L.Bankauskas (Vidmanto Balkūno/Lrytas.lt nuotr.)

L.Bankauskas (Vidmanto Balkūno/Lrytas.lt nuotr.)

Neoficialiais duomenimis, pirmadienį Baltarusijoje sulaikyto Vilniaus raitosios policijos kuopos viršininko Laimono Bankausko suėmimą Baltarusijos teisėsauga pratęsė dviem mėnesiams.

„Oficialiai nežinome, neoficialiai – lyg tai jo sulaikymas yra pratęstas. Jeigu jis būtų paleistas, turbūt jau būtų kreipęsis į mus“, – sakė Lietuvos generalinis konsulas Gardine Rimantas Latakas, praneša ELTA.

Dėl pirmadienį Baltarusijoje sulaikyto Vilniaus raitosios policijos kuopos viršininko Laimono Bankausko suėmimo termino Baltarusijos teisėsauga turėjo spręsti ketvirtadienį.

„Spręsdamas pagal Baltarusijos tvarką, manyčiau, kad ar turėtų būti pratęstas Bankausko suėmimas, turėtų būti sprendžiama šiandien (ketvirtadienį – ELTA)“, – sakė Lietuvos generalinis konsulas Gardine Rimantas Latakas.

REKLAMA

Konsulo teigimu, L.Bankausko byla dabar yra Gardine, ji perduota iš Ašmenos. Konsulato žiniomis, policininkas advokatą turi.

L. Bankauskas teigia esąs nekaltas ir tvirtina, kad jo automobilyje rastasis amfetaminas buvo pakištas.

L. Bankauskas buvo sulaikytas Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje. Žiniasklaidos duomenimis, pareigūnas kaltinamas gabenęs 45,5 gramo amfetamino.

Pagal Baltarusijos įstatymus, už narkotikų kontrabandą vyras gali būti nubaustas nuo trejų iki septynerių metų, praneša ELTA.Trečiadienį teisėsaugos pareigūnų kabinetuose netilo diskusijos dėl vakarykščio akibrokšto, kai Baltarusijos ir Lietuvos pasienyje su narkotikais buvo suimtas Vilniaus viešosios policijos patrulių rinktinės raitosios policijos kuopos vadas Laimonas Bankauskas.

Pranešama, kad, neva, jo automobilyje aptikta 45,5 gramai amfetamino. Ilgamečio teisėsaugininko sulaikymo operacijoje dalyvavo Baltarusijos pasienio ir saugumo pareigūnai.

Portalo Balsas.lt šnekinti buvę ir dabartiniai įvairių teisėsaugos padalinių pareigūnai vienbalsiai pareiškė, kad į nemalonią situaciją patekęs L. Bankauskas – draugiškas, darbštus ir idėjinis policininkas.

„Tokio lygio pareigūnas negalėjo iškrėsti tokių kvailysčių. Tai ne jo stilius“, – žurnalistui sakė vienas nenorėjęs savo pavardės paviešinti pašnekovų.

„Jis ėjo normalias pareigas“

Atostogavęs L. Bankauskas uždarytas Gardino milicijos areštinėje. Apie jo sulaikymą informuota Lietuvos ambasada Baltarusijoje.

Antradienio vakarą Lietuvos ambasadorius E.Bagdonas informavo, jog susitiks su sulaikytuoju.

L. Bankauskas ir jo šeimos nariai mano, kad jo automobilyje aptikti narkotikai galėjo būti specialiai pakišti. Tokiais klastingais metodais visame pasaulyje dažnai yra „sudeginami“ aukšti, įtakingi valdžios pasaulio žmonės.

REKLAMA

Algimantas Minkauskas, Vilniaus apskrities patrulių rinktinės vadovas: „L. Bankauskas – normalus pareigūnas. Aš netikiu, kad jis galėjo būti kaip nors susijęs su tokiais nešvariais reikalais... Todėl mes laukiame jo artimiausiu metu sugrįžtant į Lietuvą. Galiu patvirtinti, kad intrigų mūsų tarnyboje nebuvo. O jei ir buvo, tai tiek, kiek ir bet kurioje kitoje darbovietėje. Darbe jis neturėjo jokių nuobaudų. Beje, akivaizdu, kad kai kurie šią istoriją skelbiantys žurnalistai nesuvokia apie teisėsaugos struktūrų padalinius. Ne kartą buvo pagarsinta, kad L. Bankauskas – aukšto lygio pareigūnas, bet galiu pasakyti, kad jis ėjo įprastas pareigas, nes buvo kuopos vadas. Nesakyčiau, kad tai aukštos ar žemos pareigos...“

„Paskutiniu metu sklando įvairiausi gandai dėl jo netikėto arešto. Girdėjau netgi šnekas, kad, neva, L. Bankausko giminės yra susiję su Baltarusijos KGB agentais. Bet tai tiktai gandai, kalbos iš pašalies... Tai, kad jis įkliuvo su narkotikais, visiškas absurdas. Be to, dar negalima laikyti svariu įrodymu fakto, kad automobilyje buvę narkotikai priklauso būtent jam. Netikiu, kad jis galėjo kada nors vartoti narkotikus. Jis buvo vienu iš senosios kartos pareigūnų, kurie „savu“ laiko tiktai alkoholį ir agresiją. Manau, kad šioje painioje istorijoje tam tikros gijos veda į Baltarusiją“, – Balsui.lt kalbėjo A. Minkauskas.

„Ši žiniadidelis smūgis visiems“

Algis Iljietis, Lietuvos viešosios policijos rinktinės „Vytis“ vado pavaduotojas: „Žinia, pasiekusi apie šio žmogaus sulaikymą, buvo didelis smūgis mums visiems. Mano akimis, L. Bankauskas – geras, tvarkingas pareigūnas.

REKLAMA

Negalėčiau daug pasakoti apie jį, nes mūsų tarnyboje jis dirbo prieš penkiolika, šešiolika metų. Neteko labai artimai su juo bendrauti, bet tekdavo dalyvauti bendruose pasitarimuose. Jis, kaip ir daugeliui kolegų, įsiminė tuo, kad nebuvo blogas žmogus...“

Jonas Lazarenka, buvęs junginio „Aras“, pasienio štabo bei patrulių rinktinės vadovas:

„L. Bankauskas buvo iki galo tarnybai atsidavęs vadovas. Aš su juo tikrai eičiau į žvalgybą... Su L. Bankausku esu pažįstamas nuo darbo „Aro“ rinktinėje laikų, t.y. – maždaug nuo 1993 – 1994 metų. Paskui su juo teko susidurti ir patrulinėje tarnyboje.

Dirbant su juo atrodė, kad jis dėl kitų persiverstų per galvą, kad viską padarytų. Apie jo privatų gyvenimą negalėčiau nieko pasakyti. Nes paprasčiausiai apie tai nieko nežinau. Nenorėčiau nieko blogo ir pagalvoti.

Aišku, tam tikras mintis dėl susidorojimo su L. Bankausku sustiprina tai, kad jis savo nuosavą automobilį mėgdavo skolinti ir vieniems, ir kitiems žmonėms. Bet nesitiki, kad tokio lygio pareigūnas sugalvotų vežti tokį „negerą daiktą“.

Baltarusiams nuostabą kelia sunkūs įtarimai

Ne mažiau intriguojančių faktų apie L. Bankauską ir jo pastarųjų metų gyvenimą portalui Balsas.lt pateikė, deja, nenorėjęs būti įvardintas gerai žinomas teisėsaugos atstovas.

„Kiek žinau, paskutiniu metu jis dažnai pykdavosi su savo vadu. Jis buvo daug metų patrulinėje tarnyboje išdirbęs nepriklausomo charakterio žmogus. Drąsiai pavadinčiau jį „idėjiniu mentu“. Netikiu ir niekada nepatikėsiu, kad jis galėjo verstis narkotikų prekyba. Turiu duomenų, kad jo vadas anksčiau žadėjo jį „patvarkyti“.

REKLAMA

Paskutiniu metu žirgų bazėje Belmonte, kuriai  L. Bankauskas vadovavo, įsisuko tarpusavio konfliktai, ginčai, intrigos. Šioje vietoje ne kartą lankėsi ir Vidaus tyrimo tarnybos pareigūnai, ir prokurorai.

Policijos padalinio teritorijos pastate susikirto teisėsaugininkų ir verslininkų interesai.Jie ne kartą ginčijosi netgi dėl įvažiavimo į žirgyno teritoriją.

Prasidėjo tikras „bobynas“...

Mano žiniomis, L. Bankauskas kas savaitę važinėdavo į Baltarusiją, nes tenai jo uošvija. Tokia aplinkybe galėjo pasinaudoti tie, kurie ketino su juo susidoroti.

Narkotikai buvo aptikti jo automobilyje po kilimėliu. Manau, kad daugelis teisėsaugoje dirbančių žmonių patvirtins mano žodžius, kad norint kvaišalus įkišti pro mašinos duris, nėra labai sudėtinga operacija...

Kalbėsiu faktais: metamfetamino iš Lietuvos į Baltarusiją niekas negabena. Iš Europos į Rusiją dažniausiai narkotikų prekeiviai veža stiprius sintetinius narkotikus.

O iš Baltarusijos į Lietuvą dažniausiai gabenamas tiktai heroinas.

"Pagrindinis klausimas, kur jis tuo metu važiavo. Iš Lietuvos į Baltarusiją, ar atvirkščiai. Kol kas niekas negali mums atsakyti į šį klausimą“, – teigė Balsas.lt šaltinis.

Šiandien jau teko pabendrauti su kolegomis Baltarusijoje, kuriems taip pat nuostabą kelia tokie L. Bankauskui pateikti įtarimai. Baltarusiai pareiškė, kad jiems lietuvis pareigūnas nė iš tolo neprimena narkotikų gabentojo. Nežinau, ar mūsų valtybė kažką pasieks, susidorodama su tokio lygio pareigūnu...“

dede
2010-08-18 13:08:49
Kliedesiai, dasidurti milicininkas musu arkliu sumane manau.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
piliete 2010-08-21 11:45:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tikiu L. Bankausu,nes nera logikos tame nusikaltime, daugiau panasu i susidorojima!!!!    ATSAKYTI
Staska 2010-08-20 11:25:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Akivaizdu, kad belarusų KGB norėjo tą Balkauską užverbuoti, kad jis buvo anksčiau ten nuvažiavęs, tačiau jam nesutikus, pagaliau įvykdė savo provokaciją. O bendrai paėmus, užimant tokias pareigas nereikėjo ten važiuoti. Blogai, kada giminės (žmonos pusės) gyvena tokioje šalyje. Tačiau kiek yra Lietuvoje tokių pareigūnų, kurie važinėja pas gimines į Belarusiją ar Rusiją (pats tokių pažįstu ne vieną, kurie dirbo net KAM II departamente) ir - nieko. Vadinasi, jie buvo užverbuoti ir teikia informaciją Lukašenkos KGB (o ši - Rusijos FSB). Ar VSD domisi šia informacija? Manau, kad ne, nes kai kas atvirai kalba, kad ši tarnyba irgi dirba FSB. Ar taip gali būti?    ATSAKYTI
... 2010-08-19 23:18:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
kuku, kur musu valdzia, ka daro? Mes dar valstybe ar jau visai palaida bala?   ATSAKYTI
2010-08-19 20:47:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
oij gerai mentas kliuvo, pamanikit pigesniu degalu vaziavo. pakart tokius visai reiktu, prisidenge istatimu daro ka nori   ATSAKYTI
Dėl KGB 2010-08-19 20:26:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Šiuo atveju viskas paprasčiau.Baltarusijoje,kaip ir sovietmečiu,Pasienio kariuomėnė pavaldi KGB.Užtai labai patogu pasieniečius apstaugti KGB,nors jie nekažin kiek bendro teturi.Todėl Bankausko aplinkai labai patogu rėkti apie tariamą Baltarusijos KGB bandymą jį užverbuoti,tačiau argi KGB taip diletantiškai būtų verbavusi?Ir kuo gali dominti Baltarusiją raitoji policijos kuopa ir jos vadas,kuris tiesiogiai neturi priėjimo prie operatyvinės informacijos?Turint omeny Bankausko uošvio praeitį,jau greičiau patikėčiau,kad iki šiol Bankauskas buvo Baltarusijos KGB šnipas Lietuvos policijoje.
Nemanau,kad baltarusiai labai trokštų santykių su Lietuva pablogėjimo,kad daryti tokią skambią provokaciją.Pats iš pradžių nenorėjau tuo tikėti,bet jei,net ir įsikišus ambasadai,Bankauską suėmė 2 mėnesiams,matyt,pagrindas tam yra.   ATSAKYTI
Skirmantė 2010-08-19 18:53:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
pakišti kelis gramiukus gali bet kas. Nuo kada batkos baltarusija - demokratijos pažiba? Kartais ten krintama pro kgb langus...   ATSAKYTI
rimas 2010-08-19 18:00:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
nemokamosknygos.lt   ATSAKYTI
badas 2010-08-19 17:03:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Pasedes... svorio nusimes, nes dabar kaip aukstas pareigunas , atrodo sunkokas :)   ATSAKYTI
2010-08-19 08:22:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Būtent.   ATSAKYTI
paprastai 2010-08-19 08:21:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
tiesiog vežė narkotikų...   ATSAKYTI
Tiberijus 2010-08-19 07:13:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Atkreipkit dėmėsį,policijos vadas važiuoja į Baltarusiją pigesnių degalų.O jjuk tai pati tikriausia kontrabanda,tik kiekis mažas.Tai kodėl nepabandyti ir dar kokio uždarbio,irgi nedideliais kiekiais?   ATSAKYTI
pAKISYKLA 2010-08-19 01:21:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Pakiso normalu menta,kaip turi but...garantuotai vadas is virsaus zinodamas,kad tas malasi po Baltarusija dave zvana reikiamiems zmonems,kam jam 45 gr to "gaidzio"...o jei mentas dar vaziuoja i Baltarusija kuro pigiau nusipirkti-reiskia neparsidaves,nesusikroves turtu ir neapvoges...o matyt principingas senos zakalkes mentas,kuriu jau neliko...tai pidarai db ji suvalgys,nes jei kas nezino,tai belarusai nepaleis taip lengvai,nes jei byla strukturoje pajudejo reiskia sustabdyt nesigaus,be politinio isikisimo.o kam reikalingas saziningas mentas,jei kada ir isaiskins kas kaltas jis jau bus suvarytas is darbo ismestas,ko buvo siekta! nu kas per issigimusiu zmoniu salis!   ATSAKYTI
vaidulka 2010-08-19 00:46:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
ale taip ir zinok kada kieno masina tikrint :D o kaip cia rezisura kvepia, ojojoj... geda peleda, jau sakiau, kad nuo kazzko dem nukreipt nori...    ATSAKYTI
Turbut pamirsot... 2010-08-19 00:19:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
kaip lietuvoje buvo suimtas baltarusis ir atiduotas lenkams... Minskas nepamirso...   ATSAKYTI
o buvo taip - 2010-08-18 23:29:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
pilietis policininkas narkotikus platino Lietuvoje, bet skubedamas (zmona tvirtina, jog skubejo i poilsi kurortuose) uzmirso is masinos isimti si krovini, ko pasekoje ir tapo tele-tabiu. O dabar dar tures departamento virsininkams is savu pinigeliu uz preke nuostolius padengti ...    ATSAKYTI
Nesvarby 2010-08-18 23:16:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Visiskas pievos, logiskai mastant ar sveiko proto zmogus rizikuotu visu savo gyvenimu, savo pareigom bei seimos gerove vesdamas per siena tokio absurdisko dydzio "paketeliu". Kas rizikuotu viskuom tuom del ko taip sunkiai dirbo 700 ar 1300 lt... taip nebuna. Tuo labiau slepti po kilimeliu... absurdiska, jeigu sleptu tai tikrai ne ten. Aisku vientik logika visko nepagrisi, bet as asmeniskai manau, kad cia jau yra labai nesvarus reikalas ir tikiuosi, kad bus rastas viso sito kaltininkas bei nubaustas, kaip pridera.   ATSAKYTI
2010-08-18 21:34:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
tikiuosi gaus derama bausme tas mentas, lietuvoj visi zino koks teisingumas, bet cia nelietuva spres . cha cha cha
   ATSAKYTI
b 2010-08-18 21:02:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Lietuvos teismai nusiunte uz grotu ne viena pileti vien uz tai, kad jo automobilije buvo rasti narkotikai...Ir garbingi komisarai apie tai zino,bet savo kolegai linki isvengti bausmes..    ATSAKYTI
dujininkas 2010-08-18 18:56:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
nesamone niekat nepatykesiu kad banke tai padare   ATSAKYTI
xexe 2010-08-18 18:05:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
įdomi mintis, kad įsiminė tuo, kad nebuvo blogas žmogus. Policijoje turbūt nėra tiek daug neblogų žmonių, jei tai tampa įsimintina/išskirtine savybe...   ATSAKYTI

Top Video

Policininką nužudžiusio vyro žmona: jis sirgo depresija, bet daug metų nesigydė
DABAR RODOMA
Policininką nužudžiusio vyro žmona: jis sirgo depresija, bet daug metų nesigydė
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Narkevičius – vėl įvykių sūkuryje: Trakų rajone sustabdytas keliuko remontas kelia daug klausimų
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Skaičiai gąsdina: per karantiną 11400 į septintą dešimtį įkopusių asmenų neteko darbo
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Žada masinį tyrimą dėl Covid-19: aiškinsis, kokį imunitetą sugebėjome įgyti
DABAR RODOMA
Farai. Klaipėdoje BMW lėkė tarsi viesulas: taranavo automobilį ir išrovė medį
DABAR RODOMA
„Pasikalbėkim #IŠNAMŲ“ su Zuokiene apie savanorystę COVID-19 židinyje ir nemalonų vyro akibrokštą
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Nausėda gimtadienį sutiko Nidoje, keturių žvaigždučių viešbutyje
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Lietuvoje savaitgalį – susirgimų koronavirusu šuolis
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Egzaminai prasidės birželio 22 d.: aiškėja tvarka, kaip jie vyks
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Koronaviruso židiniai plečiasi globos namuose: sergančiųjų daugėja Antaviliuose, Širvintose
REKLAMA
Kelionės po Latviją ir Estiją akimirkos (nuotr. Danieliaus Šemetulskio) (nuotr. asmeninio albumo („Facebook“)
„Pirmoji kelionė po to, kai suvaržymai šiek tiek atsipalaidavo! Kadangi toli keliauti neleidžia, tad kelionių abstinenciją malšinome tuo, kas yra visai šalia. O šalia juk yra ...
Geležinkelis (Tomas Lukšys/Fotobankas)
Trakų rajone šeštadienio naktį rastas galimai traukinio partrenkto jauno vyro kūnas. Policijos departamento duomenimis, 1992 metais gimusio vyro kūnas su daugybiniais ...
Koronavirusas
Net ir XXI amžiuje, kai medicina dideliais žingsniais vis bėga į priekį, vis dar yra nuo seno žinomų infekcinių ligų, nuo kurių nėra sukurtų vakcinų. Pavyzdžiui, maliarija ...
Koronavirusas (nuotr. Scanpix)
Šeštadienį Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) paskelbė birželio 6 d. duomenis. Anot jų, per pastarąją parą Lietuvoje buvo užfiksuota 11 naujų ...
Žvakutės (Fotobankas)
Plungėje penktadienį rastas vyro lavonas su žaizda galvoje. Klaipėdos apskrities policijos teigimu, 1961 metais gimusio vyro lavonas apie vidurdienį rastas Juozo ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų