Dalia Grybauskaitė. (Ruslano Kondratjevo nuotr.)

Dalia Grybauskaitė. (Ruslano Kondratjevo nuotr.)

Nepriklausomybės akto signataras Zigmas Vaišvila interviu “Balsas.lt” pažėrė kritikos ir klausimų pretendentei į prezidento postą Daliai Grybauskaitei. “Balsas.lt” dalį tų klausimų uždavė D.Grybauskaitei. Į juos buvo atsakyta.

- Prašom paaiškinti, kaip kandidatės Dalios Grybauskaitės oficialioje biografijoje atsidūrė įrašas apie darbą Mokslų Akademijos atsakingąja sekretore (1983 metai) ir  kodėl nėra pažymėtas darbas "Žinijos" draugijos atsakingąja sekretore?

- Kelis mėnesius esu dirbusi atsakingąja sekretore “Žinijos” draugijoje prie tuometines LTSR Mokslu Akademijos.

-  Prašytume pakomentuoti aplinkybes, kuriomis  1986 metais  vykote į užsienį kaip grupės vadovė?

- Padaviau paraišką į tuometinį "Inturist" vadovauti turistinei grupei į Varšuvos pakto šalis (Lenkija, VDR, Vengrija ir Čekoslovakija). Paraiška buvo patenkinta.

 -  Ar dirbote etatine darbuotoja Visuomeninių mokslų akademijoje prie TSKP  CK 1987-1988 metais? Jei taip, kodėl tokio įrašo nėra jūsų oficialioje biografijoje?

REKLAMA

-  Ne, nedirbau. Šioje akademijoje neakivaizdiniu būdu rašiau disertacinį darbą*). Nurodytas laikotarpis yra mano neakivaizdinės disertacijos rašymo laikotarpis, per kurį nuolat dirbau tuometinėje darbovietėje Vilniaus partinėje mokykloje. Tuometinis mano statusas - “etatinis pretendentas disertacijos užbaigimui” ("štatnyj soiskatel’ dlia zaveršenija disertacii") reiškė tik leidimą keletą kartų per metus vykti į Maskvą konsultacijų su darbo vadovu minėtoje akademijoje. Praktiškai, iš suteiktų metų, realiai panaudojau tik 6 mėn. *)

-  Ar išstojote iš TSKP?  Kokiomis aplinkybėmis ir kada tai įvyko?

-  Taip, kai LKP atsiskyrė nuo TSKP. **)

-  Ar tikrai buvęs VSD pareigūnas Linas Petronis yra numatomas į VSD  direktoriaus postą, jei laimėsite prezidento rinkimus? Ar Linas Petronis ; yra jūsų rinkimų komandoje?

-  Tokio asmens mano rinkimų komandoje nėra, būsimų galimų paskyrimų šiuo metu nesvarstau.

---

*) M. Mažvydo bibliotekoje saugomas Dalios Grybauskaitės disertacijos autoreferatas, kurį 1988 metais išleido Visuomeninių mokslų akademija prie TSKP Centro Komiteto. Tema: “Visuomeninės ir asmeninės nuosavybės tarpusavio ryšys asmeninio pasodybinio ūkio funkcionavime” (Взаимосвязь общественной и личной собственности в функционировании личного подсобного хозяйства : автореферат диссертации на соискание ученой степени кандидата экономических наук : 08.00.01 - политическая экономия / Грибаускайте Даля Поликарпо ; Москва : [Академия общественных наук при ЦК КПСС], 1988).

REKLAMA

**) LKP ir TSKP „skyrybos” įvyko 1989 m. gruodžio 19 d. LKP XX-ojo suvažiavimo metu. Gediminas Ilgūnas rašo, jog “Suvažiavimo delegatai, kariškiai, prieštaravę LKP atsiskyrimui nuo Maskvos, besivadovavę “TSKP platforma”, suvažiavimą paliko ir išėjo iš salės. Naktį atskirai susirinkę LKP savarankiškumo priešininkai įkūrė Maskvai ištikimą TSKP organizaciją, žmonių pramintą “platformininkais”.

 Dalios Grybauskaitės Vilniaus aukštosios partinės mokyklos darbuotojo byloje yra Partinės mokyklos vadovų pasirašytas įsakymas Nr. 193 dėl priedo prie atlyginimo Daliai Grybauskaitei paskyrimo. Įsakymo data – 1989 metų gruodžio 29.

Vilniaus aukštosios partinės mokyklos dėstytojos Dalios Grybauskaitės asmens bylos dokumentai:


Susiję straipsniai:

Zigmas Vaišvila: Dalia Grybauskaitė begėdiškai meluoja

Zigmas Vaišvila: VRK darbo imitacija

Krinta Dalios Grybauskaitės reitingai

D. Grybauskaitė nepanoro diskutuoti su K. Prunskiene

Katė maiše, arba valdomas viešumas

Vilkas.
2009-05-14 22:46:55
Grybauskaite bent jau paskelbe savo praeities autobiografija
Kiti'kandidatai' tyli...Gal kas galetu pasakyti,kad jie
"svaresni"Nemanau,murzinesni-taip.Kad ir tas Vaisvilu Zigmukas prisikakines iki ausu.Bet va kitus juodinti"sugeba"
Arba Tadas Blinda Nr-2 Tomkiukas.Arba Mazuronis,gal ir galima patiketi jo poteriams,bet,kad jis Pakso pasekejas ir
ne Mazuronis butu LT.prezidentas,jei ji isrinktu,O Paksas.Bemat prisistaytu ir Vovocka Borisovas,skola ne zaizda-neuzgyja.Apie lenkeli,melzeja,kukurbezdale ledi ir kitus nesinori ir laiko gaisinti.Ai dar Butkevicius,bet gi jis kartu su Brazausku,Kirilu su garsiaisiais"socdemais"
trucino Lietuva ir jos zmones,Tai gal jis jau "svarus ir
sventas"pasidare?Netikiu,todel ir balsavau uz D.Grybauskaite.Raginu ir kitus uz Ja balsuoti.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
As 2019-10-06 22:08:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Buvo kalba jog turi sunu,taciau sios informacijos nebera. Gal kas ka zino?   ATSAKYTI
Juozas Janonis 2014-05-18 15:46:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
KARTOJU; DALIA GRYBAUSKAITĖ - VYRAS IR JOS MAMA VYRAS, TODĖL, KAD PAGIMDĖ IR UŽAU-
GINO LIETUVAI TOKIĄ ŠAUNIĄ DUKTERĮ. LIETUVA NETURI PRALEISTI ŠANSO .    ATSAKYTI
[email protected] kokia nauda i 2013-11-05 21:59:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
pranaspasmirdus tu padla kokia nauda is taves yra pezi vejus ir viskas tu gi esi paskutine idiote
   ATSAKYTI
Petras 2013-09-09 09:56:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Jei kalbeti,apie jos ekselencija,tai pasakysių,jog tai baisus monstras,kuris atejo į Lietuva,tik tam,kad ja sunaikintų.Tai parodo jos nora atiduoti Žemaitija''ševronui'',nes ši lobistinė, korumpuota ,sistemine naikinimo mašina veržiasi visur kur tik ji nori,išnaikindama visą kas gyva,Dievo sutvertoje kūrinijoje.Kiek žinau,jos tevas buvo,kažkoks rusu karininkas,ji labai panaši į savo tėvą ąmžinateli...Aš tik dabar pamačiau jos tikrą veidmainišką,šlykštų veida,kuriai terūpi tik pinigai,o į žmonių nuomonę jei nusispjaut,papraščiausiai,jai neberūpi,kažin ar iš vis jai rūpejo,žmones,net tie kurie ja pasitikėjo ir ejo už ją balsuoti.Bet paskui.kaip daugelis pamate,kas čia per''žmogus'',jei galima taip ja apibudinti.Tai nežmogus,net nežinau,kaip ja apibudinti,kuri nesiklaususi žmonių nuomones Žemaičius parduoda ''ševronui'',kuri temato tik atomine elektrine,''skalūnines dujas'' ir europos sąjunga.Kažin ar europos sąjunga ją išrinko,kad ji taip pataikauja ir laižo subinę tai europos sąjungai???matyt jos ekselencija,gerai papirko tenai,o be to ji ne kvaila,kaip matau,pridariusi tiek niekšybių Lietuvoje,savaime aišku,kad ji jau žino,kad jos jau prezidente,tautiečiai jos papraščiausiai nebebalsuos už ją,tai ji numatydama,taikosi į europos sąjungos aukčiausią kede,kur jinai tenai ir teps slides,o į Lietuvai jai bus nusispjaut,nes iš tos Lietuvos jau nieko nebebus,tik dikynė,kuria ''ševronas''atejes pavers iš Lietuvos paliks tik dikynė...Kam tos skalūnines dujos bus reikalingos,jei Lietuvoje nebera tautiečių,visi jau senai yra emigravę ir dabar emigruoją į užsienį,kur pasilieka tik pensinio amžiaus žmones su ta valdžia,kurie jie patys rinko ir dar,tikisi geresnio gyvenimo ligdami čia kentėdami skaudžia nepriteklių...Juk toje Lietuvoje,antra vertus,praktiškai,nera ir ka ieškoti po mūsų žemele,nes ten nieko nerasi,tik molio,durpių,klinčių,gal dar dolomito ar tai manot,kad iš jū išgausite pigesnes dujas???DEBILAI,JŪS DABILAI,ŠEVRONAS ATEINA VISKA PAPIRKINEDAMAS IR TUREDAMAS SAVO TIKSLŲ,PRADŽIOJE UŽGROBTI,PASKUI IŠNAIKINTI TAS ŽEMAS I KURI JIE ATEIS...TAI KAI KAŽKADA PADARE JANKIAI(AMERIKIEČIA) SU INDENAIS,KURIE BUVO IŠNAIKINTI,O DABAR TOKS PAT LIKIMAS LAUKIA,NE TIK ŽEMAITIJOS,BET IR VISOS LIETUVOS!!!IR TAI''GALITE PADEKOTI jos ekselencijai grybauskaitei,butkevičiui,beždionžmugiui(mazūroniui),kuri ševronas papirko,taip pat konservatoriams,darbiečiams ir tvarkiečiams!!! Jie išdave Žemaičius,atiduodami mus į svetimas rankas,nors mes to nenorejome,piketavome prieš skalūnines dujas,bet mes pasirodeme per silpni prieš tokia blogio jegas.Kai ševronas išnaikins Žemaitiją,patikekit ateis laikas ir Lietuvai,toks pat likimas,kaip ir Žemaitijai.Tai ne žmones jie,tai demonai,įsikūnįje į juos!!!
   ATSAKYTI
Petras 2013-09-09 09:56:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Jei kalbeti,apie jos ekselencija,tai pasakysių,jog tai baisus monstras,kuris atejo į Lietuva,tik tam,kad ja sunaikintų.Tai parodo jos nora atiduoti Žemaitija''ševronui'',nes ši lobistinė, korumpuota ,sistemine naikinimo mašina veržiasi visur kur tik ji nori,išnaikindama visą kas gyva,Dievo sutvertoje kūrinijoje.Kiek žinau,jos tevas buvo,kažkoks rusu karininkas,ji labai panaši į savo tėvą ąmžinateli...Aš tik dabar pamačiau jos tikrą veidmainišką,šlykštų veida,kuriai terūpi tik pinigai,o į žmonių nuomonę jei nusispjaut,papraščiausiai,jai neberūpi,kažin ar iš vis jai rūpejo,žmones,net tie kurie ja pasitikėjo ir ejo už ją balsuoti.Bet paskui.kaip daugelis pamate,kas čia per''žmogus'',jei galima taip ja apibudinti.Tai nežmogus,net nežinau,kaip ja apibudinti,kuri nesiklaususi žmonių nuomones Žemaičius parduoda ''ševronui'',kuri temato tik atomine elektrine,''skalūnines dujas'' ir europos sąjunga.Kažin ar europos sąjunga ją išrinko,kad ji taip pataikauja ir laižo subinę tai europos sąjungai???matyt jos ekselencija,gerai papirko tenai,o be to ji ne kvaila,kaip matau,pridariusi tiek niekšybių Lietuvoje,savaime aišku,kad ji jau žino,kad jos jau prezidente,tautiečiai jos papraščiausiai nebebalsuos už ją,tai ji numatydama,taikosi į europos sąjungos aukčiausią kede,kur jinai tenai ir teps slides,o į Lietuvai jai bus nusispjaut,nes iš tos Lietuvos jau nieko nebebus,tik dikynė,kuria ''ševronas''atejes pavers iš Lietuvos paliks tik dikynė...Kam tos skalūnines dujos bus reikalingos,jei Lietuvoje nebera tautiečių,visi jau senai yra emigravę ir dabar emigruoją į užsienį,kur pasilieka tik pensinio amžiaus žmones su ta valdžia,kurie jie patys rinko ir dar,tikisi geresnio gyvenimo ligdami čia kentėdami skaudžia nepriteklių...Juk toje Lietuvoje,antra vertus,praktiškai,nera ir ka ieškoti po mūsų žemele,nes ten nieko nerasi,tik molio,durpių,klinčių,gal dar dolomito ar tai manot,kad iš jū išgausite pigesnes dujas???DEBILAI,JŪS DABILAI,ŠEVRONAS ATEINA VISKA PAPIRKINEDAMAS IR TUREDAMAS SAVO TIKSLŲ,PRADŽIOJE UŽGROBTI,PASKUI IŠNAIKINTI TAS ŽEMAS I KURI JIE ATEIS...TAI KAI KAŽKADA PADARE JANKIAI(AMERIKIEČIA) SU INDENAIS,KURIE BUVO IŠNAIKINTI,O DABAR TOKS PAT LIKIMAS LAUKIA,NE TIK ŽEMAITIJOS,BET IR VISOS LIETUVOS!!!IR TAI''GALITE PADEKOTI jos ekselencijai grybauskaitei,butkevičiui,beždionžmugiui(mazūroniui),kuri ševronas papirko,taip pat konservatoriams,darbiečiams ir tvarkiečiams!!! Jie išdave Žemaičius,atiduodami mus į svetimas rankas,nors mes to nenorejome,piketavome prieš skalūnines dujas,bet mes pasirodeme per silpni prieš tokia blogio jegas.Kai ševronas išnaikins Žemaitiją,patikekit ateis laikas ir Lietuvai,toks pat likimas,kaip ir Žemaitijai.Tai ne žmones jie,tai demonai,įsikūnįje į juos!!!
   ATSAKYTI
Vytautas 2012-08-23 15:20:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Daša Polikarpovna,o kaip Jūs senelio žydo NKVD tardytojo GAPONOV anūkė tapote lietuvaite.Ar tai žinojo Jaša Gabrielovičius Lancbergas   ATSAKYTI
ŠAUNU, 2012-08-05 08:25:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
kai komunistė valdo Lietuvą!!!!!   ATSAKYTI
Aušra 2012-06-07 19:25:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Apie ką ir kur link papirktas bezdi.., ir šalia moterų... Čia ne kiaulidė !!!
   ATSAKYTI
marija 2011-11-18 20:47:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
puiku,kad turime moteri prezidente,galime ja didziuotis,kitu kandidatu nesimato,kur dingo ZMONES?   ATSAKYTI
OJjo 2011-08-30 10:27:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Puiki Brazausko pamaina, ką galima paskyti, puikus projektas. Dirba profesionaliai komunistai, ko nepasakysi apie jų oponentus.   ATSAKYTI
jurgita 2010-04-19 11:14:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
labadiena as auginu tris vaikus viena ir as neturiu gyvenamosios vietos ka gaunu uz vaikus turiu atiduoti viska uz buta kur nuomojus tai prasau jusu malones jai galite padekit    ATSAKYTI
viktorija 2009-06-26 19:40:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Labai gerai kad vadovė Dalia-Moteris kuria turi didžiuotis tauta pažiūrėkim kiek bajorų sąjungoje buvo kp narių aū,aū kur dabar jie-visi bajorai,gerai kažkoks išminčius pasakė:norint kovoti su priešu reikia jį pažinti,arba geriau pąžįstamas priešas negu paslaptingas draugas   ATSAKYTI
zioply politrukas 2009-05-20 13:42:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
oh my god! not even you use foreign language to express your ideas, but you even use foreign symbols to write ! too lazy to get rid of your cyrillic and learn latin? do you expect someone will find it interesting in decyphering your cyrillic? i don't think so !   ATSAKYTI
politrukas 2009-05-20 06:15:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Странно. Обычно президентов балтстран назначает госдеп США. Проспали что ли?   ATSAKYTI
politrukas 2009-05-20 06:14:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
тенденция однако

германия, финляндия, литва плюс на подходе тимошенко и бурджанадзе.   ATSAKYTI
politrukas 2009-05-20 06:11:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Наша девка. По всем характеристикам. Нашим ребятам-президентам будет о чём с ней поговорить.
Надеюсь на улучшение российско-литовских отношений, ухудшение которых в последние годы имело место по вине литовской стороны.   ATSAKYTI
politrukas 2009-05-20 06:09:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
В 1983 году Грибаускайте закончила Ленинградский государственный университет (на четыре года позже его закончил будущий президент России Дмитрий Медведев). В Ленинграде до получения диплома экономиста в течение нескольких лет она работала на меховой фабрике "Ротфронт". Грибаускайте – обладательница черного пояса по карате.

http://grani.ru/Politics/World/Europe/m.151200.html
   ATSAKYTI
milda 2009-05-18 18:56:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Uz tenka s... pilti. Ji yra prezidente ir ja reikia sveikinti. Saunuole, Grybauskaite!!!!   ATSAKYTI
Balsavau 2009-05-18 18:22:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Šaunuolė kad baigė tokius mokslus dabar galės juos panaudot ir visiems išskyrus monopolistus bus gerai . Aš už JĄ 100%. Jei ji nepagerins mūsų Lietuvos būklės tai niekas kitas negalės to padaryti, nes partinius spaudžia partijos ar kokie mafukai. Nė viena partija nedirba žmonių labui dirba tik sau ir partijai. Jie patys deklaruoja kad vykdo partijos programą o ne išreiškia žmonių valią :) Čia mano nuomonė :)   ATSAKYTI
lt 2009-05-17 17:55:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
uzknisio nebe turi prie ko prikipti lai pazuri i kitus kandidatus patis rusu gabalai rinkit tuos rusus jai norite vel sugristi i rusu laikus bukim europiecau balsuokime uz Dalia Gribauskaite   ATSAKYTI

Top Video

Policininką nužudžiusio vyro žmona: jis sirgo depresija, bet daug metų nesigydė
DABAR RODOMA
Policininką nužudžiusio vyro žmona: jis sirgo depresija, bet daug metų nesigydė
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Narkevičius – vėl įvykių sūkuryje: Trakų rajone sustabdytas keliuko remontas kelia daug klausimų
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Skaičiai gąsdina: per karantiną 11400 į septintą dešimtį įkopusių asmenų neteko darbo
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Žada masinį tyrimą dėl Covid-19: aiškinsis, kokį imunitetą sugebėjome įgyti
DABAR RODOMA
Farai. Klaipėdoje BMW lėkė tarsi viesulas: taranavo automobilį ir išrovė medį
DABAR RODOMA
„Pasikalbėkim #IŠNAMŲ“ su Zuokiene apie savanorystę COVID-19 židinyje ir nemalonų vyro akibrokštą
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Nausėda gimtadienį sutiko Nidoje, keturių žvaigždučių viešbutyje
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Lietuvoje savaitgalį – susirgimų koronavirusu šuolis
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Egzaminai prasidės birželio 22 d.: aiškėja tvarka, kaip jie vyks
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Koronaviruso židiniai plečiasi globos namuose: sergančiųjų daugėja Antaviliuose, Širvintose
REKLAMA
Nežmoniškas žiaurumas Mažeikiuose – buvęs kalinys iš 3 aukšto išmetė du šuniukus, norėjo išmesti vaiką (nuotr. TV3)
Nežmoniško žiaurumo istorija Mažeikiuose. Didžiąją gyvenimo dalį įkalinimo įstaigose praleidęs vyras iš trečio aukšto išmetė dvi jaunas kalytes. Kaimynai pasakoja dar daugiau ...
Gitanas Nausėda su žmona (Paulius Peleckis/Fotobankas)
Prezidentas Gitanas Nausėda apsilankė per incidentą Mažeikių rajono Viekšnių seniūnijos Birbiliškės kaime žuvusio pareigūno Sauliaus Žymanto šermenyse. Šalies vadovas pagerbė ...
Vilniaus rajone girtas pasienietis su „Škoda“ rėžėsi į „VW T-Roc“ nukentėjo du vaikai (nuotr. Broniaus Jablonsko)
Vilniaus rajone girtas pasienietis rėžėsi į šeimos automobilį. Į ligoninę išvežti du vaikai. Ne tarnybos metu girtam vairavusiam pareigūnui gresia baudžiamoji byla. ...
Įkalinimo įstaiga
Lietuvos įkalinimo įstaigose nuteistiesiems karantinas skaudžiausiai kirto dėl uždraustų pasimatymų su artimaisiais. Jokios išimtys netaikomos ne tik realiai už grotų dienas ...
moksleivės (Tomas Urbelionis/Fotobankas)
Lietuvos paaugliai išlieka tarp daugiausiai rūkančių ir nesaikingai vartojančių alkoholį Europoje bei kai kuriose kitose pasaulio valstybėse, atskleidė Pasaulio sveikatos ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų