17:52 val. Ministras pirmininkas Andrius Kubilius teigė Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos išvadose apie D. Kreivio padarytus pažeidimus pasigedęs aiškesnių argumentų. Jis sakė neįžvelgiąs viešųjų ir privačiųjų interesų konflikto, o pažeidimų esą galėjo būti tik tame, kad D. Kreivio veiksmai sukėlė įtarimų visuomenei.

Apie savo atsistatydinimą pranešęs D. Kreivys vengė žurnalistų klausimų (Fotodiena.lt/R. Dačkaus nuotr.)

Apie savo atsistatydinimą pranešęs D. Kreivys vengė žurnalistų klausimų (Fotodiena.lt/R. Dačkaus nuotr.)

A. Kubilius dar sykį pakartojo palaikantis D. Kreivį ir juo pasitikintis. Kol kas ūkio ministro atsistatydinimo pareiškimo  premjeras sakė dar negavęs.

Dainius Kreivys atsistatydina, nes nenorėjo būti kliūtimi Vyriausybės darbui, teigė premjeras ir pažymėjo, kad neabejoja ūkio ministro sąžiningumu.

REKLAMA

„Iki šiol neabejojau D. Kreivio padorumu, sąžiningumu ir idealizmu, neabejoju ir po Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos sprendimo. Kaip matote, D. Kreivio pareiškimo kol kas neturiu, pareiškimas bus pateiktas Konstitucijoje numatyta tvarka“, – kalbėjo A. Kubilius.

Atsistatydinimo pareiškimą ministras pirmininkas per 5 dienas turi perduoti prezidentei. Per šį laikotarpį ministras jį dar gali atsiimti.

17:18 val. Opozicinės Seimo Darbo partijos frakcijos seniūnas Vytautas Gapšys apie Dainiaus Kreivio atsistatydinimą sakė: „Ministras atsistatydina gerokai pavėlavęs, jis tai turėjo padaryti daug anksčiau. Pati situacija pademonstravo, kad ši Vyriausybė nesugeba susidoroti net su menkiausiais iššūkiais.Tokiu būdu ministrų kabinetas iš nieko susikūrė didžiulę problemą ir sau, ir visai valstybei.

D. Kreiviui pranešus apie savo sprendimą atsistatydinti, Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai svarsto, kuo jį pakeisti.  Neoficialiais duomenimis, realiausias kandidatas – Seimo narys Vitas Matuzas.

17:03 val. Dainius Kreivys oficialiai pareiškė atsistatydinantis iš Ūkio ministro pareigų. „Parašiau ministrui pirmininkui atsistatydinimo pareiškimą. Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos išvados manęs nenustebino, bet su jomis sutikti negaliu. Išvadas skųsiu teismui“, – antradienį surengtoje spaudos konferencijoje sakė D. Kreivys.

Perskaitęs iš anksto parengtą pranešimą, D. Kreivys nesiteikė atsakyti nė į vieną žurnalistų klausimą ir pusiau bėgte dingo ministerijos koridoriuose.

REKLAMA

Savo kalboje jis teigė esąs dėkingas premjerui Andriui Kubiliui už galimybę dirbti jo komandoje, kuri, pasak jo, priėmė Lietuvos ekonomikai lemtingus sprendimus ir suvaldė ekonominę krizę. D. Kreivys dar sykį pakartojo, esą jis buvo spaudžiamas įvairių interesų grupių ir korumpuotos žiniasklaidos.

Kada ketina ministrui pirmininkui įteikti savo parašytą atsistatydinimo pareiškimą, D. Kreivys neatskleidė.

16:27 val. Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai patvirtinus, kad D. Kreivys supainiojo viešuosius ir privačius interesus,  Balsas.lt šaltinių teigimu jis ketina antradienį paskelbti apie savo atsistatydinimą iš pareigų.

15:21 val. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) nusprendė, kad Ūkio ministras Dainius Kreivys pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymą.

Pasirašęs įsakymą, kuriuo buvo skirta Europos Sąjungos parama mokyklų rekonstrukcijai ar renovacijai, kai šių mokyklų rangovais pripažinta įmonių grupė, tarp kurių viena yra įmonė, kurios akcininke yra D. Kreivio motina, D. Kreivys nevykdė minėto įstatymo 3 straipsnio 2 punkte nustatytos prievolės vengti interesų konflikto ir elgtis taip, kad net nekiltų abejonių, kad toks konfliktas yra.

Ministras D. Kreivys, nustatytu laiku nepateikęs privačių interesų deklaracijos, nevykdė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo 5 straipsnio 1 dalies reikalavimų, o netiksliai nurodęs deklaruotinus duomenis bei nenurodęs duomenų, dėl kurių galėjo kilti interesų konfliktas, pažeidė šio įstatymo 6 straipsnio 1 ir 2 dalies nuostatas, rašoma oficialiame VTEK pranešime.

REKLAMA

Komisijos nuomone, Ministras D. Kreivys turėjo visas galimybes išvengti interesų konflikto:

– Ministro išleistas įsakymas dėl ES paramos skyrimo buvo neabejotinai palankus, reikšmingas ir siektinas bendrovės „Specializuota komplektavimo valdyba“ (toliau – „SKV“) ūkinėje veikloje;

– Ministrui buvo žinoma, kad jo motina yra bendrovės „SKV“ akcininkė, jis pats šioje bendrovėje ėjo atsakingas pareigas   - buvo akcininku, direktoriumi, valdybos nariu;

– Ministras, kaip bendrovės „SKV“ akcininkės sūnus turi privatų suinteresuotumą sėkminga šios įmonės veikla

– Informacija, kad bendrovė „SKV“ laimėjo mokymo įstaigų rekonstrukcijos/renovacijos konkursus, buvo viešai paskelbta, taip pat pradėti vykdyti darbai, iki ministrui priimant įsakymą dėl ES paramos skyrimo;

Teiginį, kad ministras nežinojo, jog jo priimamas sprendimas yra palankus bendrovei „SKV“, Komisija vertina kritiškai – aukščiausių šalies valdymo organų nariams turėtų būti taikomi ir aukščiausi elgesio standartai, todėl D. Kreivys, eidamas į Ministro pareigas iš verslo sektoriaus, turėjo įvertinti visas interesų konflikto grėsmes, susijusias su jo buvusiomis pareigomis ir jo ar jam artimų asmenų akcijomis įvairiose įmonėse.

-------

Vyriausioji Tarnybinės etikos komisija sprendžia, ar Ūkio ministras Dainius Kreivys, pusvelčiui perleisdamas pelningų įmonių akcijas savo mamai supainiojo viešuosius ir privačius interesus.

Į komisijos posėdį atvykęs su ministerijos patarėju Dariumi Indriūnu, D. Kreivys gausiai susirinkusiems žurnalistams šūktelėjo tikįs, kad „komisija priims teisingą sprendimą“.

REKLAMA

Komisija vertina, ar D. Kreivio elgesys, ministerijai skiriant ES struktūrinių fondų paramą mokykloms, kurių rekonstrukcijos darbus atlieka su jo motina susijusi bendrovė, atitinka Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje derinimo įstatymo nuostatas.

„16 val. duosime visus atsakymus“, – po VTEK posėdžio lakoniškai sakė ūko ministras, kuris nebuvo linkęs bendrauti su žurnalistais.

Balsas.lt šaltinių duomenimis, Ūkio ministras Dainius Kreivys šiandien ruošiasi paleisti savo kėdę ir atsistatydinti.

Balsas.lt primena, kad skandalas kilo paaiškėjus, kad D. Kreivio turtas jam būnant ministru išaugo ne vienu milijonu litų, o jis ir toliau dalyvavo valdant bei galimai protegavo įmones UAB „Makveža“, AB „Specializuotos komplektavimo valdybos“ ir UAB „Baldenis“. Įtarimų taip pat sukėlė ir D. Kreivio turto deklaracijos, kuriose – nemažai neatitikimų.

Nepasitikėjimą D. Kreiviu pareiškė prezidentė Dalia Grybauskaitė, opozicijos jam rengiamą interpeliaciją palaiko ir nemažai valdančiųjų. Nuosekliai D. Kreivį iki šiol gina tik premjeras Andrius Kubilius.

Taip pat skaitykite:

Opozicija: A. Kubilius ir D. Kreivys – emociškai nestabilūs

D. Kreivys prisiminė, kad deklaravo ne visus sandorius

Ministro D. Kreivio pateikta paraiška prezidentės nusistatymo nekeičia

Politologas: D. Kreivys lūkuriuoja

D. Kreivys griebiasi šiaudo

Kreivas ministro verslas (schema)

o
2011-03-08 11:20:21
kodėl tylima apie bradovski, uspaskį ir kitus nusipelniusius gyvent geriau?
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Grybauskaite AMB mokinė, 2011-03-09 20:24:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
0

AM Brazauskas mokė, kad vogti reikia milijonais ir ne mažiau.

Atsirado kažkoks kreivas ministras, nei pats ima, nei kitų prileidžia.

Bet juk Grybauskaite jau galėjo iš anksto numatyti, kad Kreivys netinka prie Brazausko chebros.

Iš vis nemoka vogti, mat nebuvęs komunistu. Tais laikais dar tik su trumpikėmis lakstė.

Todėl ir žioplas.

O juk galėjo turėti jau tuos 176 milijonus, apie kuriuos Komssomolkoje rašė.

Bet kad ir žioplas.
Vaikšto tik i bažnyčia, o juk ten vogti ir kyšius imti nemokina.

Bravo Grybauskaitė, kad Kreiviu nepasitiki.
Ne vienas buvęs komunistas tokiu negali pasitikėti.

Kaip šuva ant šieno.

Nei pats ėda, nei gerų draugų prileidžia.

Štai AM Brazauskas - statė valdovų rūmus, tai pusę milijardo su chebra išvogė.

Pensininkai kompensuos.

Pritariame.

Vykite ta kreiva Kreivį kuo toliau nuo pinigų.

Ir Plytnika kartu išgrūskite, o tai akis išpūtęs žiopso kur nereikia   ATSAKYTI
Įdomu 2011-03-09 18:33:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Įdomu-ar p.Prezidentė galvas nuiminėja mielos opozicijos labui,ar liaudžiai patikti?   ATSAKYTI
JouJou 2011-03-09 18:10:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Viskas, Lietuvai "kaput". Paskutinis dar dirbes salies naudai (ir tai gebejes daryti!) politikas atsistatydins. O labiausiai prie to privede PATI VISUOMENE, KURI BUKA KAIP KELMAS, ir ziniasklaida, kuria valdo turciai apgavikai.    ATSAKYTI
Matyt 2011-03-09 14:03:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Matyt-šioks toks p.D.Kreivio nusižengimas buvo. Taip sakant-protekcija.Bet-viešpatie-koks palyginus mažas tas nusižengimas toje mūsų Lietuvoje,toje "švogerių šalyje"... Argi galima nors iš tolo lyginti su tų taip vadinamų socialdemokratų bei uspaskistų darbeliais praėjusiais dešimtmečiais.
Ką čia ir bekalbėti. Taip,taip p.D.Grybauskaite... :-(    ATSAKYTI
saule 2011-03-09 13:40:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Taip ir norisi pasakyti: pagaliau. Paprastiems zmonems seniai buvo aisku, kad ministrui reikia palikti posta, o musu valdzios vyrai ir moterys per ilgai delse, jau nekalbu apie pacio ministro nenora palikti posta. Norime tvarkos ir teisingumo musu valstybeje!   ATSAKYTI
Tai 2011-03-09 13:22:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
LIETUVIŠKAS CIRKAS. GAILA,KAD MŪSŲ PONIA PREZIDENTĖ TAIP ĮSIJAUTĖ Į TĄ TAIP LIAUDIES MĖGSTAMĄ ŽAIDIMĄ...   ATSAKYTI
Valdas 2011-03-09 10:31:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kažin ar Kubilius pastatys ministrą, kuris nedirbs partijos kišenei.Abejotina.   ATSAKYTI
va taip reikia dirbti 2011-03-09 09:40:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Seimo frakcija „Tvarka ir teisingumas" Seimo pavasario sesijai svarstyti pateikė apie 70 įstatymo projektų. Anot frakcijos seniūno Valentino Mazuronio, svarbūs yra visi, tačiau verta išskirti penketą, kurie apspręstų partijų kandidatų sąrašų skaidrumą, pigiau kainuosiantį gyventojų apklausų rengimą rinkimų metu, padėtų reguliuoti šilumos kainas, numatytų atskirus elektros energijos tarifus vartotojams, elektros energiją naudojantiems šalto vandens pašildymui, įvestų privalomą akcinių bendrovių, įmonių, viešųjų įstaigų. kurių akcininkė ar steigėja yra valstybė ar savivaldybė, vadovų ir jų šeimos narių deklaravimą, kuris įvestų skaidrumo viešajame sektoriuje.    ATSAKYTI
uz tvarka 2011-03-09 09:34:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
„Tvarkiečiai" siūlo numatyti, kad šilumos kaina kasmet ar kas mėnesį dėl kuro kainų būtų nustatoma atsižvelgiant į šilumos tiekėjo realiai patirtas sąnaudas ir gautas pajamas. Savivaldybių tarybos turėtų turėti realią galią nustatyti šilumos kainas bei būtų atsakingos prieš vartotojus.    ATSAKYTI
tam žemiau 2011-03-09 09:07:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Rašot : "do
įdomu kuo baigsis konservatorių žaidimai.."

Įdomu-ar Jūs manot,kad Prez.D.Grybauskaitė yra konsevatorė? :-)   ATSAKYTI
Petrai, 2011-03-09 07:46:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
o kur čia šmeižtas, kad per daug turto užrašė? :) Kodėl jis ligi šiol nepasako kiek to turto iš tikrųjų yra? :)   ATSAKYTI
Tai kad klaidingos 2011-03-09 07:45:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
tos tavo žinios. Ir nekeista - iš durniaus Kreivo pažymos :)   ATSAKYTI
do 2011-03-09 07:14:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
įdomu kuo baigsis konservatorių žaidimai...   ATSAKYTI
oi kaip faina 2011-03-09 00:24:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
jei Kreivys iš posto, tada pusė socdemų ir liberalų zuokų į kalėjimus. O jų komunistiniaikorumpuoti pinigai išdalinami privatiems žmonėms. Uch gerai būtų, priartėtumėme prie Švedijos nors kiek.

Biudžeto skolų neliktų.

Kaip faina.   ATSAKYTI
Svarbiausia 2011-03-08 22:29:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
kad Kubilius čia nemato jokios dėmės.Kodėl jis Zuoko dėmes mato, o Kreivio nemato?   ATSAKYTI
Ari 2011-03-08 22:17:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Manau, kad oligarchų ir jai tarnaujančios purvasklaidos "triumfas" vienadienis. Šį sykį pritarčiau K.Griniui, kad po D.Kreivio oligarchams jau nebebus galima laisvai tvarkytis kaip savo kieme. Kreivys statė naujus pagrindus, pagrįstus teise ir valstybės interesais, ir už tai buvo pašalintas " vsiozakončinos" (Kirkilas per televiziją aiškino, kad D.Kreivys padarė klaidą pats padėdamas parašą, o galėjęs duoti pasirašyti viceministrui (ir viskas būtų zakono), deja, D.Grybauskaitės rankomis. Vis dar norisi tikėti, kad Prezidentės kategoriškumu ir ambicingumu pasinaudoję " miklieji" daugiau nesugebės stumtelėti jos į savo nešvarų kelią.
   ATSAKYTI
2 aha 2011-03-08 22:13:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
cia pas kuria siauros lupos? prezidente?   ATSAKYTI
2 A Na 2011-03-08 22:12:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Roissia v perde   ATSAKYTI
saulius 2011-03-08 21:16:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Labai jau susireiksmines jaunuolis.Ir seip labai nori buti slidziu ir po JAV ten narde su GMO neaiskiais reikalais, ir pasipelne neaisku kaip per toki trumpa laika.Nebereikia jau mus savanaudziu ,gal sakau laikas ponai imti pavyzdi is Estu ir pradet dirbti Tutos labui.Mes nebeturime laiko zaisti tautos likimu, kada tai ponai suprasitre??   ATSAKYTI
A Na 2011-03-08 20:01:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Козлик побрыкался но ушёл,а кубилойд не уйдёт,и дальше будет брехать как поганый пёс.11 марта выведут бритоголовых на подиум с лозунгом Литва для дерьма,страшилок на воняет гебельс о страшном восточном соседе,и получив очередную порцию козьево дерьма всё вернётся на круги своя.И так 20 лет запуганные клумпи существуют в полном дерьме.   ATSAKYTI

Top Video

Policininką nužudžiusio vyro žmona: jis sirgo depresija, bet daug metų nesigydė
DABAR RODOMA
Policininką nužudžiusio vyro žmona: jis sirgo depresija, bet daug metų nesigydė
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Narkevičius – vėl įvykių sūkuryje: Trakų rajone sustabdytas keliuko remontas kelia daug klausimų
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Skaičiai gąsdina: per karantiną 11400 į septintą dešimtį įkopusių asmenų neteko darbo
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Žada masinį tyrimą dėl Covid-19: aiškinsis, kokį imunitetą sugebėjome įgyti
DABAR RODOMA
Farai. Klaipėdoje BMW lėkė tarsi viesulas: taranavo automobilį ir išrovė medį
DABAR RODOMA
„Pasikalbėkim #IŠNAMŲ“ su Zuokiene apie savanorystę COVID-19 židinyje ir nemalonų vyro akibrokštą
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Nausėda gimtadienį sutiko Nidoje, keturių žvaigždučių viešbutyje
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Lietuvoje savaitgalį – susirgimų koronavirusu šuolis
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Egzaminai prasidės birželio 22 d.: aiškėja tvarka, kaip jie vyks
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Koronaviruso židiniai plečiasi globos namuose: sergančiųjų daugėja Antaviliuose, Širvintose
REKLAMA
Permainingi orai (tv3.lt koliažas)
Atmosferos procesai ties Europa sparčiai persitvarko. Tai nepaprastai gera žinia, nes Lietuvos link oras pradės keliauti nebe iš šiaurės ar šiaurės rytų, o iš pietų. Priežastis ...
Gitanas Nausėda (nuotr. Fotodiena.lt)
Prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį pradeda viešas konsultacijas dėl naujo Korupcijos prevencijos įstatymo. „Prezidento parengtu įstatymu siekiama spręsti įsisenėjusias ...
Ligoninė (nuotr. stop kadras)
Milžiniškos pacientų eilės poliklinikose ir ligoninėse, kur laisvos vietos pas specialistą gali tekti laukti net iki rudens vidurio. Tokią kasdienybę piešia Lietuvos ...
Berniukas (nuotr. 123rf.com)
Nuo rugsėjo valdžia atrišo rankas tėvams, kurie nenori leisti vaikų į mokyklas ir ketina atžalas mokyti patys namuose. Tokį Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos bei ...
Jaroslavas Narkevičius (Irmantas Gelūnas/Fotobankas)
Lobistų korupcijos byloje įtariamas Lietuvos verslo konfederacijos (LVK) prezidentas Valdas Sutkus sako, kad prie susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiaus susisiekimo ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų