gauna nelabai daugiau. Kalbant apie rezidentus, jie atlieka tikrai nemažą darbą ligoninėse, tikrai daug dirba – mes kartais atliekame lygiai tokį patį darbą kaip gydytojai, kurie dirba jau kelis dešimtmečius, tačiau mums neduoda tiek daug atsakomybės. Rezidentai universitetinėse ligoninėse nukrauna didžiulį darbą nuo gydytojų“, – sako A. Černauskas.

REKLAMA

Dirba neapmokamus viršvalandžius

Pašnekovas taip pat papasakojo, kad dažnai rezidentai verčiami dirbti daugiau nei numatyta.

„Po naktinio budėjimo išeiti namo yra kaip šventvagystė, nes tu turėtum dar nueiti į savo skyrių, kuriame atlieki praktiką, ir sutvarkyti visus reikalus savo ligoninėje. Tai dažnai užtrunka iki 11, 12 valandos, kartais ir dar ilgiau. Tad po budėjimo, kuris turėtų trukti tik iki 7 arba 8 val. ryto, tu dar sėdi ligoninėje ir tai nesiskaičiuoja į tavo darbo valandas, nes grafike oficialiai tavęs būti neturi“, – kalba A. Černauskas.

Andrius Černauskas (nuotr. asm. archyvo)

Andrius Černauskas (nuotr. asm. archyvo)

Jaunas vyras kalba, kad skubios medicinos rezidentai budi reanimacinėje palatoje, skubios pagalbos skyriuje, kur dirba kartu su gydytoju anesteziologu, reanimatologu ir žiūri pačius sunkiausius ligonius, jeigu jų atveža. Rezidentai, kaip ir gydytojai, visada turi būti pasiruošę suteikti pagalbą.

„Po didelio ir sunkaus budėjimo pagalvoji, kad geriau gatvėje pastovėčiau, nes ten gaučiau daugiau per valandą nei gaunu dabar, dirbdamas tikrai atsakingą darbą. Rezidentas nėra žmogus, kuris nieko nedaro. Rezidentas turi gydytojo licenciją, pagal kurią priklauso mokėti ir tirti, ir gydyti“, – sako pašnekovas.

Rezidentai bijo

Už vieną tokį naktinį budėjimą gydytojai rezidentai gauna kiek daugiau nei 10 eurų arba po 1,28 euro už valandą. A. Černauskas sako, kad daugelį rezidentų piktina ir skaudina tokia situacija, bet kažkaip ją pakeisti sunku.

„Mes keli rezidentai negalime nueiti pas administraciją ir pasakyti, kad mes norime, kad mums mokėtų daugiau, nes yra tam tikri pavaldumai ir mes tiesiog taip negalime, nes esame šališki ir valstybinėje įstaigoje taip daryti neįprasta. Be to, visi ir bijo. Pavyzdžiui, dėl to, kad paskelbiau algalapį, galėčiau bijoti dėl rezidentūros baigimo.

REKLAMA

gydytojasInfographic

Tas žmogus, kuris iškovojo, kad rezidentams būtų mokamos bent minimalios algos (nes anksčiau jie nieko negaudavo), šiuo metu yra emigravęs, nes Vilniuje jo niekas nepriėmė į darbą. Darbdaviai nenori tokių rezistentiškų asmenų, kurie už save kovoja“, – kalba A. Černauskas.

Pašnekovas teigia didžiausias viltis dėl rezidentų algų dedantis į besikuriančią jaunųjų gydytojų asociaciją, kuri kelia visuomenei opius klausimus. Pasak jo, jeigu ši asociacija pasisamdytų dar ir teisininką, kažką pasiekti būtų galima.

Andriaus Černausko alga (nuotr. asm. archyvo)

Andriaus Černausko alga (nuotr. asm. archyvo)

Papildomi pinigai

Tiesa, pašnekovas nurodo, kad kai kurie rezidentai dar gauna ir studijų stipendiją, kurią jiems moka universitetas. Tačiau stipendiją gauna tik tie, kurie studijuoja nemokamoje rezidentūroje kaip ir A. Černauskas – jo stipendija siekia 364 eurus.

„Universitetas mums moka šią stipendiją, kad mes kažkaip išsilaikytume, nes supranta, kad už 319 eurų per mėnesį (rezidento alga – red.) išgyventi neįmanoma, kai nuoma rezidentų bendrabutyje kas mėnesį kainuoja apie 95 eurus. Jei norėčiau gyventi bute, tai išvis neįmanoma būtų.

Tie, kurie negauna stipendijos, turi dar mokėti ir už pačią rezidentūrą, kur yra didžiulės įmokos. Tai jie turi turėti kažkokių kitų šaltinių – tėvus, vyrą, žmoną, banko paskolą“, – sako jis.

REKLAMA

A. Černauskas nurodo, kad jam net ir su stipendija ir gaunama alga pragyvenimui pinigų trūksta, tad vyras savo laisvalaikį skiria papildomam darbui – kadangi rezidentai turi medicinos gydytojo licenciją, jie gali dirbti terapeutu priėmimo skyriuose, juos gali įdarbinti asistentais, mokslo darbuotojais ir pan.

Pašaukimas, iš kurio sotus nebūsi

Rezidentas sako svarstęs apie emigraciją, tačiau šiuo metu ketinantis likti Lietuvoje – A. Černauskas sako, kad jį čia palaiko meilė Lietuvos žmonėms, galimybė kalbėti sava kalba.

„Kartais iki galo viskas užknisa, norisi viską mesti ir dingti, bet po to nueini į budėjimą, susitinki su žmonėmis, jiems padedi, tau padėkoja. Matosi, kad jie tampa laimingesni, sužinoję, kad jiems nėra nei infarkto, nei insulto – tai užveda. Ne be reikalo tą darbą darom – žmonės tą mato ir vertina.

Yra labai džiugu, kad esi reikalingas: mieste gali būti mažiau kavinių ir pramogų, dėl to nieko neatsitiks, o tu esi tas žmogus, be kurio būtų tikrai visiems blogai. Tu atlieki darbą ir jauti bent jau emocinį pasitenkinimą, kad darai reikalingą darbą“, –kalba A. Černauskas.

Andriaus Černausko alga (nuotr. asm. archyvo)

Andriaus Černausko alga (nuotr. asm. archyvo)

Jis pripažįsta, kad šiek tiek pykčio ant valstybės, ypač Sveikatos apsaugos ministerijos, atsakingos už rezidentų algas, yra, tačiau jaunas vyras nepraranda vilties.

„Šiek tiek yra pykčio, bet, kadangi mes kantrūs žmonės, mus užgrūdina medicininės studijos ir toks darbas, sukandę dantis tikimės, kad bus geriau. Aišku, kai įstojom jau tikėjomės, kad per studijas situacija pagerės. Tada prasidėjo rezidentūra, ir manėme, kad bent per tuos penkerius metus pagerės, bet viskas vyksta vėžlio greičiu. Didžiulio pykčio nėra – tokia jau ta mūsų skurdi valstybė, bet norisi, kad būtų geriau“, – sako A. Černauskas.

REKLAMA

Ilgalaikė investicija

Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) raštu pateiktame atsakyme teigiama, kad ministerija, vadovaudamasi įstatymais, skiria lėšas rezidentūros bazėms, gydytojų rezidentų pareiginėms algoms, valstybiniam socialiniam draudimui ir įmokoms į garantinį fondą apmokėti.

„Nuo 2014 m. sausio 1 d., atkūrus Lietuvos ekonominio ir finansinio sunkmečio metu laikinai 10 proc. sumažintus gydytojo rezidento bazinės pareiginės algos koeficiento dydžius. Koeficientai dauginami iš BA – 35,5 Eur. Atitinkamai pinigine išraiška: jaunesniajam rezidentui – 390,5 Eur. (į rankas 297 Eur), o vyresniajam – 497 Eur (į rankas 378 Eur). Be to, rezidentai dar gauna universitetines 364,80 Eur stipendijas, kurios apskaičiuojamos nustatytą 9,6 taikomojo bazinės socialinės išmokos dydį (anksčiau – MGL) dauginant iš 38 eurų.

Minėti Vyriausybės nutarimai Nr. 1359, Nr. 1360 reglamentuoja medicinos krypties ir odontologijos krypties rezidentūros organizavimą, vykdymą ir finansavimą, nustato rezidento bazinės pareiginės algos dydį. Rezidentūros praktika finansuojama iš Sveikatos apsaugos ministerijai skiriamų tikslinių valstybės biudžeto asignavimų, kurių 2016 m. skirta 11,526 mln. eurų. Tai ilgalaikė investicija, skirta kvalifikuotų gydytojų rengimui.

Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2014 m. rugsėjo 24 d. nutarimu Nr. 1021 yra patvirtintas bazinės mėnesinės algos dydis – 35,50 Eur, kuris taikomas nuo 2015 m. sausio 1 d. Toks pat taikomas ir 2016 metais, nuo kurio ir priklauso gydytojų rezidentų atlygis. Rezidentūros bazės gali papildomai mokėti iš įstaigos lėšų“, – teigiama SAM pranešime.  

KOLEGA
2016-03-16 19:03:35
Jaunasis Rezidente, smagu, kad isdrisote ieskoti tiesos, itariu, kad darbo irgi jau ieskokites :)
Stiprybes atlaikant "zvarbius vejus" brangioj musu Lietuvelej...
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Sigutė 2016-11-12 12:03:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Andriau, Sveikiname su nauja knyga "P.L", pagarbiai, vilnietė Sigutė Trimakaitė.P.S.Po TV laidos, 2016.11.12.:-)   ATSAKYTI
Rita 2016-04-24 10:06:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Pasityčiojimas iš jauno specialisto! Reikia kovoto ir atsiimti uždirbtus pinigus! Todèl ir netenkame gerų jaunų specialistų,kurie migruoja,kur jie laukiami kitose ES šalyse.    ATSAKYTI
mmm 2016-03-19 11:32:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Gal kas galite pasakyti, už ką turiu mylėti ir gerbti šią valstybę?   ATSAKYTI
ttt 2016-03-19 02:22:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
jis nera praktikantas. rezidentai yra baige medicinos studijas ir yra pilnai kvalifikuoti.   ATSAKYTI
@@@ 2016-03-18 19:23:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Be gydytoju, be mokytoju bet su tankais   ATSAKYTI
Lašelis 2016-03-18 12:06:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
"Tas žmogus, kuris iškovojo, kad rezidentams būtų mokamos bent minimalios algos (nes anksčiau jie nieko negaudavo), šiuo metu yra emigravęs, nes Vilniuje jo niekas nepriėmė į darbą. Darbdaviai nenori tokių rezistentiškų asmenų, kurie už save kovoja“, – kalba A. Černauskas."
   ATSAKYTI
jo 2016-03-18 08:13:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Jam bent kažkiek moka. O kitų sričių praktikantai atidirba ir negauna jokio atlygio.   ATSAKYTI
Lietuvis 2016-03-18 00:57:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kiekvienoj Lietuviškoj įmonėj pradžiai yra išmokama vadovams, tada žemesnėms vadovams, ir kas lieko, jei lieka, paskirstoma likusiems. Nesvarbu ar tai UAB ar valstybinė ligoninė, vadovai gauna algas geras. Dirbu vienoje įmonėje, šiltas ofisas, bemdrauji su klientais telefonu,, darbas pamaininis, slenkančiu grefiku, kolektyvas super, buna ir viršvalandžių, bet kai ateina algadienis tada kažkaip mistiškai atsiranda už ką atskaičiuot, valandų sumažėja, o oficialiame grafike išvis nelieka viršvalandžių. Ir ką? Ir dirbam, nes arba toks šiltas darbas, arba maxima už minimumą ir nugarą lenki sandely ant skersvėjo visą dieną.   ATSAKYTI
jooo 2016-03-17 20:21:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
O apie minimalią algą ar yra girdėjęs rezidentas? Kurių metų algalapis rodomas? Kiek žinau, šiuo metu minimumas 2,13 Eur/val. Kaip gali mokėti 1,28 Eur?   ATSAKYTI
na 2016-03-17 19:31:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
oficialiai kalbama , kad per viešuosius pirkimus išplaunama iki 1,3mlrd Eu. Jei valdžia bent kiek prižiūrėtų saviškius, pinigų tikrai atsirastų ir rezidentams, gydytojams, mokytojams.   ATSAKYTI
Indrė 2016-03-17 16:17:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
-29
Dar vienas verktinis. drąsuolis. Jau taip skaičiuoja centus, kad net grafikus braižo. Niekas niekada nevertė stot į mediciną. Galėjai stot į beleką kur reikia daugiau smegenų ir gauni geras pajamas: inžinerija, infotmatika, finansai. Anksčiau iš viso gi algos rezidentams apgailėtinos buvo. Kaip gydytoja pamemu. Tiesiog tokių mailių kaip tu per daug. Per daug pasiūlos. Todėl nevertinami esat    ATSAKYTI
Justas 2016-03-17 17:27:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ane? Aš kaip sykis esu informatikas. Tai aš vien mokesčių sumoku daugiau, nei šitas rezidentas "ant popieriaus" uždirba bei stipendijos gauna kartu sudėjus. Kitaip tariant, aš vienas išlaikau šį rezidentą ir dar kitam padoriai pridedu.

Ir žinot ką? Norėčiau, kad mane gydytų tokio lygio specialistas, kokio lygio esu aš pats. Taip pat norėčiau, kad jo atlyginimas būtų padorus, na bent jau ne mažesnis, nei 1,5 tūkst. eurų į rankas. Kad žodis "gydytojas" būtų didelis autoritetas ir norėčiau savo dukrai vyro gydytojo, arba sūnui žmonos gydytojos.

Problema yra ta, kad gydytojų darbas kažkodėl yra nuvertinamas. Tikrai manot, kad jų netrūksta? Aš turiu pažįstamų medikų, kurie išvažiavo į JAV ir nebegrįš. Ir žinau, kad jie - labai protingi žmonės. Gydyčiaus pas juos. Ir jie negrįš todėl, kad jų atlyginimai - prasti.

Geriau yra padaryti didelę konkurenciją, keliasdešimčiai geriausių rezidentų skiriant 1,5k eur atlyginimus, kad dėl jų peštųsi savo rezultatais šimtai ar net tūkstančiai. Tada tie, kuriems nepavyktų to pasiekti, negalėtų skųstis, jog "mes mažai teždirbam", nes turėjo progą. O geriausi nesiskųstų, nes uždirbtų padoriai.

Neturi būti tokių lubų, kokios yra dabar.  
V. 2016-03-17 15:51:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Vertas pagarbos gydytojas, kuris sugebėjo tai išsakyti ir atkreipti į problemą valstybiniu mastu. Tiesiog ateina laikas, kai jau ir gydytojai, sesutės, mokytojai nebegali išgyventi. Kur reikia ieškoti pinigų? Manau verta būtų pakratyti aukštesnio rango valdininkų kišenes pradedant ministerijas ir baigiant seimą. Ten tikrai ne vienas mln. atliekamų atsirastų. Valstybės tarnautojų atlyginimo skirstymo sistema nesubalansuota. Tiesiog vieni gauna per daug, kiti per mažai.    ATSAKYTI
Petras 2016-03-19 00:34:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Teisingai pastebėta. Pakratyti ministerijas. Seimą. Vyriausybę. Ten eiliniai popierių nešiotojai uždirba po tūkstantį eurų, nereikia nė aukštesnio rango. Už nieką neatsako. Vienintelis jų rūpestis - išsilaikyti. Bet kadangi yra tokia absurdiška situacija, kad kartą pasididinus algas paskui įstatymai neleidžia jų sumažinti (atmenat Seimo narių, teisėjų istorijas), tai kas gali juos pakratyti? Jau greičiau tie, kurie ne prie lovio, pakratys kojas.  
egle 2016-03-17 15:39:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Sutinku,kad situacija apgailetina. Taciau noriu pridurti,jog viso med. Personalo algos yra tokios.   ATSAKYTI
viktoras 2017-07-20 11:27:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Komentaras Greit Lietuvoje gydytoju ir slaugytoju bus didžiulis trukumas. Jau dabar jauni specialistai išvyksta ,kur gali dirbti ir uždirbti. Lietuvos medicina dar laikosi, kol dar dirba gyd. pensininkai.  
Užjaučianti 2016-03-17 14:48:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Suės Jus, daktarėli. Negausit darbo Lietuvoj. Liūdna, bet taip yra. Neišmokot bučiuoti rankos vadovui.    ATSAKYTI
PETRAS 2016-03-17 12:18:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nieko nuostabaus. Juk Jūs ne šaltkalvis ar suvirintojas, bet GYDYTOJAS. Inteligentija Lietuvoje yra nereikalinga. Aš taip pat mokiausi 10 metų, turiu aukštąjį išsimokslinimą, papilomai dar baigiau dvi kolegijas (vieną iš jų Roterdame) na ir kas... atlyginimas 1,86 euro už valandą.   ATSAKYTI
Justė 2016-03-17 11:57:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Šaunuolis. Pagaliau kažkas išdrįso parašyti tiesą, tokią plika, kokia ji ir yra, plika. Perėjau tą patį. 11 metų atsimokiusi, dirbusi per kelis darbus, gavusi diplomą deja ir pati išvykau svetur.
Esu laiminga turėdama darbą Suomijoje. Esu gerbiama žmonių ir pacientų. Galiu gyventi normalų gyvenimą, dirbti, mokytis.   ATSAKYTI
anonim 2016-03-17 11:21:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Labai gaila, kad mūsų šalyje tokia supuvus visa sistema. Švietimo, medicinos, apsaugos, socialinė... Jauniems žmonėms nesuteikiamos jokios perspektyvos. Tiek protingų jaunuolių, tiek gabių specialistų priversti emigruoti tik dėl vienos sąlygos - pinigai. Tai kaip tie žmonės dirbdami gali atsisakyti kyšių? Kaip jie gali sąžiningai atsiduoti darbui? Kodėl su jai nesielgiama sąžiningai, pagarbiai, autoritetingai? Anksčiau gydytojai, mokytojai, policininkai, gaisrininkai būdavo geidžiamiausios, gerbiamiausios profesijos. Dabar, gi žiūriu, lyginant algų santykį - vos ne valytojams prilyginama. Visuomenės sanitarai... Iš jų reikalaujama daug, o jiems duodama?...    ATSAKYTI
Leonardas 2016-03-17 10:20:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Pagarba šiam rezidentui. Viskas tiesiai ir aišku. Sistema pūva nesustodama ir laikosi nesugriuvusi tik dėl to, kad dauguma medikų yra aukštos moralės žmonės. Kitaip negaliu paaiškinti kaip tokiame mėšle 25 metus sistema vartosi. Bet tas negali tęstis amžinai.    ATSAKYTI
Tiesa 2016-03-17 10:07:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ce dar irodimas kas valdo sali -kur musu tikri politikai ,deja ju nera 25 metai-tik komedijantai kurie gyvena prabangoja kitu saskaita.   ATSAKYTI
vaida 2016-03-17 04:19:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
vaziuokite gerbiami daktarai i amerika, kur sita profesija viena laiausiai apmokamu salyje. igave siek tiek praktikos uzdirbsite tokius pinigus apie kokius lietuveje net nedrystate pasvajoti.    ATSAKYTI
Irma 2016-03-17 23:53:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tik kad jav gydytoju dirbti reikia nelengvus egzaminus islaikyti, Nes lietuvos rezidenturos jav ne uzskaito ir net diplomas galioja tik perlaikius egzaminus, kurie daug rimtesni nei lietuvoje. Stipendija isskaiciuojama I alga turetu buti. Anglijoje isvis rezidentam nemoka, oficiali darbo savaite 48 val per savaite, alga 1800 svaru per menesi, egzaminai kainuoja virs 500 svaru uz kuriuos ir egzaminu kursus moka rezidentai is savo kisenes. Kursai kainuoja virs 500 svaru. Ir po budejimu lieka vizitacijai Iki 12-13 val ir grista vakare I naktini budejima, Nes daznai dirba savaite naktu 13 val pamaina virs 80 val per savaite ir visa tai uz 1800-2200 per menesi Su aukstesnem nei lietuvoje kainom. Mediku gyvenimas nelengvus visur.  

Top Video

Internautai pašėlo: mama įkėlė įrašą, kaip mažametis vairuoja ir viršija greitį
DABAR RODOMA
Internautai pašėlo: mama įkėlė įrašą, kaip mažametis vairuoja ir viršija greitį
DABAR RODOMA
Negalėjo nenufilmuoti: praeiviai stabtelėjo žiūrėti, ką moteris vedžioja lauke
DABAR RODOMA
Mama slapta užfiksavo šokiruojantį slaugės elgesį su jos negalią turinčiu sūnumi
DABAR RODOMA
Tiesioginio eterio įrašas atskleidė vagystę: kuriozas tapo sensacija
DABAR RODOMA
Dėl gyvūno pikantiško poelgio modeliui teko raudonuoti
DABAR RODOMA
Moteris palikusi atvirus automobilio langus labai greitai to pasigailėjo
DABAR RODOMA
Darbuotojai užfiksavo poros akimirką restorane: visi internautai ėmė jų ieškoti
DABAR RODOMA
Pamačius šalia važiavusį automobilį išsitraukė kamerą: to dar nebuvo regėję
DABAR RODOMA
Keistos išvaizdos žuvis sukėlė sąmyšį: atrodo, kaip su žmogaus veidu
DABAR RODOMA
Venckienės palaikymo mitingo dalyvė: aš buvau pas Neringą kameroje
REKLAMA
poliklinika (nuotr. TV3)
Priešpaskutinę spalio dieną tyliai pakeitus motinystės išmokų tvarką, kai kurios mamos, kurioms gresia negauti motinystės išmokų, pasijuto persekiojamos. Naujienų ...
Gedimino kalne vykdomi stabilizavimo žiemai ir 2018 m. pavasariui darbai (nuotr. nacionalinio muziejaus)
Prieš daugiau nei 150 metų bajorai, dvasininkai ir jaunimas stojo prieš šimtatūkstantinę Rusijos imperijos kariuomenę. Ir nors daugelio jų svajonės dužo atsidūrus tremtyje ar ...
Sukilėlių muziejus (nuotr. stop kadras)
Lietuva ruošiasi išskirtinei, kai kurių istorikų šimtmečio įvykiu tituluojamai ceremonijai. Iškilmingų sukilėlių perlaidojimo apeigų išvakarėse į mūsų šalį jau atvyko ir ...
Laukiantis traukinys (nuotr. stop kadras)
Aiškėja daugiau skandalo „Lietuvos geležinkeliuose“ detalių. Dėl ant bėgių nuvirtusio didžiulio krano šį rytą buvo sutrikęs geležinkelio eismas iš Lietuvos į Rusiją. ...
Puola vilkai (nuotr. stop kadras)
Siaubas Kėdainių rajone. Į mokyklinį autobusą Krakių apylinkėse ankstyvą rytą skubančius vaikus išgąsdino šalimais lakstantys vilkai. Vilkų gaują ir dieną gretimame kaime matė ...
REKLAMA

TELEVIZIJA

TVPlay
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų