Z. Čepaitė (nuotr. Balsas.lt)

Z. Čepaitė (nuotr. Balsas.lt)

Britaniją šią savaitę drebino kalbos apie Margaret Thatcher laidotuves, kurios mokesčių mokėtojams atsiėjo 10 milijonų svarų. Ar Geležinė Ledi nusipelnė iškilmingos laidotuvių ceremonijos? Ar reikėjo skirti tiek pinigų? Šiame kontekste mūsų prezidentės gestas vizitui į Thatcher laidotuves pasirenkant pigių skrydžių bendrovę atrodo įspūdingai. Gal tai skrydis, kuris pakeis pasaulį?

Kaip bevertintų Britanijos gyventojai Geležinę Ledi, net tie, kas šoka ir linksminasi jai mirus, pripažįsta, kad ji pakeitė ir Britaniją, ir visą pasaulį. Tokių žmonių nėra daug, ir visiškai natūralu, kad Lietuvos vadovė atvyko pareikšti jai pagarbą. Tačiau juokinga, kad šį kilnų gestą užgožė vienos iš pigių skrydžių avialinijų reklama.

Tiesa, girdėjau pasigėrėjimo šūksnių – Prezidentė taupo mūsų pinigus, Prezidentė nepabūgo paprastų žmonių, Prezidentė ne tokia kaip kokie Seimo nariai, kurie skraido verslo klase ir gyvena 5 žvaigždučių viešbučiuose.

Išties, kodėl seimūnai ir ministrai tūkstančius leidžia brangiems bilietams, jei “Wizzair” ar “Raynair” šiandien gali nugabenti į kokią tik nori Europos šalį? (Sunkiau būtų pasiekti kitus kontinentus, bet ten dažnai lankytis nėra būtina.) Ar skrendant verslo klase užtikrinamas didesnis saugumas? Tikrai ne, nebent verslo klase skrendantiems pateikiami brangesni gėrimai ir yra daugiau vietos kojoms ištiesti. Skrydis verslo klase yra statuso reikalas, tai galimybė parodyti, kad priklausai aukštesnei klasei.

REKLAMA

Žinia, kad Lietuvos Prezidentei nerūpi demonstruoti savo statuso, pasaulio gal ir nepakeis, bet lietuvišką mentalitetą sujudino. Vieni gėrisi, bet kiti baisisi – kaip gali valstybės vadovė skraidyti kartu su emigrantais.

Nesijaudinkit, su emigrantais prezidentė neskrido.

Šis lėktuvas kaip ir visi kiti tarp Lietuvos ir Britanijos kasdien kursuojantys orlaiviai emigrantinės liaudies - išgėrusios ir neišgėrusios, linksmos ir susirūpinusios, tyliai sėdynėse susigūžusios ar savo kalbas garsiais keiksmais pagražinančios, su vaikais ar be vaikų - paprastai būna kupinai pritutinti (tokio, kuriame būtų laisvų vietų, jau 6 metai neteko matyti).

Lėktuvas, kuriuo skrido Prezidentė irgi turėjo būti nė kiek ne kitoks. Bet kas iš emigrantų pasigirs, kad greta jo sėdėjo prezidentė? Tikrai niekas! Kas nustebęs pasakos matęs ją eilėje laukiant įsėdimo? Nei vienas! Kas regėjo ją su visais šiūruojančią tais pačiais koridoriais iki pasų kontrolės? Kas!?

Ji skrido tuo pačiu lėktuvu, bet ne su mumis. Net pigių skrydžių avialinijos pasirūpina “vipiniu” aukšto rango klientų aptarnavimu. Vilniuje Grybauskaitė buvo atgabenta tiesiai į VIP išvykimo salę, į priekinę lėktuvo sėdynę pasodinta jau susėdus visiems keleiviams ir paskelbus, kad reikia prisisegti diržus. Išlaipinta visus skridusiuosius sulaikius kelioms minutėms, kol Prezidentė bus įsodinta į vipiniams svečiams skirtą automobilį ir nuvežta iki pat durų į VIP atvykimo salę, kur jos jau laukė ambasados pareigūnai.

Kad Prezidentė skrido “Wizzair” nei vienas mirtingasis ir pastebėjęs nebūtų, jei ne nuotrauka prezidentinėje “Facebook” paskyroje. Kodėl ta nuotrauka turėjo čia atsidurti? Kodėl Prezidentei buvo taip svarbu paskelbti, kad naudojosi emigrantine transporto priemone? Gal pasiilgo emigrantų meilės? O gal panūdo parodyti, kad ji moka taupyti mokesčių mokėtojų pinigus?

Tačiau juk buvo galima ne tik sutaupyti, manau, kad čia praleista gera proga uždirbti. Tegu susimoka “Wizzair” už reklamą! Tada tikrai galėtume didžiuotis ne tik Lietuvai dirbančia, bet ir Lietuvai uždirbančia Prezidente.

 

dr. Jonas Ramanauskas [email protected]
2013-04-19 19:03:51
"Kodėl Prezidentei buvo taip svarbu paskelbti, kad naudojosi emigrantine transporto priemone? Gal pasiilgo emigrantų meilės? O gal panūdo parodyti, kad ji moka taupyti mokesčių mokėtojų pinigus?"

Atsakymas: PRADEJO RINKIMINE KOMPANIJA ANTRAI KADENCIJAI! Kuo pagristi tai? Prezidente pareme labai brangu pinigu skolinimasi ir padare nepalyginamai didesne zala valstybei, nei "sutaupydama" pigesniu skrydziu. Kaip sakoma Prezidentei i 5 lydintiesms asmenims.... uzteko i abi puses 3000Lt, kas reikstu i viena puse bilietas kainuoja 250 Lt asmeniui! Ar cia tikrai tokios kainos? Gal kas zinote? Gal kokia VIP nuolaida uz reklama?
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
karpis 2013-04-23 14:20:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Beveik 25 tūkst men alga, išlaikymas nekainuoja, pilnai už algelę galėjo nusisamdyti lėktuvą ir skristi su visa prezidentūra ekskursijon į londoną   ATSAKYTI
stebetojas 2013-04-22 22:22:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Suda mala sita rasliavotoja.Jai juk svarbiausia rasyti,-ir nesvarbu ka.O Prezidente uz toki poelgi reikia tik gerbti.Nes tik dirbantis zmogelis ir kuriantis produkta ir jo pridetine verte supranta kas yra tas pinigelis ir is kur jis atsiranda,ir masto kaip ji geriau isleisti.Tik tokiems rasliavotojams pinigai auga ant medziu ir nuskinami kada panorejus.Is tokiu ir panasiai mastanciu valdzioje ,ir eina plikbajoriskas poziuris,-nesvarbu kad prasiskolines-svarbu onaras.Jeigu ne tokie debilai,gal ir valstybes skola butu minimum dukart mazesne,o gal ir daugiau.Kas tas skolas ismokes,-juk tauta ne buratinai,-pinigu medzio nesodins........   ATSAKYTI
Kęstas 2013-04-22 19:34:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Balčytis išplepėjo, kodėl Gintarinė Ledi Prunskienė gydėsi Maskvoje

Prunskienė, vadovavusi mūsų Vyriausybei perėjimo prie kapitalizmo metu, gydėsi nuo insulto Maskvoje. Kodėl? Štai Balčyčio, buvusio mūsų ministro, dabar europarlamentaro, atsakymas:

_...Nereiktų tikėtis, kad jau šį rudenį .... Lietuvą užplūs pacientai iš turtingų valstybių. Priežastis – nepakankamai išvystyta ir patraukli infrastruktūra. Todėl jau šiandien būtina ieškoti inovatyvių metodų, taikyti viešąją ir privačią partnerystę, t.y. kada valstybė su privačiu kapitalu steigtų modernius sveikatingumo/gydymo centrus, kurių teikiamų paslaugų kokybė tenkintų iš Vakarų atvykstančius pacientus [1]._

Gydymas Maskvoje tikrai vertas mūsų dėmesio:

_K. Prunskienė Maskvoje gydoma jau daugiau nei 3 mėnesius. Didelis šio centro privalumas, kad jis turi įrangos, kokios Lietuvoje nėra. Pavyzdžiui, čia yra įrenginys, kuris formuoja taisyklingą eiseną. Žmogus turi eiti valandą, o įrenginys, paremdamas įvairias kūno vietas, taip paskirsto kūno svorį, kad ėjimas būtų taisyklingas [2]._

Maskva yra vienas iš artimiausių daugiau nei dešimt milijonų gyventojų turintis miestas netoli nuo mūsų namų. Maskva turi daug naftos dolerių šiuolaikiniams prietaisams pirkti, šiuolaikinius pastatus statyti. Maskva turi gerai išsilavinusį medicininį personalą.

Todėl jei jūsų gydymui reikalinga šiuolaikinė įranga, ar jei slaugote močiutę, kuriai sunku nuvažiuoti toli, o Lietuvoje nėra tinkamo gydymo, reikia pagalvoti apie gydymą Maskvoje.

Daugiau apie tai - surašant Google žodžius: mokslas-studijos-ekonomika.   ATSAKYTI
Kubiloidų gaujos stogas 2013-04-21 17:17:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Partškolos puputė Grybauskaitė padarė "gerą darbą"?:)))))Nejuokinkit.Mockus,Grybauskaitė,Liancberga ir Kubilius -stos prieš teismą dėl Furmanavičiaus,Naruševičienės,Ūso žmogžudysčių.   ATSAKYTI
stasys 2013-04-22 15:44:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Atviras nervų kamuoliukas ..  
vaidotas 2013-04-21 06:59:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jusu straipsnis nepakeis nuomones apie prezidente .O

Jus jau matosi ,kad esate saliska,Ne koks bruozas zurnalistui......O Prezidente visada Prezidente,ji todel ir Prezidente................!   ATSAKYTI
Atsibodo 2013-04-20 21:15:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kiek šita ponia viešai pūliuos? Brangiai - negerai, pigiai - nepakankamai nuoširdžiai... Kiek metų reikia tvarkyti viešbučius, kad ateitų susitaikymas su savo susimovimu gyvenime? O kol kas - nuodais pasispjaudai aplink - ir kiti ima kvepėti panašiai...   ATSAKYTI
OldShatterhand 2013-04-20 00:10:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Viskas, iškyrus nekrologą, yra piaras...   ATSAKYTI
Rima 2013-04-19 22:37:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Gėda!!!!!!geda prezidentei taip pigiai kelti reitingus,jau ir runkeliai supranta, kad cia viesieji ryšiai.   ATSAKYTI
rm 2013-04-19 20:12:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
kad galėtume didžiuotis kažkokiais iš liaudies pinigų gyvenančiais, reikia, kad skraidytume ne tik į anglijas ir airijas, bet kad galėtume nuskristi paatostogauti į kokias kitas salas... nemanau, kad daug žmonių didžiuojasi tokiu būdu besididžiuojančia savimi prezidente.   ATSAKYTI
dr. Jonas Ramanauskas [email protected] 2013-04-19 19:03:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
"Kodėl Prezidentei buvo taip svarbu paskelbti, kad naudojosi emigrantine transporto priemone? Gal pasiilgo emigrantų meilės? O gal panūdo parodyti, kad ji moka taupyti mokesčių mokėtojų pinigus?"

Atsakymas: PRADEJO RINKIMINE KOMPANIJA ANTRAI KADENCIJAI! Kuo pagristi tai? Prezidente pareme labai brangu pinigu skolinimasi ir padare nepalyginamai didesne zala valstybei, nei "sutaupydama" pigesniu skrydziu. Kaip sakoma Prezidentei i 5 lydintiesms asmenims.... uzteko i abi puses 3000Lt, kas reikstu i viena puse bilietas kainuoja 250 Lt asmeniui! Ar cia tikrai tokios kainos? Gal kas zinote? Gal kokia VIP nuolaida uz reklama?   ATSAKYTI
Ar 2013-04-19 15:52:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Popiezius plaudamas kaliniams kojas pakeite pasauli?Ar skandinavijos ir Sveicarijos ministrai eidami pesciomis,ar vaziuodami dviraciu,pakeicia pasauli?Paprasciausiai kiekvienas geras darbas pasauli daro geresniu.Bet pasauliui tik neigiama itaka daro paranoja,kuri kiekviena gera darba isjuokia ir paniekina.Puiki pozicija.Skrido pigiai.tai blogai,o skristu brangiai,dar blogiau.Ir Prezidentai paklusta kazkokioms saugumo taisyklems,bet paranoikai zaidzia visada be taisykliu.   ATSAKYTI
stasys 2013-04-19 15:47:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Negali paneigti to kad tai pirmas žingsnis lik Prezidentinės kompanijos ir tuo Prezidentė ne tik padėjo gera pagrindą jos pradžiai bet ir simboliškai parodė su kuo Jį ir kaip Jį ,.. čia Balse daug kas Ją kaltina autoritarizmų ir šeip kitais nebutais griekais, tebunie, bet faktas lieka faktu ,.. vienas šūvis du zuikiai ,.. jei dar kam atrodo kitaip siūlau susimastyti kur link liaudis linksta ,..ir koks šūkis bus šios ateinančios kovos po metų ..pastabesni jau turėjo susiprotėti ..:)   ATSAKYTI
Pasaulio nepakeisi 2013-04-19 14:03:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Bet gal tikrai bilietas pigiau atsiejo ?O siaip tai drauga persodino i ta VIP,kai kitur neliko vietu.Na gaila,kad Prezidente nesedejo su ,,liaudimi",butu gal suartejusi,su emigrantais pabendravusi,ju problemas geriau supratusi.   ATSAKYTI

Top Video

Policininką nužudžiusio vyro žmona: jis sirgo depresija, bet daug metų nesigydė
DABAR RODOMA
Policininką nužudžiusio vyro žmona: jis sirgo depresija, bet daug metų nesigydė
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Narkevičius – vėl įvykių sūkuryje: Trakų rajone sustabdytas keliuko remontas kelia daug klausimų
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Skaičiai gąsdina: per karantiną 11400 į septintą dešimtį įkopusių asmenų neteko darbo
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Žada masinį tyrimą dėl Covid-19: aiškinsis, kokį imunitetą sugebėjome įgyti
DABAR RODOMA
Farai. Klaipėdoje BMW lėkė tarsi viesulas: taranavo automobilį ir išrovė medį
DABAR RODOMA
„Pasikalbėkim #IŠNAMŲ“ su Zuokiene apie savanorystę COVID-19 židinyje ir nemalonų vyro akibrokštą
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Nausėda gimtadienį sutiko Nidoje, keturių žvaigždučių viešbutyje
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Lietuvoje savaitgalį – susirgimų koronavirusu šuolis
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Egzaminai prasidės birželio 22 d.: aiškėja tvarka, kaip jie vyks
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Koronaviruso židiniai plečiasi globos namuose: sergančiųjų daugėja Antaviliuose, Širvintose
REKLAMA
Greta Šiaučiulytė
Vasaros pradžią investuotojai pasitiko stebėdami augančią įtampą tarp JAV ir Kinijos bei ryškėjančius pandemijos padarinius verslui. Nepaisant to, viltys dėl kuriamos vakcinos ...
Edward Lucas (nuotr. Paulius Peleckis/Fotobankas)
Atstumti savo draugus ir perspėti priešus – tokią politiką 15 metų vykdė Vladimiro Putino Rusija. Kremliui jos rezultatai buvo siaubingi. Rusija sutelkė Ukrainos nacionalinį ...
Edwardas Lucasas (nuotr. Fotodiena.lt)
Atstumti savo draugus ir perspėti priešus – tokią politiką 15 metų vykdė Vladimiro Putino Rusija. Kremliui jos rezultatai buvo siaubingi. Rusija sutelkė Ukrainos nacionalinį ...
Kęstutis Motiejūnas (nuotr. Organizatorių)
Prasidėjus COVID-19 pandemijai, kai buvo įvestas karantinas ir Vyriausybei teko imtis priemonių gaivinant verslą ir ekonomiką, „Invega“ tapo vienu iš svarbiausių pagalbos ...
 A. Abromavičius  (nuotr. SCANPIX)
Kai kam gali iškilti klausimai, kaip sekasi atremti koronavirusą Ukrainai, kaip šioje šalyje teikiama parama gyventojams ir kaip vertinamos lietuvių pastangos išbristi iš ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų