Tarptautinė žmogaus teises ginanti organizacija „Amnesty International“ teigia, kad tyrimas dėl Lietuvoje veikusio CŽV kalėjimo turi tęstis, o su tuo susiję asmenys turi būti identifikuoti ir nubausti. Organizacijos atstovai taip pat pažymi, kad Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) atliktas tyrimas yra pirmas žingsnis atskaitomybės link.

„Tyrimo išvados yra tik pirmas žingsnis atskaitomybės link. Tyrimas Lietuvoje turėtų tęstis, o visi su tuo susijęs asmenys turi būti identifikuoti ir patraukti baudžiamojon atsakomybėn“, – organizacijos pranešime cituojama „Amnesty International“ kovos su terorizmu Europoje ekspertė Julia Hall.

Antradienį savo išvadas pateikęs NSGK nustatė, jog galimybės Lietuvoje kalinti terorizmu įtariamus asmenis buvo, tačiau nepavyko nustatyti, ar jomis pasinaudota. „Patalpos buvo, galimybės kirsti sieną buvo, orlaiviai buvo“, – teigė komiteto pirmininkas Arvydas Anušauskas. Anot jo, apie tai žinojo tik keli Valstybės saugumo departamento (VSD) pareigūnai.

REKLAMA

Komitetas nustatė, kad apie bendradarbiavimą su CŽV ir apie dvejas partnerių užsakymu Lietuvoje įrengtas patalpas žinojo tik keli asmenys: buvę VSD vadovai Mečys Laurinkus ir Arvydas Pocius bei buvęs VSD generalinio direktoriaus pavaduotojas Dainius Dabašinkas. VSD vadovybė, anot NSGK pirmininko A. Anušausko, „nė vieno šalies aukščiausio pareigūno neinformavo apie šių projektų tikslus ir turinį“.

Komitetas nusprendė kreiptis į Generalinę prokuratūrą ir prašyti ištirti, ar šių asmenų veiksmuose nebuvo piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi ir įgaliojimų viršijimo.

„Amnesty International“ pažymi, jog tai, kad apie Valstybės saugumo departamento pareigūnų veiksmus nebuvo informuojami aukščiausi šalies pareigūnai, yra nepateisinama.

„Lietuvos vyriausybė turėjo žinoti, ką veikia jos pačios agentūros, tad ji yra atsakinga už tokių kalėjimų egzistavimą ir ten galėjusius būti žmogaus teisių pažeidimus“, – teigė J. Hall.


Rašyti komentarą...
t
treen
2009-12-23 15:24:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
tyrimas vietoj stoves kaip ir turi stveti :)
Atsakyti
0

A
AK
2009-12-23 17:33:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ar gali tinkamai atlikti savo darbą neapmokyti kvotėjai - seimo nariai? Reikia tiesos išaiškinimui pasikviesti užsienio ŽT deleguotus darbuotojus ,tada...
Atsakyti
0

(
(:)))
2009-12-24 08:00:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
kol kriminalinis nusikaltimas bus dangstomas valstybės paslaptimi tol tyrimas į priekį judės vangiai. Bej Kur Užsienio reikalų ministerijos atsiprašymas, už klaidinimą, kad Lietuvoj nieko nebuvo?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų