Atleisti darbuotoją per tris dienas: galima, bet labai brangu Ar mokslininkų siūlymai liberalizuoti darbo santykius atlaikys profsąjungų ir jaunų šeimų kritiką?

Derybos dėl kai kurių siūlomų pakeitimų bus ilgos ir sunkios, pripažįsta ir verslo, ir profesinių sąjungų atstovai, besiruošiantys svarstyti moksalininkų parengtus pasiūlymus liberalizuoti darbo santykius.

Antradienį Trišalėje taryboje bus pristatytas naujasis „Darbo santykių ir valstybinio socialinio draudimo teisinis-administracinis modelis“ – Lietuvos universitetų mokslininkų parengti užimtumo, socialinio draudimo ir darbo teisinio reguliavimo, suderinamumo, skurdo ir socialinės atskirties mažinimo siūlymai, kurie turėtų pakeisti darbo santykių ir socialinio draudimo reglamentavimą.

Tačiau jau dabar akivaizdu, kad derybos dėl kai kurių siūlomų pakeitimų bus ilgos ir sunkios, kadangi palies didžiąją dalį Lietuvos gyventojų. Neatmetama, kad bręstanti reforma, kuris pagerins sąlygas darbdaviams, gali pabloginti jas vaikus auginančioms dirbančioms mamoms, atleidžiamiems iš darbo žmonėms, pensininkams.

REKLAMA

Mintimis apie tai Trišalės tarybos posėdžio išvakarėse dalijasi Nacionalinio aktyvių mamų sambūrio atstovė Rasa Žemaitė, Maistininkų profesinės sąjungos pirmininkė Gražina Gruzdienė ir Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) Verslo socialinės politikos ir teisės departamento direktorė Dovilė Baškytė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų