ELTA nuotr.

ELTA nuotr.

Senuosius "daktarus" pakeisianti nepilnamečių Vilijampolės nusikaltėlių grupuotė sunkiai suvaldoma jau šiandien. Kol kas Kauno teisėsaugininkai mūšius su ja laimi, tačiau tos pergalės - laikinos.

"Ar be teisėsaugos ir teismų dar kas nors ką nors daro dėl tų vaikų?!" - piktinasi su mažaisiais Vilijampolės banditais besigalynėjanti Kauno miesto apylinkės prokuratūros prokurorė Renata Oželienė. Tarp jos ganomų "avelių" - ir vienuolikmečiai teisės "profesoriai", puikiai žinantys, kad dar 3 metus jie už nieką nebus baudžiami.

Liepto galas?

Teismui perduodama baudžiamoji byla, kurioje Vilijampolės paaugliai kaltinami sunkiu sveikatos sutrikdymu. Už tai gresia laisvės atėmimas iki 12 metų, tačiau maksimali bausmė, kurią galima skirti nepilnamečiams, - 10 metų.

Nukentėjusysis - 40-metis jų kaimynas. Kaip ir dauguma mikrorajone siautėjančių paauglių aukų, jis buvo išgėręs. Per išpuolį vyriškį lydėjo draugas bei giminaitė. Jie teigia buvę bejėgiai prieš agresyviai nusiteikusius paauglius. Užpultasis daužytas kumščiais, spardytas, o kai pargriuvo, užpuolikai ant jo šokinėjo. Sumušta galva, sulaužytos kojos.

REKLAMA

Apkraustę leisgyvės aukos kišenes paaugliai jose nieko nerado.

Kartu su paaugliais bus teisiamas ir 19-metis Irmantas Antanavičius. Jis vienintelis tarp kaltinamųjų - dar neteistas. Bandyta jį gelbėti ir šį kartą. Vienas iš bendrų bandė įrodinėti, kad vietoj I.Antanavičiaus su jais buvo kitas, dar keturiolikos neturintis paauglys. Pastarasis prisiėmė kaltę, nes žino, kad Lietuvoje teisiama tik nuo keturiolikos, o už melagingų parodymų davimą - tik nuo šešiolikos.

Broliai Rankelės

Jauniausiajam iš kaltinamųjų - šešiolika. Jis jau du kartus teistas. Šiuo metu nagrinėjama dar viena byla, kurioje jis teisiamas su metais jaunesniu broliu. Byloje įvardijami keturi apiplėšimai. Visais atvejais nukentėjusieji - kaimynai, patekę į paauglių spąstus, kai turėjo nemažai pinigų. Užpuolikai žinojo ne tik kada žmonėms mokamos algos ar pašalpos, iššniukštinėtos ir subtilesnės detalės. Pavyzdžiui, viena moteris santaupas nešiodavosi su savimi - kad jų nepavogtų namiškiai.

Jaunesnysis iš brolių šią vasarą buvo suimtas ir nuteistas laisvės atėmimo bausme - už tai, kad vidury dienos išplėšė iš moters rankų mobilųjį telefoną. Ši tuo metu juo kalbėjo. "Ačiū!" - tėškė jai į veidą 15-metis ir nubėgo, lydimas kvatojančių draugų.

Kitą dieną apiplėštoji sutiko jį parduotuvėje. Šį kartą moteris buvo ne viena - ją lydėjęs draugas paauglį sulaikė ir iškvietė policiją. Teismas leido nepilnametį suimti. Netrukus į policiją atėjo jo draugų atsiųstas dvylikametis. Prisiimdamas kaltę jis siūlė policijai sandėrį - paleiskite sulaikytąjį ir rytoj atnešiu pagrobtą telefoną.

REKLAMA

Teismas skyrė 28 parų suėmimą. Nuosprendis - per švelnus tik iš pirmo žvilgsnio. Tai buvo pirmoji paauglio akistata su Temide, o pirmą kartą rekomenduojama juos iš viso atleisti nuo bausmės.

Nuosprendis pakeistas

Visi minėti paaugliai priklauso tai pačiai Vilijampolės grupuotei. Jos "ikona" - 20-metė G. S. Kaip LŽ jau rašė, teista už išpuolius prieš P.Vileišio vidurinę mokyklą, kurią lankė iki kol buvo pašalinta. G. S. kaltinta 3 padegimais ir mokyklos vadovių terorizavimu.

Nagrinėjant jos bylą teisme, grupuotės nariai buvo etatiniai žiūrovai. Paskelbus nuosprendį, mergina paleista teismo salėje. Ir tai įkvėpė grupuotę naujiems žygiams - kuo toliau, tuo labiau ji bando būti panaši į klasikinę mafiją (įkūrė bendrą kasą, pasiskirstė pareigomis ir pan.)

Tada G. S. pripažinta kalta tik dėl vieno iš trijų padegimų. Jai skirta dvejų metų laisvės atėmimo bausmė, vykdymą atidedant metams. Iš 114 tūkst. litų, kuriuos iš padegėjos prašė priteisti Kauno savivaldybė, nuosprendyje teliko 45 tūkstančiai. Išteisino tada Kauno miesto apylinkės teismas G. S. ir dėl direktorės pavaduotojos, kuri pakelta naktį iš miegų turėjo klausytis plūdimosi telefonu, terorizavimo.

Toks sprendimas priimtas, teisiamajai pareiškus, kad ji neturi už ką atsiprašyti pedagogių ir gailisi tik dėl to, kad įkliuvo.

Prokurorų prašymu, Kauno apygardos teismas nagrinėjo šią bylą iš naujo ir pripažino G. S. kalta dėl visų inkriminuotų nusikaltimų. Jai skirta trejų metų laisvės atėmimo bausmė, šios vykdymą atidedant maksimaliam trejų metų laikotarpiui. Tai reiškia, kad tiek laiko ji privalės, kaip skelbiama nuosprendyje, kiekvieną mėnesį Kauno savivaldybei mokėti po 130 litų. (Iš 20-metės, kuri įpareigota pradėti dirbti, priteista visa savivaldybės prašyta suma.) Dar vienas jai skirtas įpareigojimas - per mėnesį atsiprašyti pedagogių.Motinos tik gimdo

REKLAMA

G. S. pedagogių neatsiprašė ir tai jau pagrindas kreiptis į teismą dėl jai skirtos bausmės peržiūrėjimo.

Izoliavimas nuo visuomenės - šiandien vienintelis būdas, padėsiantis išardyti tokias gaujas. Vis daugiau tėvų to prašo patys. Vieno už automobilių vagystes suimto 16-mečio motiną, išgirdusią, kad svarstomas klausimas, ar nesušvelninti sūnui skirtos kardomosios priemonės, net ištiko isterija. "Net nebandykit! Aš ir taip neišsimoku už visus jo darbelius!" - šaukė ji.

Jokios realios kitų institucijų pagalbos teisėsaugininkai teigia nesulaukiantys. Mėgino dirbti už jas patys, bandydami iškelti bylą vienai daugiavaikei motinai. Jos sūnūs - aprašytos gaujos nariai. Baudžiamajame kodekse yra straipsnis, už piktnaudžiavimą tėvų teisėmis ar pareigomis grasinantis laisvės atėmimu iki 5 metų. Tačiau, kad Lietuvoje būtų nuteistas nors vienas su savo vaiku nesusitvarkantis tėvas, dar neteko girdėti.Greta Čižinauskaitė

Niu niu niu
2009-08-27 11:18:03
O va cia galite pasidziaugti:VAIKO TEISES , O PAREIGA NIEKUR NEMINIMA. Neleidimas bausti vaiku,virsta tevu pavertimu bejegiais ir pajuokos objektais, o tada taip ir isauga banditai ir balvonai.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
bernas 2011-08-18 03:06:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
o jus bent viena is ju pazysta kad taip snekat? as juos visus iki vieno pazystu ir jie taip daro del savo gyvenimo jus tokioj vietoj butumet pazeciau ka darytumet :) o vilijampoliai visi tikri bachurai gyvena o kitur tik dublikatai tokiu kaip is vilijampoles kitur kaune nerasit ;)   ATSAKYTI
2009-08-30 12:44:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Daktarus pakeis? Nejuokinkit. Cia paprasti zulikeliai nuo gatves, geriau eikit paziuret i trylikamecius kurie "Titane", "Gintarines pirstinese ar "Gonge" sportuoja, ir su "Armani" rubais po miesta draskosi. Apskritai Vilijampoles nesureiksminciau kaip nusikalteliu lizdo, pilna jaunimo ir kituose mikrorajonuose, ypac Silainiuose, Zaliakalnyje, Sanciuose, toks jau tra Kaunas, cia savi istatimai, ir ju neperrasysi.   ATSAKYTI
Juozas 2009-08-27 15:06:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Na seniai aišku, kad Lietuvoje netinka Europiniai įstatymai ir kitos teisės normos. Su mūsų paauglių intelektų, kuris "užaugintas" Holivudo filmų ir net animacijos, daugiau ir nieko negalima tikėtis. Reikia gražinti mirties bausmę ir kitas griežtas bausmes. Dabar, net kalėjimuose nusikaltėliai gyvena, kaip kurorte. Maistas jiems geresnis, negu gali sau leisti daugelis laisvėje gyvenančių ir "minimumą" uždirbančių žmonių. Nusikaltėliai puikiai žino savo "teises" ir tuoj kreipiasi į europos žmogaus teismą. Tipo jų teisės pažeidžiamos. Kokios gali būti teisės piktybiškiems nusikaltėliams ir recidyvistams.
   ATSAKYTI
Niu niu niu 2009-08-27 11:18:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O va cia galite pasidziaugti:VAIKO TEISES , O PAREIGA NIEKUR NEMINIMA. Neleidimas bausti vaiku,virsta tevu pavertimu bejegiais ir pajuokos objektais, o tada taip ir isauga banditai ir balvonai.   ATSAKYTI
2009-08-27 09:15:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Esant tokioms aplinkybėms reikia keist įstatymus ir baust atitinkamai, nes kaip matosi padėt tiems vaikams per vėlu. ir dar gaujos lyderė merga xD   ATSAKYTI
Cikagieciui 2009-08-26 22:41:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ka rukei? kad taip stogas pavaziavo? ir as noriu   ATSAKYTI
nuuu 2009-08-26 12:03:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
nu negali taip but, kad viskas ten gerai, kur vis vienam rajone formuojasi mafijos. reikia perziureti kur problemos, kuri valdzios grandis pro pirstus i tai ziuriu, paleidzia, svelnina ir t.t. matyt sedi valdzioj kazkas is vietiniu.   ATSAKYTI
Justė 2009-08-25 10:12:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Vargšai vaikai... Ne tik socialiai, bet ir dvasiškai...   ATSAKYTI
*Vardas 2009-08-25 02:07:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
man rodos teks grazinti mirties bausmes :) nera cia ko.. per daug jau cia... :) juk mes visi lygus turime buti :) teisti turetumei teise visus be jokiu isimciu.. nipilnametis ar suauges :) niekas neziuredavo anxciau , kokio amziaus. kaip sakant gyvenimas sukasi ratu tad laikas gryzti prie senu metodu   ATSAKYTI
to ? 2009-08-24 23:43:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
tu negadink nervu negailek dabar tu vaiku, pavaikstinek grazesniais rubais po slabotke pavakarei, ir parodyk kad pinigu turi, vaikuciai tave susiras, tada galesi ju pagaileti, ir kita diena turesi laiko grazaus ligoninei galesi gailet is naujo.   ATSAKYTI
vo 2009-08-24 22:57:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O kaip atrodo ta Greta Simonaviciute? Ar ji grazi? Kur nuotrauka?
   ATSAKYTI
kva 2009-08-24 21:51:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Idomu kodel straipsnis pakoreguotas,pakeiciant bausmes laika Simonaviciutei,kuri is ryto buvo ivardyta kaip 20-mete nepilnamete ir sutrumpinus simonaviciutes inicialus?   ATSAKYTI
? 2009-08-24 20:55:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
vargšai vaikai, kam savo pavadinimais provokuoti žmones nesąmonėms ?   ATSAKYTI
kam žodžiai? 2009-08-24 20:41:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
kontroliniai šūviai- geriausias skiepas.   ATSAKYTI
patarlė 2009-08-24 20:13:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
obuolys nuo obels   ATSAKYTI
bėris 2009-08-24 19:51:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
vaikai pradėjo gyventi pagal "paniatijas" , o turėtų pagal įstatymus   ATSAKYTI
lietuve 2009-08-24 19:20:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
man truksta zodziu.....   ATSAKYTI
asas 2009-08-24 19:04:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
kraupu, tikrai kraupu...   ATSAKYTI
asas 2009-08-24 18:46:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Lietuvą išgelbės tik Linčo teismai. Aptepti tuos banditukus degutu, išvolioti plunksnose ir ant pagalio išjodinti iš miesto.   ATSAKYTI
Cikagieciui 2009-08-24 18:33:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kad cia normalus straipsnis, stengiuosi bet nesiseka izvelgti ka nors is tavo paminetu dalyku, paranojike.   ATSAKYTI

Top Video

Tiesioginio eterio įrašas atskleidė vagystę: kuriozas tapo sensacija
DABAR RODOMA
Tiesioginio eterio įrašas atskleidė vagystę: kuriozas tapo sensacija
DABAR RODOMA
Dėl gyvūno pikantiško poelgio modeliui teko raudonuoti
DABAR RODOMA
Moteris palikusi atvirus automobilio langus labai greitai to pasigailėjo
DABAR RODOMA
Darbuotojai užfiksavo poros akimirką restorane: visi internautai ėmė jų ieškoti
DABAR RODOMA
Pamačius šalia važiavusį automobilį išsitraukė kamerą: to dar nebuvo regėję
DABAR RODOMA
Keistos išvaizdos žuvis sukėlė sąmyšį: atrodo, kaip su žmogaus veidu
DABAR RODOMA
Venckienės palaikymo mitingo dalyvė: aš buvau pas Neringą kameroje
DABAR RODOMA
Šokiruojantis įrašas: policija elektra kratė vyrą, kurio rankose – vienerių metų vaikas
DABAR RODOMA
Vyras renka žmonių nagus: nepatikėsite, kam juos naudoja
DABAR RODOMA
Šuo tapo sensacija – šeimininkui moka pasakyti žodžiais, ko nori
REKLAMA
Ugniagesys (nuotr. stop kadras)
Pragariškomis sąlygomis Alytuje gaisrą gesinę nestatutiniai rajono ugniagesiai pasijuto nuskriausti – jie vis dar nesulaukia nei premijų, nei sveikatos patikrinimo. Tuo ...
Spūstys (nuotr. facebook.com)
Penktadienio vakarą „Kas vyksta Kaune“ skaitytojai pranešė, kad kelyje Vilnius–Kaunas (A1) jau kelias valandas susidariusi spūstis. Pirmi pranešimai apie ...
Roto virusas mokykloje (nuotr. stop kadras)
Vilniaus „Sietuvos“ progimnazijoje, kaip įtariama, žarnyno infekcija į ligos patalą paguldė daugiau negu šimtą vaikų, kelis mokytojus ir net pačią mokyklos direktorę. ...
Raimondas Kuodis (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)
Prezidentas Gitanas Nausėda siūlo svarstyti valstybinio komercinio banko steigimo idėją. Seime skinasi kelią visa šūsnis naujų prieštaringai vertinamų mokesčių. Ar to reikia ...
Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius (Paulius Peleckis/Fotobankas)
Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius sako, kad penktadienį įvykdyti „šnipų mainai“, per kuriuos iš Rusijos susigrąžinti du lietuviai ir norvegas, yra glaudaus ...
REKLAMA

TELEVIZIJA

TVPlay
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų