Ona Juknevičienė. Valdo Kopūsto (ELTA) nuotr.

Ona Juknevičienė. Valdo Kopūsto (ELTA) nuotr.

Europarlamentarė Ona Juknevičienė apgailestauja, kad Lietuvos visuomenė dar nesubrendo tikrai demokratijai, todėl teisę išrinkti savo atstovus į Europos Parlamentą perleido saujelei aktyviausiųjų.

Po mėnesio kadenciją Europos Parlamente (EP) baigsianti O.Juknevičienė tikina, kad ir vienas aktyvus politikas Briuselyje gali atnešti naudos Lietuvai. Tačiau, jos manymu, pasigirstančios viltingos kalbos, kad mūsų šalis šį kartą galėtų turėti savo atstovą tarp EP vadovų (tokia galimybė prognozuojama antrą kartą išrinktam Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) įkūrėjui Vytautui Landsbergiui) - nerealios.

"Tokią poziciją EP lemia ne demokratiški rinkimai, bet didžiųjų valstybių susitarimas", - Baltijos televizijos ir "Lietuvos žinių" laidoje "Svarbus pokalbis" sakė O.Juknevičienė.

Apsisprendimas liūdina

- Lietuva 12 narių į EP renka pagal partijų sąrašus. Ar piliečiai neįgytų didesnio postūmio balsuoti, jei savo atstovus galėtų pasirinkti iš skirtingų sąrašų?

- Kalbama, kad kada nors atsiras bendras Europos sąrašas. Tai būtų logiškiausia, nes renkami atstovai į Europos instituciją, turinčią atstovauti Europos piliečių interesams. Tačiau kol kas to nėra.

REKLAMA

Kalbant apie Lietuvą, mums tikrai yra prabanga turėti pasklidusius europarlamentarus, ypač EP politinėse grupėse, nes taip negali tikėtis rimtos pozicijos. Jėga tampi, jei tavo nacionalinė grupė yra gausi. O atėjęs vienas ar keliese į didžiulę grupę, joje tiesiog prapuoli.

Be to, negali važiuoti į EP atstovauti vienai ar kitai partijai ir ginti jos ideologiją. Europarlamentarus renka visi Lietuvos žmonės, tad jie turėtų atstovauti Lietuvos nacionaliniams - tai yra, žmonių - interesams.

- Šiuose EP rinkimuose 4 vietas iš 12 gavusi TS-LKD džiaugiasi, kad piliečiai taip dar kartą parodė pasitikėjimą. Ar rezultatai tai rodo?

- Norėčiau pastebėti mane pačią liūdinantį dalyką ir pažiūrėti į skaičius kitaip. 80 proc. Lietuvos rinkėjų apsisprendė, kad jų nuomonę rinkimuose išreikštų 20 proc. balsavusių žmonių. Kitaip sakant, mažuma nusprendė už visus Lietuvos žmones, kas bus išrinkti. Liūdna, kad iki tikros demokratijos, kada visuomenė aktyviai dalyvauja ir pasirenka, mes dar neužaugome.

Nauji vėjai

- Kiek netikėtas buvo Lietuvos lenkų rinkimų akcijos( LLRA) pasirodymas. Ar tai nėra Lietuvos problema, kai nacionalinius interesus deklaruojanti grupė aplenkia tradicines partijas?

- Lietuvos lenkai labai aiškiai pasisako, kad yra diskriminuojami vienu ar kitu aspektu, kad jie nesutinka su draudimu rašyti jų pavardes originalo kalba, ir panašiai. Sakyčiau, jie turi tam tikrą priežastį ginti nacionalinius interesus, kaip ir kitos tautinės mažumos kitose valstybėse. Turėtume būti tolerantiškais ir suprasti jų nerimą ar pageidavimus. Manau, lenkams ypač pasisekė ir todėl, kad didesnį įdirbį jie padarė ir dalyvaudami Lietuvos prezidento rinkimuose.

REKLAMA

- Per šiuos EP rinkimus sulaužyta viena lietuviškų rinkimų tradicija: politikos naujokė Tautos prisikėlimo partija (TPP), vedama Seimo pirmininko Arūno Valinsko, ne tik nelaimėjo nė vieno mandato, bet liko antra nuo galo?

- Pasiteisino labai taiklus posakis: politikas gali susigadinti reputaciją per vieną sekundę, bet ją atkurti sunku ir per visą gyvenimą. Kitaip tariant, TPP ir jos lyderis padarė labai akivaizdžių klaidų, už kurias žmonės neatleido.

- Šiuose rinkimuose dalyvavo net keturi politinių partijų lyderiai. Du iš jų - "Tvarkos ir teisingumo" (TT) lyderis Rolandas Paksas bei Darbo partijos (DP) vadovas Viktoras Uspaskichas - išvažiuos į EP. Ar tai deramas sprendimas?

- Nespręsiu, teisingai ar ne jie elgiasi, bet tai yra ženklas, kad šių partijų lyderiai pasiduoda. Tikrai nemanau, kad galima efektyviai valdyti partiją, atsakingai dirbant EP. Vadinasi, partija paliekama likimo valiai. Arba atsiranda kiti lyderiai.

Vis dėlto nematau naujų lyderių nei TT, nei DP, todėl dabartinių vadovų žingsnis atrodo neatsakingas. Net manyčiau, kad jie nesugeba įžvelgti tolesnės perspektyvos, jei dar nori išlikti Lietuvos politinėje arenoje.

Nežino, ką veiks

- Ar, dalyvaudama šioje rinkimų kampanijoje, pastebėjote Lietuvos partijų nuostatas, dėl ko jie apskritai siekė mandatų EP?

- Ne. Dar daugiau: dauguma partijų atstovų, kalbėjusių viešai, patys nesuprato, ką reikėtų EP daryti. Kai socialdemokratų atstovė Vilija Blinkevičiūtė debatuose sako, jog dirbdama EP siektų, kad Lietuvoje atsirastų daugiau vaikų darželių, kad šeima būtų laikomos neištekėjusios vaikus auginančios mamos, - tai yra, dovanokite, visiška nesąmonė. Tai ji turėjo daryti, dirbdama socialinės apsaugos ir darbo ministre. EP šių dalykų nereglamentuoja.

REKLAMA

Galima sakyti, kad Lietuvos politikai, viena vertus, nesuprato, ką turės daryti EP, kita vertus - galbūt nusileido iki rinkėjų lygio, pataikaudami ir kalbėdami dalykus, kurie žmogui aktualūs, bet neįvykdomi.

- Susidarė įspūdis, kad politikai ne tik pataikavo, bet ir tyčiojosi iš rinkėjų. Tarkime, vienas kandidatas, paklaustas, ką veiks EP, sakė, kad sieks išmokyti vakariečius sveikintis lietuviškai ir žaisti lietuviškais šachmatais.

- Labai gailėčiau rinkėjų, kurie balsavo už tokį žmogų. EP politikai pirmiausia turėtų rengti Europos įstatymus. Tai - pagrindinė funkcija ir, beje, dėl galimybės rengti tokius dokumentus vyksta didžiulė konkurencija. Ne kiekvienas, net, ko gero, mažuma Lietuvos europarlamentarų rengė teisės aktus. Pirmiausia - dėl to, kad juos rengia žmonės, įgiję pasitikėjimą, antra - mokantys kalbų, nes lietuviški vertimai atkeliauja tik po dviejų mėnesių.

- Nemaža dalis kandidatavusių politikų tikino ketinantys EP atstovauti Lietuvai. Ar jie iš tiesų gali apginti mūsų interesus?

- Tikrai gali. Kai girdžiu kalbant, kad 12 atstovų - labai mažai, atsakau, kad ir vienas žmogus, teisingas, turintis gabumų ir reikiamą kvalifikaciją, gali padaryti labai daug.

Be to, manyti, kad Lietuvai EP dirbs tik 12 mūsų krašto europarlamentarų - neprotinga. Bet kurioje organizacijoje, į kurią ateinate, dirbate su visu kolektyvu, tad ir EP reikia bendradarbiauti su anglais, vokiečiais, prancūzais, ir ne tik iš savo politinės frakcijos. Reikia surasti tuos žmones, kurie parems tavo nuomonę, kai rengsi vieną ar kitą dokumentą.

REKLAMA

Kai rengiau reglamentą dėl Globalizacijos fondo, tarkime, Vokietija labai priešinosi, mat ši šalis moka daugiausiai, o naudos gaus valstybės, nemokančios į bendrą biudžetą. Tačiau tada deriesi - ir išsideri. Galų gale tas siūlymas buvo priimtas.

Rezultatai - įmanomi

- Iš 13 dabartinių europarlamentarų jūs, V.Landsbergis, dar keli politikai aktyviai kovojote prieš "Leo LT" steigimą visiems žinomomis aplinkybėmis. Kitų balsų nebuvo girdėti?

- Sakyčiau, aš ne tiek kalbėjau, kiek dariau. Labai džiaugiuosi, kad pasiekiau rezultatą. Praėjusios savaitės Europos Komisijos (EK) kreipimasis į Lietuvos Vyriausybę aiškiai parodė, kad valdantieji turės priimti sprendimą išformuoti "Leo LT" arba gaus mokėti baudas.

V.Landsbergis, kas man patiko, labai aiškiai išsakė poziciją savo partijoje. Tuo metu kitas europarlamentaras - Šarūnas Birutis, galėjo padaryti daugiau, kad DP neparemtų "Leo LT" kūrimo.

- Per šiuos rinkimus TT vadovas R.Paksas žadėjo: sieksiu, kad būtų pratęstas Ignalinos atominės elektrinės (IAE) darbas. Ar tai realu?

- Tikrai nerealu. Tokios kalbos - labiau bandymas pataikauti rinkėjams. Nerealu todėl, kad 2009-ieji jau perkopė į antrąją pusę, o susiderėti su kitomis 26 ES valstybėmis reikia ne vienų metų.

Tuo metu, kai premjeras Gediminas Kirkilas dėl IAE pratęsimo derėtis išsiuntė Aleksandrą Abišalą, jau buvo vėlu. Kai dar 2006 metais buvo kreiptasi ir į premjerą Algirdą Brazauską, ir į prezidentą Valdą Adamkų, prašant mūsų interesus ginti ir EK, ir Europos Taryboje, nes yra galimybė svarstyti protokolą prie sutarties, kuriame sakoma, kad ypatingomis sąlygomis sutartį galima peržiūrėti, - mūsų valdžios vyrai kalbėjo, kad sutarties pažeisti negalime. Po to pozicija pasikeitė, bet tai jau buvo daugiau šou, o ne realūs veiksmai.

REKLAMA

- Ar pasitikėjimo EP darbu nepakerta ir mūsų valdžia: EP parengė bendrą visoms bendrijos narėms antikrizinį planą, tačiau Lietuvos Vyriausybė pareiškė, kad mūsų situacija - kitokia?

- Pats pasakymas, kad mes - kitokie, yra teisingas. Neseniai EK pateikė ataskaitą, kurioje pasakyta, kad nuosmukį Lietuvoje nulėmė ne pasaulinė krizė, tai - buvusios G.Kirkilo Vyriausybės 2007-2008 metais vykusio neefektyvaus lėšų iššvaistymo pasekmė.

Kalbant apie krizės įveikimą, manau, išeitys yra bendros, ir mes turėjome pasinaudoti lygiai ta pačia praktika ir būdais, kaip kitos ES valstybės. Jei kalbame apie ekonomikos vystymąsi ir neleidžiame augti arba bent išlikti verslams, akivaizdu, kad pajamų į biudžetą negausime.

Teks dar palaukti

- Politikai prakalbo apie tai, kad antrai kadencijai išrinktas V.Landsbergis gali pretenduoti į EP vadovus. Ar Lietuva gali to laukti?

- Labai gerbiu profesorių V.Landsbergį, bet nemanau, kad jis turėtų kokių nors šansų. Tai yra didžiųjų valstybių susitarimas. Mes savo kadencijoje kėlėme labai garsų Lenkijos politiką Bronislawą Geremeką (vienas iš "Solidarumo" lyderių - red.), bet jis irgi nebuvo išrinktas.

Jurga TVASKIENĖ

as
2009-06-10 09:46:10
ponia Ona, gal ne visuomkene nepribrendo demokratijai, o jus baigiat ta demokratijos uzuomazgas sunaikinti ir gal jau laikas jums visiems isnykti is musu valdzios olimpo, nesvarbu kas bebutum, konservatorius ar socdemas, paksininkas ar darbietis... atsibodot, koks skirtumas, kad as eisiu rinkti viena ar kita issigimeli rezultatas visvien tas pats - korupcija, betvarke ir visuomenes zeminimas bei zmugdymas, tad pasilik savo pamokslus sau paciai ir nueik prie veidrodzio, pamatysi toki snuki kad net pati issigasi
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
sausio tryliktos radijožvalgas 2009-06-11 07:06:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Įdedu komentarą dėl Teisingumo ministro nuomonės,
kad LEO gali dalyvauti energetiniuose projektuose!!!\
------------------------------- -------------------------------- ---
Dievuli Brangus???!!!Tai gal Panevėžio tulpiniams ar
Gaidjurgio chebrai patikėti statyti Atominę???(Sakysite
VĖPĖĖ nežudikai???Galbūt,bet kėslai kokie???Ką jie
planavo???Prichvatizuotus VST akcionuoti ir parduoti Lietuvai keturis kartus brangiau!!!!Šiandien žiūrėjau R.Milūtės laidą,,teisė žinoti".Dievuli brangus!!!Taip ir norisi visiems tiems ,,specams"lituoklius į subines ir į tinklą įjungti,kol pradės mąstyti Lietuvos naudai!!!Vieninte-
lis ponas Ašmontas paprieštaravo lenininiam priesakui apie virėjų valdomą Valstybę kaip ne apie
geriausią varijantą.Teisingumo ministro nuomonė irgi
ne išeitis,kaip ir pats teisingumo ministras-buvęs
laisvos rinkos proto tankas-tuo pačiu ir NT burbulo
pūtikas,kurių pastangų dėka pasaulinė krizė įpūsta!!!
...Ar jums neteko katinėlį nosimi pagrūsti į pridirbtą???
Taip suomiai mus mus mokė valstybinio kapitalizmo, atsiuntę mums Tapio Parmą.Šitokių valstybininkų
Lietuvai trūksta labiausiai.Drįstu siūlyti savo kandidatūrą sprendžiant Lietuvos energetikos prob-
lemas,-būti lietuvišku Tapio Parma-nes jau dešimtmetis kaip tenka jas spręsti gaminantis el.energiją pačiam.Dar 1998-ais Sausio 27-ą Vilniaus metrologijos centras atliko skaitiklio
LZMF Nr.22206 ekspertizę,kur be kitų parametrų buvo
užfiksuota,kad per vieną mėn.buvo 43 !!!el.energijos trumpalaikiai dingimai ir 12-!!!(dvylika) kartų pasikeitė
fazės!!!Ar suprantate ką tai reiškia,kada suardomas technologinis procesas dingus elektrai,ar pasikeitus fazėms varikliai nei iš šio ,nei iš to ima suktis priešinga kryptimi???!!!Ką tada galima pagaminti???
Kokybiškas padangas nepavyko,nes jei vietoj nustatyto laiko forma atsidaro anksčiau,sprogsta kamera,užteršiama forma nesusivulkanizavusia guma???O forma-beveik pusė tonos plieno,įkaitinto iki 150 C.O ją reikia išvalyti ir toliau stengtis,kepti"!!!
Dirbom,vargom,negana to,skaitiklis prisuko kosmines sumas,kurių nepajėgėm mokėti.Visokias elektrines
teko išbandyti ir išgyvenimui naudoti,pradedant iš besitraukiančių rusų į padangas išmainyta dyzeline
120 kw.su lengvojo tanko varikliu,baigiant su žolia-
pjovės varikliu....Turiu filmuotą medžiagą,kur Seimo
narys Antanas Račas gazuoja tanko variklį,kad pasiekti reikiamą dažnumą.Simpatiškai motoriukas
kriokteldavo...Dizkuro suvalgydavo 60-80 ltr.val.,bet ir
tepalo iki 10 ltr.naktį kaminas užsidegdavo,vaizdas
kaip raketa rūrą dangui atstačiusi.Tai buvo mano ir mano sūnelių universitetai.Buvome nuvažiavę,pas Jo
ekscelenciją- nepatekome-patekome pas kažkurią jos babulenciją,sūneliai išvažiavo į Londoną.Aš neturiu kur išvažiuoti.
...Prieš porą savaičių išsiunčiau dalį bylos ,,REIČIŪNAS prieš VST" apie aštuoniasdešimt lapų
Premjerui,Seimo Pirmininkui,Prezidentei Grybauskaitei,JAV ambasadai,-Ponams Čilinskui ir
Griunevičiutei anksčiau.Radome ir išsiaiškinome kaip
buvo sabotažas vykdomas,informavau Prezudentūrą
dar 2001-2-ais,bet rezultatų teigiamų nesulaukiau.
buvo aišku,kad taip gali elgtis tik supergalinga mafija,todėl aktyviai bijojau gintis,kol pagrandukas užaugs.Taigi,spręsti Jums,aš labai pavargau...
Pagarbiai A.Reičiūnas,daugiau GOOGLE.   ATSAKYTI
Pranas 2009-06-10 21:10:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
jusu pasirinkta partija- tai vieno zmogaus sou, todel rinkejai jusu ir neisrinko   ATSAKYTI
PirmaKarta® 2009-06-10 19:48:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jei ponia butu "uzaugusi", ji negarbintu Liandsbergio. O del IAE, tai mums nusispiauti i kitu saliu nuomone: juk mes kentesime, del ju fobiju.   ATSAKYTI
Juzius is Zaiginio 2009-06-10 19:25:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ponia Ona,Jus neteisingai suformulavote straipsnio pavadinima.Tauta jau se
niai uzaugusi ir pribrendusi ,jei sugebejo apginti savo laisve ir buvo kar-tu su savo parlamentu sunkiu Lietuvai metu.Taciau tokie kaip ,tamsta dar ir
dabar ,,neuzauge'',..mutuojantys'' ir nezinia ,kada ,,subresite''.Is jusu,
ten sedejusiu EP,dauguma nauda Lietuvai,-kaip ,,is ozio pieno''.Daugelis
isrinktuju,tiek Lietuvos Seime,tiek EP siekia tik asmeniniu ir partiniu interesu.Todel butu neetiska kaltinti rinkejus ,,nesubrendusiais'' ar ,,ne
uzaugusiais''.O kaip,tamsta ,blaskotes is vienos i kita partija.?Ar tai
reiskia Jusu branda?Asimenu Jusu pasakyma,kad Jus atejot i politika,kad ga
letumet pakeisti Brazauska.Na ir ka,kas is to isejo,-,,pliurpalas'',daugiau
nieko.Darba rasite ir Lietuvoje.Ar nematote,kiek darbo ir protingu zmoniu
reikia Tevynei?Zmones laukia permainu.Tad atsiraitokite rankoves ir kibkite
raveti ,,pikzoles'',kad veliau galetumete pasakyti savo seimai,artimiesiems
ir pazystamiems,kad ir as idejau savo meiles ,proto ir sugebejimu,kuriant
laisva ir demokratiska Lietuvos valstybe,jos visuomene.Tuomet ir pilietis-
rinkejas Jusu o ir kitu atzvilgiu Jums atrodys ,,uzaugusiu'' .Sekmes.   ATSAKYTI
Juzius is Zaiginio 2009-06-10 19:25:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ponia Ona,Jus neteisingai suformulavote straipsnio pavadinima.Tauta jau se
niai uzaugusi ir pribrendusi ,jei sugebejo apginti savo laisve ir buvo kar-tu su savo parlamentu sunkiu Lietuvai metu.Taciau tokie kaip ,tamsta dar ir
dabar ,,neuzauge'',..mutuojantys'' ir nezinia ,kada ,,subresite''.Is jusu,
ten sedejusiu EP,dauguma nauda Lietuvai,-kaip ,,is ozio pieno''.Daugelis
isrinktuju,tiek Lietuvos Seime,tiek EP siekia tik asmeniniu ir partiniu interesu.Todel butu neetiska kaltinti rinkejus ,,nesubrendusiais'' ar ,,ne
uzaugusiais''.O kaip,tamsta ,blaskotes is vienos i kita partija.?Ar tai
reiskia Jusu branda?Asimenu Jusu pasakyma,kad Jus atejot i politika,kad ga
letumet pakeisti Brazauska.Na ir ka,kas is to isejo,-,,pliurpalas'',daugiau
nieko.Darba rasite ir Lietuvoje.Ar nematote,kiek darbo ir protingu zmoniu
reikia Tevynei?Zmones laukia permainu.Tad atsiraitokite rankoves ir kibkite
raveti ,,pikzoles'',kad veliau galetumete pasakyti savo seimai,artimiesiems
ir pazystamiems,kad ir as idejau savo meiles ,proto ir sugebejimu,kuriant
laisva ir demokratiska Lietuvos valstybe,jos visuomene.Tuomet ir pilietis-
rinkejas Jusu o ir kitu atzvilgiu Jums atrodys ,,uzaugusiu'' .Sekmes.   ATSAKYTI
ONTĖ 2009-06-10 18:28:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jūs, ponia Juknevičiene , neužaugote. Jums ne vieta Europarlamente. Svarbiausiais Lietuvai klausimais jūs, ponia Juknevičiene, balsavote prieš Lietuvą. Europos parlamente, priimant Bulgariją į ES buvo balsuojama dėl Kozlodujevo AE eksploatacijos pratęsimo. Pritrūko 3 balsų iš 736. Lietuvos atstovai, socialdemokratai ir darbiečiai, balsavo prieš. Jei būtume padėję bulgarams, būtų lengvai išsisprendusi ir Ignalinos problema. Tačiau svarbiausia šioje istorijoje, kad didelė dalis mūsų politikų žada rūpintis žmonių ir Lietuvos interesais, o po išrinkimo atstovauja nežinia ką, bet tik ne savo šalies interesus.   ATSAKYTI
JR 2009-06-10 17:34:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Prieš keletą metų kreipiausi į O.Juknevičienę kaip į Europarlamentarę prašymu padėti žmogaus teisių srityje. Tik praėjus nemažiau kaip mėnesiui (oficialiai priimtas vilkinimo terminas) ji atsakė ne šiaip formaliai ir neigiamai, bet tiesiog klaidinančiai. Nereikia tokių nesąžiningų, ir be jos užtenka.   ATSAKYTI
Guest 2009-06-10 16:45:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
http://cia-tai-geras.mybrute.com/cellule   ATSAKYTI
Valerijus 2009-06-10 16:16:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kas tu pati Onute tokia esi Uspaskixo statyne perbegele euro biurokrate
Pabuvai penkis metus Briuselyje ir jau aiskini jie mes neuzaugome
uztat uzauginome kruvas susiktu biurokratu ir cia ir Briuselyje
dirbk lietuvoje mokek mokescius ir aug   ATSAKYTI
qaw 2009-06-10 15:43:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Lietuva į ES išrinko pagal tautinę sudėtį: 1 rusas, 1 lenkas, kiti - lietuviai   ATSAKYTI
O.Juknevičienei 2009-06-10 14:46:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jūs pati sau pasirašėte nuosprendį ir nieko nereikia kaltinti.Mes,rinkėjai,jau perpratome- kas yra kas?Norite būti politikoje stokite į partiją,o ne į UAB,ą pavadintą partijos vardu.   ATSAKYTI
as to as 2009-06-10 14:21:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
jie jinai butu normali tai butu supratusi, kad zmones neina i rinkimus ne del to kad nejaucia pareigos o todel kad yra visiskai nusivyle musu politikais ir taip isreiskia savo nuomone, cia signalas jiems kad saskas ne taip, bet ne jie to nesuvokia, jie gi isrinktieji uz juos gi privalu balsuoti ir jie del esamos padeties neva nekalti, o snukis pries veidrodi tai perkeltine prasme jei nesuvoki tundra tu etatinis   ATSAKYTI
v 2009-06-10 14:20:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
is kur sita mongoloida istrauke???   ATSAKYTI
Padejėja 2009-06-10 14:12:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Šita politikė galėtų būti labai gera viktara padėjėja.Pavertėjautų,nes viktarui su kalbom ne kas,o p.Ona ištikimybę viktarui jau įrodė.   ATSAKYTI
VA 2009-06-10 13:15:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ievutė -Pleputė irgi nebuvo demokratiškai išrinkta.Tada buvo apie 48 procentus rinkėjų,o DEMOKRATIJA ,kai 50 procentų ir vienas balsas.Tai kaip eiliniam runkeliui gerbti tokius LR demokratijos mylėtojus?   ATSAKYTI
.. 2009-06-10 12:53:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
visi nesubrende tik as viena..   ATSAKYTI
saule 2009-06-10 12:34:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Manau kad nepaisant mažo aktyvumo aktyviausių Lietuvos piliečių pasirinkimas visumoje yra geras:1 - 4 liaudininkų (konsevatyviųjų dešiniųjų) atstovai atspindi bendrą euoropine tendenciją; 2 - į Briuselį bei Strasburą europėjimui išsiustos transformacinės lt problemos (Voktoras ir Rolandas); 3 - taip pat transformacinių problemų ir europinei tendencijai priskirčiau AWPL=LLRA. Šita partija be abėjonės yra krikščionių- demokratų nuostatų; 4 - atsispindi t.p. bendraeuropinė tendencija - viltis jok nuo sunkmečiu reikalingo konservatizmo bus pereimas į, šį kartą, demokratiškesnį, liberalizmą (libsąjudiečiai bei libdemai). DIDŽIUOJUOSIU TAIS BENDRAPILIEČIAIS KURIE NEPAISANT LIETAUS IR DEPRESYVŲ BALSAVO!   ATSAKYTI
Raulas 2009-06-10 12:11:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Reikėjo kandidatuoti vienai pačiai į Prezidentus be jokių Centro partijų ir tokiu atveju dar neaišku, ar nebūtumėt tapusi Prezidente.
Kad nepatekote į EP, kalta ne "nepibrendusi demokratijai visuomenė", kaip Jūs manote, o Rinkimų sistema, kuri nesuteikia teisės keltis kandidatu pačiam asmeniui, o tai daryti galima - tik per partijas. Šį kartą "prisisegimas" prie partijos "tempė" Jus žemyn... Tai ir yra tikroji nesekmės priežastis.    ATSAKYTI
to as 2009-06-10 11:45:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kodėl turi visi išnykti iš politinio žemėlapio? O.Juknevičienė visai normalai pakalbėjo. Čia putojasi tie, kurie nėjo balsuoti, kad save pateisintų. Tai jiems korupcija, tai visi vagys, tai jie nežino už ką balsuoti, bet internete naršo kiaurą parą ir nesuprantu, kaip negali atsiversti kandidatų biografijų arba pagal raktinius žodžius atitinkančius kandidatų pavardes pažiūrėti ką jie veikia Lietuvoje arba EP. O kas jau jūs tokie "as" "jis" ,"jie", "mes", kad jums viskas negerai? Koks gi tas jūsų "snukis"?

   ATSAKYTI
to gerai 2009-06-10 10:21:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
priimi norimą už esamą... ką ir toliau vadovaukitės savo iliuzijomis ir norimo už esamą priėmimu. Be abejo tokių kaip pats (pati) daug... Beje ir Rusiją 70 metų ( o iš tiesų ir gerokai daugiau) valdė norimą už esamą skelbią veikėjai...
   ATSAKYTI

Top Video

TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Advokatas prabilo apie liudijimus, ką Pinikas darė prie žuvusios Didžiūnaitytės kūno
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Nušauto policininko šeimą pasiekė piniginė parama: iš viso – kiek daugiau nei 33 tūkst.
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Dėl vietoj dušinių Palangoje išdygusio namo surengta akcija: žmonės atėjo pasiruošę išsimaudyti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Kaimynai sukrėsti dėl pro langą iškritusio ir žuvusio penkiamečio: tėvai vaikais labai rūpinosi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Su oro balionais į audrą patekę dalyviai papasakojo, ką patyrė skubiai leisdamiesi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Punios šilas ir vėl specialistų akiratyje: šile įsisiautėjo kenkėjai
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Vos tik paskelbus sprendimą apie atidaromą sieną, lietuviai patraukė į Lenkiją
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Lietuva dėl Astravo sulaukė paramos iš Lenkijos: žada taip pat nepriimti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Per Kuršių marias kelte plaukę keleiviai sulaukė netikėtos staigmenos
REKLAMA
Rita Tamašunienė (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Pirmadienį Lietuvos ir Lenkijos vidaus reikalų ministrai pasirašė memorandumą dėl bendradarbiavimo vidaus reikalų srityje.  Memorandume numatomas Lietuvos ir Lenkijos ...
Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda ir Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda (nuotr. SCANPIX)
Antrajai kadencijai perrinktas Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda Lietuvą laiko strategine partnere, o šalies vadovą Gitaną Nausėdą –  asmeniniu sąjungininku, sako ...
Iki šiol narpliojama ant bėgių žuvusio dvimečio tragedija: ieško, kas kaltas (nuotr. stop kadras)
Policija iki šiol narplioja ant bėgių žuvusio dvimečio berniuko tragedijos Kuršėnuose aplinkybes. Ar nelaimę lėmė vaiką prižiūrėjusių artimųjų neatidumas ar įvykis tiesiog ...
Kuršių Nerijos pusdienis be elektros: poilsiautojų diena virto košmaru, o verslininkai skaičiuoja nuostolius (nuotr. stop kadras)
Be elektros likusi Kuršių Nerija kai kuriems poilsiautojams šią atostogų dieną pavertė košmaru. Vietos verslininkai ne ką laimingesni – dalis jų skaičiuoja nuostolius, nes savo ...
Koronavirusas plinta (nuotr. SCANPIX)
Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) pirmadienį perspėjo, kad greitu laiku nebus galima grįžti prie normalaus gyvenimo, nes per daug valstybių prastai sprendžia koronaviruso ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų