Valdančioji koalicija. Gedimino Savickio (ELTA) nuotr.

Valdančioji koalicija. Gedimino Savickio (ELTA) nuotr.

Valdančiajai koalicijai ketvirtadienį pakaks balsų priimti patikslinto biudžeto projektą, teigia paskirtasis Premjeras Andrius Kubilius. Kaip šiandien po pusryčių su koalicijos partneriais sakė A. Kubilius, jis rimtai nevertinąs Tautos prisikėlimo partijos (TPP) frakcijos, kuriai vadovauja Laimontas Dinius, grasinimų trauktis iš valdančiosios koalicijos. Paskirtojo Premjero teigimu, "tai - nenurimusių emocijų būsena".

"Nevertinu tų žodžių kaip absoliučių galutinių žodžių. Matome jausmų, minčių raidą ir keitimąsi per šias dienas. Galiu pasakyti, kad suprantu sudėtingą situaciją. Pats pamenu, kai 1990-aisiais mūsų partija buvo krizinėje situacijoje, kai Gedimino Vagnoriaus grupė išeidinėjo iš partijos. Tuomet mes irgi iš vakaro pasakydavome vieną, iš ryto - visiškai ką nors priešingo, kol galų gale radome savyje jėgų ir suvokėme atsakomybę prieš rinkėjus ir pradėjome daryti reikalingus sprendimus. Manau, kad ir čia panašiai gali klostytis situacija", - kalbėjo paskirtasis Ministras Pirmininkas.

REKLAMA

A. Kubilius patikino, kad Permainų koalicija iki rudens tikrai išliks. Anot jo, trečiadienį su koalicijos partneriais apie postų pasidalijimą nebuvo kalbėta, tačiau rugsėjį bus peržiūrima koalicijos sutartis, nes, "pasikeitus koalicijos viduje politinei situacijai, bandyti neatsižvelgti į tai pačioje koalicijos sutartyje būtų didžiulė klaida".

Pasak paskirtojo Vyriausybės vadovo, ketvirtadienį Seime pavyks priimti patikslinto biudžeto projektą.

"Esu įsitikinęs, kad sveiko proto Seime yra ne tik valdančiojoje koalicijoje, bet yra ir kitose partijose. Sprendimai, kuriuos darome, iš tikrųjų yra absoliučiai pagrįsti ir tą parodo ir socialinių partnerių supratimas. Mes darome dabar tik tris pagrindinius veiksmus: PVM padidinimas 2 proc., atlyginimų mažinimas valstybės tarnyboje vidutiniškai 10 proc. ir motinystės išmokų peržiūra. (...) Biudžete daugiau nieko nėra daroma. Tai tikrai nežinau, kodėl šitiems sprendimams turėtų nepritarti Seimas, kodėl tam turėtų priešintis parlamentinė opozicija. Nes, jeigu yra priešinamasi tokiems sprendimams, tai gali jau peraugti iš parlamentinės opozicijos į opoziciją Lietuvos reikalui", - apibendrino A. Kubilius.

ELTA primena, kad Seimo Tautos prisikėlimo partijos (TPP) frakcija nepritaria Seime svarstomam biudžeto projektui ir kalba apie galimą pasitraukimą iš valdančiosios koalicijos. Apie tokį frakcijos apsisprendimą antradienį po TPP frakcijos posėdžio sakė frakcijos seniūnas L. Dinius.

Kaip jau skelbta, praėjusį trečiadienį Seime įkurta nauja - Ąžuolo - frakcija, į kurią susibūrė narystę Seimo TPP frakcijoje sustabdę parlamentarai. Frakcijos seniūne tapo Arūnė Stirblytė, pavaduotoju - Antanas Nedzinskas.

REKLAMA

Naujosios frakcijos nariais tapo TPP partijos lyderio Arūno Valinsko šalininkai - Vincas Babilius, Dainius Budrys, A. Stirblytė, Inga Valinskienė, A. Nedzinskas, Asta Baukutė, liberalcentristus palikęs Valdemaras Valkiūnas, kuris vėliau atsiribojo nuo Ąžuolo frakcijos.

TPP skilo dėl vidinių nesutarimų.

Sula
2009-07-22 10:43:38
O balsavimas dėl biudžeto yra slaptas ar ne? Jei slaptas, tai kas nors tyčia iškrės pokštą ir balsuos prieš Kubiliaus troškimus... :)
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
NE LEO LT AFEROS ĮTEISINIMUI 2009-07-22 23:56:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
A.Matulevičius: „Štai A.Kubilius vienu metu pareiškė, kad išpirks LEO LT akcijas. Niekas nesusimąstė: o ką tai reiškia? Ogi tai, kad VP dešimtukas tik to ir siekia. Visų pirma jie privatizavo VST už 0 Lt. Paskui jie įkeitė VST bankams už 1 mlrd. Lt, įnešė juos į LEO LT ir gavo už tai 38 proc. akcijų. Tad dabar, jeigu A.Kubilius sumokės bakalėjininkams apie 3 mlrd. Lt, argi jie neatsidėkos savo geradariams?“ (A.Marcinkevičius „Žmonės pradeda atpažinti savo vargano gyvenimo kaltininkus“)

PILIEČIAI, REIKALAUKIME „LEO LT“ AFERISTINĮ SANDORĮ TEISME PRIPAŽINTI NEGALIOJANČIU IR ĮVYKDYTI RESTITUCIJĄ, T.Y. GRĄŽINTI VALSTYBEI IŠ JOS NUSIKALSTAMU BŪDU PAVOGTĄ TURTĄ.   ATSAKYTI
:) 2009-07-22 23:30:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Bet kokie nesutarimai ir skandalai yra tik naudingi visuomenei. Gal būt nevisai nes parazituojančiai kuri gyvena iš biudžetų ir mokesčių ir dabar dar gerai. Tad kam butu gerai kad be skandalų, keliant mokesčius, tyliai butu sulaukta kada ta krizė Lietuvoje savaime užges. Artistų partijoje kai kam gal ir pakaks ketverius metus imti kanceliarines ir padejėjų pinigusp o pademonstravus papą galima ir toliau politikę vaidinti. Tad kas kvailys parodys laikas, nes kol kas kvailiausi visuomet lieka rinkėjai.    ATSAKYTI
VLADAS 2009-07-22 22:14:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
ŠALIN KUBILIU IR JO VYRIAUSYBE.   ATSAKYTI
IPSILON >> Diniui 2009-07-22 18:17:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Na, labai įdomi pozicija: vyriausybės sudėčiai nepritarsim, mokesčių keitimui (taigi ir pakoreguotam biudžetui) priešinsimės, o "koalicijoj" būsim tol, kol kitaip nenuspręs Premjeras. Ne DINIUS, o TROJOS ARKLYS, kenkiantis iš vidaus. Žmogau, atsibusk iš klejonių sapno. Taip nebūna, kad galėtum ilgai stovėti išsižergęs - viena koja koalicijoj, kita - opozicijoj. Taip stovint lengva sulaukti spyrio į skausmingą vietą.   ATSAKYTI
aNDRIUS 2009-07-22 16:17:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Gerbiamas ponas Premjeras Andrius Kubilius kaip Konstitucinio teismo teisėjas nusprendžia, kas labiau nori, o kas labiau nenori mokėti didžiulių mokesčių. Kažkaip panašu į buvusios federacinės Vokietijos modelį. Principingai....   ATSAKYTI
netexpres 2009-07-22 14:08:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
tai gal galetumet paviesinti to A.M BENT JAU TIKSLESNE DARBOVIETE?
Kad viskas vyko pagal panasu scenariju-niekas salyje ne neabejoja,pamacius toki Stasiukyno rastinguma-ekspertai pagal nukrypusia,netiesia rasysena ivertintu,kad tai nestabilus ir ar 8-mete baiges zmogenas.
Man tik neaisku kdl gerb.deputate A.Baukute padejeja Barkauskaite[man oda pasiurptu nuo sasaju vien su komunistiniu Kauno prokuroru,sedinciu gen.prokuraturoje ir dirbanciu pries valstybe]pasirinko pagal kolegos L.Kernagio patarima-negi jai nebuvo aisku,kad ar Kauno banditai ar Jonavos-jokio skirtumo!
Lieka tik pasveikinti Seimo nare,atsilaikiusia pries Narkeviciaus UAB-a Seime,o STT rasau dideli minusa-kresta Traku savivaldybe taip ir tebeliko uzkresta mafijiniu brudu.
   ATSAKYTI
netexpres 2009-07-22 13:52:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
arba koks skandalas kilo ir kiek tesesi,kai isirenginejote bustine Vilniaus Katedros pasoneje!
Ir ne tik ja,bet ir apartamentus,kuriuos veliau pardavinejote rinkos kainomis-sis sleifas velkasi Jusu 2-gubos politikos keliais ir klystkeliais,nuo vienuoliju iki paramedikes Degutienes,kuri tampa panasi i hidra,kai zurnalistai paklausia ar tik jai,ar visai Lietuvos visuomenei ziurint i viena-matosi 3!?
   ATSAKYTI
Štai 2009-07-22 13:06:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
KAIP TAI DAROMA (Asmeninė nuomonė)
Girdžiūnas Atrajūnas
Vienas po kito pasirodo keturi tekstai, kuriuose spardoma neva „naujai iškepta“ Seimo „Ąžuolo“ frakcija (nors žurnalistai turėtų žinoti, kad pavadinimą teko keisti tik dėl to, jog jį pavogė šios jaunos partijos prielipos). Viename iš tų tekstų pridėta niekaip su jo turiniu nesusijusi schema ir dar pažymėta, kad „beveik visi“ joje paminėti asmenys yra įsipainioję į įvairius skandalus. Prierašas nesuveikia, nes beveik visi „kompromatai“ skamba maždaug taip: „kartu mokėsi“, „kartu dirbo“ arba „I.Valinskienė – A.Valinsko žmona“.
Tuomet pavaroma „sunkioji artilerija“ – minėtoje schemoje figūravusios Seimo narės A.Baukutės buvusių padėjėjų liudijimai, nukreipti prieš ją. Kad parlamentarė pateikia kitokią įvykių versiją – parašoma tik tarp kitko. Panašiai kaip ir straipsnyje, skirtame apsišaukėlių susibėgimui, tik pačioje pabaigoje užsimenama, kad jis buvo neligitimus. Mat tikroji TPP (kokia ji bebūtų) linijos tęsėja yra būtent „Ąžuolo“, o ne „Narkušos“ frakcija.
„Narkušos frakcija“ tokį neformalų savo pavadinimą įgijo po to, kai šio garsaus Lentvario „veikėjo“ mobilizaciniai resursai buvo panaudoti, sutelkiant gausiausį - Trakų rajono - TPP skyrių, o vėliau – pabandžius perimti partijos vairą į savo rankas. Nors formaliai „Narkušos frakcijai“ vadovauja jos pirmininkas L.D. ir vienos iš Seimo komisijų vadovas A.S., realiai jie vykdytų jau minėto lentvariečio ir tokio Šviniaus iš Tauragės nurodymus. Ąžuoliečiams pasipriešinus, prasidėjo šis kompromatų karas.
Nesunku įsivaizduoti, kaip buvo sukurtas minėtas „Baukutės skandalas“ (nenoriu nieko teisinti ar kaltinti, tik bandau rekonstruoti įvykių seką). Čia būtina žinoti du dalykus – „Narkušos frakcijos“ nariai planavo destrukciją partijoje vos į ją patekę, o jau minėto ponaičio A.S. sėbrų tarpe yra ne tik Narkuša, bet ir vienos iš Lietuvos spec. tarnybų padalinio vadovas A.M.
Patekęs į Seimą ir kartu su kitais „narkušininkais“ pradėjęs realizuoti planą „X“, ponaitis A.S kreipėsi į savo bendramokslį A.M. su prašymu organizuoti politinių oponentų sekimą ir atitinkamo kompromato kaupimą. Dar neaišku, ar tai buvo suderinta su tos spec. tarnybos vadovybe, ar buvo veikiama „partizaniškai“, bet oponentų (anaiptol ne vien tik A.Baukutės) telefonai jau buvo „pakabinti“. Toliau, kaip sakoma – technikos reikalas. Ko tik žmonės neprišneka.
Pririnkus pakankamą (kaip atrodė „narkušininkams“) kompromato kiekį ir sulaukus tinkamo politinio momento, buvo nutarta „veikti“. Visokios (ir visokie) barkauskaitės, budrikaitės ir stasiukynai staiga suprato, kad iki šiol jie (anot jų pačių) dalyvavo nusikalstamoje veikloje, ir pradėjo darniai „belsti“. Iš pradžių VISOMS žiniasklaidos priemonėms išplatinama „kontoroje“ išbraižyta schema, o vėliau – ir „rankraščiai“. Kaip parašyta V.Barkauskaitės pareiškime, kreipiamasi į „Iki teisminio tyrimo įstaigą“ (taip tekste, tik niekaip negaliu suvokti – prie ko čia „Iki“ parduotuvių tinklas?). Nesunku suprasti, kad apsispręsti trijulei labiausiai padėjo „profilaktiniai pokalbiai“, kuriuos su jais atliko A.M. vadovaujami vyrukai. Kad buvo būtent taip, įrodo A.S. nenoras prisipažinti, kad jis lakstė su „kompromatais“ pas Seimo pirmininką ir bandė įkalbėti A.Baukutę pereiti į „narkušininkų“ frakciją.
Paprastai smulmeniški skandalai sukeliami vien tik tam, kad būtų pridengti kur kas rimtesni nusikaltimai. Šiuo atveju, „iškirtus“ A.Baukutę, siekiama pakenkti ne tik (ir ne tiek) jai, kiek visai „Ąžuolo“ frakcijai ir galimai sugriauti valdančiąją koaliciją. O tai leistų išgyventi ir spec. tarnybos, kurioje pluša „narkušininko“ draugas A.M., vadovybei.
P. S. Fiktyvūs Seimo narių padėjėjai – tikrai netoleruotinas reiškinys, tik prisipažinkime, kad jis atsirado anaiptol ne šios kadencijos Seime, ir tikrai ne „Ąžuolo“ frakcijoje. Ar reikia konkrečių pavardžių?
   ATSAKYTI
AK 2009-07-22 12:04:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ar koalicijų ,kitokių grupių -šutvių kūrimas neapriboja seimo nario sąžinės balso ir įsipareigojimų reikšti daugumos rinkėjų valią? Žmones rinko savo atstovą LR valdymui čia jis kergiamas prie kažkieno (gal oligarchų)noro...   ATSAKYTI
Laimont 2009-07-22 11:31:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Iseisiu ir balsuosiu pries, bes Valinskas uzkniso juodai.   ATSAKYTI
Sula 2009-07-22 10:43:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O balsavimas dėl biudžeto yra slaptas ar ne? Jei slaptas, tai kas nors tyčia iškrės pokštą ir balsuos prieš Kubiliaus troškimus... :)    ATSAKYTI

Top Video

TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Advokatas prabilo apie liudijimus, ką Pinikas darė prie žuvusios Didžiūnaitytės kūno
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Nušauto policininko šeimą pasiekė piniginė parama: iš viso – kiek daugiau nei 33 tūkst.
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Dėl vietoj dušinių Palangoje išdygusio namo surengta akcija: žmonės atėjo pasiruošę išsimaudyti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Kaimynai sukrėsti dėl pro langą iškritusio ir žuvusio penkiamečio: tėvai vaikais labai rūpinosi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Su oro balionais į audrą patekę dalyviai papasakojo, ką patyrė skubiai leisdamiesi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Punios šilas ir vėl specialistų akiratyje: šile įsisiautėjo kenkėjai
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Vos tik paskelbus sprendimą apie atidaromą sieną, lietuviai patraukė į Lenkiją
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Lietuva dėl Astravo sulaukė paramos iš Lenkijos: žada taip pat nepriimti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Per Kuršių marias kelte plaukę keleiviai sulaukė netikėtos staigmenos
REKLAMA
Vasariškas lietus (nuotr. J. Auškelis)
Ketvirtadienis Lietuvoje buvo pakankamai gražus. Pirmoje dienos pusėje dangų vis aptraukdavo tamsūs lietaus debesys, tačiau po pietų jie jau nebedengė saulės spindulių ir buvo ...
Palanga (nuotr. Gyčio Vidžiūno)
Savaitė užsienio kurorte kelių žvaigždučių viešbutyje su baseinu ir maitinimu ar tiek pat laiko išsinuomotame kambaryje pas Palangos močiutę? Susėdę ir paskaičiavę visas ...
Vilniuje susidūrė du automobiliai, vienas jų rėžėsi į tvorą (nuotr. Broniaus Jablonsko)
Ketvirtadienį vakare Vilniaus policijai ir medikams pranešta apie dviejų automobilių avariją Panerių gatvėje. Medikų pagalbos prireikė vienam vaikinui. Pirminiais duomenimis, ...
Vasara
BNS pateikia svarbiausių ketvirtadieno naujienų Lietuvoje ir užsienyje apžvalgą: Viruso plitimas. Per parą Lietuvoje patvirtinti trys nauji koronaviruso ...
Teismas (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Teismas nurodė grąžinti prokurorą Julių Rėksnį į buvusias pareigas Vilniaus apygardos prokuratūroje, nes jam skirta nuobauda už tarnybinį nusižengimą buvo neproporcinga ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų