Panevėžio miesto  ir rajono gyventojos, ne vienerius metus nesukusios sau galvos, kad jų vaikų asmens dokumentuose nėra jokio įrašo apie tėvą, šiemet suskato juo rūpintis. Tačiau ne dėl moralinių, o labai pragmatiškų motyvų.

Dėl komunalinių kompensacijų

Nuo sausio savivaldybių socialinės paramos skyriai nustojo skirti kompensacijas už būsto šildymą, karštą ir geriamąjį vandenį moterims, kurių vaikų dokumentuose nėra įrašo apie tėvą ir jam nėra priteisti alimentai.

Panevėžio miesto apylinkės teismas per pusmetį buvo užverstas tėvystės nustatymo ir išlaikymo vaikui priteisimo bylomis.

Teismo atstovė Diana Armonienė sakė, kad nuo sausio pradžios iki liepos 1 dienos teisėjai išnagrinėjo gerokai daugiau bylų nei anksčiau per visus metus.

2010-aisiais civilinių bylų dėl tėvystės nustatymo buvo 38, 2011-aisiais 49, o per pirmąjį šių metų pusmetį – jau 88.

Gerokai padaugėjo ir bylų dėl išlaikymo vaikui priteisimo. 2010 metais teismas išnagrinėjo 348, 2011 metais – 339, o šiemet per šešis mėnesius – 421 bylą.

Pakeisti socialinės paramos įstatymai darbo pridėjo ir vaiko teisių apsaugos specialistams.

Mat tokios bylos negali būti nagrinėjamos be jų išvadų. Vaiko teisių apsaugos specialistai privalo išsiaiškinti ir teismui nurodyti, kokia yra situacija šeimoje, kokie ieškovo motyvai nustatyti tėvystę konkrečiam asmeniui, kokios lėšos gali būti reikalingos bendriems, kokios – specialiems vaiko poreikiams.

REKLAMA

„Šiais metais mūsų ypač dažnai prašo tokių išvadų. Tokį pagausėjimą veikiausiai galima sieti su valstybės socialine politika. Gyventojai visada jautriai reaguoja į įstatymų, susijusių su pašalpomis, kompensacijomis, pasikeitimus“, – sakė Panevėžio miesto vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Audronė Grainienė.

Jai pritaria ir rajono Vaikų teisių apsaugos skyriaus vyriausioji specialistė Audronė Morkūnienė.

Pasak jos, dabar tėvų savo vaikams ieško ir tos moterys, kurių atžaloms jau po 15–16 metų.

Reaguoja  žaibiškai

Panevėžio rajono socialinės paramos skyriaus vedėja Aldona Paškevičienė neabejoja, kad norinčiųjų nustatyti vaikams tėvystę gretos išaugo dėl pakeistos kompensacijų už komunalines paslaugas skyrimo tvarkos.

Pasak jos, gyventojai žaibiškai reaguoja į su jų materialine gerove susijusius pokyčius.

Inga SMALSKIENĖ


Rašyti komentarą...
v
v
2012-07-07 13:40:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
Štai laisvos ir susimetusios šeimos,kurią taip propaguoja daugelis,rezultatai....Jokios atsakomybės prieš vaikus tokioje "šeimoje"....Faktai kalba patys už save.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų