Politikai ima susitaikyti, kad referendumas dėl žemės pardavimo užsieniečiams įvyks. Socialdemokratas Gediminas Kirkilas sako, kad referendumo iniciatyva jau turi teigiamo poveikio: politikai buvo priversti atkreipti dėmesį į žemės pardavimo užsieniečiams tvarkos, arba vadinamųjų saugiklių, klausimą, kuris dabar politikams jau atrodo nepakankamai išspręstas.

Lietuva yra priėmusi žemės pardavimo užsieniečiams tvarkos įstatymą, pagal kurį euroatlantinio bloko šalių juridiniai asmenys jau gali įsigyti žemės Lietuvoje, o fiziniai asmenys turėtų turėti galimybę nuo šių metų balandžio 30 d. Tačiau Vyriausybė, G. Kirkilo teigimu, yra nusiteikusi jį tobulinti.

„Referendumo iniciatorių tikslas, jei yra toks, kokį jie deklaruoja, šiandien padarė gerą darbą. Politikai pradėjo mąstyti. (...) Jau ruošiamasi ir Vyriausybė ruošiasi. Politikai ilgai nekreipė dėmesio – nei ankstesnėje Vyriausybėje, nei dabartinėje“, – LRT televizijos laidoje „Teisė žinoti“ sakė G. Kirkilas, Seimo Europos reikalų komiteto pirmininkas.

REKLAMA

Pasak jo, greičiausiai galiojantis žemės pardavimo užsieniečiams tvarkos Konstitucinis įstatymas referendumo iniciatoriams nėra pakankamas. „Ir ko gero jie teisūs“, – sakė parlamentaras.

Laidos dalyviai minėjo Vokietiją arba Daniją, kuriose norintiesiems įsigyti žemės galioja itin griežti reikalavimai, pavyzdžiui, dėl realių ryšių su šalimi, arba biurokratinės procedūros, galinčios priversti gerai apsvarstyti norą įsigyti žemės.

Neprižiūri, ar žemės įsigijo kinai arba rusai

Liberalų sąjūdžio parlamentaras Eugenijus Gentvilas teigė bandęs gauti informacijos iš prokuratūros ir Valstybės saugumo departamento apie ne euroatlantinių šalių subjektų vykdomą žemės supirkimą Lietuvoje per tarpininkus, tačiau gavo atsakymą, kad šios institucijos neįpareigotos stebėti situacijos.

Konstituciniame įstatyme, nustatančiame žemės pardavimo užsieniečiams tvarką, numatyta, kad situaciją turi stebėti Seimo sudaryta nuolatinė komisija, tačiau nuo 2003 m., kai įstatymas priimtas, ji nebuvo sudaryta.

„Seimas nusišalino nuo savo prisiimto įsiapreigojimo, nieko neįpareigojo tą darbą atlikti. Šiandien yra informacinis vakuumas – kas ką nori, tas tą daro. Drįstu netgi daryti prielaidą, kad kažkam buvo labai naudinga, kad niekas nieko nekontroliuotų“, – „Teisėje žinoti“ sakė E. Gentvilas.


Rašyti komentarą...
M
Mastyti ?
2014-02-04 10:40:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ne,jie išsigando 100 000 busimų parašų kad tokių ,,politikų" nebutu
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų