Baimė (nuotr. freedigitalphotos.net)

Baimė (nuotr. freedigitalphotos.net)

Po to, kai Šiauliuose dvi nepilnametės merginos sukapojo savo bendraklasę, prabilta apie ritualinės žmogžudystės versiją, tačiau Kriminalinės policijos biuro Nusikaltimų tyrimo valdybos viršininko pavaduotojas Eugenijus Metlovas, dirbantis teisėsaugoje  daugiau nei trisdešimt metų metų, tikino: „Laimei, Lietuvoje to dar nėra. Tikrai, nesieju ir Šiaulių atvejo su ritualinėmis apeigomis“.

Pasak jo, būdavę atvejų, kai nužudymai įvykdyti kapinėse, jų prieigose, ten išvartomi paminklai.  Prieš kelis metus žmogžudystė įvykdyta Rasų kapinėse. Radus ten vyro kūną buvo manyta, jog įvykdytas ritualas, tačiau vėliau paaiškėjo, jog žudikas ir auka kartu vartojo alkoholį, paskui tarp jų kilo  kivirčas, per kurį  panaudotas peilis.

Pirma priežastis – psichikos sutrikimai

Pernai Radviliškyje prie kapinių rasta nužudyta pusnuogė moteris, greta kriminalistai rado kryžiumi sudėtus akmenukus.  Manyta, jog žmogžudystę įvykdė satanistai, tačiau vėliau paaiškėjo, jog nužudytoji tapo girto vyro auka.

Kai Kaune 2004 metais krantinėje praeivis rado merginos galvą, policija tyrė ir ritualinio nužudymo versiją. Sulaikius įtariamąjį Robertą Ivanovą paaiškėjo, jog vyras turi psichikos sutrikimų, mat sirgo šizofrenija.

Paprastai, anot pareigūnų,  galvos pjaunamos norint nuslėpti aukos tapatybę. Taip pasielgė ir „Tulpinių“ gaujos sėbrai, subjauroję Gedimino ir Valdo Kiesų, jų vairuotojo Alfonso Galmino palaikus.

REKLAMA

Satanistinis pavojus

Buvęs sostinės Nusikaltimų tyrimų skyriaus viršininkas Viktoras Braknys prisiminė, jog prieš kelis metus didelį nerimą kėlė sektos, kurių veikla privedė prie savižudybės kelis jaunuolius.

Anot komisaro, 2004 metais į policiją kreipėsi šešiolikmetės tėvas, kuris teigė, jog satanistų sektos atstovė kalbino jo dukrą atvykti  į kapines, persipjauti venas ir leisti kitiems gerti jos kraują.

Vyriškis teigė, jog ateiti į Bernardinų kapines dukrą kalbino tamsiais rūbais pasidabinusi mergina. Nurodytą dieną ir valandą į kapines nuvykus pareigūnams ten niekas neaptiktas, tačiau dėl kurstymo nusižudyti pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Psichikos ligonių auka

Incidentai, siejami su satanistų veikla, pastebėti ir Klaipėdoje. 2003 metais laukymėje sumuštas ir mirtinai subadytas peiliu 24 metų Andrejus Arpentijus.

Policija sulaikė du draugus, kurie tikino jaunuolį njužudę religiniais sumetimais. Aiškino, jog jis, kaip satanistas, privalo nužudyti krikščionį. Į nužudytojo A. Arpentijo kišenes jie prigrūdo religinių paveikslėlių, stačiatikų ikoną ir kryžių.

Vėliau paaiškėjo, jog abu įtariamieji serga psichikos ligomis.

„Sektų įtaką darant panašius nusikaltimus yra didelė, jų veiklą stebi Valstybės saugumo departamentas (VSD)“, - sakė V. Braknys.

Anot jo, žmogų itin lengvą priversti nužudyti kitą darant jam psichologinę įtaką.

Sektos „plauna“ smegenis

Su šiais teiginiais sutiko ir buvęs VSD vadovas Mečys Laurinkus. Pasak jo, ypatingas sektų klestėjimas vyko Lietuvoje 1997 - 1999 metais. Tuomet sektantai darė stiprią įtaką jauniems žmonėms.

„Į mūsų tarnybą kreipėsi nemažai tėvų, susirūpinusių savo atžalų elgesiu. Ypatingai stipri sekta veikė Visagine, tačiau tais laikais nebuvo sukurtas įstatyminis mechanizmas, kuriuo būtų galima kovoti su sektų veikla. Tačiau galėjome tik stebėti“, - prisipažino M. Laurinkus.

Anot jo, Visagine nepilnamečiai buvo rimtai žalojami psichologiškai, sektos nariai planavo masinį vaikų išvežimą į „Dievo namus“, vertė vartoti narkotikus, haliucinogeninius preparatus.

Dauguma žmonių, priklausančių sektoms, iki šiol laikomi dingę be žinios. Policija tyrė ne vieną savižudybės atvejį.

Daug rupesčių pridarė ir satanistai, nevengiantys ritualų su kraujo gėrimu. Gauta duomenų, jog jaunuoliai pjovėsi venas ir gerdavo vienas kito kraują.

„Dabar, kai veikia įvairūs socialiniai tinklai, tėvai turėtų būti ypač atidūs, mat įvairiuose sektantų forumuose taip pat galima priversti žmogų nužudyti kitą arba nusižudyti pačiam“, - įspėjo buvęs saugumiečių vadovas.

REKLAMA

Sektantų raktas – psichologinė manipuliacija ir narkotikai

Panašios nuomonės laikosi sostinės Psichologijos ir psichoterapijos centro „InVito“ klinikinis psichologas Andrius Kaluginas, mokantis žmones nepasiduoti kitų manipuliacijoms.

„Manipuliuojant nesubrendusio jauno žmogaus psichika galima priversti padaryti bet ką - apiplėšti banką arba nužudyti kitą žmogų. Sektose veikia itin geri psichologai, galintys priversti paklusti jų valiai ne tik bendraujant gyvai, bet ir per socialinius tinklus. Kai kuriose aukos verčiamos vartoti psichotropinius preparatus“,  - tikino A. Kaluginas.

Paprastai greičiau įtakai pasiduoda psichologiškai palūžę paaugliai, kuriems stinga dėmesio, bendravimo su tėvais, meilės ir šilumos, jie dažnai jaučiasi vieniši.

Sektų psichologai įteigia, jog žmogui pagelbės  kiti sektos nariai, kurie, esą, dabar viena šeima.

Ragina apsivalyti

Į sektantų rankas patekę žmonės tampa subtilios psichologinės manipuliacijos aukomis, teigia psichologas,  ypač, jeigu jaučiasi vieniši, sutrikę, negali išspręsti finansinių problemų: „Tokius galima lengvai priversti parduoti butą, atiduoti santaupas, veltui dirbti, nusižudyti ar nužudyti kitą“.

„Praplauti smegenis“, anot A.Kalugino įmanoma bendraujant įvairiuose socialinių tinklų forumuose. Ten įteigiama, jog norint apsivalyti, reikia atlikti kokį nors ritualą. Tik tai atlikus jaunuolis taps pilnaverčiu kokio nors judėjimo ar sektos nariu.

„Anksčiau egzistavo satanistų tinklapis, skatinantis jaunimą elgtis destruktyviai, niekinti katalikų religiją“, - dalijosi žiniomis psichologas.

Taip psichologiškai paveiktus žmones lengva priversti dirbti tik už sriubos lėkštę, juos lengva privesti prie savižudybės, paskatinti nužudyti.

REKLAMA

Tampa vergais

Vienas A. Kalugino pacientas skundėsi, jog jo žmona ir vaikai priklauso sektai ir jis bejėgis juos iš ten ištraukti. Galop vyras, nenorėdamas prarasti šeimos, pats atėjo į sektą, pradėjo gyventi bendruomenėje, dirbo tik už valgį.

„Į sektą ar kitą bendruomenę patekti labai lengva, tačiau ištrūkti iš jų gniaužtų beveik neįmanoma. Retas atvejis, kai žmonėms pavyksta atsikratyti priklausomybės. Neveltui JAV yra taip vadinamų išėjimo psichologų, padedančių žmonėms praregėti ir grįžti į normalų gyvenimą“,  - tikina A.Kaluginas.

Dažniausiai, anot jo, kalti būna tėvai, manantys, jog atžalai bus geriau, kai priklausys kokiam nors judėjimui ar sektai: „Tai geriau už narkotikus ar alkoholį, vaikai nesišlaisto gatvėmis“. Taip galvoja tėvai, tačiau, kai susirūpina, būna jau vėlu".

Vaikai jau buna paversti zombiais, jie priversti aklai vykdyti žiaurius ritualus, sektos nariai gąsdinami ir terorizuojami. Neveltui, anot A.Kalugino, kuriami propaguojantys kurias nors sektas filmai, kuriamos laidos, knygos, kurios reklamuojamos socialiniuose tinkluose.

KGB užkirsdavo kelią sektoms

Anksčiau KGB propagandos skyriuje dirbęs Aleksandras K. teigė, jog kovai su sektomis buvo mestos geriausios pajėgos: „Įvairių sektų nariai stengėsi pakliūti į SSSR, tačiau jiems kelias buvo užkertamas. Daugybė agentų stebėjo sektantų judėjimą, jie buvo priskirti rizikos grupei“.

Praėjusio amžiaus devintojo dešimtmečio pradžioje Lietuvoje pasirodė pirmieji satanistinio judėjimo atstovai, kurie vertė jaunimą atlikti įvairių ritualų, užfiksuota nemažai nužudymu, savižudybių.

Aleksandras K. prisiminė atvejį, kai religinės euforijos apimtas vilnietis nužudė žmoną, vaikus ir savo motiną. Jis gydytas psichiatrijos ligoninėje.

Kai kurie sektantai verbuodavo mokinius ir jų tėvus mokyklose, tiesiog gatvėje. Vėliau sektantai išėjo iš pogrindžio, jų galima buvo pamatyti gatvėse kalbinančius žmones.

Taip pat skaitykite:

Septyniolikmetės nužudymas atskleidė valstybės puvėsius

Šiauliuose dingusios gimnazistės kūnas rastas padalintas į kelias dalis

a
2011-07-24 23:30:43
autorius skeidzia apie kazka, ko nesupranta ir nezino. Daugiausia zmoniu nuzude ir nukankino vatikano sekta - kryziaus karai, inkvizicija. Ji ne tik kad oficiali, bet net itaka politikoj islaike. Pinigu turi tiek, kad galetu visa afrika pasert, kaip kad Kristus moke dalintis su vargsais. Bet to nedaro, nors jo vardu dengiasi.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
siaubas 2011-08-01 18:47:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Galetu surengi masini genocida visokios sektom ir guputiem,kol dar visiskai jaunimas nepsieke dugno   ATSAKYTI
Mary 2011-07-31 21:44:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Neklysti. Kol Vatikanui ir visoms pasaulio valdžioms bus nusišikti ant mūsų, tol galit kovot su sektom nekovoję. Nieko neišlošit, kol jie gauna pinigus tiesiai iš mūsų kišenių. Taip kad nustokit verkšlenti.    ATSAKYTI
valdzia 2011-07-27 16:25:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
tau i snuki bonkos su degtine nekisa, cigareciu neperka pats ieskai kaip kiaule balos kurioje galetum niekeno nevaldomas teliskentis.O sektos tokiu bevaliu tik ir jiesko.Mokykis , siek savo tikslo gyvenime, uz tave siknos tau niekas nevalys..priprato kas ne taip kalti rusai, o jeigu ne rusai tai valdzia,,jeigu nera proto nieks nepades.   ATSAKYTI
pasakorius 2011-07-27 16:22:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jaunimas pats save suluosina ziuredamas i vyresniuosius degradus pradeda naudoti alkogoli be saiko ,rukyti ivairias zoleles, o kai smegenys pasako ATE, prasideda ivairios halicinacijos, girdejimas balsu ar dar kokio velnio..tokiam stovy jie pakliuna ivairiem pidarastam , sektu nariams ir prasideda virviu vijimas is degraDAVUSIO JAUNIMNELIO.   ATSAKYTI
kai 2011-07-27 12:58:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
kai rašyt išmoksi, gal tada ir komentuok geriau, nes dabar neįmanoma suprast, ką čia privapėjai... Bent pats/pati supranti, ką parašei?   ATSAKYTI
Zepp 2011-07-27 11:30:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Jaunimą suluošina visuomenė, tada jaunimas ieško kampelio kitur. Tada duris atveria sekta. Kaltinkim ne sektas, o valdžią, kuri sugeba išvesti jaunimą iš ribų.   ATSAKYTI
rasa 2011-07-25 16:13:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Jaunimas ligoniais nebuna ,juos suluosina ypatingai smegenis ir jie tampa ligoniais ,tada isgave reikalinga zmogaus busena , privercia atiduoti pinigus ir visoki turta .Tai didelis banditizmas , kuriuo niekas nesidomi ir niekas nekovoja.   ATSAKYTI
rasa 2011-07-25 16:12:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jaunimas ligoniais nebuna ,juos suluosina ypatingai smegenis ir jie tampa ligoniais ,tada isgave reikalinga zmogaus busena , privercia atiduoti pinigus ir visoki turta .Tai didelis banditizmas , kuriuo niekas nesidomi ir niekas nekovoja.   ATSAKYTI
km 2011-07-25 14:52:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ne tik kryžiaus karai. Ir dabar katalikai kariauja - prieš musulmonus ir pan. Du pasaulinius karus sukėlė.   ATSAKYTI
km 2011-07-25 14:50:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Daugiausiai žmonių yra nužudžiusi katalikų sekta. Galbūt klystu, pataisykit.   ATSAKYTI
eva 2011-07-25 14:04:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Sektos yra blogis! Ir neneikit, nebent patys sektom priklausot   ATSAKYTI
gele 2011-07-25 12:11:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Pazinojau ja.   ATSAKYTI
2011-07-25 10:48:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
<div class="badCommentText">Komentaras buvo pašalintas dėl neetiško, reklaminio ar įžeidžiančio turinio.</div>   ATSAKYTI
a 2011-07-24 23:30:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
autorius skeidzia apie kazka, ko nesupranta ir nezino. Daugiausia zmoniu nuzude ir nukankino vatikano sekta - kryziaus karai, inkvizicija. Ji ne tik kad oficiali, bet net itaka politikoj islaike. Pinigu turi tiek, kad galetu visa afrika pasert, kaip kad Kristus moke dalintis su vargsais. Bet to nedaro, nors jo vardu dengiasi.   ATSAKYTI
kolia 2011-07-24 23:04:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Zinoma, reikia uždrausti sektas, tai tik smegenų plovimas. Klaikus   ATSAKYTI
narkodileris 2011-07-24 22:36:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
kazkas postus užima bet kažkaip pasigilint kas yra satanizas yra ir ką teigia nesugeba/ satanistas niekad nusizudyt negali/ taip kad nereikia maisyt satanizmo ir vaiku pasiVadinusiu satanistais    ATSAKYTI
km 2011-07-24 22:05:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Norvegijos žudikas-sprogdintojas buvo tikras krikščionis. Pats didžiausias sektantas. Net satanistai tiek nepadaro.   ATSAKYTI
te 2011-07-24 21:15:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
užtenkų tu sektų, po to žmonės butus atiduodą, meta darbą, jie yra paveikiami , Reik uždrausti tų judėjimnų. Geriau vaikuais pasirūpinti , sporto aikštelių daugiau, nemokamų kursų , bureliu, O dievė iki mes nusirytom.....   ATSAKYTI
te 2011-07-24 21:15:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
užtenkų tu sektų, po to žmonės butus atiduodą, meta darbą, jie yra paveikiami , Reik uždrausti tų judėjimnų. Geriau vaikuais pasirūpinti , sporto aikštelių daugiau, nemokamų kursų , bureliu, O dievė iki mes nusirytom.....   ATSAKYTI
ydg 2011-07-24 21:12:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tai ar turim vaikų globėjus kurie valstybės vardų kažka darytum , ką jie padarė , Ką padarė ir šio klausimo mūsų gerb Vaikų teisių tarnybą , Tylą jokiu komentarų, jei kabinėtė tik sedėti tai gaslima nieko nepamatyti , Idomų koki darbą atliko per tą laiką p.Žiobienė. Vaikai žudosi , nužudo , jau daėjomė kad į gabalus pjausto . siaubas. Tai ką daro mūsų Vaikų kontroleriai.Kada sužinosim......   ATSAKYTI

Top Video

Automobilių mokestis Lietuvoje: koks scenarijus yra realiausiais
DABAR RODOMA
Automobilių mokestis Lietuvoje: koks scenarijus yra realiausiais
DABAR RODOMA
32 Valančiūno taškai neišgelbėjo „Grizzlies“
DABAR RODOMA
Kulvinskytė prakalbo apie šeimos pagausėjimą: to laukia visa šeima
DABAR RODOMA
Bijojo judėti net automobilyje: „ledo bombos“ talžė automobilio langą
DABAR RODOMA
Vyras nufilmavo, kaip degalinė apgavo ir priskaičiavo daugiau už kurą
DABAR RODOMA
Paviešinta: apsvaigintą moterį nusitempė nepažįstamas, o apsauga nieko nesiėmė
DABAR RODOMA
In memoriam Vitalijus Cololo: draugai ir bendražygiai apie mirusį vyrą
DABAR RODOMA
„X faktoriuje“ – pirmoji kritika Gerdai: teisėjai pasakė, ko nori iš jos
DABAR RODOMA
Paviešintas įžūlus moters poelgis parduotuvėje: ją teisė 4 milijonai internautų
DABAR RODOMA
Akimirka sujaudino tūkstančius: berniukas pirmą kartą išvydo spalvas
REKLAMA
Radinys šaldiklyje pribloškė net visko mačiusius pareigūnus: tai kažkas naujo (nuotr. stop kadras)
Gautas pranešimas sukėlė visus ant kojų. Pareigūnams buvo pranešta, kad moterį padūrė peiliu. Į įvykio vietą išskubėjo policija ir laidos „Farai“ operatorius. Tačiau atvykusių ...
Šiaulių policija ieško avarijos liudininkų (nuotr. policijos)
Šių metų liepos 7 d. apie 18.00 val. Raseinių r., kelyje Mantviliškis–Ažytėnai–Vosyliškis, vyras, vairavęs automobilį „Peugeot 306“, nepasirinko saugaus važiavimo greičio, ...
(nuotr. Broniaus Jablonsko)
Jaunos moters, apkaltinusios savo vyrą ir du jo draugus išžaginimu bei seksualiniu prievartavimu, melagystė atsisuko prieš ją pačią ‒ ji patraukta baudžiamojon atsakomybėn už ...
Policija (nuotr. Broniaus Jablonsko)
Policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl savaitės pradžioje Šilutės rajone, Balčių kaime, partrenkto vyro, penktadienį pranešė Tauragės policija.  Policijos ...
Kelininkai (asociatyvi nuotr.) (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)
Neveronių kaime Kauno rajone ketvirtadienį vyras sužalojo kelio darbus vykdžiusį darbininką. Kaip pranešė Kauno apskrities policija, incidentas įvyko apie 9.20 val. ...
REKLAMA

TELEVIZIJA

TVPlay

Top Video

Automobilių mokestis Lietuvoje: koks scenarijus yra realiausiais
DABAR RODOMA
Automobilių mokestis Lietuvoje: koks scenarijus yra realiausiais
DABAR RODOMA
32 Valančiūno taškai neišgelbėjo „Grizzlies“
DABAR RODOMA
Kulvinskytė prakalbo apie šeimos pagausėjimą: to laukia visa šeima
DABAR RODOMA
Bijojo judėti net automobilyje: „ledo bombos“ talžė automobilio langą
DABAR RODOMA
Vyras nufilmavo, kaip degalinė apgavo ir priskaičiavo daugiau už kurą
DABAR RODOMA
Paviešinta: apsvaigintą moterį nusitempė nepažįstamas, o apsauga nieko nesiėmė
DABAR RODOMA
In memoriam Vitalijus Cololo: draugai ir bendražygiai apie mirusį vyrą
DABAR RODOMA
„X faktoriuje“ – pirmoji kritika Gerdai: teisėjai pasakė, ko nori iš jos
DABAR RODOMA
Paviešintas įžūlus moters poelgis parduotuvėje: ją teisė 4 milijonai internautų
DABAR RODOMA
Akimirka sujaudino tūkstančius: berniukas pirmą kartą išvydo spalvas
Ornitologai įvertino Kauno priemones išvyti varnoms: padės tik trumpam
DABAR RODOMA
Ornitologai įvertino Kauno priemones išvyti varnoms: padės tik trumpam
DABAR RODOMA
Pakaunėje – gyventojų ir darbininkų konfliktas: prireikė net medikų
DABAR RODOMA
Streikas dėl algų Vilniaus universitete: štai sumos, kurias uždirba jo darbuotojai
DABAR RODOMA
Kolegos prabilo apie Panevėžyje nukritusį ir žuvusį kolegą
DABAR RODOMA
Prekybininkai apie naują mokestį – jis atsisuks kitu galu
DABAR RODOMA
Tėvai nemokamu vaikų maitinimu džiaugiasi, tik įžvelgia dar vieną problemą
DABAR RODOMA
Apžvalgininkas apie Seimo kartelės mažinimą: bus dar daugiau „balagano“
DABAR RODOMA
Medikai įspėja išsigandusius studentus, kaip saugotis užkrato
DABAR RODOMA
Literatūros ekspertas Šileris pasakė, kas lemia prastesnius moksleivių gebėjimus
DABAR RODOMA
Kraupi nelaimė Panevėžyje: žuvo nuo pastolių nukritęs statybininkas
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų