Kol bus paklausa, tol prostitucija nei Lietuvoje, nei kitose šalyse neišnyks (Vaido Bivainio nuotr.)

Kol bus paklausa, tol prostitucija nei Lietuvoje, nei kitose šalyse neišnyks (Vaido Bivainio nuotr.)

Nelegaliame prostitucijos versle kartais sukasi tos pačios šeimos nariai, turbūt įsivaizduodami, kad šitaip bus mažiau pavojų būti įskųstiems, išduotiems, susektiems. Tačiau net ir tada yla išlenda iš maišo.

Vairuotojas ir dispečerė – sąvadautojai

24 000 litų. Tiek pajamų savo „šeimininkams“ atnešė nepilnametė kaunietė Goda (17 m.; vardas pakeistas), beveik 11 mėnesių vertusis prostitucija. Dar 300 litų tie patys prostitučių globėjai uždirbo iš kaunietės Jovitos (29 m.; vardas pakeistas). Šioji jiems „dirbo“ tik porą kartų, nes nelegalų prostitucijos verslą užpernai gruodį sužlugdė policijos pareigūnai.

Prostitučių „šeimininkai“ – anksčiau neteisti sutuoktiniai kauniečiai Zigfridas Gumbaras (36 m.) ir jo žmona Diana (25 m.). Skirtingose bendrovėse vairuotoju ir dispečere dirbanti pora augina mažametę dukrelę. Esą dėl vaiko, dėl šeimos gerovės 2008-ųjų pradžioje ir siekta turėti papildomą pajamų šaltinį, nes, anot Z. Gumbaro, iki tol šeima gyveno skurdžiai.

Z. Gumbaras pats surado merginą, vėliau beveik metus nešusią jam pelną. Važinėdamas po Kauną, turgavietėje prie geležinkelio stoties pamatė iki tol nepažintą gėlių pardavėją Godą, užkalbino, pasiteiravo amžiaus (šioji sakė, kad po poros dienų sueis 18 metų), tiesiai pasiūlė jai verstis prostitucija ir paliko savo telefono numerį.

REKLAMA

Po trijų dienų Goda paskambino Z. Gumbarui ir pasakė priimanti pasiūlymą, abu aptarė būsimo „darbo“ sąlygas.

Goda apsigyveno Gumbarų bute. D. Gumbarienė paskelbė apie ją keliose interneto svetainėse, o sutuoktinis – per skelbimų laikraštį, ir tariamoji erotinio masažo specialistė pradėjo laukti klientų.

Įtraukė buvusią žmoną ir taksistą

Klientų skambučius priiminėdavo D. Gumbarienė. Ji susitardavo dėl kainos (300 litų už valandą), tada susisiekdavo su savo vyru, o šis – su pažįstamu, anksčiau neteistu kauniečiu taksistu Audriu Norkūnu (52 m.). Pastarajam tekdavo vežioti prostitutę Godą pagal nurodytus adresus, taip pat jam buvo patikėta merginą saugoti nuo galimų patyčių, išpuolių. Už taksisto paslaugas atsiskaitydavo (mažiausiai 20 litų) patys prostitutės užsakovai.

Beje, apie taksisto A. Norkūno bendravimą su Z. Gumbaru žinoję kiti taksistai šį savo kolegą iki šiol pašaipiai vadina „Zigmo žuvimis“.

Godos parduodamo sekso seansai kartais vykdavo Z. Gumbaro bute, o kartais – viename iš keturių Z. Gumbaro buvusios žmonos Lilitos Gumbarienės (35 m.) butų. Ši su buvusiu vyru draugiškai bendravusi, anksčiau 2 kartus lygtinai nuteista (už tai, kad pelnėsi iš kito asmens prostitucijos ir už poveikį liudytojai Godai), aukštesnįjį išsilavinimą įgijusi moteris yra individualios įmonės „Enlipa“ savininkė. Įmonės veiklos sfera – trumpalaikė buto nuoma. Taigi prostitučių klientai sumokėdavo L. Gumbarienei už buto nuomą valandai (50 litų) ar kelioms. Kaip teisme liudijo Goda, L. Gumbarienei tekdavo pačiai tvarkyti jos ir klientų aplankytus butus.

REKLAMA

Patirtis – keli šimtai klientų

Šitokia „šeimyninė ranga“, pasiskirsčius vaidmenimis, klestėjo bemaž metus. Goda „dirbdavo“ kiekvieną dieną – aptarnaudavo mažiausiai vieną klientą. Jo sumokėtus 300 litų dažniausiai paimdavo taksistas. Uždarbį dalindavosi abu sutuoktiniai Gumbarai ir Goda. Kaip teisme sakė kaltinamieji, tai buvo bendri šeimos pinigai.

Gumbarai tikino nežinoję, kad vadovavo nepilnametei prostitutei. Esą apie tai sužinojo tik gerokai vėliau, kai Goda, artėjant jos gimtadieniui, prasitarė, jog sukaks 18 metų.

Štai tada, anot Z. Gumbaro, jis iškart atsisakęs Godos paslaugų ir tuoj suradęs naują sekso darbininkę – Jovitą. Ši šeimos moteris, mažylio mama, bene 5 metus savarankiškai vertėsi prostitucija, pasiskelbusi laikraštyje, o Z. Gumbaras, tai sužinojęs, privertė moterį klientus aptarnauti „ne kažkur laukuose“, bet tik jam ir bendrininkams vadovaujant, saugant, vežiojant. Buvo sutarta taip: už vieną sekso seansą prostitutei liks 120 litų, o jos „bosai“ pasiims 180 litų. Tokio sandėrio Z. Gumbaras pasiekė grasinimais Jovitai, dėl mažylio priežiūros negalėjusiai dirbti kasdien, ir gąsdinančiomis SMS žinutėmis („pakasiu po žeme“).

Įgytos praktikos „zonoje“ neprireiks

Z. Gumbaras, jo žmona, buvusi žmona ir taksistas įkliuvo po eilinio prostitutės Jovitos sekso seanso, kai pirmiausia taksistą, paėmusį pinigus, sulaikė operaciją vykdę policininkai. Iki sėkmingos operacijos pabaigos eita ne vieną mėnesį – sekti skelbimai įvairiuose šaltiniuose, rinkti įkalčiai, klausytasi įtariamųjų pokalbių.

REKLAMA

Z. Gumbaras, ir su buvusia, ir su dabartine žmona turintis po vaiką, už tai, kad organizavo nepilnametės prostitutės veiklą ir iš to pelnėsi, Kauno apygardos teismo nuosprendžiu dabar nubaustas 6 su puse metų laisvės atėmimo bausme.

Pagal tokius pat kaltinimus nuteistas ir taksistas A. Norkūnas – jam skirta kalėti 3 metus ir 2 mėnesius. Abu vyrai suimti teismo salėje, vos paskelbus nuosprendį.

Buvusi Z. Gumbaro žmona L. Gumbarienė, prostitutėms ir jų klientams nuomotų butų šeimininkė, pridėjus jai ankstesnę neatliktą bausmę, nuteista kalėti 4 metus. Teismo neįtikino moters aiškinimas, kad apie prostitutes nieko nežinojusi – esą butą nuomodavusi buvusiam vyrui ir jo meilužėms. Iki nuosprendžio įsiteisėjimo ji palikta laisvėje.

„Zonos“ išvengė tik jaunesnioji Gumbarienė, Z. Gumbaro žmona Diana, vienos aukštosios mokyklos studentė. Jai teismas paskyrė 250 minimalaus gyvenimo lygių dydžio – 32 500 litų – baudą.

Taip pat nutarta iš visų 4 nuteistųjų išieškoti po 6000 litų vertės konfiskuotino turto.

„Dirbo“ su dukterimi ir seserimi

Dar vieną „šeimyninės prostitucijos“ istoriją nagrinėja Šiaulių teisėsaugininkai. Neseniai jie „Vaivorykštės“ viešbutyje sulaikė sąvadavimu įtariamas seseris K. B. (32 m.) ir R. K. (27 m.). Anot pareigūnų, į prostitucijos verslą buvo įtraukta ir vyresniosios šešiolikmetė dukra.

Ne vienerius metus Šiauliuose gyvenančios seserys, atvykusios iš Joniškio ir Pakruojo rajonų, vertėsi merginų, norinčių dirbti prostitutėmis, paieška ir verbavimu. Prostitučių ir jų klientų orgijoms sąvadautojos užleisdavo ir savo nuomojamą butą. Vos tik kaimynai, pasipiktinę dėl keistų apsilankymų ar keliamo triukšmo, papriekaištaudavo, seserys kaipmat išsikraustydavo ir įsikurdavo kitoje vietoje.

REKLAMA

Šių seserų surasti klientai su prostitutėmis apsistodavo ir „Vaivorykštės“ viešbutyje. Klientų ieškodavo per skelbimų laikraštį, taip pat televizijos naktinių programų pažinčių skelbimuose vyrams siūlydavo „atpalaiduojantį masažą“.

Iš pradžių sąvadavimu vertėsi tik vyresnioji sesuo K. B., vieniša keturių nepilnamečių (mažiausiam – 2 metukai) motina. Apie šią jos nusikalstamą veiklą Šiaulių pareigūnai žinojo jau nuo 2005 metų. Tuokart įkliuvusi sąvadautoja, per laikraštį siūlydavusi „gerai apmokamą darbą moterims ir merginoms“, o atsiliepusiosioms paaiškindavusi, jog reikės pamaloninti vyrus, tebuvo nuteista lygtinai. Prieš metus ši moteris dėl to paties įkliuvo dar kartą, tačiau vėl buvo nuteista tik lygtinai.

Atrodo, dabar ši daugiavaikė mama „zonos“ nebeišvengs. Sąvadautojai gresia atsakomybė ir už tai, kad į prostituciją įtraukė seserį bei nepilnametę dukterį.

Taigi asmenims, kurie turėjo pajamų iš kito asmens prostitucijos arba sąvadavo prostitucijai, Baudžiamajame kodekse numatyta bauda arba laisvės apribojimas, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki 4 metų, o kai prostitutė nepilnametė – iki 8 metų.

Prostitučių paklausa nemažėja

Prostitucijos problema Lietuvoje kol kas nemažės – taip mano labdaringos „Carito“ organizacijos aktyvistės, neseniai paskelbusios pačių atliktos apklausos duomenis. Gyventojų anonimiškai klausta, ar reikia legalizuoti prostituciją Lietuvoje, ar ją toliau drausti.

Nors net 89 proc. apklaustųjų prostituciją įvardijo kaip vieną didžiausių socialinių problemų, o 68 proc. pasisakė už šio reiškinio griežtą draudimą, tačiau, kaip teigė „Carito“ projekto „Pagalba prostitucijos ir prekybos moterimis aukoms“ koordinatorė Kristina Mišinienė, „vyrai nenori naikinti to, kuo patys naudojasi“. Tik 52 proc. apklausos dalyvių vyrų teigė manantys, kad prostituciją reikia drausti (taip manančių moterų buvo daugiau – 75 proc.).

REKLAMA

„Žmonių sąmonė ir supratimas apie prostituciją ir prekybą žmonėmis keičiasi, – teigia K. Mišinienė. – Tik nedaugelis tebegalvoja, jog prostitucija yra sava valia pasirenkamas darbas ar moterų seksualinės laisvės išraiška. Tačiau vis dar skiriasi vyrų ir moterų požiūriai. Prostitucijoje didžiausią vaidmenį vaidina auganti paklausa“.

Anot K. Mišinienės, dar daug laiko praeis, kol žmonės aiškiai suvoks, kad prostitucijos legalizavimas reikštų, jog kartu norima įteisinti prostitucijos „palydovus“ – prekybą žmonėmis, fizinį ir psichologinį smurtą prieš moteris ir nepilnamečius, jų išnaudojimą ir panašiai.

„Baisiausia, kad net 16 proc. apklausos dalyvių neprieštarautų, jeigu artimas žmogus verstųsi šia veikla, – susirūpinusi teigė K. Mišinienė. – O įdomiausia, kad bausti už prostituciją, anot daugumos apklaustųjų, pirmiausia reikėtų ne prostitutes, o klientus ir sutenerius“.

Irena ZUBRICKIENĖ

lkp
2010-07-20 21:47:27
Padėkokime ponui lansberginiui išgamai už laisvę ir nėra čia kodejuoti laBAI NORĖJOME IR TURIME,DULKINKIMĖS IK ŽEGT KOL PIMPALAI NULEIPS
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
andriuha 2011-11-11 15:04:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
gydikit galvas puse netiesos cia .. tokiem zurnalistam per galva duot reik idiotai..   ATSAKYTI
tadam 2010-09-03 22:39:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
pazistu sita zmogu daug cia neteisybes sitam straipsnyje... visi pirma jis vertesi prostitucija maziausiai 10metu o jo buvus zmona taip pat (pirmoji) ir tai nebuvo is nepragyvenimo verciamasi tuo o del gobsumo... mazai gavo pagal mane    ATSAKYTI
bu 2010-07-21 22:04:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
palą, tai šeši su pusę metų nors visi sutiko, lyginant su Ūso lygtinai, kai ten buvo mažametė?   ATSAKYTI
atneve 2010-07-21 11:04:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
reikia legalizuoti prostituciją    ATSAKYTI
Regina 2010-07-21 09:10:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kai toks gyvenimas, šeimos gali griebtis dar nežinia kokių verslų. Svarbu - kartu ir pavalgę, o ne vienas badaujantis Lietuvoje, antras - vergaujantis airijose. Čia jau ne vien žmonių moralė kalta.    ATSAKYTI
lkp 2010-07-20 21:47:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Padėkokime ponui lansberginiui išgamai už laisvę ir nėra čia kodejuoti laBAI NORĖJOME IR TURIME,DULKINKIMĖS IK ŽEGT KOL PIMPALAI NULEIPS   ATSAKYTI

Top Video

Automobilių mokestis Lietuvoje: koks scenarijus yra realiausiais
DABAR RODOMA
Automobilių mokestis Lietuvoje: koks scenarijus yra realiausiais
DABAR RODOMA
32 Valančiūno taškai neišgelbėjo „Grizzlies“
DABAR RODOMA
Kulvinskytė prakalbo apie šeimos pagausėjimą: to laukia visa šeima
DABAR RODOMA
Bijojo judėti net automobilyje: „ledo bombos“ talžė automobilio langą
DABAR RODOMA
Vyras nufilmavo, kaip degalinė apgavo ir priskaičiavo daugiau už kurą
DABAR RODOMA
Paviešinta: apsvaigintą moterį nusitempė nepažįstamas, o apsauga nieko nesiėmė
DABAR RODOMA
In memoriam Vitalijus Cololo: draugai ir bendražygiai apie mirusį vyrą
DABAR RODOMA
„X faktoriuje“ – pirmoji kritika Gerdai: teisėjai pasakė, ko nori iš jos
DABAR RODOMA
Paviešintas įžūlus moters poelgis parduotuvėje: ją teisė 4 milijonai internautų
DABAR RODOMA
Akimirka sujaudino tūkstančius: berniukas pirmą kartą išvydo spalvas
REKLAMA
Gitanas Nausėda (Fotobankas)
Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad lietuvių tauta tampa pažeidžiama dėl susiskaldymo politikoje ir visuomeniniame gyvenime. Taip jis kalbėjo penktadienį Prezidentūroje po ...
Z. Jedinskij (nuotr. Fotodiena.lt)
Daliai Seimo valdančiųjų linkstant atsisakyti siūlymo apmokestinti bankų turtą ir vietoj to apmokestinti jų pelną, turto mokesčio iniciatorė Lietuvos lenkų rinkimų akcija ...
(nuotr. Broniaus Jablonsko)
Jaunos moters, apkaltinusios savo vyrą ir du jo draugus išžaginimu bei seksualiniu prievartavimu, melagystė atsisuko prieš ją pačią ‒ ji patraukta baudžiamojon atsakomybėn už ...
Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)
Vidaus reikalų ministerija (VRM) siūlo pasieniečių vadu skirti VRM Viešojo saugumo politikos grupės vadovą Rustamą Liubajevą. Dėl skyrimo Vyriausybė turėtų apsispręsti ...
Mokykla (nuotr. stop kadras)
Nors pastaruoju metu švietimo sistemos spragų klausimas dažniausiai keliamas per mažų pedagogų ir dėstytojų atlyginimų kontekste, tai toli gražu nėra vienintelė švietimo ...
REKLAMA

TELEVIZIJA

TVPlay

Top Video

Automobilių mokestis Lietuvoje: koks scenarijus yra realiausiais
DABAR RODOMA
Automobilių mokestis Lietuvoje: koks scenarijus yra realiausiais
DABAR RODOMA
32 Valančiūno taškai neišgelbėjo „Grizzlies“
DABAR RODOMA
Kulvinskytė prakalbo apie šeimos pagausėjimą: to laukia visa šeima
DABAR RODOMA
Bijojo judėti net automobilyje: „ledo bombos“ talžė automobilio langą
DABAR RODOMA
Vyras nufilmavo, kaip degalinė apgavo ir priskaičiavo daugiau už kurą
DABAR RODOMA
Paviešinta: apsvaigintą moterį nusitempė nepažįstamas, o apsauga nieko nesiėmė
DABAR RODOMA
In memoriam Vitalijus Cololo: draugai ir bendražygiai apie mirusį vyrą
DABAR RODOMA
„X faktoriuje“ – pirmoji kritika Gerdai: teisėjai pasakė, ko nori iš jos
DABAR RODOMA
Paviešintas įžūlus moters poelgis parduotuvėje: ją teisė 4 milijonai internautų
DABAR RODOMA
Akimirka sujaudino tūkstančius: berniukas pirmą kartą išvydo spalvas
Ornitologai įvertino Kauno priemones išvyti varnoms: padės tik trumpam
DABAR RODOMA
Ornitologai įvertino Kauno priemones išvyti varnoms: padės tik trumpam
DABAR RODOMA
Pakaunėje – gyventojų ir darbininkų konfliktas: prireikė net medikų
DABAR RODOMA
Streikas dėl algų Vilniaus universitete: štai sumos, kurias uždirba jo darbuotojai
DABAR RODOMA
Kolegos prabilo apie Panevėžyje nukritusį ir žuvusį kolegą
DABAR RODOMA
Prekybininkai apie naują mokestį – jis atsisuks kitu galu
DABAR RODOMA
Tėvai nemokamu vaikų maitinimu džiaugiasi, tik įžvelgia dar vieną problemą
DABAR RODOMA
Apžvalgininkas apie Seimo kartelės mažinimą: bus dar daugiau „balagano“
DABAR RODOMA
Medikai įspėja išsigandusius studentus, kaip saugotis užkrato
DABAR RODOMA
Literatūros ekspertas Šileris pasakė, kas lemia prastesnius moksleivių gebėjimus
DABAR RODOMA
Kraupi nelaimė Panevėžyje: žuvo nuo pastolių nukritęs statybininkas
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų