Lina Pečeliūnienė
2009.07.01 09:43

Kam Vyriausybei reikėjo darkart griebtis taisyti aižėjantį biudžetą, jei Lietuvoje niekas neturi valios susimažinti apetito. Premjeras Andrius Kubilius sako, kad krizei įsisiautėjus reikia galvoti apie 7 mlrd. Lt skylės lopymą.

O kas pateikta svarstyti Seimui? Lašas jūroje. Tikimasi, kad dviem procentais padidinus pridėtinės vertės mokestį, biudžeto pajamos padidės 230 mln. Lt (gali ir nepadidėti), ir 150 mln. Lt tikimasi sutaupyti „Sodros“ biudžete, sumažinus išmokų vaikui auginti lubas nuo 7400 iki 3800 Lt.

Tik tokį smulkų pamažinimą dantis sukandęs pasiryžo atlikti socialinių reikalų ir darbo ministras Rimantas Dagys iš savo numylėtosios ir ilgai saugotos motinystės rėmimo programos. Labai gaila, kad Vilniaus savivaldybė praėjusią savaitę, gal net pažeisdama Konstituciją, neleido tėveliams susirinkti į protesto mitingą – būtume pamatę, kiek turime verkiančių turtuolių. Apie du šimtus jų su vaikais vis tiek atėjo į piketą. Smagu žiūrėti – vaikučių vežimėliai ir drabužėliai geriausių ir brangiausių fi rmų. Žaislų atžaloms jau, matyt, pripirkta tiek, kad neturi, kur jų dėti, tad sumetė į dėžę sakydami: „Atimate viską – pasiimkite ir žaisliukus“.

REKLAMA

Apie tokius žmones mūsų protėviai sakydavo: nevaryk Dievo į medį. Bet, aišku, tėveliai nekalti, kad jiems 3 tūkst. pašalpa – ne pinigas. Kalti tie, kurie sukėlė jiems tokius nepamatuotus lūkesčius. Kalčiausias pats ministras R.Dagys iki paskutinės minutės tvirtinęs, kad jokiu būdu nemažins motinystės išmokų. Puikiai žinojo, kad tos išpūstos išmokos gerokai viršija valstybės galias. Laisvosios rinkos instituto prezidentė Rūta Vainienė sako, kad socialinės paramos išmokoms negali būti teisėtų lūkesčių – kiek valstybė surenka pajamų į „Sodrą“, tiek ir išdalija. Susitraukia pajamos, turi trauktis ir išlaidos. Galbūt visiems paramos gavėjams proporcingai.

Bet nurėždama išlaidas valdžia norėtų nepasmaugti pačių skurdžiausių. Deja, turtingiausieji nenori net girdėti apie kažkokį solidarumą. Labai įdomiai šį kartą pasirodė opozicionieriai socialdemokratai. Šios partijos pirmininkas Algirdas Butkevičius puolė ginti turtingiausių tėvelių „teisėtų lūkesčių“. Kur dingo ta socialdemokratinė ideologija? Kur paskendo ta progresinių mokesčių idėja? Juk imti didesnius mokesčių procentus iš atlyginimo – daug didesnis lūkesčių pažeidimas. Daug ir įtemptai dirbi, o uždirbti neleidžia. Socialinė pašalpa, skirtingai nei atlyginimas, nėra nuosavybė, „Sodra“ nėra kaupiamasis fondas. Pašalpas vaikui auginti galima būtų laisvai sulyginti visiems. Kuo skiriasi vaikutis, gimęs neturtingoje šeimoje, nuo to, kurio tėvai daug uždirba? Gal ir skiriasi – pertekliuje augantiems sunkiau pakelti gyvenimo smūgius, kurių, ko gero, niekas negali išvengti.

REKLAMA

Išsigandę, kad pašalpa sumažės iki 3 tūkst. litų, protestuojantys tėveliai ėmėsi grasinti, kad gimdymų sumažės, padaugės abortų. Čia jau visai amoralu. Pasirodo, ne kokie asocialai, o gražūs ir išsilavinę gimdo tik dėl pinigų. Dar būtų įdomu suskaičiuoti, kiek tarp protestuojančiųjų yra tų, kurie prieš gimdymą fi ktyviai įsidarbino už didžiulį atlyginimą. Tokiems tikrai neramu, kad iš sumažintų pašalpų neturės kuo „geradariui darbdaviui“ atsilyginti. Ydinga visa pašalpų vaikams auginti sistema – ji skatina kriminalinius nusikaltimus. Vien dėl to ją reikėtų keisti.

Prieš krizę labiausiai protestuoja ne bėdžiai. Šou verslo atstovai labai pyko, kad patiems reikės mokėti „Sodros“ mokestį už honorarus. Jie nori būti socialiai apdrausti, tik gaila, nepasako, kuris visuomenės sluoksnis už jų meną turėtų mokesčius sumokėti. Kai matai tas įpykusias „žvaigždes“ mitinguose, taip ir skamba ausyse: „Paaukokite vargšui trečiai vilai“. Įdomiausia, kad tos iškilios asmenybės įsivaizduoja, jog biudžetas – maišas, pilnas pinigų, tik tie niekšai politikai jų neduoda, patys pasiima.

Protesto pikete dalyvavusi dainininkė, būsimoji mama Aistė Pilvelytė, irgi pareiškė, kad valdininkai turėtų pradėti taupyti nuo savęs. Jie nuo savęs ir pradėjo – per du kartus valstybės tarnautojams 30 proc. atlyginimai sumažinti. Bet piliečių sąmonėje valdininkai – nekenčiamoji kasta. Dauguma įsivaizduoja juos kaip siurbėles ant liaudies sprando. Jei kas nors mitinge užrėktų, kad reikia visus valdininkus išvaikyti ir uždaryti valstybę, tikriausiai dauguma plotų. Visos valdininkijos išlaikymas kainuoja iki 2,5 mlrd. litų, ir tai tik mitas, kad ji be galo išpūsta. Biurokratijos dydžiu Lietuva atitinka Europos Sąjungos vidurkį, nors, žinoma, biurokratiją reikia mažinti, ir, žinoma, tai sunku. Bet, pasak A.Kubiliaus, net visą ją uždarę, nepasieksime to rezultato, kurį turime pasiekti.

Dabar teikdama biudžeto pataisas Vyriausybė siūlė valstybės tarnautojų pareiginės algos bazinį dydį sumažinti iki 430 Lt, bet Seimas nepritarė (jau kartą buvo mažinta nuo 490 iki 475 Lt.) Dar gražiau: Jungtinės profesinės sąjungos pareikalavo nustatyti minimalų 2,5 tūkst. Lt atlyginimą ir grąžinti į darbą tūkstančius valstybinio sektoriaus darbuotojų, kuriems įteikti atleidimo lapeliai. Profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkas Artūras Černiauskas žada bado streiką. Ratas užsidaro: visi protestuoja, ir nėra iš ko paimti.

solidarus
2009-07-01 09:52:07
Kas tu tokia, ponute, kad nusprestum, kokie lukesciai teiseti, kokie ne?
Siaip jau SoDra yra "draudimas". Mokedamas imokas tiesiogiai priklausancias nuo savo atlyginimo as kaupiu pinigus tiems atvejams, kada pajamu as negausiu ir jos man bus kompensuotos is sodros.

Kok skirtumas nuo paprastu mokesciu? Ogi toks, kad YRA SASAJA TAPR MANO ALGOS IR MANO GAUNAMU SODROS ISMOKU. Sakyti, kad galima sulyginti vaiko ismokas visiems jus visiskai nesuprantate problemos. Tariant, kad galima draudimo ismokas sulyginti visiems, jus gal siulote, kad ir automobiliai visiems vienodai butu draudziami? Tarkime, as turiu auto pirkta uz 100 000, o mano kolega - uz 20 000. Jusu siulymu remiantis, abu automobiliai butu apdrausti 10 000 LTL sumai, nors ir as moku 3% nuo vertes (i.e. 3000 LTL) ir jis moka 3% nuo vertes (t.y. 600 LTL).
Tokia lengva nesamone...

Gal galu gale baigsime sita idiotiska komunizma?!

Galbut zmogui, kuris visa gyvenima uzdirba 2000 LTL per menesi ir atrodo, kad 3000 - tai jau laime. Taciau supraskite, ta pasalpa tai - ne pinigai vaikui. Tai pinigai mamai, kompensuojantys jai prarasta laika darbo rinkoje.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
ser 2009-07-29 15:43:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
p rezitentei
Tai yra nepadarydama ne žingsnio, kad tems išmokoms atsirastu pinigu "šaunuole", vetavo. Lauksim kada tarptautinis bankas privers mažinti išmokas, pensijas. Vetuotu ir parodytu iš kur paimti pinigu, pav. sumažinti ponu ir ponaičiu mamų 5-10 tūkstantiniu didžiu išmoku, ar leptu gražinti į iždą milijardines išvogtus sumas... .
Ką čia tuščiai malti, šaunuole kol kas tik saviems.   ATSAKYTI
Mauras 2009-07-03 10:47:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
2 Dimes

klausimai "kas blogo", "vertas ar ne" neteisingi, nes jie remiasi neteisinga prielaida, kad pinigai krenta iš dangaus.

Valstybė turi užtikrinti minimalią socialinę gerovę. Teisingas klausimas - kodėl valdžia nusprendžia, kad iš jūsų ir mano mokesčių būtina duoti nemokamą maitinimą kokio staškevičiaus, marcinkevičiaus ar zuoko vaikui, kuris puikiai aprūpintas, o jo tėvai gali susimokėti už jo maitinimą. Ar dar keliasdešimčiai tūkstančių normaliai uždirbančių tėvų vaikų (tame tarpe ir mano). Tai vadinasi tiesiog lėšų švaistymu ir perdėta valstybės globa. Mes galime susimokėti už savo vaiko maitinimą.

Valdžia, suinteresuota nepagrįstai didinti globotinių skaičių (t.y. globodama didesnį skaičių arba daugiau nei reikia), augina nesavarankiškus, skurdžius ir lengvai (per pašalpas) valdomus piliečius. Tokie nepavojingi, jais lengva manipuliuoti.


   ATSAKYTI
susipratę piliečiai Pečeliūnienei 2009-07-03 03:27:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Atsiprašome, kad prieš dvidešimt metų, Sąjūdžio laikais, pasikėlėm į puikybę ir drįsom pagalvoti, kad mes šį tą reiškiam, kad mes apgynėm šitą valstybę ir kad ji yra mums bei mūsų ir reikalaujame kažkokių ten teisių.


Atsiprašome, kad savo godumu sukėlėme šitą krizę ir sudarėme mylimai valdžiai tiek problemų (dabar ji priversta mus traukti iš bėdos) ir kad esame tokie „looseriai“, nesugebame prisiimti asmeninės atsakomybės už viską, kas vyksta valstybėje.


Atsiprašome už tai, kad dirbame ir taip apkrauname darbdavius, kuriems tenka už mus mokėti mokesčius ir taikstytis su mūsų keistumais.


Atsiprašome, kad kartais sergame ir apkrauname sveikatos apsaugos sistemą.


Atsiprašome, kad nedirbame (ieškome darbo, laukiamės kūdikių, sergame) ir taip sudarome naštą biudžetui.


Atsiprašome, kad nesugebame susitaupyti gydymui ir mokslui.


Atsiprašome, kad nebalsuojame (arba balsuojame neteisingai) ir kryptingai neveikiame demokratijos vardan. Tuo pačiuatsiprašome, kad balsuojame ir neleidžiame valdantiesiems vesti mus teisingu keliu be rietenų ir varginančios pareigos kasmet kankintis nieko nekeičiančiais rinkimais.


Atsiprašome, kad buriamės į visuomeninius judėjimus, organizacijas ir profsąjungas.


Atsiprašome, kad negimdome vaikų ir visuomenė sensta, ir taip pat atsiprašome, kad gimdome vaikus ir tikimės pašalpų už juos.


Atsiprašome, kad dirbdami kultūros ir švietimo sektoriuose nesugebam rasti ką pasivogti (kaip siūlė kultūros ministras) ir tokiu būdu neišvaduojame valstybės nuo įsipareigojimo mokėti mums (juokingo dydžio) atlyginimus.


Atsiprašome, kad skaitom ir perkam knygas, lankome bibliotekas ir jose norim naujų knygų, nors ne visos dar yra perskaitytos.


Atsiprašome, kad ne visi sutinkame oriai dirbti Maksimos kasose už minimalų atlyginimą.


Sutinkame su Pasaulio banku, kad Lietuvoje visko per daug: ligoninių, ligonių, mokyklų, nesveikai didelės algos ir pensijos. Sutinkame viską nusirėžti, nusipjauti ir užsiveržti diržais.


Prisižadame, kad dalis mūsų planingai pasitrauks iš šalies, o kita dalis – iš gyvenimo, taip palengvindami valdžiai užlopyti biudžeto skyles
   ATSAKYTI
kuku 2009-07-02 19:16:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
tėveliai, kurie daug uždirba - daug ir palieka mokesčių, jeigu nežinojote, tuo jie ir skiriasi. Dar jie matyt daug daugiau dirba ir yra labiau išsilavinę.    ATSAKYTI
Dimes > Mauras 2009-07-02 14:02:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O kas bus blogiau, jeigu visi vaikai gaus nemokamą maitinimą? Ar tai tas klausimas, kur galima svarstyti vaikas vertas ar ne gauti maisto nemokamai? Kai visi gauna maitinimą nemokamai, nėra skirstymo į turtingus ir neturtingus, visi kaip ir lygūs. Aišku, Lietuvoje vaikai dar nėra tokie įžūlūs, kad tyčiotųsi iš tų, kurie gauna nemokamą maitinimą, tačiau visus sulyginus bent to išvengiama.
Kitas dalykas, dėl kurio šis straipsnis yra nesveikas yra biurokratijos munduro valymas. Pone, gal Jūs nežinote kokios įstaigos Lietuvoje yra prikurtos ir prikeptos? Neįgaliųjų reikalais Socialinės apsaugos ir Darbo ministerijoje rūpinasi trys įstaigos, o prie pėsčiųjų perėjų nėra net nuolydžio invalidų vėžimėliams. Ir tai ne vienintelis pavyzdys. Jų nesuskaičiuosi ant rankų pirštų.   ATSAKYTI
Mauras 2009-07-02 13:48:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
straisnis sveikas.
Socdemai akivaizdžiai tebegyvena komunizme, kur pinigai krenta iš dangaus (įvestos progresinės pašalpos vietoj progresinių pajamų mokesčių, nemokami pietūs visiems, nežiūrint ar turtuolis ar vargšas). Kodėl - nes reikia ginti prieš rinkimus padalintas populistines dovanėles, mokesčius joms susirinkt turi ne jų vyriausybė, o įvaizdžiui pliusų labai reikia.

"per du kartus valstybės tarnautojams 30 proc. atlyginimai sumažinti." reikalautų nuorodos - nuo ko. Nuo kirkilo pirmo biudžeto su nerealiais pajamų planais? Daug kur mažintas mokos fondas, atlyginimai kentėjo nedaug.

solidariam ir kitiems jauniesiems ultraliberalams - pavyzdys apie automobilius juokingas. Įrodykite, kuo ir kodėl jūsų vaikas penkiskart brangesnis už mano.

Valstybė visada yra ir bus perskirstymo mechanizmas, ji turi užtikrinti minimumą, o ne progresinę prabangą, tai būdas nedidinti socialinės atskirties, kuri pas mus ir taip pakankamai didelė ir mažai išlyginama per mokesčius (pagal perskirstomą BVP dalį buvom bene 4 nuo galo ES). Mokesčiai - kaina, kurią mokame už tai, kad nereikia ant kiekvieno kampo statyt policininkų, kurie saugos mūsų brangiai progresinėm pašalpom aprengtus vaikučius nuo jų apskurusių bendraamžių.   ATSAKYTI
Vincas į komentarą >VINCUI 2009-07-02 13:39:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
"Išminčius"rašo:"Tamsta toks protingas,visazinantis-blogus(netikusius)isvardinot,tai gal galetumet isvardint tuos GERIECIUS,kuriu,mes ziopliai neisrinkom?" .Atsakau,-esi iki avino proto nedaugęs,todėl tamstytei aiškinti net elementarius dalykus beprasmiška.    ATSAKYTI
VINCUI 2009-07-02 10:30:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tamsta toks protingas,visazinantis-blogus(netikusius)isvardinot,tai gal galetumet isvardint tuos GERIECIUS,kuriu,mes ziopliai neisrinkom?   ATSAKYTI
tevas 2009-07-02 10:10:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Labai geras normalus straipsnelis. Gaila kad Lietuvoje pilna negalvojanciu savanaudziu.   ATSAKYTI
Autorei 2009-07-02 10:10:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Visu pirma, reikia isaiskinti savoka solidarumas. O jo samprata nevienareiksme ir per daug ivairi. Man asmeniskai solidarumas - jei a smoku didesnes imokas i sodra nei kiti, tai turiu teise i didesnes ismokas. Jei sito nera, tai toks reiskinys vadinamas diskriminacija, reketu, apiplesimu, neteisybe.

Mamos, kuriu kaip supratau tik iki 4000 moteru visoje Lietuvoje, is kuriu tik iki 1 proc yra pretekstas paduoti i teisma del sukciavimo - sodros duomenys, tos visos mamos dabar kaltos, kad daug dirbdamos padare karjera ir sugebe uzsidirbti gerokai daugiau nei 2800 Lt i rankas. Argi ne tokie specialistai, aukstos kvalifikacijos, kelia ekonomika, moka mokescius, priesingai nei valdininkai, zurnalistai, ar administracinio pobudzio darbininkai, uzdirbantys 1200 Lt ir tuo patenkinti. Sutinku, kiekvienam savo, bet is principo neteisinga taip baisiai smerkti tuos, kurie verti gero atlyginimo ir ji uzsidirba. O svarbiausia- baisi diskriminacija. Jus pasakykite mamai, kurios alga buvo 1200 LT, kad ji dabar gaus 600. Efektas yra tas pats, ar suvokiate? Taip iseina, kad daug dirbancios mamos praranda teise i motinyste. Jos plaiks savo kudikelius aukles ir eis i darba nuo kokio 2- 3 menesio, nes paprasciausiai reikia bankams imoka smoketi, jau nekalbant apie tas vargses, kurios eme paskolas litais, prisiklausiusios, kad kokia valiuta uzdirbi, tokia ir imk...

Tai cia autores nuomone, yra solidarumas? Jai skauda matyti, kad zmoniu vaikai ir vezimeliai buvo geru firmu. Asmensikai zinau seimas, kuriose sutuoktiniu pajamos 12000 LT, ir jie perima vezimelius ir draugu ir drabuzelius taip pat, ir nemetu tu pinigu naujos prabangos prekems. IR apskritai kodel mes butinai privalome vaikus auginti skurde? Juk visi norime gero skokybes drabuziu savo vaikams, ir nieka sneturi teises manes smerkti uz tai, kad savo uzdirbtus pinigus leidziu siam tikslui. O ne prageriu, pavyzdziui.    ATSAKYTI
Asta 2009-07-02 09:54:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ačiū, ponia Lina už tai, akd esate ir kad dirbate. Malonu Jus matyti Balse.   ATSAKYTI
Dimes 2009-07-02 02:58:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ponia Pečeliūniene, gal tiesiog imikite ir visiems pasakykite - va, aš esu Lina Pečeliūnienė, Seimo nario Sauliaus Pečeliūno žmona, gaunu pinigus dirbdama G.Žiemeliui priklausančiame laikraštyje ir dar šiek tiek duoda vyras, gyvenu ir gyvenau prabangoje, nejaučiu nepritekliaus, mano pinigė šiuo momentu nei kiek nepaplonėjusi. Ir visi supras. O dabar jūs bandote aiškinti žmonėms, kad velnias visai nėra toks velniškas.    ATSAKYTI
Vincas>2Vincui. 2009-07-01 14:10:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tamstytė nesupranta,kad valdžiukė taip organizavusi "rinkimus",kad į Seimą nepatektų asmenybės,o valstybę valdytų partijos,kurioms priklauso 1-2 procentai Lietuvos gyventojų.Visai suprantama,kad tų partijų bosai ir jų parankiniai aktyviai dalyvavo išvagiant valstybės turtą.Šiandien šitos kriminalinio pasaulio žvaigždės skelbiasi Lietuvos patrijotais ir toliau durnija Lietuvos žmones.   ATSAKYTI
2 Vincas 2009-07-01 13:02:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Seimo niekas NEPASKYRĖ, jį IŠRINKO, jei dar to neteko girdėti.

Pirmąkart per ilgą laiką skaitau ne isterišką "visi jei debilai" ir"baikit krizę", o normalų, situaciją pakankamai aiškiai nusakantį straipsnį.

Nereikia taip niršti, naujų idėjų paieškoms ar darbo (vietoj komentarų rašymo) intensyvumo padidinimui nukreipta energija tikrai duos rezultatų!   ATSAKYTI
Vincas 2009-07-01 12:51:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Valstybei turi vadovauti protingi ir sveiki žmonės.Pasžiūrėkime,kas dedasi Lietuvoje: Prezidentas pusiau miręs senukas,prižiūrimas vaikų darželio auklė Boženos,Seimo avangardo partijos semūnų tarpe matome buvusį LTSR prokurorą-pensininką L.Sabutį,jo kontoros partorgą V.Žiemelį,pasidariusį VRM pareigūno pensiją už 9 dienas tarnybos Valstybės sienos apsaugos tarnyboje.Zuoko chebra su kuria amžinai "kovojo" ir ponios PEČELIŪNIENĖS vyras Seimo narys PEČELIŪNAs,po rinkimų į Seimą susigiminiavo su zuokininkais ir tapo vienu kūnu ,viena siela,o ką šnekėti apie VALINSKO fenomeną,kur pilna įvairispalvių paukštelių,šokėjų, daininnkių,o gal net ir prostitučių.Ar tokia marga kompanija turi bent elementarų supratimą ,kaip reikia valdyti valstybę????   ATSAKYTI
Solidariam 2009-07-01 11:38:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Parduok vaiką, jei nebeapsimok. Galėsi grįžti į savo bankrutavusią firmą gauti užtarnautą atlyginimą.    ATSAKYTI
solidarus 2009-07-01 09:52:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kas tu tokia, ponute, kad nusprestum, kokie lukesciai teiseti, kokie ne?
Siaip jau SoDra yra "draudimas". Mokedamas imokas tiesiogiai priklausancias nuo savo atlyginimo as kaupiu pinigus tiems atvejams, kada pajamu as negausiu ir jos man bus kompensuotos is sodros.

Kok skirtumas nuo paprastu mokesciu? Ogi toks, kad YRA SASAJA TAPR MANO ALGOS IR MANO GAUNAMU SODROS ISMOKU. Sakyti, kad galima sulyginti vaiko ismokas visiems jus visiskai nesuprantate problemos. Tariant, kad galima draudimo ismokas sulyginti visiems, jus gal siulote, kad ir automobiliai visiems vienodai butu draudziami? Tarkime, as turiu auto pirkta uz 100 000, o mano kolega - uz 20 000. Jusu siulymu remiantis, abu automobiliai butu apdrausti 10 000 LTL sumai, nors ir as moku 3% nuo vertes (i.e. 3000 LTL) ir jis moka 3% nuo vertes (t.y. 600 LTL).
Tokia lengva nesamone...

Gal galu gale baigsime sita idiotiska komunizma?!

Galbut zmogui, kuris visa gyvenima uzdirba 2000 LTL per menesi ir atrodo, kad 3000 - tai jau laime. Taciau supraskite, ta pasalpa tai - ne pinigai vaikui. Tai pinigai mamai, kompensuojantys jai prarasta laika darbo rinkoje.    ATSAKYTI

Top Video

TV3 Žinios. Narkevičius – vėl įvykių sūkuryje: Trakų rajone sustabdytas keliuko remontas kelia daug klausimų
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Narkevičius – vėl įvykių sūkuryje: Trakų rajone sustabdytas keliuko remontas kelia daug klausimų
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Skaičiai gąsdina: per karantiną 11400 į septintą dešimtį įkopusių asmenų neteko darbo
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Žada masinį tyrimą dėl Covid-19: aiškinsis, kokį imunitetą sugebėjome įgyti
DABAR RODOMA
Farai. Klaipėdoje BMW lėkė tarsi viesulas: taranavo automobilį ir išrovė medį
DABAR RODOMA
„Pasikalbėkim #IŠNAMŲ“ su Zuokiene apie savanorystę COVID-19 židinyje ir nemalonų vyro akibrokštą
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Nausėda gimtadienį sutiko Nidoje, keturių žvaigždučių viešbutyje
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Lietuvoje savaitgalį – susirgimų koronavirusu šuolis
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Egzaminai prasidės birželio 22 d.: aiškėja tvarka, kaip jie vyks
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Koronaviruso židiniai plečiasi globos namuose: sergančiųjų daugėja Antaviliuose, Širvintose
DABAR RODOMA
Vilniaus centre užpultas Anušauskas su žmona: ieško kaltininko
REKLAMA
Taksi vairuotoja atskleidė skaudžią karantino realybę: taip gyvena jau 3 mėnesius
Gaunamas pranešimas, kad patruliuojantiems karo policijos pareigūnams reikia pagalbos. Automobilyje jie rado vairuotoją, galimai pavartojusią narkotinių medžiagų. Visą ...
Teisme (nuotr. Fotodiena.lt)
Skaudi avarija neįprastomis aplinkybėmis nutiko beveik prieš dvejus metus, tačiau taškas šioje istorijoje padėtas tik šią savaitę. Ne tik proceso dalyvius, bet ir teismus ...
Policija (nuotr. stop kadras)
Tragedijos vietoje Birbiliškės kaime sudegusiame name aptikus palaikus buvo paimti mėginiai ir skubiai sraigtasparniu atgabenti į Vilnių. Policijos kriminalistinių tyrimų ...
Mokslininkai perspėja: norint greičiau gauti vakciną, teks tyčia užkrėsti grupę žmonių (nuotr. SCANPIX)
Tyčia užkrėsti žmones Covid-19 virusu, kad būtų galima patikrinti potencialios vakcinos efektyvumą – prieštaringai ekspertų vertinama idėja. Paprastai vakcinos nėra taip ...
Vilniuje avariją sukėlė girtas pasienietis (nuotr. Broniaus Jablonsko)
Šeštadienį apie 17.20 val. Vilniaus rajone Molėtų plente girto pasieniečio vairuojamas automobilis „Škoda“ susidūrė su automobiliu „VW T-Roc“. Pastarasis automobilis po smūgio ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų