Kunigų, leidusių į Tytuvėnų muziejų išvežti retas sakralines relikvijas, kurios sudegė gaisre, gali laukti baudos, nes anot paveldosaugininkų, jie apie meno kūrinių pergabenimą turėjo pranešti. Taip pat šiose bažnyčiose atliekami patikrinimai, norima įsitikinti, ar tikrai vertybės buvo išvežtos, praneša LTV naujienų tarnyba.

Tytuvėnų vienuolyno gaisras sunaikino retus auksakalių dirbinius – gotikines taures, kryžiaus formų monstrancijas, relikvijorius, komunines. Sidabrinės ir auksinės vertybės buvo puoštos brangakmeniais, jų amžius siekia XVI–XIX amžius, vertė skaičiuojama milijonais, tad gaisras apaugo įvairiais gandais.

Jų išsklaidyti nepadėjo ir Tytuvėnų piligrimų centro vadovai, kurie paveldosaugininkams nepateikė tikslaus sunaikintų meno kūrinių sąrašo. Porą savaičių tikinę, kad jis yra, vėliau pripažino niekada sąrašo neturėję, tik vertybių paėmimo aktus.

Tytuvėnų gaisre galimai sudegė vertybės suvežtos iš 13 Šiaulių apskrities bažnyčių. Juose šią savaitę pradėjo lankytis paveldo specialistai. Norima įsitikinti, ar tikrai sakralinės relikvijos buvo perduotos vienuolyne buvusiam muziejui.

REKLAMA

„Dabar esame atlikę apie trečdalį patikrinimų ir viskas atitinka. Tie dokumentai, kurie buvo pateikti, aktai, kuriuos klebonai pateikė, jie ir vietoje paaiškėjo, kad tos vertybės buvo išvežtos į vienuolyną“, – sako Kultūros paveldo departamento Šiaulių padalinio vedėjas Rytis Budrys.

Paveldosaugininkai tikrinimus ketina užbaigti artimiausią savaitę. Tačiau nurimti nežada ir tikina, kad jų vizito vėliau sulauks visos Šiaulių apskrities bažnyčios, nes norima įsitikinti, ar šventovėse vertybės saugomos tinkamai.

Baudos galbūt laukia ir kunigų, leidusių į Tytuvėnus išvežti meno kūrinius. Anot paveldosaugininkų, tai buvo padaryta be jų žinios, be to, vertybės eksponuotos muziejuje, kurio net neturėjo būti, nes vienuolyne nebuvo tinkamos signalizacijos, saugyklų.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų