Politologas Algis Krupavičius (nuotr. Elta)

Politologas Algis Krupavičius (nuotr. Elta)

Birželį visuomenės lyderiais laikomų veikėjų reitingai staigmenų nepateikė - palankiausiai vertinama Prezidentė Dalia Grybauskaitė, nepalankiausiai - Premjeras Andrius Kubilius. Tačiau kelintą mėnesį kyla buvusios Kauno apygardos teismo teisėjos, partijos „Drąsos kelias“ vedlės Neringos Venckienės reitingai - per penkis mėnesius, kai N. Venckienė minima tarp visuomenės veikėjų, jos populiarumas padidėjo 7 proc. Tačiau, politologo nuomone, N. Venckienė gerokai per anksti pasijautė reikšminga politine veikėja ir daro klaidą po klaidos.

Rinkos ir viešosios nuomonės tyrimų kompanijos „Baltijos tyrimai“ naujienų agentūros ELTA užsakymu birželio 13-22 dienomis atliktos apklausos duomenimis, valstybės vadovę Dalią Grybauskaitę palankiausiai vertino 76 proc. šalies gyventojų. Prezidentą Valdą Adamkų palankiai vertino 59 proc. gyventojų, Socialdemokratų partijos vadovą Algirdą Butkevičių - 58 proc. gyventojų. Prie politikų, kuriuos palankiai vertina daugiau nei pusė suaugusių Lietuvos gyventojų, prisijungė ir Seimo Pirmininkė Irena Degutienė, pelniusi 54 proc. gyventojų palankumą.

REKLAMA

Šeši visuomenės veikėjai - europarlamentarai Viktoras Uspaskichas ir Vilija Blinkevičiūtė, Liberalų sąjūdžio pirmininkas, susisiekimo ministras Eligijus Masiulis, SEB banko prezidento patarėjas Gitanas Nausėda, parlamentaras Julius Veselka ir partijos Tvarka ir teisingumas pirmininko pirmasis pavaduotojas, „tvarkiečių“ frakcijos Seime seniūnas Valentinas Mazuronis - įvertinti labiau palankiai nei nepalankiai.

Gyventojų antisimpatijos birželį beveik nesikeitė. Nepalankiausiai įvertintas šalies Premjeras A. Kubilius - jį nepalankiai vertina aštuoni iš dešimties, arba 80 proc. apklaustų gyventojų. Daugiau nei pusė respondentų nepalankiai įvertino Seimo narį Arūną Valinską (69 proc.), europarlamentarą Vytautą Landsbergį (65 proc.), europarlamentarą, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos vadovą Valdemarą Tomaševskį (63 proc.), sostinės merą, partijos „Sąjunga TAIP“ lyderį Artūrą Zuoką (60 proc.) ir finansų ministrę Ingridą Šimonytę (55 proc.).

Apklausos rengėjai pažymi, kad per mėnesį daugiausiai - 7 procentiniais punktais - pagerėjo Liberalų sąjūdžio pirmininko E. Masiulio ir Seimo Pirmininkės I. Degutienės vertinimas (6 procentiniais punktais). Be to, 3 procentiniais punktais padaugėjo gyventojų, palankiai vertinančių Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų lyderius V. Landsbergį ir A. Kubilių.

Nuo gegužės mėnesio stipriau pablogėjo dviejų politikų vertinimai - europarlamentarės V. Blinkevičiūtės (5 procentiniais punktais) bei Seimo vicepirmininko Česlovo Juršėno (3 procentiniais punktais).

REKLAMA

Buvusios Kauno apygardos teismo teisėjos N. Venckienės reitingai nuo vasario, kai ji pradėta traukti į dažniausiai minimų visuomenės veikėjų sąrašą, pakilo 7 procentiniais punktais. Vasarį N. Venckienę palankiai vertino 30 proc., kovą - 35 proc., balandį - 38 proc., gegužę - 36 proc., o birželį - jau 37 proc. respondentų.

Naujosios apklausos duomenimis, „Drąsos kelio“ lyderė savo populiarumu lenkia tokus politikus kaip Loretą Graužinienę, Rolandą Paksą, Vytenį Povilą Andriukaitį, Rasą Juknevičienę, I. Šimonytę, Vytautą Grubliauską, A. Zuoką, Algį Čapliką, V. Landsbergį, A. Valinską, A. Kubilių ar V. Tomaševskį. Nepalankiai N. Venckienę šiuo metu vertina apie 40 proc. apklaustųjų. Tuo tarpu politinės partijos „Drąsos kelias“ reitingas per mėnesį pakilo 0,6 procentinio punkto. Jei rinkimai vyktų rytoj, už šią politinę jėgą balsuotų 0,9 proc. respondentų.

Tačiau Kauno technologijos universiteto (KTU) Politikos ir viešojo administravimo instituto prof. dr. Algio Krupavičiaus teigimu, nors N. Venckienė ir reitinguojama, per anksti džiaugtis jos politine sėkme.

Politologo vertinimu, N. Venckienės reitingas auga menkai, ir apskritai jis yra neigiamas, nes neigiamai vertinančiųjų yra daugiau nei teigiamai.

Pasak A. Krupavičiaus, įtaką N. Venckienės įtraukimui į visuomenės veikėjų sąrašą apklausose turėjo didelis žiniasklaidos dėmesys šiai istorijai.

„Paaiškinimas yra paprastas: išties per pastarąjį pusmetį N. Venckienė, Garliava, Klonio gatvė ir t. t. buvo viena iš svarbiausių temų, nustelbusi praktiškai beveik visa kita. Akivaizdu, kad apie Visagino atominės elektrinės reikalus buvo kalbėta ženkliai mažiau, negu kad apie Venckienę ir Garliavos istoriją“, - lygino A. Krupavičius.

REKLAMA

Kita vertus, pasak politologo, iš N. Venckienės reitingų nereikėtų daryti jokių svarbių išvadų, nes jos reitingas ganėtinai neaukštas. Be to, A. Krupavičius siūlo tiksliau formuluoti apklausų klausimą ir teirautis, „kas geriausiai atstovauja jūsų interesams“ ar „kaip vertinama viena ar kita veikla“.

Politikos apžvalgininko pasiteiravus apie N. Venckienės reitingus ateityje, KTU profesorius sukritikavo jos puikybę ir aroganciją, ypač viešuose pareiškimuose, kas neabejotinai turės neigiamos įtakos.

„Atrodo, kad ji gerokai per anksti pasijautė reikšminga politine veikėja ir daro klaidą po klaidos, ir ta arogancija, puikybė, ko gero, veiks kaip atstumiantis veiksnys. Vargu ar net ir dabartiniai palankumo reitingai išliks“, - sakė pašnekovas.

N. Venckienės elektoratas, kuris sąlyginai nedidelis, pasak A. Krupavičiaus, yra tiesiogiai nuo teisėsaugos institucijų veiksmų nukentėję asmenys, „tie, kurie turi aiškių asmeninių sąskaitų, jaučiasi, kad jų atžvilgiu teisėsaugos institucijos elgėsi neteisingai“.

„Kitos partijos, kurios orientuojasi į “protesto rinkėją„, paprastai kelia ženkliai platesnes problemas ir dėl to jas renkasi daug daugiau vadinamųjų “protesto rinkėjų„. Šiuo atveju tas “protesto rinkėjo„ segmentas yra labai siauras“, - reziumavo politologas.

 

stiprybes Neringai
2012-07-09 23:30:25
palaikome, rinkimuose bus sekme. Zmones mato ir supranta kas vyksta.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Drejus28 2012-08-05 01:11:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Beje gal uzteks parduotuvini maista nuodyti? Negi prezidente ir premjere galvojat, kad zmon es tokie durni? Paprasciausiai turejom per daug kantrybes, bet jinai pasibaige!!!!!!!!!!!!!!!!   ATSAKYTI
Drejus28 2012-08-05 01:09:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Pritariu tau 100 procentu. Uzteko man grybauskaites gyventoju skaiciavimo. O dar dabar kai nieko nedaro ir kubila palaiko tai isvis zodziu nebeturiu. Beje uz ja nebalsavau ir tikrai nebalsuosiu. Nes pagal mane cia tikrai nesvarus darbeliai. Jei ir si karta i prezidentes papuls, tai bus tikras irodymas, kad lietuvoj gyventi nebera reikalo (specialiai is mazuju raidziu, nes nei vieno nebegerbiu). Jei bent vienas is julaimes ir si karta, bus galutinai aisku kas per sh. Ir manes lt nebebus daugiau. Nes nebera is ko cia pragiventi. Ir nesuprantu ko cia bedirbti sitoj saly - algos sudinos, maistas, komunaliniai, nuompinigiai marsietiski. Gal jau uzteks is zmoniu issiknisinet galu gale?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!    ATSAKYTI
to baisu 2012-08-05 00:57:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
nusisneki poedofilu globejau. As neteistas ir net nera uz ka mane teist. Nebent del to, kaip suprantu, dabar naujas istatymas atsirado, kas pries pedofilus, ta iki gyvos galvos. Per tokius kaip tu ir atsirado toks istatymas sitoj saly :/   ATSAKYTI
jankis 2012-07-20 09:15:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
jo visi teisti,tik pedofilų,o šis politologas,tai gaidys hanburgo,bet ateina laikas,kada pedofilams reiks atsakyt   ATSAKYTI
baisu 2012-07-16 20:47:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
kas jos gerbejai? Atsakau- dauguma teisti, zinomi policijai. Baisu...   ATSAKYTI
to "pagal" 2012-07-16 20:43:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
nusisnekat    ATSAKYTI
renaldas 2012-07-12 15:21:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Mielas Leonai, kodel neklausei mamos, kuomet liepdavo pradzios mokykloje namu uzduotis saziningai atlikti? Dabar skaitytum Pikaso ismintingus komentarus su pasimegavimu...et, ka as cia tau aiskinu.    ATSAKYTI
renaldas 2012-07-12 15:10:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
As balsuosiu TIK uz Venckiene!   ATSAKYTI
Jolanta 2012-07-12 11:15:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Žvenk, žvenk....O kas čia ką gero dėl Lietuvos žmonių padarė? "Mes nelopysim kelių, mes nutiesim juos naujai.."- taip kalbėjo didžiai gerbiamas ir reitinguotojų liaupsinamas ministras... O kaip šiandien atrodo keliai? Vienos duobės...Tai kokius kelius nuklojo naujai? Link savo namų? Ir dar daug kitų nepadarytų darbų, milijardai iššvaistytų pinigų....Aš už dabartinę valdžią tikrai nebalsuosiu, tegul eina į pavėsį....už opoziciją taip pat, nes jų laikas jau praėjo...Tegul pučia nauji vėjai.
   ATSAKYTI
Amdriui 2012-07-11 22:34:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tik tokie standartiniai kretinai, kaip pats issireiskei ir yra vieni, o MES - TAI DIDZIOJI DALIS LIETUVOS! Tokiu pasariniu kaip pats esi, tik vienetukai!!!    ATSAKYTI
Vlasdui 2012-07-11 22:29:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Vis delto MES!!! Kad ir kaip nenoretum to girdet...   ATSAKYTI
Aš savimi 2012-07-11 17:36:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nepasitikiu o čia svetimu tikėti , pamtysim kokia jinai šventa,aš ir dabar matau   ATSAKYTI
pagal 2012-07-11 13:43:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Pagal tai-kokias nelaimes ji patyrė gyvenime-ją reikia laikyti tik šventaja-ir visiems balsuoti už ją per rinkimus   ATSAKYTI
ŽMOGAUS TEISIŲ GYNĖJAS 2012-07-10 23:44:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
SISTEMINĖS PARTIJOS TURI DAUG PINIGŲ,O VENCKIENĖ TURI TIK TIESOS ŽODĮ.RINKIMUOSE SUSIKAUS N.VENCKIENĖS PARTIJA PRIEŠ BLOGĮ,KURIS IŠLEIDŽIA PASKUTINĮ ATODUSĮ,BET TURI LABAI DAUG NEŠVARIŲ PINIGŲ....   ATSAKYTI
paulina 2012-07-10 23:41:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Zinom mes tuos tyrimus-visi suklastoti,reikiamu ir itakingu "draugu"naudai.Kaip ir rinkimu rezultatai:viena rinkimu stabo darbuotoja neseniai paskelbe,kaip isrenkami politikai,kuriu zmones,t.y.,minia-nerenka.Paruosti biuleteniai,suklastota viskas,kaip ir sitie skelbiami "reitingai".Lietuvoj neliko nieko teisingo,teiseto ir saziningumo,deja.....O Venskienei draugiskai patarciau atsikratyti pykcio(gal todel ir atrodo,kad arogantiska),pasistengti buti siltesnei,moteriskesnei.Sunku po tiek isgyvenimu,pagaliau,ir nesiliaujancio pamazgu pylimo ant jos galvos.Tiesiog susiimti,bendrauti su zmonemis(minia).SEKMES,mes su jumis,pasiryze sluoti mafija is valdzios olimpo!!!!!   ATSAKYTI
ne-gerbiamasis 2012-07-10 22:35:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
tokiu savo pasakymu,kad,,N. Venckienė per anksti pasijautė reikšminga politine veikėja" jus labai stipriai izeidete ja,o tuo paciu ir jos gerbejus.   ATSAKYTI
KRUPAVIČIAU, 2012-07-10 22:10:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
tu esi ne politologas, o-melo pūtėjas tautai. Viščiukus skaičiuosime rudenį. Kuo daugiau šmeižiate N. Venckienę, tuo labiau pasmerkiate save. Vox Populi.   ATSAKYTI
assakiau 2012-07-10 22:08:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O as balsuosiu uz sia partija, nes sarase matau nemazai vertu zmoniu   ATSAKYTI
oho 2012-07-10 22:06:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
o kodel ji negali buti politike???Turi gera issilavinima,mokosi doktoranturoje.Tai toks issilavinimas seime netinka?/Tai ten turi sedeti visuoke berasciai amzinai??Mes kiekvienas turime teise kandidatuoti.Tai valinskas net i seimo pirmininkus tiko,tiek nebuvo kritikos kaip dabar delp.Venckienes.Daugeliui seimunu iki p.Neringos lygio kaip iki Marso   ATSAKYTI
Emilis 2012-07-10 22:04:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
labai jau "varo" į vienus vartus,nereikia agituoti,-žmonės žino už ką balsuoti... kam ta demagogija?   ATSAKYTI

Top Video

Farai. Ne iš kelmo spirta pardavėja tapo didvyre – lietuvės gudrybė sustabdė vagišių
DABAR RODOMA
Farai. Ne iš kelmo spirta pardavėja tapo didvyre – lietuvės gudrybė sustabdė vagišių
DABAR RODOMA
Farai. Vairuotojo elgesys pareigūnus išvertė iš koto: mašina nevažiavo, o vyras „vairavo“
DABAR RODOMA
Pasidalijo, ką mama išdarinėjo lėktuve: dukrai teliko rausti iš gėdos
DABAR RODOMA
Pamačius, kaip bandoma išvažiuoti iš automobilių aikštelės aplinkiniai susiėmė už galvų
DABAR RODOMA
Košmaras autobuse: nufilmuota, kas dėjosi viduje per siaubingą avariją
DABAR RODOMA
Internautai negali patikėti savo akimis: neatskiria, kuri yra dukra, o kuri – mama
DABAR RODOMA
Visi mes žmonės. Skambinas įvardijo skyrybų su Krysko priežastį: galutinis taškas padėtas tik dabar
DABAR RODOMA
Gero vakaro šou. „TV Pagalbos“ žvaigždė Navickas prisiminė, kaip saugojo Landsbergį: pas jį prie durų miegodavom
DABAR RODOMA
Lietuvis įsiuto: bejėgio vilkiko vairuotojo nelaimė policijai sukėlė juoką
DABAR RODOMA
Gerbėjai dalijasi įrašu ir sako, kad princas Harry – svajonių vyras
REKLAMA
Panevėžietės susižavėjo angoros ožkomis: jos vertinamos ne tik dėl pieno (nuotr. stop kadras)
Ar kada pagalvojote, jog ožkos gali nešti naudą ne tik duodamos pieno. Panevėžietės mama ir dukra taip susižavėjo angoros ožkomis, kad jų ėmė ir parsisiuntė į Lietuvą, tam, kad ...
Gintautas Paluckas (Fotodiena/Justinas Auškelis)
Opozicinė Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) sustiprino savo pozicijas visuomenės palankumo reitinge, sumažindama atotrūkį nuo antroje vietoje esančių valdančiųjų ...
Kinijoje plinta Koronavirusas (nuotr. SCANPIX)
Italijoje mirė 78 metų vyras, kuriam buvo diagnozuota naujojo koronaviruso COVID-19 infekcija, penktadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija. Tai pirmasis mirtinas šios ...
(nuotr. Fotodiena.lt)
Kelininkai įspėja, kad Alytaus ir Marijampolės apskrityse eismo sąlygas sunkina plikledis. Slidūs kelių ruožai yra barstomi, tačiau vairuotojų prašome būti atidžius ir ...
Ledo skulptūros (nuotr. stop kadras)
Nors oras lauke labiau primena pavasarį, o ne žiemą. Šalies skulptoriai nutarė bent kiek į šalį įpūsti ir žiemiškos šarmos. Vilniuje sukūrė visą ledo skulptūrų miestelį su ledo ...
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų