Arnas Mazėtis, LRT televizijos naujienų tarnyba, LRT.lt

Daugiau pajamų gaunantys nepatenkinti dabar galiojančia Privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokos skaičiavimo metodika – įmokos skaičiavimu nuo visų gaunamų pajamų. Ekonomistai sako, kad didžiausios sumos lubų, nuo kurios būtų skaičiuojama įmoka, įvedimas – vienas problemos sprendimo būdų. Tačiau tai prieštarautų solidarumo principui.

Pagal dabar galiojančią tvarką, dirbantysis Privalomojo sveikatos draudimo įmokas turi mokėti nuo visų – darbo ar autorinių sutarčių, individualios veiklos pažymų bei kitų pajamų. Tačiau ištikus bėdai, dažnai medicinos įstaigoje apdraustajam liepiama papildomai susimokėti už kai kuriuos tyrimus ar medicininius instrumentus. Sveikatos apsaugos ministrės teigimu, jeigu įmokos būtų skaičiuojamos kitaip – nuo didžiausių gaunamų pajamų ar įvedant lubas – būtų pažeistas lygybės principas.

REKLAMA

Be to, kitaip skaičiuoti įmokų kol kas neįmanoma – biudžete žioji kelių šimtų milijonų skylė. „KT nutartyje yra aiškiai pasakyta, kad valstybė turi užtikrinti būtinąją pagalbą ir gyvybės išsaugojimą. Diskutavome, paskaičiavome, kad reikėtų 400 mln. litų, kurie turėtų būti skiriami iš valstybės biudžeto, ne iš PSDF, bet KT pasisakė, kad tas procesas galimas, tik esant finansinėms galimybėms, bet valstybė 400 mln. skirti būtinajai pagalbai ir gyvybės išsaugojimui negali. Šių metų biudžete tam numatyta tik 10 mln.“, – sako sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė. Seimo sveikatos reikalų komiteto pirmininkė sutinka, kad argumentas, jog moku nuo visų pajamų, o gaunu tiek pat paslaugų, kiek ir tas, kuris moka nuo vienų pajamų, logiškas.


Rašyti komentarą...
c
cia ne solidarumo principas
2014-10-19 09:44:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
Koks cia solidarumo principas, jei tas, kuris sumoka 93 Lt ir as, mokedamas kelis tukstancius Lt per menesi, gauname poliklinikoje ar ligonineje lygiai tokias pacias paslaugas ir aptarnavima? Nei geresnes palatos, nei geresniu vaistu; dar bek pats kokiu medikamentu ar tvarsciu nusipirkti. Niekas net nezino kiek as tukstanciu tu PSD sumokejau; suzinotu - numirtu is pavydo, kad daug uzdirbu. Tai ne solidarumo principas, bet komunizmo principas. Ir visai tuo nesistebiu, nes musu visuomene dar neatsikrate Lenino bacilu. O visi valdininkai ir politikai - tikri Lenino anukai.
Atsakyti
0

S
Stanislovas
2014-10-19 14:14:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
Iš Seimo reikia pašalinti ten užsigulėjusius veikėjus, kurie visas problemas sprendžia skurdindami visuomenę. Rinkimai ne už kalnų. Reikia pradėy\ti galvoti kaip į valdžią atvesti protaujančius žmones.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų