Seimo rūmai. Gedimino Savickio (ELTA) nuotr.

Seimo rūmai. Gedimino Savickio (ELTA) nuotr.

Po to, kai metų pradžioje buvo paviešinti skandalingi faktai apie tai, kaip Seimo nariai savo asmeninėms reikmėms taško mūsų pinigus, detalių ataskaitų, kur išleistos lėšos, skirtos parlamentinei veiklai, nuo balandžio mėnesio nerasi nė su žiburiu.

"Vakarų ekspreso" kalbinti parlamento kanceliarijos atstovai tikino, esą politikai išsigando ir nebeperka prabangių porcelianinių indų, nebevažinėja taksi, tiksliai nurodo, kokioms reikmėms išleistos lėšos reprezentacijai.

Visgi jų žodžius kaip kirviu nukerta praėjusios savaitės skandalas: paaiškėjo, kad Seimo narė Asta Baukutė net neturėdama vairuotojo pažymėjimo už mūsų pinigus nuomojasi visureigį "Toyota Land Cruiser", kuriuo važinėja jos vyras Kęstutis Rupulevičius. Tas pats, kuris įtariamas neseniai Vilniaus centre nuvertęs šviesoforą ir pasišalinęs iš įvykio vietos.

"Vakarų ekspresas" pasidomėjo, kaip parlamentinei veiklai skirtas lėšas antrąjį metų pusmetį leido Seimo nariai klaipėdiečiai. Paaiškėjo, kad beveik visus jų pinigus "suryja" automobiliai.Negauna medžiagos

REKLAMA

Pagal naujai priimtą tvarką visi parlamentarai privalo Seimo kanceliarijos Finansų departamentui kas metų ketvirtį pateikti ataskaitas kur ir kiek išleista pinigų, skirtų parlamentinei veiklai.

Pirmojo ketvirčio ataskaitos buvo paviešintos tik po to, kai per šalį nuvilnijo skandalas po skandalo. Dabar vėl viskas paslėpta po devyniais užraktais, nors jau baigiasi ir trečiasis metų ketvirtis. Seimo Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkas Algimantas Salamakinas sakė nesuvokiantis, kodėl jo vadovaujama komisija iš parlamento kanceliarijos negauna šių dokumentų.

"Trečiadienį kviesime Seimo kanclerį į posėdį ir prašysime, kad jis pasiaiškintų", - sakė politikas.

Seimo opozicijos lyderis Valentinas Mazuronis ataskaitų viešinimo klausimą pažadėjo artimiausiu metu iškelti parlamento valdyboje.

"Tos išlaidos turi būti aiškiai sudėliotos, reglamentuotos. Ypač dėl prabangių automobilių, biurų nuomos. Turėtų būti konkreti riba, už kiek galima nuomotis darbui skirtą automobilį, o jei nori prabangesnio - plok iš savo algos. Dabar - betvarkė", - komentavo jis.

Seimūnai išsigando?

Tuo tarpu Kanceliarijos Finansų departamento direktorė Danutė Petrauskienė tvirtino, kad A. Salamakino vadovaujama komisija esą dokumentus gali gauti, tačiau ne taip buvo surašytas prašymas, tad politikai ir gavo ne tai, ko norėjo.

"Visi Seimo nariai atsiskaito. Po tų skandalų kai kas pasikeitė. Pavyzdžiui, negalima pirkti įrangos jei neturi biuro. Jei įrašoma, kad išleisti pinigai vaišėms, turi būti nurodyta, kas buvo vaišinami, kodėl. Jei teikiamos dovanos, taip pat turi būti nurodyta kam, net su to žmogaus ar organizacijos telefono numeriu", - teigė ji.

REKLAMA

Paklausta, ar ataskaitose pastebėjo kokių nors keistų pirkinių, valstybės tarnautoja atsakė neigiamai.

"Žinote, po tų skandalų dabar visi visko bijo. Tradiciškai daugiausiai pinigų išleidžiama automobilių nuomai, biurų išlaikymui. Visgi po ketvirčio lieka ir nepanaudotų pinigų - apie 100-130 tūkstančių litų", - sakė ji.

"Vakarų ekspresui" kai kurie Seimo nariai užsiminė, jog parlamente yra ir tokių įžūlių parlamentarų, kurie absoliučiai visas parlamentinei veiklai skirtas lėšas išleidžia vien automobilio ar biuro nuomai, jo išlaikymui. Galima tik įsivaizduoti, koks tai turėtų būti automobilis ar biuras, jei iki rugsėjo kas mėnesį Seimo nariai gaudavo 3 728 Lt. Nuo rugsėjo suma sumažinta iki 3 289 Lt. Spalį ji turėtų dar labiau mažėti. Pirmąjį ketvirtį "vokeliuose" buvo mokama net po 3 942 Lt.

Vieša paslaptis yra tai, kad po 4 metų pasibaigus išperkamajai nuomai prabangūs automobiliai tampa Seimo narių nuosavybe. Kitaip - mes jiems nuperkame prabangias mašinas, nors pinigai turėtų būti naudojami tik parlamentinei veiklai.

Mašina - šeimyninė

Klaipėdietis Vytautas Grubliauskas teigė, kad jo išlaidos kas mėnesį pasiskirsto daugmaž vienodai. 2 900 Lt jis sumoka už 2007 m. mikroautobuso "Peugeot Boxer" nuomą, draudimą, aptarnavimą.

"200 litų tenka atseikėti už kompiuterį ir jam priskirtą bei pritaikytą įrangą - lazerinį spausdintuvą, kopijuoklį, fakso aparatą bei visapusišką tokios įrangos priežiūrą, aptarnavimą. Neribojama ir persiunčiamų duomenų apimtis, mobilusis internetas. Tuo kompiuteriu dažniausiai naudojasi mano biuro Klaipėdoje darbuotojai. Likę 180 litų skiriami kurui ir kanceliarinėms išlaidoms. Tačiau man asmeniškai kurui per mėnesį reikia apie 800 litų, tad didžiąją dalį šių išlaidų padengiu iš savo algos. Ir kanceliarines prekes perku iš savo kišenės. Kas mėnesį tenka pridurti apie 1200-1700 litų iš savo kišenės", - sakė jis.

REKLAMA

Paklaustas, kodėl nuomojasi mikroautobusą, V. Grubliauskas paaiškino, kad gausi 7 asmenų šeima savo mašinos neturi, tad ir tenka nuomotis autobusiuką, kuriame visi patogiai tilptų.

"Labai dažnai tenka važiuoti į Klaipėdą, kitus Lietuvos kampelius. Dėl to, kad neturime nuosavos mašinos, gyvename Vilniuje, kur viskas šalia", - paaiškino jis.

Daug keliauja

Jauniausioji Seimo narė Agnė Bilotaitė iš peties paišlaidavo balandžio mėnesį: ataskaitoje nurodyta 6 143 Lt suma. Gegužę išleisti 3047 Lt, o birželį - 980 Lt. Iš viso per tris mėnesius kurui išleistas 3 931 Lt, automobilio remontui - 300 Lt. Tiesa, A. Bilotaitė važinėja savo transporto priemone.

Už 919 Lt pamaitinti svečiai, dovanoms, rėmeliams, knygoms išleisti 533 Lt, skelbimams spaudoje, reklamai, jos platinimui - 3 017 Lt.

"Skelbimai - informacija apie mano veiklą, jos ataskaitos, sveikinimai. Organizavau kelias pilietiškumo akcijas, renginius, buvo pakviesti moksleiviai, jiems organizuoti pietūs, įsteigti prizai. Jaunimo akademijoje samdytas lektorius, sausainių buvo. Stengiuosi viską skaidriai daryti", - sakė ji.

Politikė taip pat pridūrė, kad spalį teks važinėti mažiau, nes bus sumažintos išmokos.

Gėlės ir šakotis

Evaldas Jurkevičius daugiausiai pinigų iš parlamentinei veiklai skirtų lėšų išleidžia automobilio nuomai - po 1 494 Lt kas mėnesį.

Jis balandį už 84 Lt užsiprenumeravo žurnalą "Valstybė", 360 Lt sumokėjo už biuro nuomą Klaipėdoje, 23 Lt paklojo mašinos plovimui, kurui išleido 659 Lt.

Gegužę už 323 Lt pirko dažų biuro remontui, kuro pylėsi už 856 Lt. 1 450 Lt parlamentaras paklojo už transporto priemonės nuomą Klaipėdos senjorų bendruomenės ekskursijai.

REKLAMA

Per tris mėnesius 310 Lt išleista reprezentacinėms, 100 - pašto išlaidoms. Už 179 Lt dalyvauta informacinėje radijo laidoje.

"Reprezentacinės išlaidos - tai gėlės įvairiomis oficialiomis progomis, įvairios dovanos, šakotis, kava ir taip toliau. Čia renginiams skirta", - sakė jis.

"Lizinguota"

Seimo senbuvė Irena Šiaulienė prieš keletą mėnesių, vardydama savo išlaidas per pirmąjį metų ketvirtį sakė, jog jai atsibodo "drožti" savo nuosavą automobilį. Todėl ir ji neatsispyrė pagundai bei išsinuomojo naujutėlaitį, šių metų "Volvo S80". Už šį automobilį kas mėnesį tenka pakloti po 2 083 Lt. Į šią sumą įskaičiuotas ir techninis aptarnavimas, draudimas.

"Aš anksčiau neišnaudojau visos skiriamos sumos, nes nebuvau išsinuomojusi automobilio. Neskubėjau, nes buvo neaišku, kokia bus tvarka. Labai didelę dalį išlaidų sudaro kuro sąnaudos. O reprezentacijai skiriu pinigus pagal situaciją: gėlėms, vaišėms, dovanoms, knygoms, kepiniams, paveikslams ir kita", - sakė ji.

"Kur leido - nežiūrime"

Gediminas KONČIUS, Valstybės kontrolės Ryšių su visuomene skyriaus vedėjas:

Atlikdami Seimo kanceliarijos auditą žiūrime, ar tinkamai yra vedama apskaita. Kitaip tariant, jei yra išlaidos, turi būti ir jas patvirtinantys buhalteriniai dokumentai. Tačiau tikrinti, ar pagrįstai leistos lėšos parlamentinei veiklai, negalime. Seimo valdyba nustatė savo tvarką, ji ir gali nustatyti, ar leista ten, kur reikia.

Denisas NIKITENKA

jo
2009-09-21 11:13:09

Va kokia teisybe,mokytojo einancio pakeliui negalima pavezti mokykliniu autobusiuku- neleidzia, kazkieno sukurtas istatymas,o cia taip begediskai naudojasi visu pinigais.Ir tai tie,kurie sakosi deklaruojantys teisybe.

Ale kas is to,kad cia zmogeliai pacypauna, juk visiems, kruvas privilegiju turintiems- dzin.Valinskas sumazino sau atlyginima,tai von toki issisokeli,neduok dieve dar ka nors neparankaus sugalvos.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
ploi 2011-06-16 21:40:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
GAsdina? NEjuokaukite. PAžiūrėkite , kaip jie elghiasi, kai juos prigauna - juokiasi iš visų, o liaudis rimtai jų juiokus priima    ATSAKYTI
poka 2009-10-24 17:01:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
jie iš viso norėtu, kad jų išlaidos būtu valstybės paslaptis   ATSAKYTI
DIEDULIS 2009-09-21 23:41:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
U= mokesčių mokėtojų pinigus seimo narių pirkti automobiliai,servyzai,kompiuteriai,kita technika ir visi kiti daiktai,pasibaigus jų kadencijai,turi likti seimui.Tada gali atitekti kitos kadencijos deputatams ar paleisti per varžytines
   ATSAKYTI
Petras 2009-09-21 16:41:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Socdemai turėtų paaiškinti kur iššvaistė pinigus per visas kadencijas. Jų sugalvota, kad už mokesčių mokęėtojų pinigus nereikia atsiskaityti. Salamakinai, kur žiūrėjai ir kotylėjai.   ATSAKYTI
2009-09-21 16:39:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Rupulevičiaus niekas nedrausmina   ATSAKYTI
EGLĖ 2009-09-21 16:37:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Taupysime dabartinių pensininkų, visą gyvenimą dirbusių, mokėjusių mokesčius, išlaikiusių savo laiko pensininkus sąskaita. Bet šiukštu - negalima taupyti seimo narių, ministrų, departamentų direktorių, valstybinių įmonių direktorių sąskaita. Turime mokėti už jų automobilius, " kanceliarines" išlaidas, reprezentacijas ir tt. Dainelę galima tęsti be galo. Kokia tai nesąmonė - Lietuvoje daugiau ministerijų nei JAV. Amerikiečiai apskritai nelabai suvokia, kas tai yra valdiškas automobilis. Bet mums nė motais, mes nepalyginamai turtingesni už juos! Fass - pensininkas eina!   ATSAKYTI
gabalas 2009-09-21 15:55:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
skaitau ir pyktis kyla   ATSAKYTI
titas 2009-09-21 15:38:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Vargšai... Argi užtenka tokių sumų?... Žinoma, kad tenka pridėti iš algos... Gal reiktų sumesti ir maisto produktais paremti?   ATSAKYTI
bl 2009-09-21 15:24:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kai pagalvoji , kad Baukutis varinėja su žmonos nuomojamu visureigiu už mano pinigus, taip ir norisi duot į galvą   ATSAKYTI
ai 2009-09-21 14:40:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Negi seimūnams negėda kalbėti apie pensijų sumažinimą, pradedant nuo 600-650 Lt. ir tuo pačiu didžiausias sumas mėtyti tikrai prabangos reikalams? Žmonėms nebūtų taip skaudu, jei jie matytų ir valdžios susirūpinimą, valdžios solidarumą su visais, jei matytų seimūnų pasiryžimą būti kartu su tauta. O dabar tik dėl savo asmeninio lito algoje ir "parlamentinėse" išlaidose ir kitokiose privilegijose kaunasi kaip žvėrys... Jau ir taip pas mus nemotyvuotai didelis skirtumas atlyginimuose, o nuo visokių pertvarkų socialinė atskirtis tik didėja. Atimti iš pensininko net ir keletą litų, kur kiekvienas litas reiškia labai daug, bet tuo pat metu viršūnėms šimtus ir tūkstančius mėtyti visokiomis formomis - gėda, neteisinga.   ATSAKYTI
2009-09-21 13:37:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
nors kažkas juos gąsdina   ATSAKYTI
Hi 2009-09-21 13:22:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
zuvis genda nuo galvos - valstybe genda nuo seimo . jai valstybe nuo tautos gina maro vyrai . tai kas tada apgins tauta nuo vagencios valdzios . toliau paaiskeja kad lietuvai iki teisines valstybes kaip karvei iki debesu ( iskyrus tuos atvejus kai rinkimu rukas nusileidzia ) . O kad lietuvoi demokratija- Tai musu tuom tuo itikinet nereikia nes ir be laikrasciu matos kaip verslo vyrai demokratiskai prastumia savo darbelius - net slept nereikia - viskas viesai ir be skrupulu daroma .   ATSAKYTI
Lietuvis 2009-09-21 13:18:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Turiu Grybauskaitei pasiūlimą po tokių straipsnių - ATLEIST VISĄ SEIMĄ
Todėl:
1 Nuomos patalpoms nenutrauktos kainuojančios milijonus į mėnesį valstybiai.
2 Seimas kansialiarijos išlaidoms skirtų pinigų ataskaitų nepristato net už pirmą ketvirtį.
3 Bankai ką nori tą daro su paskolomis- su Šarkinu išvis nesusišnekama jį vien už pažeidimus į belangę.
4 Savivaldybės visos skolose
daugiau nebevardysiu nes visiems aišku kas už tai atsakingas (a).
NEBEKRĖSKIT JUMORO KAI TAUTA MERDI.    ATSAKYTI
Keista 2009-09-21 13:03:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Na, baukutė - tai baukutė. Tačiau pasirodo Grubliauskas nuomojasi automobilį už mokesčių mokėtojų pinigus ir dar tokio dydžio (kuro daugiau), tam, kad su šeimomis (kaip suprantu jis turi kelių šeimų vaikų) visus Lietuvos kampelius aplankytų.... Tai - marazmas. Ir kalba lyg niekur nieko - sunkmetis - eiliniai veržkitės diržus....o seimo nariai lai važinėjasi kur nori ir su kuo tik nori   ATSAKYTI
tadas 2009-09-21 12:40:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
viešumas tai vienintelis dalykas ko jie bijo   ATSAKYTI
2009-09-21 12:33:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Baukutė neturi teisių ? Kiek girdėjau mašiną ji vairuoja .O gal teisės ne Baukutės pavarde , o pirmo vyro ? Ką tuo klausimėliu gali pasakyti saugumas .   ATSAKYTI
molis 2009-09-21 12:02:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Baukutė tai kaip kokios Seimo ligos pavadinimas.   ATSAKYTI
tramas 2009-09-21 11:41:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
galetu i specialias debetines korteles tuos pinigus pervesti- ataskaitas bankas duotu nors kadien....   ATSAKYTI
nejuokinga 2009-09-21 11:26:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tai totalinis liberalpyydermafijos puolimas prieš valstybę.
paskaitykit:
bernardinai. lt/index.php?url=articles/99947   ATSAKYTI
Jau nebejuokinga 2009-09-21 11:18:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
bernardinai.lt/index.php?url=articles/99947   ATSAKYTI

Top Video

Lietuvė sūkurinėje vonioje sužinojo apie vaikino neištikimybę: draugė darbavosi jos akivaizdoje
DABAR RODOMA
Lietuvė sūkurinėje vonioje sužinojo apie vaikino neištikimybę: draugė darbavosi jos akivaizdoje
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Advokatas prabilo apie liudijimus, ką Pinikas darė prie žuvusios Didžiūnaitytės kūno
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Nušauto policininko šeimą pasiekė piniginė parama: iš viso – kiek daugiau nei 33 tūkst.
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Dėl vietoj dušinių Palangoje išdygusio namo surengta akcija: žmonės atėjo pasiruošę išsimaudyti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Kaimynai sukrėsti dėl pro langą iškritusio ir žuvusio penkiamečio: tėvai vaikais labai rūpinosi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Su oro balionais į audrą patekę dalyviai papasakojo, ką patyrė skubiai leisdamiesi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Punios šilas ir vėl specialistų akiratyje: šile įsisiautėjo kenkėjai
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Vos tik paskelbus sprendimą apie atidaromą sieną, lietuviai patraukė į Lenkiją
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Lietuva dėl Astravo sulaukė paramos iš Lenkijos: žada taip pat nepriimti
REKLAMA
Teisme (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Panevėžio apylinkės teismas ketvirtadienį skyrė aštuonerių mėnesių laisvės apribojimo bausmę dėl prekybos poveikiu kaltu pripažintam Erikui Grudinskij.  Jis įpareigotas ...
Astravo atominė elektrinė (nuotr. SCANPIX)
Valstybės gynimo taryba (VGT) ketvirtadienį aptarė Lietuvos pasienyje baigiamos statyti Astravo atominės elektrinės (AE) rizikas civilinės saugos ir elektros nepatekimo į ...
Byla (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Šiaulių apylinkės teismas ketvirtadienį už miesto viešajame tualete įrengtą vaizdo kamerą vyrui skyrė vienų metų laisvės apribojimo bausmę, pranešė teismas. Dėl pornografinio ...
Ligoninė (nuotr. stop kadras)
Premjeras Saulius Skvernelis trečiadienį pareiškė, kad situacija, kai privačios gydymo įstaigos geba pasiekti net 120 proc. pajėgumus, o valstybinės nesiekia net 30 proc., yra ...
Apie sąlygas prabilo izoliuoti uzbekai: jei išeičiau, tai būčiau kaip teroristas (nuotr. stop kadras)
Koronaviruso židinys transporto įmonėje „Hegelmann Transporte“ Kaune plečiasi. Šiandien pranešta apie dar du naujus atvejus. Beveik visi jie uzbekai, serga lengva Covid-19 ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų