Vilniaus savivaldybė nenusitraukia įtarinėjimų šydo dėl abejonių keliančių ryšių su bendrovės „Rubicon“ valdomomis įmonėmis. Balsas.lt primena, kad STT tiria Vilniaus savivaldybės sandėrį su bendrove „City Service“.

Prieš savaitę per kratą savivaldybėje buvo paimti galimai neskaidrios sutarties dokumentai.

Nepaisant įtarimų, sutartis buvo pratęsta dar metams – esą reikia pasirengti tarptautiniam konkursui, kurio metu bus parinkta kita švietimo įstaigas prižiūrėsianti bendrovė.

Pagal sutartį Vilniaus  savivaldybė „City Service“ už šildymą moka ne pagal skaitiklių rodmenis, o pagal specialią formulę.

Po to „Rubicon“ valdoma „City Service“ atsiskaito su tuo pačiu „Rubicon“ susijusia ir šilumą tiekiančia „Vilniaus energija“. Tik jai mokama jau ne pagal formulę, o pagal realiai suvartotą šilumos kiekį.

REKLAMA

Vilniaus meras Vilius Navickas pripažįsta, kad, atsisakius „Rubicon“, būtų sutaupyta bent 1 mln. litų. Tačiau kol nebus naujos administruojančios įstaigos, savivaldybė valdyti mokyklų šilumos mazgų esą negali.

Dėl šios priežasties Vilniaus miestas nežino, kiek realiai per sezoną šilumos suvartoja sostinės mokyklos. Esą tai – komercinė paslaptis.

Apie tai – LNK žinių videoreportaže.


Rašyti komentarą...
J
Janukonis+Navickas
2009-06-17 20:36:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
aferistai-tiek Vlniaus savivaldybe,tiek Rubicon group,tiek ta City service-neitiketini dalykai valstybeje.
o vyriausybe cia jokios itakos neturi?juk valdo tai labai skaidrus[apsisauke taip]konservatoriai...
Atsakyti
0

G
Gediminas vilniečiams
2009-06-17 21:00:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
,,Trečiadienį Vilniaus miesto taryba pritarė rezoliucijai, kuria buvęs meras Juozas Imbrasas bei jo komanda kaltinama savivaldybės lėšų švaistymu.
Rezoliucijos tekstą pristatęs vicemeras Gintautas Babravičius paviešino 2007-2009 metais susidariusias skolas, kurios pora mėnesių buvo tikslinamos savivaldybės revoliucinėje komisijoje.

„Miesto skolos šių metų pradžioje siekė 768 mln. litų. Gavę tokį buvusios valdžios palikimą esame priversti drastiškai taupyti lėšas, stabdyti dalį pradėtų projektų, atsisakyti skelbti naujus konkursus“, - sakė G.Babravičius.

Vilniaus valdžios skaičiavimais, per 2007 metus savivaldybės skolos išaugo 212 mln. litų, o per 2008 metus – 182 mln. litų. Be to, J.Imbraso komanda esą lėšas projektams skirstė neatsakingai, be jokių prioritetų, net neatsižvelgdama į realias savivaldybės finansines galimybes. Mat vien pernai metais savivaldybė nesurinko planuotų 100 mln. litų, tačiau valdžia nesiliovė išlaidauti. Esą buvusi valdžia nesibodėjo skelbti naujų konkursų, rinktis didžiausią kainą pasiūliusias bendroves, iš jų pirkti paslaugas ir už jas neatsiskaityti.

„Buvusios valdžios veiklą vertiname kaip galimai tyčinį savivaldybės stūmimą į bankrotą, mokesčių mokėtojų pinigų švaistymą. Miesto vadovai turėtų įsipareigoti imtis priemonių patraukti teisinėn atsakomybėn įskaitant ir baudžiamąją tuos pareigūnus, kurie galimai neskaidriai vykdė viešuosius pirkimus ir neracionaliai planavo miesto biudžetą“, - siūlė G.Babravičius.
Vilniaus valdžios parengta rezoliucija tėra politinis ankstesnės valdžios vertinimas. V.Navickas apgailestavo, kad už galimai tyčinį savivaldybės stūmimą į bankrotą negalima J.Imbraso ir jo komandos patraukti baudžiamojon atsakomybėn, nes savivaldybė nėra privati bendrovė. Tačiau meras patikino, kad kiekvienas neskaidriai ankstesnės valdžios priimtas projektas guls ant prokurorų stalo.''
Vilniausdiena.lt ,,Vilniaus taryba J.Imbrasą nori „ištremti“ į Briuselį'' (Miestas)
Atsakyti
0

B
Babaj
2009-06-17 22:31:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
aisku, kad komercine paslaptis. toliau as be komentaru.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų