Ričardas Čekutis
2010.05.27 10:20
\"XXI amžiaus\" nuotr.

\"XXI amžiaus\" nuotr.

Šiais laikais Lietuva nuolat ir primygtinai vis kviečiama su kuo nors “suartėti". “Pragmatikų" arba “rimtųjų" politikų bei juos aptarnaujančio žurnalistų, istorikų ar politologų personalo, be abejonės, labai kompetetinga nuomone, Lietuva turėtų “suartėti" su visų rūšių “mažumomis", su Rusija ir Baltarusija, su “pragmatiškais" Europos bei likusio pasaulio “didžiaisiais", su Izraeliu, su Skandinavija, su Kinija, su Lenkija... Visų “suartėjimo" pasiūlymų, ko gero, yra ne mažiau, nei pornografinio turinio skelbimų internete. Tai esą yra Lietuvos išlikimo ir laimingo gyvenimo garantas.

Visi, kurie nenori su kuo nors “suartėti", yra tamsybėje skendintys pagonys, neišprusę neišmanėliai, kaimiečiai-runkeliai, kedofilai-buduliai, marginalai ir kitokie menkystos.

Po gana sėkmingo “suartėjimo" su homoseksualais bene intensyviausiai šiuo metu Lietuvą bandoma “suartinti" su Rusija. Esą, tai yra pragmatiškas požiūris, kuris, pasirodo, taipogi yra didelė vertybė, nes tai ir esanti klasikinė Europos politika.

REKLAMA

Kad nebūčiau apkaltintas išsigalvojimu skubu cituoti, be abejonės, “pragmatišką" ir “teisingą" istoriką Algimantą Kasparavičių: “...lietuviams svarbu suvokti, kad klasikinėje Europos politikoje, kuri skaičiuoja jau daug šimtmečių, pragmatizmas yra ne mažesnė etinė-moralinė vertybė nei, tarkime, drąsa, pasiaukojimas, garbė, laisvė, žmogaus teisės, sąžiningumas ar teisingumas (...) viešai piktžodžiaudami prieš pragmatizmą tik demonstruojame savo postsovietinį ciniškumą, kaimiečių dviveidišką moralę ir, galbūt, dar vešlias pagoniškas šaknis."

Nesiruošiu su istoriku ginčytis dėl vertybių, tačiau nesuprantu jo tokios retorikos ar pasipiktinimo priežasties – iš tikrųjų jo požiūrį idealiai atspindi visas mūsų šiuolaikinės politikos “elitas", kuris ne tik veda Lietuvą tokio “suartėjimo" keliu, bet ir daro tai gana nepadoriomis pozomis.

Aiškiausiai tai matyti mūsų šiuolaikinių santykių su Gruzija kontekste.

Neseniai Seime vykusioje spaudos konferencijoje visiškai “nerimtas" politikas Arūnas Valinskas ir Gruzijos ambasadorius Lietuvoje Georgijus Kerdikošvilis apgailestavo, kad Gruzijos nepriklausomybės proga sukurta šią šalį palaikanti rezoliucija valdančiųjų konservatorių rankomis buvo padėta į gilius Seimo stalčius ir nepanašu, kad ji kada nors išvys dienos šviesą. Gruzijos ambasadorius šią rezoliuciją pavadino lašu vandens dykumoje ir bene svarbiausiu dokumentu per visą Gruzijos Nepriklausomybės laikotarpį. Simboliška, bet gana gausiai dalyvavę žurnalistai “pragmatiškoje" žiniasklaidoje apie tai net neužsiminė (juk apie bobas nieko nebuvo pasakyta).

REKLAMA

“Rimtiems" ir labai pragmatiškiems mūsų “elito" politikams ištikimi draugai nereikalingi, nes jie nusprendė, kad Lietuvai dabar žūt-būt reikia “suartėti" su Rusija, mat “suartėjimo" klausimams spręsti čia gali atvažiuoti pats Putinas... Gal net realių “suartėjimo" priemonių atsiveš, t.y. kokį nors vamzdį. Tačiau netgi tai nepadėjo – Putinas, visų “pragmatikų" nelaimei, šįkart dar neatvažiuos.

Todėl dar kartą nesuprantu A.Kasparavičiaus. Viskas juk vyksta taip, kaip jis ir pageidauja. Ir vyksta tai labai seniai.

Mūsų pragmatikai dėl tų pačių vamzdžių jau seniausiai palaidojo Čečėniją. Kiek vėliau dėl pigių kiniškų skudurų bei organizuojamo vizito į Kiniją palaidojo Tibetą. Dabar Gruziją. Ką dar reikia palaidoti, kad Putinas tą vamzdį vis dėlto atvežtų? Latviją su Estija? Tik jie ir beliko. Vertybes? Nežinia, kas tai per daiktas, jei neneša naudos.

Net Lietuvos partizanai, kuriuos “neapdairiai" paminėjo prezidentė, užkliūva vamzdžio vežėjams. Tiesa, jų laidoti nereikia – jų kaulai seniausiai trūnija pelkėse ir užverstuose šuliniuose. Jų kovų istorijos mokyklose mokytis taip pat nereikia (kas nors gali pasipiktinti), nes moksleiviams ir taip uždėti nepakeliami krūviai – daug svarbesnės yra tolerancijos pamokėlės. Partizanams ir paminklų statyti nereikia, nes jie gali trukdyti visų rūšių “išvaduotojų" sukurtai istorijos versijai, be to, tai brangu.

Tačiau neteisinga būtų kaltinti vien “rimtuosius" pragmatiškai realybę suvokiančius politikus ar jų liokajus. Didžioji dalis lietuviškosios žiniasklaidos, kuri teoriškai turėtų būti kritiška valdžioje vyraujančioms tendencijoms, praktiškai niekuo nuo savo teorinio kritikos objekto nesiskiria ir netgi daugeliu atveju jį lenkia, dosniai maitinama valdiškais užsakymais.

REKLAMA

Tokioje žiniasklaidoje įsivyravo kitaminčių ignoravimas, netgi cenzūra, atsirado daugybė draudžiamų temų bei įvairiausių tabu, o kritikuoti tokį “pragmatizmą" yra “žemas lygis", “kaimietškas mentalitetas", marginalu...

Štai toli gražu nepilnas “neliečiamųjų" temų sąrašas: holokaustas (jeigu neatitinka “teisingiausiojo" pasaulyje požiūrio ir kasmet vis didėjančio aukų skaičiaus tendencijų), Antrojo Pasaulinio karo istorija (jeigu bent menkiausiai suabejojama oficialiąja versija ar, neduokdie, bent puse žodžio užsimenama ne vien apie “išvaduotojų", bet ir jų buvusių priešų žygdarbius), homoseksualų reikalai (jeigu beatodairiškai neliaupsinama “tolerancija" ir neįžvelgiama Lietuvoje šios publikos “žmogaus teisių" pažeidimų), pačios žiniasklaidos problemos (jei suabejojama “pragmatikų" peršamomis įvykių versijomis arba pasidomima finansavimu, gaunamomis dovanomis etc.), Europos Sąjungos politika (jeigu bandoma prieštarauti suvereniteto suvaržymams ir “pragmatiškosios" politikos realijoms), tautinės mažumos (jeigu nekalbama apie darnios integracijos perspektyvas ar išdrįstama kritikuoti banalų veltėdžiavimą), Lietuvos istorija ir tautiškumas (jeigu apie tai rašoma nemadingai ir lietuviai nepravardžiuojami kaimiečiais-runkeliais), kariuomenė ir karyba (jeigu nerašoma, kad tai yra atgyvena), pasaulio “didžiųjų" cinizmas (jeigu bandoma užsiminti apie tai, kad viskas šiame pasaulyje perkama-parduodama arba už pinigus, arba už labai didelius pinigus) ir t.t.

Apibendrinti “pragmatikų" Lietuvai siunčiamą žinią galima vienu sakniu: sėdėk, brangioji, tyliai-ramiai, savo nuomonės niekur nereikšk, neprieštarauk ir būk klusni-nuolanki, nes taip su tavimi “suartėsime", kad... (šioje vietoje galima paskelbti viešą sakinio užbaigimo konkursą).

Iš esėms, ši žinia ir yra šiuolaikinės Lietuvos užsienio bei vidaus politika.

deja'vu...
2010-05-27 13:32:45


„JUSTITIA EST FUNDAMENTUM REGNORUM....TEISĖ YRA VALSTYBĖS PAGRINDAS...“, NĖRA TEISĖS - NĖRA VALSTYBĖS...

...deja šiandien "teisinė valstybė" tai „de fakto“, tik deklaratyvi iskaba, nes "teisingumas", kol kas, tik iliuzija, o kai kurie teisėjai, tai jau laiko save aukščiau Dievo, o ka jau ten apie žmogu kalbėti, maždaug - "įstatymas tai Aš", prokurorai sako “procesas ir kaltinimas- tai Aš”, o apie nekaltumo prezumpciją, net kalbėti neverta, yra tik formaliai, bet praktikoje ji tik retkarčiais nėra pažeidžiama, o šitokia sistema išsikerojo deka "exsocialistinės -komunistinės" nomenklaturos tradicijų puoselėjimo mūsų Valstybėje. Dar Sokratas sakė, kad „...teismai – tai valstybės veidrodis...“. Kokie teismai – tokia ir valstybė. Bėda ta, kad nėra kam tai bent pabandyti pakeisti, o tuomet realiai kenčia visi, net tie patys "nomenklaturininkai", nes viskas sukasi ratu ir galo nematyti...
...deja sakoma: “...nėra nei amžinų draugų, nei amžinų priešų. Tik amžini interesai...Winston Churcill", tai visi ir derina savaip tuos “interesus” , o nuo tokio “derinimo” matome iki ko jau priėjome...
Taigi tik Tiesa mus islaisvins...

...iš LR teisingumo ir piliečio teisiu tinkamo gynimo, bei visuomenės saugumo užtikrinimo..., deja yra tik iliuzija, o realiai "babkės" va kas yra "garantas", todel taip ir gyvename, nes nebeliko PRINCIPŲ...
... tai kas dabar vyksta LR, yra teisė be teisingumo, jei turi galių (posta, pareigas), tai darai ka nori, ar dar yra kokia kitokia teisė, kitokios beveik Lietuvoje nebeliko, nes viską jau valdo "otkatas", "bakšišas" ir "draugų bureliai"..., reikia tvarkos ir tikros TEISINĖS VALSTYBĖS...

P.S.

...vis tik manau, kad tas "klanas", nors ir išgąsdintas, dar pakankamai galingas ir viską darys, kad "sumetyti pėdas" ir apsaugoti save ir savo "draugelius" visuose "lygiuose" jie bandys pačiom šlykščiausiom (ką jau ir demonstruoja) priemonėm apsisaugoti nuo mūsų visų - Tautos.
Kažkas labai nori sugriauti mūsų valstybės, Lietuvos Respublikos, pamatus?
Kas stovi už šito „klano“ ???
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
eesti 2010-05-31 11:25:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
nesveika, kai matomos vien tik žydų problemos. Straipsnyje minima ir daugiau temų, bet jūs matote tik tą vieną. Tai yra selekcija, o ne objektyvus komentavimas   ATSAKYTI
> WC 2010-05-30 23:09:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Pirma išmokite skaityti ir bent elementariai suprasti tekstus, o tik po to sėskite jų komentuoti. Dabar gi jūsų pasažas tėra vertas jūsų "pseudonimo".   ATSAKYTI
Josef Mengele 2010-05-30 22:25:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
pagarba, 88   ATSAKYTI
Titas 2010-05-30 13:18:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Čekutis propaguoja Valinską.   ATSAKYTI
WC to G.O. 2010-05-30 13:17:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
o KAS TAU, DEBILUI, SAKĖ, KAD DEŠIMT DIEVO ĮSAKYMŲ YRA "PRAGMATIZMAS"? Pragmatizmas - tai kada už Judo trysdešimt sidabrinių parduodama Tėvynė, įsitikinimai (jei tokių būta), tikėjimas ir motina.
Nei Kasparavičius, nei Bumblauskas taip nėra teigę.   ATSAKYTI
suomi Maldelei 2010-05-30 13:13:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ar ne kagėbistas Vytas Tomkus esi? Tik jam žydai yra tas pats, kaip gėjai.   ATSAKYTI
suomi to eesti 2010-05-30 13:12:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kritikuoti galima, kai yra pagrindas, bet ką, bet kai rašoma apie rusams parsidavusius Lietuvos politikus, bet visvien nei prie šio, nei prie ko minimi žydai - tai jau nesveika.   ATSAKYTI
Asai 2010-05-30 06:40:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kai nenutolome,suarteti-lengva.   ATSAKYTI
G. O. 2010-05-29 01:50:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Beje, nežabotoje "istoriko" Kasparavičiaus demagogijoje man į akis krito dar ir toks pasažas: "Dauguma lietuvių niekada neskaitė nei Senojo, nei Naujojo Testamento ir net nesuvokia, kokiais principais remiantis yra parašyti Dešimt Dievo įsakymų, kurie jau du tūkstančius metų Europai ir europiečiams leidžia tarpusavy sugyventi ir išlikti, kurti ir tobulėti."

Abejoju, ar pats Kasparavičius yra bent kada nors gyvenime skaitęs Bibliją ar bent jau tuos pačius 10 Dievo Įsakymų, jei laiko tai pragmatizmo išraiška. Kvailesnių nesąmonių, ko gero, net iš jo kolegos Bumblausko negirdėjau... :)   ATSAKYTI
eesti 2010-05-28 23:45:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Autorius nieko antisemitiško neparašė. Pasak jūsų, kritikuoti galima bet ką, tik negalima liesti "šventos" žydų temos? Tuomet primityviai mąstote būtent jūs   ATSAKYTI
Mukui 2010-05-28 23:29:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nieko tai neišgelbėjo. Priešingai - sustabdė pilietinės visuomenės tapsmą, o ruskiams atėjus net nebuvo kam duoti komandą priešintis. Joks jobanas "tautos vadas" nepakeis pilietinio tautos sąmoningumo.   ATSAKYTI
maldele autoriui 2010-05-28 23:29:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Viespatie, pasiusk tu man daugiau redaktoriu a'la brazauskas ir tomkus, katriems mano paziuros i holokausta ir homoseksualius asmeny - dangaus mana. Leisk, Viespatie, man suskaiciuoti, kad holokausto metu iszudyta ne 6mio zydu, o maziau, ir leisk,Viespatie, man tai irodyti, juk jei maziau, tai keicia esme!Ir dar, Viespatie, leisk miniai linciuoti homoseksualus, nes, Viespatie, kai sakei "mylek artima savo", neturejai galvoje anei zydu, anei geju.Amen   ATSAKYTI
debilui 2010-05-28 23:25:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Asile, ne "pšekai", o kacapai kelia pavojų Lietuvai.   ATSAKYTI
Mikalda autoriui 2010-05-28 23:24:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kaip ir teisingai būtų, jei ne tas tavo primityvus antisemitizmas.   ATSAKYTI
G. O. 2010-05-28 23:08:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tikrai geras ir teisingas straipsnis...   ATSAKYTI
Mukas 2010-05-28 21:50:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Labai teisingas ir objektyvus straipsnis. Ir nieko kurstytojiško čia nėra. Tik noras būti nepriklausoma ir demokratiška valstybe, be rytų "draugų" ir mažumų diktato. Žinom, kuo baigėsi panaši mūsų valdžios politika 1926.
Ir nors tai nebuvo demokratijos benefisas, tačiau laikinai valstybę išgelbėjo nuo ištampymo ar net parsidavimo CCCP. Gaila, kaip parodė istorija - neilgam.   ATSAKYTI
PirmaKarta® 2010-05-28 21:25:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Pone klystate. Nacių rudmarškinių, vykdžiusių rasistinį terorą ( pvzdž. žydų pogromus), branduolį sudarė pêderastai. Jų lyderis Ernst Roehm tiek suįžūlėjo, kad nutarė Nacionalsocialistų partijoje užimti Hitlerio vietą, dėl ko buvo 1934 m. "Ilgųjų peilių" naktį pašalintas. Tada ir visus pêderastus arba apskelbę neįtinkančius SA pêderastais , kaip potencialius Ernst Roehm šalininkus kišo į koncentracijos stovyklas ir slapta naikino.
P.S. Daugelis tuos rudmarškinius žino kaip SA ( Gestapo), ji buvo sudariusi bendradarbiavimo sutartį su Berijos NKVD, vykdžiusią genocidą Lietuvoje.
   ATSAKYTI
btw 2010-05-28 19:04:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
apgailetina rasliava.kurstytojiska. Sprendziant is pabaigos, autoriui labiau prie sirdies geobbelso laisviu laikai - anuomet ir apie holokausta "teisingai" kalbeta (ir daryta) ir homoseksualai vietoj eityniu geriausiu atveju butu cypen imesti, ar ne Ricardai?Juk karalius nuogas...   ATSAKYTI
žemaitis 2010-05-28 16:33:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
tikra tiesa Ričardo žodžiuose.   ATSAKYTI
antiped 2010-05-28 12:03:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
kokie debilai lankstosi į visas puses ir bučiuoja visiems užpakalius? Pasakykite, ar bent minimali nauda yra gauta? beliaka dar "suartėti" su pedofilais, tikintis, kad jie netvirkins mūsų vaikų ar su kokiais negrais, kad negobtų mūsų jūreivių. Va tada būsim jau atsidavę visiems. O politikai vis verkia, kad nėra pilietinės visuomenės. Džiaugtųsi, nes jeigu ji būtų, tokie parsidavėliai kabėtų ant stulpų   ATSAKYTI

Top Video

Farai. Tokio veikėjo „Farai“ jau seniai nefiksavo: epizodas virto tikra tragikomedija
DABAR RODOMA
Farai. Tokio veikėjo „Farai“ jau seniai nefiksavo: epizodas virto tikra tragikomedija
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Profesorius Kasiulevičius įvardijo Lietuvos ir pasaulio galimus scenarijus dėl koronaviruso
DABAR RODOMA
Nepaprasta prieglaudoje gyvenančio keturkojo istorija: visus pasitinka su šypsena
DABAR RODOMA
Sunku patikėti: išsitraukė kamerą pamačius, kaip moteris pilasi kurą
DABAR RODOMA
Farai. „Farų“ operatorius tapo neblaivaus taksisto įniršio taikiniu: tokio protrūkio nesitikėjo
DABAR RODOMA
Moterys parduotuvėje susimušė dėl tualetinio popieriaus: pamatykite vaizdo įrašą
DABAR RODOMA
Užfiksuotas smurto protrūkis vienoje Lietuvos mokykloje
DABAR RODOMA
Farai. Pamatę, kas po avarijos liko iš BMW, pareigūnai liko priblokšti: išgirdo fantastinę istoriją
DABAR RODOMA
Prieš srovę. Vaikų teisės su tarnybomis laužėsi į butą: mama ir dukra laukė susigūžusios
DABAR RODOMA
Prieš srovę. Alkoholikės mama kreipėsi į politikus: maldauja dukrą gydyti priverstinai
REKLAMA
Autobuso vairuotoja Kaune kelionę prisimins su siaubu: užpuolikų žiaurumui nebuvo ribų
Kauno pareigūnai tiria įvykį, kai miesto viešajame transporte chuliganai ne tik apgadino autobuso saloną, bet ir smarkiai sužalojo juo važiavusį keleivį. Visą situaciją ...
Kariuomenė (Kęstutis Vanagas/Fotobankas)
Lietuvos kariuomenėje užfiksuotas dar vienas koronaviruso infekcijos atvejis, užsikrėtė šauktinius mokyti turėjęs karys, pranešė naujienų portalas 15min. Klaipėdoje ...
Vilniaus oro uostas (nuotr. stop kadras)
Lietuvai dėl koronaviruso grėsmės uždarius oro erdvę, Vilniuje šeštadienį nusileido vienas paskutiniųjų lėktuvų – iš Minsko. Reisu iš Baltarusijos sostinės į Lietuvą atvyko 87 ...
Remigijus Šimašius (Paulius Peleckis/Fotobankas)
Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius tiesioginėje „Facebook“ transliacijoje pasakojo, kaip sostinė laikosi kovoje su koronavirusu. Meras apgailestavo, kad Sveikatos ...
Koronavirusas plinta (nuotr. SCANPIX)
Kinijoje praeitų metų pabaigoje prasidėjusi koronaviruso pandemija pasaulyje pareikalavo jau daugiau kaip 60 tūkst. žmonių gyvybių, o trys ketvirtadaliai šių aukų mirė ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų