Tomas Čyvas
2009.11.16 14:53
Piliečio teises Lietuvoje lengviausia užsitikrinti V. Adamkaus metodu: po lova laikyti šlepetes. Eltos nuotr.

Piliečio teises Lietuvoje lengviausia užsitikrinti V. Adamkaus metodu: po lova laikyti šlepetes. Eltos nuotr.

Dalios Grybauskaitės sprendimas nesuteikti pilietybės amerikietei čiuožėjai Katherine Copely  tęsia pilietybės keistenybių paradą.

Prezidentė išimties tvarka nesuteikė pilietybės amerikietei šokėjai ant ledo K. L. Copely, nors ši yra pasiekusi reikšmingų sportinių laimėjimų šokdama poroje su Deividu Stagniūnu. Nutarta, kad čiuožėja neatitinka „integracijos kriterijaus”.

Visi neintegruoti

Dailiojo čiuožimo federacijos prezidentė Lilija Vanagienė „Balsas.lt savaitei“ sakė, kad jai dėl tokio sprendimo plyšta širdis. „Visi kalba tik apie pačią mergaitę, bet juk su ja čiuožia talentingas ir darbštus lietuvis, kuris susirado sau tinkamą porą, o tai padaryti yra labai sudėtinga. Pasidairykite po pasaulį – dauguma porų, kurios pasiekia aukščiausių rezultatų -  mišrios“, - tvirtina prezidentė.

L. Vanagienė teigė esanti nustebinta priekaišto, jog pora mažai būna Lietuvoje ir čia nesitreniruoja. „Tai ne čiuožėjų, o valstybės problema, kad nėra minimalių tam tinkamų sąlygų. Vienintelė tinkama tam arena yra Elektrėnuose. Kitur ledas neatitinka kokybės reikalavimų ir yra kitokių išmatavimų“, - aiškino prezidentė, pabrėždama, jog gerai porai paruošti reikia dešimties metų ir apvalios sumos, kurią, šiuo atveju, keturiais penktadaliais padengė K.L.Copely tėvai.

REKLAMA

Pasak L. Vanagienės, net ir garsieji daugelio prestižinių turnyrų, Europos čempionatų prizininkai, penkių olimpiadų dalyviai Margarita Drobiazko (jai prezidentas Valdas Adamkus pilietybę suteikė) ir Povilas Vanagas neatitinka to kriterijaus, kuris išsigalvojamas. „Jie beveik niekada nesitreniravo Lietuvoje. Net prieš Turino olimpiadą, kai reikėjo treniruotis, jie tai darė kaune naktimis, nes dieną ledas kainuoja penkis šimtus litų per valandą. Ranką tada ištiesė Amerika, skyrusi jiems ledą nemokamai“, - primena L. Vanagienė.

K.L.Copely lanko lietuvišką mokyklą Detroite, mokosi lietuvių kalbos. Pora čiuožia už Lietuvą įvairuose turnyruose ir reguliariai atvyksta į ledo šou Lietuvoje, kuriuos organizuoja M. Drobiazko ir P. Vanagas.„Paksiados“ palikimas

Kai per apkaltą buvo nušalintas prezidentas Rolandas Paksas, vienas iš pagrinindinių priekaištų jam buvo kaip tik pilietybės suteikimas rusų verslininkui Jurijui Borisovui. Milijoną litų R. Pakso rinkimų kampanijai paaukojęs vertelga buvo pamalonintas pilietybe, kurios prieš tai atsisakė, kad neprarastų rusiškosios.

Prezidentas V. Adamkus, anksčiau lengva ranka dalijo pilietybes išimties tvarka – Darbo partijos lyderiui Viktorui Uspaskichui rekomendavus, suteikė pilietybę niekam nežinomam Mansurui Sadekovui. Tai padaryta kaip tik tuo metu, kai minėto politiko firmose dirbantys bemaž socialiai remtini asmenys paaukojo pinigų ir padėjo padengti V. Adamkaus rinkimų skolas.

Vėliau V. Adamkus, išsigandęs R. Pakso likimo, požiūrį pakeitė ir amerikietei krepšininkei, galėjusiai padėti Lietuvos moterims prasibrauti į Pekino olimpiadą, pilietybės nedavė.

REKLAMA

Pats V. Adamkus, siekdamas leidimo balotiruotis į prezidento postą, kažkada įrodė trejus metus gyvenęs Lietuvoje, nors čia ir negyveno. Jis teismams pateikė argumentą – butą Šiauliuose, kuriame buvo registruotas ir esą laikė po lova savo šlepetes, kurias kartais apsiaudavo.Kas ta integracija?

D. Grybauskaitė rėmėsi panašiais argumentais kaip V. Adamkus K. Douglas atveju.

Ji nurodė  Pilietybės įstatymo 16 straipsnį, pagal kurį LR pilietybė išimties tvarka gali būti suteikiama užsienio valstybių piliečiams, turintiems neginčijamų nuopelnų Lietuvos valstybei, yra integravęsi į Lietuvos visuomenę ir su Lietuva yra susiję nuolatiniais faktiniais ryšiais. Šie reikalavimai taikomi ir sportininkams.

Vilniaus universiteto docentas teisininkas Dainius Žalimas „Balsas.lt savaitei“ sakė, kad integracijos kriterijus Pilietybės įstatyme neapibrėžtas. „Mano nuomone, nieko blogo nebūtų atsitikę, jei pilietybė būtų buvusi suteikta. Kas nors galėtų apskųsti sprendimą Konstituciniam Teismui, o šis pateiktų išaiškinimą ateičiai. Nematau jokio pagrindo lyginti šį atvejį su pilietybės suteikimu J. Borisovui. Nėra jokių žinių, kad amerikietė būtų ką nors rėmusi pinigais ir jai būtų „atsidėkota“, – pabrėžė teisininkas.

Pasak D. Žalimo, į dabar Seime svarstomą naują pilietybės įstatymo versiją numatyta įtraukti kai kuriuos „integracijos“ kriterijus. Projekte skelbiama:

„Pagal šį įstatymą ypatingais nuopelnais Lietuvos valstybei laikoma užsienio valstybės piliečio ar asmens be pilietybės veikla, kuria asmuo ypač reikšmingai prisideda prie Lietuvos Respublikos valstybingumo stiprinimo, Lietuvos Respublikos galios ir jos autoriteto tarptautinėje bendruomenėje didinimo (mokslo, ekonomikos, kultūros, meno, sporto ir kitose srityse). Pagal šį įstatymą laikoma, kad asmuo integravosi į Lietuvos visuomenę, jeigu jis nuolat gyvena Lietuvos Respublikoje ir sugeba bendrauti lietuvių kalba, o jeigu nuolat negyvena Lietuvos Respublikoje, – sugeba bendrauti lietuvių kalba ir yra kitų akivaizdžių įrodymų, patvirtinančių, kad asmuo yra integravęsis į Lietuvos visuomenę.“

REKLAMA

TIK FAKTAI:


2003 metais V. Adamkus pilietybę išimties tvarka suteikė Aurimo Radišausko partnerei Klover Zacman, nors ši pora toli gražu nebuvo tokio lygio kaip D. Stagniūnas ir K. L. Copely.

Ar K. L. Copely atitinka Pilietybės įstatyme nustatytus reikalavimus, Pilietybės reikalų komisija svarstė du kartus – 2009 metų kovo 26 dieną ir 2009 metų spalio 22 dieną. Abu kartus Komisija priėmė neigiamus sprendimus ir patarė Respublikos Prezidentui išimties tvarka LR pilietybės K. L. Copely nesuteikti.

K. Copely ir D. Stagniūnas 2009-ųjų sausį vykusiame Europos čempionate užėmė 10 vietą. Šių metų kovą Pasaulio dailiojo čiuožimo čempionate Los Andžele užėmė 14 vietą ir pateko į Vankuverio olimpines žaidynes, tačiau ten jų neišleido prezidentė.

je je
2009-11-16 14:58:42
O kaip Anglijoje gauna pilietybę?
Neišgyvenęs 10 metų negausi.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Žygeivis - tikram lietuviui (papildymas) 2009-11-18 12:00:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Štai tavo laiškas man, kurį tu jau sugebėjai pamiršti :)

Nuo: tikras lietuvis
Kam: Žygeivis
Parašytas: 10 04 2009 03:34 am
Temos pavadinimas: Re: Dėl kitų forumų keikimo Cituoti pranešimą

Žygeivi, jei gali, tai išimk savo padarytą įrašą su mano visais duomenimis po mano prisistatymo, nes yra, žinok, kas jau, remdamiesi tais duomenimis, man grasina. Vienas jau gal kokie metai net iki nužudymo. Todėl aš ir pakeičiau pas vokiečius savo įrašą, kai tik pastebėjau, kad jie mano duomenis kažkodėl paskelbė, nors nei vienas tinklapis to nedaro. Iš anksto dėkoju.

-------------------------------------------------

Ir mano atsakymas tau:

Nuo: Žygeivis
Kam: tikras lietuvis
Parašytas: 10 04 2009 11:50 am
Temos pavadinimas: Re: Dėl kitų forumų keikimo

Gerai - išimu. Bet jie vis tiek lieka Google archyve - kas moka, suras.

------------------------------------------------

Ir tavo padėkojimas man :)

Nuo: tikras lietuvis
Kam: Žygeivis
Parašytas: 10 04 2009 04:52 pm
Temos pavadinimas: Re: Dėl kitų forumų keikimo Cituoti pranešimą

Dėkui. Bent jau nevalkios kiekvienas pirmas pasitaikęs.   ATSAKYTI
Žygeivis - tikram lietuviui 2009-11-18 10:32:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
tikras lietuvis
2009-11-17 16:23:52
Žygeiviui. Tai, kad nebuvo ko imti - ištryniau savo keletą komentarų. Kažką tu maišai.
--------------------------------

Aš niekada nieko nemaišau :)

Tu ištrynei savo paties rašytas žinutes. O aš ištryniau tavo anketinius duomenis ir biografiją, kurią aš pats ir įdėjau į savo forumą. Nes tu ją ištrinti net ir labai norėdamas negalėjai. O kad prašei, jog aš tai padaryčiau, tai jau ir pamiršai - jei nori, galiu įdėti tavo laišką - kad ir čia :)

P.S. Mano forumas jau vėl veikia - tik dar kai ką tvarkau.
   ATSAKYTI
tikras lietuvis 2009-11-17 16:24:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Pritariu Žiedui. Ir stipriai. Reikėtų, kol nevėlu, tą klaidą ištaisyti.   ATSAKYTI
tikras lietuvis 2009-11-17 16:23:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Žygeiviui. Tai, kad nebuvo ko imti - ištryniau savo keletą komentarų. Kažką tu maišai.   ATSAKYTI
Žygeivis 2009-11-17 14:41:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
tikras lietuvis
2009-11-17 02:32:57
Nieko neprašiau - neišsimįslyk. Tik paaiškinau kodėl išėmiau duomenis, nes pabodo visokių probanditinių elementų išpuoliai.
------------------------------------------------

Tavo atmintis tikrai trumpa - išėmei ne tu, o aš, tavo paprašytas (nes tu išimti ir negalėjai) :)

P.S. Anarchistams-pederastams atsakiau :)

Beje, tai vienas iš nedaugelio klausimų, kur mudu sutariame - taip sakant, pasiekiame konsensusą :) :) :)   ATSAKYTI
žiedas 2009-11-17 13:19:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Grybauskaitė šį kartą pramovė.   ATSAKYTI
tikras lietuvis 2009-11-17 03:15:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
"Nacionalistai", ar jau išsimiegojot?
Kol jūs miegat tinlink.lt anarchistas str. "Tautos jėga vienybėje ..." (Žygeivi, čia tavo šūkis) taršo Lietuvos norą išlikti. Gal pajudinsit rankas per alkūnes ir kokį nors atsiliepimą subrėšit?    ATSAKYTI
tikras lietuvis 2009-11-17 02:36:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
P.S. zvaliju tą nuotrauką pasididinti ir įsirėminti - galėsi prie jos melstis. :)   ATSAKYTI
tikras lietuvis 2009-11-17 02:32:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nieko neprašiau - neišsimįslyk. Tik paaiškinau kodėl išėmiau duomenis, nes pabodo visokių probanditinių elementų išpuoliai.
Beje, mano nuotraukos nepamesk - kada nors už ją didelius pinigus gausi. Galėsi pasigirti, kad buvai mano mokinys.:)   ATSAKYTI
Žygeivis - tikram lietuviui 2009-11-16 23:59:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tavo portretą turiu. Taigi, gali nesiųsti.

Beje, pats gi manęs prašei, kad tavo anketinių duomenų neskelbčiau - o tai per daug turi priešų, kurie gali tave prilupti.

P.S. Bet jei labai pageidauji, įdėsiu į savo forumą tavo klasės bendrą foto - 1971 m. 11a :)

Kadangi dabar tu šiek tiek pasikeitęs, tai tavęs tikrai neatpažins jokie tavo priešai.
   ATSAKYTI
tikras lietuvis 2009-11-16 23:51:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Portretą atsiųsti ar pats nusipirksi? :)   ATSAKYTI
Žygeivis 2009-11-16 23:15:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
tikras lietuvis
2009-11-16 22:51:28
Žygeiviui. Renki duomenis apie mane?
-------------------------------------

Nerenku - jau seniai surinkau :)   ATSAKYTI
tikras lietuvis 2009-11-16 23:14:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O gal todėl, kad jums, tiesą sakant, į Lietuvos reikalus nusispjauti?   ATSAKYTI
tikras lietuvis 2009-11-16 22:58:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
"Nacionalistams".
Išsižiojėliai, kodėl aš turiu jūsų išsakytą poziciją ginti tinklink.lt str."Ksenofobų paranoja ...", o jūs dar čia losit kaip šunys, negavę su lazda per kuprą?   ATSAKYTI
tikras lietuvis 2009-11-16 22:51:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Žygeiviui. Renki duomenis apie mane? Dar mano paveikslą pasikabink ant sienos, kad turėtum kam melstis? :)   ATSAKYTI
tikras lietuvis 2009-11-16 22:49:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Apuokui. Nereikia išsigalvoti. Nurodyk konkrečiai, kad įsitikintume. Nenurodysi, nes išsigalvojai.   ATSAKYTI
tikras lietuvis 2009-11-16 22:48:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Žygeiviui. Ale tu pabandyk atsakyti iš esmės. NEGALI, NES NETURI ARGUMENTŲ. Va kur esmė. Visa kita - smulkmenos, kurių tu bandai griebtis, nes ginčą iš esmės pralaimi.   ATSAKYTI
apuokas- Žygeiviui 2009-11-16 21:25:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
:)))Panašu, kad išgasdinai "tikrą lietuvį. Durnai atrodo kai jis pats su savim kalbasi. Pastebėjau jo keistą pomėgį skirtingais slapyvardžiais prikomentuoti visą puslapį. Ypač prie Landsbergio straipsnių. :)   ATSAKYTI
Žygeivis - Tikram lietuviui 2009-11-16 20:29:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Na tu mane jau užknisai, todėl skelbiu visus tavo "slapyvardžius", kuriuos čia panaudojai:

tikras lietuvis - jis taip pat znakorius, Labai teisingas pilietis, teisininkas, Paprastas žmogus, teta Zosė, mužiks, Griežtas vaikinas, Jonas B., Petras, Juozas, ...

Dar išsidirbinėsi, tai paskelbsiu ir tavo anketinius duomenis, pvz., pradedant ūgiu ir kada kokią mokyklą baigei :)

Tada galėsi komentuoti, ar kur nors nesuklydau :) :) :)
   ATSAKYTI
Labai teisingas pilietis 2009-11-16 19:28:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Žygeivis prisipažino - supederastėjo. Tai visi tie nacionalistai tokie - pederastai? Vaje - ką dabar daryti?   ATSAKYTI

Top Video

Pamatę, ką veikia vairuotojas kitame automobilyje – vos galėjo patikėti
DABAR RODOMA
Pamatę, ką veikia vairuotojas kitame automobilyje – vos galėjo patikėti
DABAR RODOMA
Parodė, kaip greitai, paprastai ir tobulai supakuoti dovanas
DABAR RODOMA
Plikledis vos netapo lemtingu: užfiksavo kraują stingdančią akimirką
DABAR RODOMA
Nepaklausęs tėčio vaikinas labai pasigailėjo: dabar juokiasi visas internetas
DABAR RODOMA
Tarp gyventojų kilo panika: kiemuose užfiksavo nevaldomą pavojų
DABAR RODOMA
Reporterė netvėrė pykčiu: vyro poelgis tiesioginio eterio metu sukėlė sąmyšį
DABAR RODOMA
Dietistas atskleidė, kodėl stengiasi nevartoti pieno produktų
DABAR RODOMA
Automobilių mokestis Lietuvoje: koks scenarijus yra realiausiais
DABAR RODOMA
32 Valančiūno taškai neišgelbėjo „Grizzlies“
DABAR RODOMA
Kulvinskytė prakalbo apie šeimos pagausėjimą: to laukia visa šeima
REKLAMA
Nusikaltimas (nuotr. 123rf.com)
Dėl itin žiauraus nusikaltimo 18 metų kalėjimo nuteistas Ruslanas Jankauskas už grotų ne atgailauja, o siekia pasipelnyti. Žudikas ir prievartautojas padavė į teismą Vilniaus ...
Prieš pat Velykas, masinis lietuvių apsipirkimas Lenkijoje (nuotr. Raimundo Maslausko)
Šiemet per Kalėdas lietuviai vėl taškysis pinigais – pinigines atvers plačiau nei bet kada anksčiau. Net pusė tautiečių dovanoms nepagailės nuo 60 iki 200 eurų. Tiesa, vaišėms ...
Vilniuje automobilis partrenkė žmogų (nuotr. Broniaus Jablonsko)
Sekmadienio pavakarę Vilniuje automobilis perėjoje partrenkė ir mirtinai sužalojo žmogų. Kaip pranešė Policijos departamentas, nelaimė apie 17 valandą įvyko P. Višinskio ...
Asociatyvi (nuotr. Broniaus Jablonsko)
Sekmadienį Jiezne sprogus dujų balionui kilo gaisras, nukentėjo moteris. Policijos departamento duomenimis, nelaimė apie 17 valandą įvyko mediniame name Stakliškių ...
Vaidas Rusys (nuotr. SCANPIX)
Seimas priėmė „taršos mokestį“, kurį turės mokėti kiekvienas (per)registruojantis automobilį. Simuliantų įstatymas, siekiantis padengti savo išsigalvotą mokestinę reformą: ...
REKLAMA

TELEVIZIJA

TVPlay

Top Video

Pamatę, ką veikia vairuotojas kitame automobilyje – vos galėjo patikėti
DABAR RODOMA
Pamatę, ką veikia vairuotojas kitame automobilyje – vos galėjo patikėti
DABAR RODOMA
Parodė, kaip greitai, paprastai ir tobulai supakuoti dovanas
DABAR RODOMA
Plikledis vos netapo lemtingu: užfiksavo kraują stingdančią akimirką
DABAR RODOMA
Nepaklausęs tėčio vaikinas labai pasigailėjo: dabar juokiasi visas internetas
DABAR RODOMA
Tarp gyventojų kilo panika: kiemuose užfiksavo nevaldomą pavojų
DABAR RODOMA
Reporterė netvėrė pykčiu: vyro poelgis tiesioginio eterio metu sukėlė sąmyšį
DABAR RODOMA
Dietistas atskleidė, kodėl stengiasi nevartoti pieno produktų
DABAR RODOMA
Automobilių mokestis Lietuvoje: koks scenarijus yra realiausiais
DABAR RODOMA
32 Valančiūno taškai neišgelbėjo „Grizzlies“
DABAR RODOMA
Kulvinskytė prakalbo apie šeimos pagausėjimą: to laukia visa šeima
Žiaurus nusikaltimas JAV
DABAR RODOMA
Žiaurus nusikaltimas JAV
DABAR RODOMA
Gyvūnai prie kalėdų eglutės
DABAR RODOMA
Nelaimė Klaipėdoje
DABAR RODOMA
Kauno policija sučiupo net dviejų nusikalstamų grupuočių narius
DABAR RODOMA
Pabradėje žemę drebino ir orą virpino tankai: JAV kariuomenė pademonstravo galybę
DABAR RODOMA
Tradicijos: iki švenčių 12 dienų apspręs, kaip atrodys visi 12 kitų metų mėnesių
DABAR RODOMA
Kelmės kebabinės savininkas apie išpuolį: paskambino darbuotoja su isterišku baimės balsu
DABAR RODOMA
Budbergytė: tai ne taršos mokestis, o bauda
DABAR RODOMA
Nesustabdomas „Brexit“: ką po išstojimo planuoja daryti emigravę lietuviai
DABAR RODOMA
Nufilmavo merginos smurtą prieš berniuką Radviliškio gimnazijoje
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų