G.Kėvišas (ELTA nuotr.)

G.Kėvišas (ELTA nuotr.)

Auditoriams paskelbus, kad dešimtys milijonų, skirtų Nacionalinio operos ir baleto teatro scenai bei darbuotojų atlyginimams, dingo nežinia kur, staiga išgaravo ir pats teatro vadas Gintautas Kėvišas. Neabejojama tik dėl vieno - įtakingi kultūros pinigų švaistytojai vėl išsisuks nuo atsakomybės.

Pripirko daug oro

Valstybės kontrolė, atlikusi auditą Nacionaliniame operos ir baleto teatre, pateikė aiškią išvadą: nežinia kur pradanginta mažiausiai 15 mln. litų. Tačiau G.Kėvišas užbėgo už akių - kad nereikėtų niekam teisintis, jis netikėtai dingo liepdamas darbuotojams už jį meluoti.

O faktai aiškūs - 13 mln. litų išleista neva scenos remonto darbams, bet be jokių viešųjų pirkimų sutarčių. Už mažiausiai 1,1 mln. litų apskritai galėjo būti neatlikta jokių darbų. Be to, teatras planuotą pirkti įrangą sutartyje staiga pakeitė kita, permokėdamas daugiau nei 2,1 mln. litų. Kitoje sutartyje tiekėjams sumokėta 62 tūkstančiais litų daugiau, negu šie prašė. Dar 1,8 mln. litų be jokių paaiškinimų skirta teatro darbuotojų atlyginimų priedams. Įdomiausia, kad šiuo metu, vos įpusėjus scenos remontui, numatyta projekte sumokėti suma jau viršyta 2,5 mln. litų. Tačiau dėl to jaudintis neverta, mat Vyriausybė kasmet šiam reikalui numato daugiau nei reikia mokesčių mokėtojų pinigų.

REKLAMA

Negana to, teatras viešajai įstaigai “Pirmoji kava" didžiąją teatro salę išnuomojo vos už 1000 litų, o kitiems klientams nuoma atsieina apie 26 000 litų. Paaiškėjo kodėl - ši įstaiga Operos ir baleto teatrui pagal panaudos sutartį “paskolino" prabangų automobilį “Audi A6".

Baus net pastaba

Valstybės kontrolė dar balandį perdavė medžiagą Generalinei prokuratūrai, o vakar kontrolierė Giedrė Švedienė įpareigojo ir kultūros ministrą Remigijų Vilkaitį bausti G.Kėvišą. Tačiau pasiteiravus R.Vilkaičio, kaip šis ketina elgtis, vienintelė jo vakar telefonu ištarta frazė buvo “ne, ne, nesvarbu".

Valstybės kontrolės 5-ojo audito departamento direktorė Daiva Bakutienė tvirtino, kad su tokiu atviru lėšų švaistymu valstybės įstaigoje susiduriama bene pirmą kartą.

“Mokant priedus, priemokas, keliant koeficientus buvo 120 tūkstančių litų pereikvotas darbo užmokesčio biudžetas ir nenurodyta, kas už priedus buvo atlikta. Tai mus tikrai nustebino. Visiškai be viešųjų pirkimų panaudota 13 mln. litų, įsigyta įrangos, kurios net nebuvo investiciniame projekte. Išvardyti visko neįmanoma", - skėsčiojo rankomis D.Bakutienė.

Tačiau ji, be abejo, tik nusijuokė paklausta, kokie siaubingi dalykai už tai gresia G.Kėvišui.

“Blogiausias atvejis - atleidimas iš darbo. Geriausias atvejis - tik pastaba. Bet įstatymus priima Seimas", - apgailestavo atlikto audito vadovė.

G.Kėvišą paslėpė

Pasiteirauti G.Kėvišo, kur investuoti jo įstaigai skirti milijonai, nepavyko - jo balsu telefono atsakiklis pranešinėjo: “Esu nepasiekiamas." Kur teatro vadovas, negalėjo pasakyti ir jo pavaduotojas Kęstutis Minderis.

REKLAMA

“Ai, ponas Kėviššš?.. Kažžžž... jis... jisai išvykęs. Ir grįš, grįš, grįš... kitą savaitę. Kur jis, atvirai pasakius, nežinau tiksliai. Pasiėmė nemokamų atostogų. Labai jau mes taip nešnekam", - nerišliai bandė gelbėti vadovą K.Minderis.

Jis taip pat teisinosi, kad visos išlaidos išdėstytos dokumentuose. “Gal Valstybės kontrolės netenkino turinys, gal reikia jiems aiškumo? O dėl rekonstrukcijos aiškinasi prokuratūra. Bet juk viešųjų pirkimų tarnyba patvirtino, o dabar jau pažiūrėta kažkaip kitu kampu", - stebėjosi jis auditorių ir visuomenės susidomėjimu.

Po kelių akimirkų K.Minderio atmintis prašviesėjo. Jo sekretorė perskambinusi pranešė: “Oficialioji versija - mūsų generalinis išvykęs į komandiruotę Tokijuje ir Osakoje organizuoti operos trupės gastrolių. Šiaip ir mums nepavyksta su juo susisiekti."

Klanas - neišardomas

Rūta JANUTIENĖ - žurnalistė:

Kėvišas turi stiprią politinę paramą: jis sėdi Vilniaus taryboje, balsuoja taip, kaip reikia Viliui Navickui, jis visada yra greta Artūro Zuoko, kuris prekiauja “auksiniais balseliais". Kitas dalykas - jis, matyt, dalijasi su kažkuo, nors pažinodama poną Kėvišą nelabai tuo tikiu. Bet tikriausiai gyvenimas privertė. Kai buvo pardavinėjami sklypai Laurų kvartale, maždaug po milijoną, vieną jų įsigijo ponas Kėvišas ir pasistatė namą, kurio vertė viršija visas oficialias jo pajamas. “Biudžetinių" pinigų tokiam gyvenimui tikrai neužtektų. Vadinasi, vyksta kas nors greta.

Reikia žinoti, kad ponia Kubilienė gerai tarpsta filharmonijoje, kurią netiesiogiai valdė pats Kėvišas, ir ji gaudavo neapskaitytus pinigus, apie kuriuos puikiai žino FNTT. Tad G.Kėvišas yra gana gudrus, įtraukdamas tuos žmones į savo veiklas. FNTT ta byla buvo marinama, ji pajudėjo tik perdavus ją Kriminalinės policijos biurui, tikėtina, kad ji pasieks teismą. Bet, kaip suprantu, G.Kėvišas stumia prieš save žmones, kurie tik vykdytojai, bet jų parašai visur yra. Visa sistema yra korumpuota: jei nori gyventi iš “aukštųjų" menų, turi būti dalis sistemos. O dėl naujo Generalinės prokuratūros vado - vienas žmogus sunkiai veiks prieš sistemą, ypač jei nori pakviesti pavaduotojus iš tos pačios sistemos.

REKLAMA

Audrius Nakas - “Ekspertai.eu" atstovas:

Valstybės kontrolės audito išvados yra juokingos - auditoriai įpareigoja kultūros ministrą patraukti drausminėn atsakomybėn Gintautą Kėvišą, o pastarasis tada jau trauks kitus teatro darbuotojus. Atleis iš darbo? Atleiskit ir mane už milijoną, man atrodo, bet kuris sutiktų su tokiu atleidimu - ką jau darysi, įsidarbinsi kitoje analogiškoje vietoje. Jam antrankiai jau seniai turėjo būti uždėti, normalioje šalyje taip būtų seniai atsitikę. Visa medžiaga guli prokuratūroje, o audito išvados, manau, tėra reikalingos tik kaip opiumas liaudžiai. Audito išvadose yra sakinys, kad teatro administracija ėmėsi šalinti audito metu nustatytus teisės aktų pažeidimus. Gal šių pažeidimų šalinimas reiškia, kad per renovaciją ir kitas aferas teatre pavogti milijonai gražinami į valstybės kasą? Tada aš tikrai suprasiu tai kaip pažeidimų pašalinimą. Jei pinigai yra pavogti, tai jų jau nepašalinsi, juos galima nebent grąžinti.

Kostas Smoriginas - bardas:

Jeigu yra įrodymai, patvirtinantys nusižengimus, tai kokia dar gali būti kalba apie drausmines nuobaudas? Arba yra byla, arba jos nėra. Iš visų skylių lenda galiukai visame kame: vekse, švekse, o paskui stebimės... Kur pinigai - ten vagystės. Kaip galima panaudoti 10 ar 8 milijonus kažkur tai kitur? Na, kur tai matyta? Niekas oficialiai nei paneigta, nei patvirtinta, kažkokie gandai tik visuomenei pateikiami. Tai tegul teisėtvarka imasi realių darbų: tegul baudžia kaltuosius. Arba tuos, kurie vogė, arba tuos, kurie galbūt neteisingai kažką apkaltino. Kokia čia teisėtvarka, jei viskas tęsiasi metų metus... Kai teisėsaugoje yra spragų, nėra geležinės atsiskaitomybės, tada galima vogti drąsiai ir nebijoti būti sugautam. Teisėtvarka su tokiomis spragomis sau murkdosi toliau, o tos bylos tempiasi iš metų į metus. Kiek jau tęsiasi ta teatro istorija? Kodėl nuo visuomenės slepiama, kaip vyksta tas tyrimas? Parodomas tik žmogus ašarotomis akimis, aiškinantis, koks jis nekaltas.

Kada?
2010-06-11 16:13:18
Šitą poną nuteis ir valstybė atsiims savo pinigus, tada patikėsiu, kad Lietuvoje yra teisingumas, o ne jo maketas. Šitiek metų ponas su ponia neišlenda iš žurnalų, atostogauja tik egzotinėse šalyse, ponios rūbai garsių dizainerių, o atlyginimai tai valdiški? Kodęl niekam tai neįdomu? Iš kur tie milijonai?
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
JE 2010-06-13 14:25:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Je , Undriaus valdžia kultūros stekentojui neįkąs, nebent apseilės... Mat, tada ir premjero rezidencija Undriaus dvoku užneštų.   ATSAKYTI
2010-06-12 13:34:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Reikia pinigų? Tereikia Kubiliui ranką įkišti į valdininkų kišenes ir nereiks jokių mokesčių.   ATSAKYTI
Литовский националистический тиятр Оперы 2010-06-12 12:19:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Дойдя до слова \"музыкальный\", Александр Яковлевич покраснел. Сначала запылал подбородок, потом лоб и щеки. Альхену было очень стыдно. Он давно уже продал все инструменты духовой капеллы. Слабые легкие старух все равно выдували из них только щенячий визг. Было смешно видеть эту громаду металла втаком беспомощном положении. Альхен не мог не украсть капеллу.\'И теперь ему было очень стыдно. На стене, простершись от окна до окна, висел лозунг, написанный белыми буквами на куске туальденора мышиного цвета: \"Духовой оркестр -- путь к коллективному творчеству\".   ATSAKYTI
Кевишас 2010-06-12 12:16:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Завхоз 2-го дома Старсобеса был застенчивый ворюга. Все существо его протестовало против краж, но не красть он не мог.

Он крал, и ему было стыдно. Крал он постоянно, постоянно стыдился, и поэтому его хорошо бритые щечки всегда горели румянцем смущения, стыдливости, застенчивости и конфуза.

Завхоза звали Александром Яковлевичем, а жену его-Александрой Яковлевной. Он называл ее Сашхен, она звала его Альхен. Свет не видывал еще такого голубого воришки, как Александр Яковлевич.

Он был не только завхозом, но и вообще заведующим. Прежнего за грубое обращение с воспитанницами сняли с работы и назначили капельмейстером симфонического оркестра. Альхен ничем не напоминал своего невоспитанного начальника. В порядке уплотненного рабочего дня он принял на себя управление домом и с пенсионерками обращался отменно вежливо, проводя в доме важные реформы и нововведения.
   ATSAKYTI
nenubaus 2010-06-12 06:35:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
sistema kartu baliavoja, kartu elitinėje visuomenėje rodosi...   ATSAKYTI
beje, 2010-06-11 19:53:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
negirdėjau ar nors vieną tokį specialistą pasodino, ir ne tik ''kultūros'' ,plovėją lėšų klaninį ,jam užduotis tiek ir tiek ,klanas dengia ir nei STT nei prokuratūra NESIKIŠA.   ATSAKYTI
2010-06-11 18:20:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Aš irgi norėčiau, kad pasibaigtų Lietuvoje totalinė vagystė. nekenčiu visa širdimi to Kevišo ir panšių į jį.Greičiau jį pasodintų už grotų, būtų pamoka kitiems vagims   ATSAKYTI
Ex Uteniskis 2010-06-11 17:57:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Gera Lietuvoje dideliams vagims gyventi...oi kaip gera....   ATSAKYTI
Orakulas 2010-06-11 17:47:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Be reikalo p.Rūta abejoja sistemiškumu. Yra du keliai: arba Kievišas dalyvauja sistemoje, o ji jo neišduos, arba Kievišas pats yra susikūręs sistemą ir joje nesidalina, kaip pastebėjo Rūta, kas būtų sunkiai įtikėtina. Bet kuriuo atveju LVABT generalinis yra tik priedanga. Ar pakaks teisėsaugai parako pajudinti šią pinigų iš kultūros asignavimų plovimo mašiną? Vargu bau. Jei Kievišas sitemos dalis - sistema kovos už savo incognito, jei Kievišas sukūrė savo sistemą, "otkatninkai", bijodami atsakomybės, vistiek bandys visais įmanomais būdais, gelbėdami savo kailį ir finansus, pridengti Kievišą ir išsukti nuo atsakomybės. Nukentės iešmininkai. Ir nenustebsiu, jei jiems po to bus sistemos dosniai atsilyginta mainais į tai, kad prisiimtų kaltę ir neplepėtų.    ATSAKYTI
d 2010-06-11 16:58:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Gali buti, kad toliau taip ciniskai zulikaujantiems, tauta nesulaukus teisingumo, pati ims daryti savo teisma, gaudys tokius veikejus gatveje ir ... Nepades jokie politiniai "stogai".    ATSAKYTI
Už teisybę labiausiai pykstama 2010-06-11 16:53:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kubilienė gaudavo neapskaitytus pinigus. Va čia tai bombikė. Netgi visa bomba.
Bet nesuprantama, kodėl jie pyksta kai sakai: VISI JIE VAGYS?    ATSAKYTI
aj 2010-06-11 16:52:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
valstybe prasiskolinusi, mokescius kelia, kainas didina, bet kai milijonai dingsta, tai atsakingu nebera   ATSAKYTI
Nihila 2010-06-11 16:41:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Velniskai teisingai pasakyta - baust arba vagis, arba tuos, kas apsauke vagimis. O tai kazkoks bardaku bardakas valstybeje ...   ATSAKYTI
2010-06-11 16:32:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Konfiskuotu turta, butu irodymas, kad yra teisingumas.Bet klaniniams tai negresia.   ATSAKYTI
abc 2010-06-11 16:31:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
nuvarė į Japoniją savo dalies už nacionalinio orkestro koncertus. Namo skris per Frankfurtą, cashą paliks aerouosto banke... nieko naujo   ATSAKYTI
2010-06-11 16:28:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
kas diena panasios istorijos. nu mes lietuviai paprasti kiek galim leisti, kad taip mums ant galvu liptu, paskutinius litus melztu ir i savo kisenes susipiltu..    ATSAKYTI
Jo 2010-06-11 16:20:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
pavogtus milijonus kubilius surinks[atims] is paprastu zmoniu apmokestindamas nekilnojama turta,kad chebra galetu kuo daugiau vogti[pasisavinant isisavinti].
Istatyma stumia bankai,nes ketina ikinkyti visa Lietuva.Isiskolinai,kur gausi pinigu,banke,ikeites nekilnojama turta,ir spirale isukta,melzimo aparatas prijungtas.   ATSAKYTI
Kada? 2010-06-11 16:13:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Šitą poną nuteis ir valstybė atsiims savo pinigus, tada patikėsiu, kad Lietuvoje yra teisingumas, o ne jo maketas. Šitiek metų ponas su ponia neišlenda iš žurnalų, atostogauja tik egzotinėse šalyse, ponios rūbai garsių dizainerių, o atlyginimai tai valdiški? Kodęl niekam tai neįdomu? Iš kur tie milijonai?   ATSAKYTI

Top Video

TV3 Žinios. Profesorius Kasiulevičius įvardijo Lietuvos ir pasaulio galimus scenarijus dėl koronaviruso
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Profesorius Kasiulevičius įvardijo Lietuvos ir pasaulio galimus scenarijus dėl koronaviruso
DABAR RODOMA
Nepaprasta prieglaudoje gyvenančio keturkojo istorija: visus pasitinka su šypsena
DABAR RODOMA
Sunku patikėti: išsitraukė kamerą pamačius, kaip moteris pilasi kurą
DABAR RODOMA
Farai. „Farų“ operatorius tapo neblaivaus taksisto įniršio taikiniu: tokio protrūkio nesitikėjo
DABAR RODOMA
Moterys parduotuvėje susimušė dėl tualetinio popieriaus: pamatykite vaizdo įrašą
DABAR RODOMA
Užfiksuotas smurto protrūkis vienoje Lietuvos mokykloje
DABAR RODOMA
Farai. Pamatę, kas po avarijos liko iš BMW, pareigūnai liko priblokšti: išgirdo fantastinę istoriją
DABAR RODOMA
Prieš srovę. Vaikų teisės su tarnybomis laužėsi į butą: mama ir dukra laukė susigūžusios
DABAR RODOMA
Prieš srovę. Alkoholikės mama kreipėsi į politikus: maldauja dukrą gydyti priverstinai
DABAR RODOMA
Visi mes žmonės. Maldeikienė parodė jautriausią savo pusę: prakalbo apie tėčio mirtį
REKLAMA
Sprogo priemones kovai su koronavirusu gabenęs lėktuvas: žuvo visi keleiviai (nuotr. SCANPIX)
Sekmadienį Filipinų sostinėje Maniloje esantį oro uostą sudrebino tragiška nelaimė. Dar nė nuo tako nepakilęs lėktuvas užsiliepsnojo ir sprogo, žuvo visi aštuoni juo skridę ...
Greitoji pagalba (nuotr. stop kadras)
Kiek Lietuvoje gali plėsti koronaviruso epidemija ir kur susirgimų riba? Jei virusas nesitrauks, ar tik neteks užsidarius namuose švęsti ne tik Velykas, bet ir Jonines? Vienas ...
Koronavirusas (nuotr. scanpix)
Įmonių, galinčių gaminti būtinas medikams ir žmonėms apsaugos nuo koronaviruso priemones bei suteikti reikalingas paslaugas, sąraše jau yra apie 140 Lietuvos bendrovių. Sąrašas ...
Koronavirusas plinta (nuotr. SCANPIX)
Ispanija pirmadienį paskelbė per pastarąsias 24 val. patvirtinusi dar 812 mirties nuo koronaviruso atvejų, kurie bendrą COVID-19 aukų skaičių šalyje, Sveikatos apsaugos ...
„Meilės trilogija“ (nuotr. Organizatorių)
2009 metais „Oskarui“ nominuotą filmą „Ajami“ sukūręs Izraelio režisierius Yaron Shani į festivalį „Kino pavasaris“ grįžo su trim filmais, kuriuose atskleidžiamos skirtingos ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų